Luchtige vakantiekieding EIFI uit de modewereld woor cle fijnproevers yQQf gfg spiegel week? f keuken geheimen ptiii 11 vrouwen kroniek ZONDAG Gevulde Champignons Kervelsoep Kalfsgebraad Erwtjes en Worteltjes Gekookte Aard appelen Vanillevla met Rode Bessen MAANDAG Koud Kalfsgebraad Komkommersla Gebakken Aardappelen Rabarber met Schuimkop DINSDAG Schelvis met Roomsaus Gekookte Aardappelen Koffievla WOENSDAG Varkenskoteletten Bloemkool Gekookte Aardappelen Yoghurt met Vruchten DONDERDAG Biefstuk Snijboontjes Gekookte Aardappelen.Flensjes VRIJDAG Gebakken Schol Frites Beschuit met Aardbeien en Bananenmoes ZATERDAG Spaghetti met Gehakt en Tomatensaus Fruit, Het belangrijkste kledingstuk voor een jonge vrouw op vakantie is deze zomer het korte wijde kieltje, dat tot net over de taille reikt. Heerlijk, los en ongedwongen kun je er werkelijk alles mee doen er een blouse of een T-shirt onder aantrekken, je kunt het op een lange broek dragen, maar cok op een jurkje, een kort plooirokje of zelfs op een lange, wijde rimpelrok. Korte wijde jurkjes met een schouderpas, die doen denken aan schilderskielen of ouderwetse kinderschorten met knoopsluiting en strikceintuur op de rug kunnen eveneens op een plooirokje of lange broek gedragen worden. Draagt men ze echt als jurk dan passen hierbij uitstekend de moderne kniekousjes. Bij deze zeer jeugdige mode moet men wel het gepaste schoeisel kiezen: liefst luchtige open schoentjes met platte hak. Een overdadige make-up dient vermeden te worden, terwijl ook het kapsel zo eenvoudig mogelijk moet zijn. Wat wél past bij deze «kleuter»-kleding is de charmante witte zonnehoed, liefst met een bandje onder de kin. GEVULDE CHAMPIGNONS Benodigd 250 gr zo groot mogelijke champignons, 1 teentje knoflook, 20 gr boter, 1 eetlepel gehakte peterselie, 2 eetlepels pa neermeel, peper, zout, en wat olijf olie. Bereiding Was de champig nons en breek de steeltjes van de kapjes. Hak de stelen fijn en smoor ze in boter met een uitge perst teentje knoflook gaar. Voeg zout, peper, gehakte peterselie en paneermeel toe. Laat dit mengsel nog even in de pan en vul dan de champignonshoedjes ermee. Plaats de champignons in een met boter bestreken vuurvaste schaal, besprenkel ze met wat olijfolie en zet het geheel 15 minuten in een warme oven. SCHELVIS MET ROOMSAUS Benodigd 4 schelvisfilets (elk van ongeveer 250 gr), 50 gr boter, 1 ui, peper, zout, 1 glas witte wijn, 25 gr paneermeel, 4 eetlepels room citroensap en 2 to maten. Bereiding Laat in een flinke pan 30 gr van de boter smelten. Fruit hierin de kleingesneden ui tot hij glazig wordt, dus niet bruin laten worden. Leg er de ge wassen visfilets in en vouw het staartgedeelte dubbel. Strooi zout en peper over de vis, voeg de wit te wijn toe, laat het geheel tot aan de kook komen en houd dit zo gedurende 12 a 15 minuten. Intussen de rest van de boter (20 gr) smelten in de koekepan en hierin het paneermeel goudbruin en croquant bakken. De filets voor zichtig uit het kookvocht nemen en ze in een vuurvaste schotel schikken. Het kooknat van de vis wat la ten inkoken en de room erdoor roeren. Op smaak brengen met zout, peper en citroensap. De saus over de visfilets scheppen. Op elke filet een halve tomaat leggen en het gerecht een paar minuten onder de grill in de oven plaatsen. Het gebakken paneermeel erover strooien en dadelijk opdienen. SPAGHETTI MET GEHAKT EN TOMATENSAUS Benodigd 300 gr spaghetti, boter, 1 flinke ui, Vi teentje knof look, 1/2 koffielepel paprikapoeder 400 gr gehakt, peper, zout, ci troensap, 2 tomaten, tijm, marjo lein, wat witte wijn, olie om in te bakken. VOOR DE SAUS 30 gr boter, 30 gr bloem, 1 klein blikje tomatenpuree, wat room of koffie melk, zout en peper. Bereiding Kook de spag hetti op de gewone manier in ruim water met zout gaar. Spoel ze af onder de koude kraan en warm ze op met wat boter. Intussen in een diepe pan met stevige bodem de olie warm maken. Fruit hierin de gesnipperde ui, de knoflook en het paprikapoeder. Dan het gehakt er bij voegen en mee fruiten. Zout en peper toevoegen. Roer intussen zo dat het gehakt uit elkaar valt. Als het gehakt wat gebakken is, de kleingesneden tomaten, tijm en marjelein er bijvoegen alsmede een scheutje witte wijn en zoveel water dat alles met elkaar stille- Onze mouwloze zomerse toiletjes vragen extra verzorging van de oksels. Wat betekent dat de oksels moeten onthaard worden. Veel dames denken nog dat dit gevaarlijk is. Maar dat zijn bakerpraatjes Waar men wel moet voor oppassen is dat niet op één en dezelfde dag de oksels worden onthaard en een anti-transpiratiemiddel of deo dorant wordt gebruikt. Dat kan irritatie geven. Onthaar bijvoorbeeld 's avonds voor het naar bed gaan en gebruik dan pas de volgende dag het antitranspiratiemiddel of de deodorant. Het ontharen kan op twee manieren gebeuren door scheren of door het gebruik van ontharingscreme. Tegen scheren is niet het minste gevaar omdat de okselharen en dit in tegenstelling met de haartjes op kin of bovenlip na deze handeling niet stug worden. Het scheren kan gebeuren met een gewoon scheer-apparaat of met de speciaal gemaakte rondgebogen apparaatjes en scheermesjes, die in de handel verkrijgbaar zijn. Verkiest men een ontharingscrême, dan is het van groot belang de bijgevoegde gebruiksaanwijzing na te volgen. In ieder geval moet men na het gebruik van crème de oksels heel goed uitspoelen met water. We ontharen de oksel niet alleen om esthetische redenen, maar ook omdat een antitranspiratiemiddel of een deodorant dan pas nut heeft, als het de huid goed raakt. De deodorant neemt alleen de nare transpiratielucht weg, terwijl het anti-transpiratiemiddel de transpiratie zelf tegen gaat. Er zijn echter ook verschillende anti- transpiratiemiddelen die tevens deodorant zijn. tjes kan sudderen gedurende 20 a 30 minuten. DE SAUS Laat de boter smelten, roer de bloem erdoor, de tomatenpuree en voeg met beetjes tegelijk zoveel water toe tot een mooi gebonden saus ontstaat. Op smaak brengen met peper en zout en romig maken met wat room of koffiemelk. Alles apart opdienen. Vergeet niet er een schaaltje geraspte kaas bij te geven. gespecialiseerd huis in KINDERSCHOENEN VRIJHEIDSTRAAT 44 9300 AALST Wanneer bij het maken van pannekoekenbeslag een gedeelte van de bloem is vervangen door vanille-puddingpoeder, krijgt men heerlijk luchtige pannekoekjes. Om een hoeveelheid mayo naise wat te vergroten of om de saus iets minder machtig te ma ken kan er wat béchamelsaus (een saus gemaakt van boter, bloem en melk) of veloutésaus (een saus gemaakt van boter, bloem en bouil lon) door geroerd worden. Op mayonaise gemaakt van 2,5 dl sla olie kan hoogstens 0,5 tot 0,75 dl saus toegevoegd worden. Gesneden brood op warme dagen moet men mondjesmaat ko pen. Het blijft veel minder goe'd dan een heel brood. Volkorenbrood houdt zich het beste bij hoge tem peraturen in de broodtrommel. We liswaar kan men het schimmelen van brood vertragen door het in de koelkast te leggen, maar dan wordt het ook veel sneller oud bakken dan bij kamertemceratuur.: Tong is de dag van van daag zo'n dure vis geworden dat we ze bijna nog maar opdienen bij één of andere feestelijke ge beurtenis. En dan zou het wel jammer zijn om daar geen gias wijn bij te drinken. Als er één vis een fijne witte wijn verdient, dan is het wel tong. U kunt, als U van zéér droge wijn houdt, een Musca det van de Loire nemen, of een El- zasser Rieslingwijn (iets duurder dan Muscadet). Ook een Bourgo gne is heel geschikt (Bourgogne Aligoté, eenvoudig, of Pouilly Fuisse, wat duurder). Houdt U meer van wat «mollige» (iets zoe te) wijn, neem dan een Rijnwijn uit Rheinhessen (Neirsteiner, Op- perheimer) of een Graves Bruin of wit klein of groot? Er zijn mensen die zweren bij bruine eieren, anderen daaren tegen vinden dat er geen verschil is tussen bruin en wit. Bruine eie ren hebben meestal een iets don kerder dooier en zijn daarom aan te bevelen als U gebak, vla e.d. een gele kleur wilt geven. Kleine eieren zijn dikwijls sma kelijker dan grote. Hiervoor is één van de redenen, dat grote eieren duurder zijn en niet zo vlot ver kocht worden. Kleine zijn daarom meestal verser en dus lekkerder. Bijzonder fijn zijn de kleine jonge henne-eitjes.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 11