en dan zeggen ze... f LACHEN IS GEZOND Kontaktgroep Arr. vergaderde Na 't parlementair overleg De Kontaktgroep van het Arr. Aalst vergaderde woensdagavond in aanwezigheid van een twintigtal leden. T.a.v. de ekonomische be- lange,nverdediging van het gewest betekende deze bijeenkomst een positieve gedachtenwisseling. Na afloop van de vergadering werd een persmededeling verstrekt waarin de belangrijkste beslissin gen van de Kontaktgroep zijn sa mengevat. DRIE INSTANTIES 1. Het parlementair overleg tij dens de voorbije weken omtrent de verhoudingen en de koordinatie van de verschillende gewestelijke organen hebben tot het volgende geleid: de parlementairen aanvaarden drie instanties die zich namens het gewest bezig houden met de zorg voor de economische expansie, namelijk de Con tactgroep Arrondissement Aalst, de Intercommunale Land van Aalst en het Actiecomité. de parlementairen in korps zijn de kern van het overkoepelend orgaan, dat verder samenge steld is uit commissarissen van eik van de drie hogergenoem- de organen. het scretariaat van het over koepelend orgaan zou best waargenomen worden door de Intercommunale Land van Aalst op voorwaarde dat de samen stelling van deze intercommu nale zou aangepast worden door verbeterde statuten. de Contactgroep Arrondisse ment Aalst besliste verder nog voor het zomerverlof zal een eerste topoverleg plaats vinden met de parlementairen van de streek en de commissa rissen van de drie erkende or ganen. een week later zullen de parle mentairen de besluiten van het topoverleg onder zich bespre ken. de Contactgroep Arrondisse ment Aalst mag tot de a .tie overgaan gezien de waardering van de parlementairen en de dringende uitnodiging van staatssecretaris Dhoore. 2. werden gecoöpteerd Sche pen Jan De Neve, Aalst, Guy Le- groe Sint-Lievens Esse, Maurice Waltniel, Aalst, Mare Vermang Aalst en C. Ostijn, Zottegem. Ver dere coöptatie, voornamelijk net het oog op de regionale spreiding zal gebeuren. 3. Er zal een gemotiveerde vraag gericht worden aan staatsse cretaris Dhoore tot het maken van een studie door een deskundige groep en in samenwerking met de Contactgroep Arrondissement Aalst Uit deze studie zal moeten blijken dat ons gewest wel degelijk in aanmerking komt om als ontwikke lingszone geklasseerd te worden. 4. in verband met het opnemen van het arrondissement Aalst als ontwikkelingsgebied, wordt de ge zamenlijke parlementaire verdedi ging ervan een punt op de dag orde van het hogergenoemd top overleg, dit zowel in functie van de huidige E.E.G.-beslissing als voor de toekomst. 5. Voor de verschillende streken van het gewest zal een nota ge maakt worden betreffende datgene wat die streek aanbelangt in het ontwikkelingsplan en wat de uit voeringsmodaliteiten, kritieken en desiderata bevat. De gezamenlijke nota zal een basis zijn voor actie en amendering van het ontwikke lingsplan ten behoeve van de par lementairen. Zij zal hen toelaten het gepaste toezicht uit te oefenen op de inschrijving van de streek- projecten in de nationale begro ting. De eerstvolgende vergadering van de Contactgroep Arrondisse ment Aalst gaat door op dinsdag 4 juli 1972 met onder meer de volgende punten op de agenda 1) studie van de streeknota's, 2) onderzoek naar de verdere stand van zaken na het topoverleg 3) oprichten van werkgroepen. Minister Chaladon, Uitrusting en Huisvesting (Frankrijk) «Men doet aan bouw, niet aan architektuur». C. Crappé, Belgisch sekretaris-generaal Nationaal Instituut voor de Huisvesting «Weinig verheugende feiten, maar op timistische bedenkingen». Leo Picard, Vlaams Historicus «De joden moorden waren koren op de propagandamolen van Duitslands vijanden, zo is de wereld nu eenmaal. Lijken zijn goed materiaal voor alle soorten propaganda. Bankreklame slogan «Je kunt. meer dan je denkt. Op voorwaarde dat je op een moderne manier met geld om gaat. Simon Mari Pruys «De netheid van de Russen is angst wekkend. Door de hele stad (Moskou) vindt je om de dertig meter een prullenmand of een asbak. Hij was pas getrouwd en met zijn bruid in een pas gebouwd huis Ir. een pas aangelegde wijk gaan wonen waar nog geen gras groeide. Toen een vriend hem vroeg of zijn leven niet wat minder vrij was geworden dan in zijn vrijgezellentijd, zei hij «Mijn vrouw vindt alles best wat ik doe. Ik kan doen wat ik wil en waar ik het wil, als ik de tuinslang maar vasthoud». Tijdens een landelijk congres van een Amerikaans kerkgenootschap had een dame haar schoenen uit- en slippers aangetrokken. De schoe nen had ze onopvallend tegen de bank aan in het gangpad gezet. Er kwam een man langs. Hij zag de lege schoenen staan en riep uit «Grote hemel, er is iemand opgevaren!» Shakespaere heeft in hoge mate zijn stempel op de Engelse taal gedrukt. Toen twee dames dan ook in Sheffield uit een middagvoor stelling van een van zijn stukken kwamen, zei de ene Ik begrijp niet wat er voor bijzonders aan Shakespeare is. Hij neemt gewoon een heel stel bekende citaten en daar breit hij een stuk van». Mc George Bundy, vroeger adviseur van de Amerikaanse president en tegenwoordig president van de Ford Foundation, wordt nog steeds in ere gehouden op de Groton School, een Amerikaanse tegenhanger van het Engelse Eton, waar hij zo ongeveer in alle vakken tegelijk uitblonk. Het verhaal gaat er dat een groepje van de beste leerlingen eens de opdracht kreeg, een opstel te maken over de hertog Marl borough. De volgende dag moest Bundy het zijne voor de klas voor lezen. Terwijl hij daarmee bezig was, begonnen zijn klasgenoten te giechelen en dat hield niet op totdat Bundy met zijn uitstekende op stel klaar was. De leraar, die niets begreep van de reactie van de klas.v roeg aan een van de leerlingen: «Wat viel er te giechelen?» «Hebt u dat niet gezien? Bundy had helemaal geen opstel gemaakt. Hij las van een stuk wit papier». Blinkend in onze buitenmodel uniformen stonden we opgesteld voor onze eerste bereden inspectie, die onze adjudant zou afnemen. Hij bleef tegenover een van ons staan en vroeg hem waarom zijn koperwerk minder glom dan wat van de anderen. «Uw paard, adju dant», zei de man zenuwachtig, «H... hij ademt erop» Vlak voordat het concert zou beginnen in het militaire hospitaal waar ik in de Tweede Wereldoorlog herstellende was, deed de diri gent een ontdekking en vroeg om vier hospitaalsoldaten. «De piano is te laag, de andere instrumenten kunnen er met geen mogelijkheid bij spelen» zei hij. «Rij even met een vrachtwagen naar de stad en haal een andere». Toen de invaller op het podium was gehesen, haal de een hospik een duimstok uit zijn zak en begon de nieuwe piano Tiauwkeurig op te meten. «Niks zeggen, maar deze is geen centi meter hoger dan die andere» mompelde hij. Een omvangrijke hippie, die in drie jaar zijn haar niet haci l&ten knippen, ging naar de kapper en zei «De dokter zegt dat ik tien pond moet afvallen. Haal het er maar allemaal af». Op onze torpedobootjager die midden in de Tweede Wereldoorlog voor de Noorse kust patrouilleerde, riep een oplettende uitkijk aan stuurboord plotseling dat er in de vallende avond vijandelijke vlieg tuigen naderden. Wij maakten ons klaar voor actie, terwijl de officier van de wacht met zijn kijker naar het naderende onheil tuurde. Hij zuchtte en riep naar de uitkijk: «Als die ons bombarderen, moet jij alle dekken schoonmaken». Vlak daarop trok vredig een vlucht jan- van-gents over. De luchtafweerbatterij waar ik in de tweede Wereldoorlog het he vel over voerde, had radar, die destijds nog in de kinderschoenen stond en «zeer geheim» was. Zo geheim zelfs dat het woord nooit in een gesprek werd genoemd. Toen de Slag om Engeland op zijn he vigst was, verscheen er een koerier van het hoofdkwartier met een pakje met «zeer geheim» erop. Ik ging naar mijn bureau om het belangrijke bericht zonder getuigen te kunnen lezen en scheurde niet minder dan vijf verzegelde enveloppen open die in eikaar zaten alsof het sinterklaasavond was. In de kleinste zat een memootje. Daarop stond «Zeer geheim Met ingang van heden is het woord radar niet geheim meer». In de tijd van de Koreaanse oorlog werd een jonge mormoon, die pas terug was van een zendingsreis van twee jaar die hij voor zijn kerk had gemaakt, opgeroepen in militaire dienst. Hij was bovendien pas getrouwd, en daarom schreef hij naar de betrokken militaire auto riteiten een brief waarin hij herinnerde aan het bijbelwoord uit Deu- teronomium (24 5) «Wanneer iemand pas een vrouw gehuwd heeft, zal hij in het leger niet uitrukken en men zal hem in geen en kel opzicht bezwaren, gedurende één jaar zal hij vrijgesteld zijn ten behoeve van zijn huis, en de vrouw die hij gehuwd heeft» Maar blijkbaar zijn er ook in het leger bijbelkenners, want binnen de kortste keren kreeg de opgeroepene antwoord «Ik ben zelf een ondergeschikte met soldaten onder mij, en ik zeg tot de één Ga heen, en hij gaat heen, en tot een ander Kom, en hij komt. Mat- theus 8 9». Aan onze universiteit is de inschrijving nog niet geautomatiseerd. De studenten moeten daarom een stapeltje kaarten pakken, de vele ingewikkelde vragen beantwoorden en dan eindeloos in de rij staan terwijl aan de hand van de kaarten wordt uitgezocht wie welke col leges mag of moet volgen. Bij een van die halfjaarlijkse gelegen heden hield de oudste meisjesstudente van de universiteit, een dame van tegen de tachtig me staande. Ze kwam net uit de in schrijvingszaal en ze zei «Iemand die die re '.kaarten kan invullen heeft helemaal geen universitaire opleiding meer nodig».

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3