Pleidooi voor efficient beleid van P kort OPINIE 'S Regionaal feuilleton 16 BSP-senator W. VERNIMMEN heeft als verslaggever van de begroting der P.T.T. enkele belangrijke feiten naar voor ge bracht die moeten toelaten een efficient openbaar bestuur tot stand te brengen. «OPINIES» is een rubriek waarin personen van verschil lende politieke of sociale op vattingen hun eigen stand punt kunnen weergeven in verband met problemen van algemeen belang. Bijdragen die dit kader te buiten gaan worden niet ge publiceerd. Een artikel in «Opinies» ver bindt daarenboven uitslui tend de auteur ervan en is derhalve niet de weergave van een redaktioneel stand punt. POSTERIJEN Naar aanleiding van de oprich ting van de Regie der Posterijen werd ondermeer vooropgezet dat indien op het juridisch vlak de om vorming van het Bestuur der Posterijen tot een gedecentrali seerde openbare instelling, een voldongen feit is, er nu daadwer kelijk moet geijverd worden om van deze belangrijke dienst een volwaardige autonome instelling te maken, die over aangepaste be heer- en werkingsmiddelen zal be schikken en zodoende bij machte zal zijn om oplossingen uit te wer ken voor de vele problemen van de economie, de wetenschap en de sociale toestand. Deze mutaties vergen dat de Regie der Posterijen voortaan be heerd moet worden overeenkom stig bepaalde principes. Daarom ook dient onze volle aandacht te gaan, en dit in het belang van de openbare instelling naar een tari- ficatiepolitiek waardoor de volle dige dekking van de kostprijs moet nagestreefd worden. Indien sommige prestaties door de posterijen toch beneden de kostprijs moeten uitgevoerd wor den, uit hoofde van hun karakter van algemeen nut, dan moet het Bestuur der Posterijen daarvoor een financiële tegemoetkoming krijgen van de Staat. Op die manier alleen kan een gezond financieel beheer der Posterijen worden bereikt. POSTPERSONEEL Ook het probleem van de sta- bilizering van het postpersoneel werd besproken. Er wordt trou wens op gewezen dat de regula- risatiewet van 32 maart 1971 een zeer belangrijke stap was, doch niettemin blijkt het van essentieel belang de stabilisatie van het postpersoneel zoveel doenlijk te waarborgen om de kwaliteit van de dienst op die manier te verbe teren. Dit moet overigens ook betracht worden langs de uitreiking van het nieuw statuut van het personeel van de Regie der Posterijen en door middel van een soepele wer vingsprocedure. GEBOUWEN Aan de in de toekomst te voe ren stabilisatiepolitiek moet. even eens veel- aandacht worden be steed. -Het is inderdaad vanzelfs- sprekend dat de Regie der Poste rijen geen volwaardige autonome- instelling kan worden, jndiee zij niet over genoegzaarauarmslag be schikt op het stuk van de gebou wen. Een wel doordachte politiek in zake gebouwen is van essentieel belang, het gaat hierbij niet op de postdiensten te vergelijken met de openbare instellingen, -tfe ligging en de bouwopvatting van de post kantoren is immers van doorslag gevend belang voor een goede eks ploitatie. REGIE- TELEGRAFIE EN TELEFONIE Voor wat de Regie T.T. betreft, moet men wijzen op enkele bij zondere aspecten inzake telecom municatie. Zo zijn de specialisten terzake zelf verwonderd over de ontplooi ing van de telefoon. De netto toe name van het aantal abonnenten bedroeg 85.270 in 1971. Het is veruit het hoogste cijfer dat men ooit in België heeft gekend. Alles wijst er op dat het cijfer voor 1972 nog veel hoger zal liggen daar de aangroei voor de eerste vier maanden van het jaar 44.489 bedroegt tegenover 27.708 voor dezelfde periode van verleden jaar Nochtans tonen deze cijfers geen volledig beeld van de werke lijkheid, want ze geven slechts het verschil tussen het aantal nieuwe aansluitingen. Ik zal U een cijfer citeren dat duidelijker is. In 1971 bedroeg het aantal aan vragen om nieuwe aansluitingen 144.724 tegenover 128.824 in 1970. Hierbij moet men de aanvragen om verhuizing voegen ten getale van 48.886 in 1971 tegenover 49,315 in 1970 en dan bekomt men een juist inzicht omtrent de toenemende omvang der uit te voeren werken. Niettegenstaande die toevloed van aanvragen spant de Regie van T.T. zich voortdurend in om de termijn tussen de datum van aan vraag en van de uitvoering van dé werken te beperken. Tussen einde 1970 en einde 1971 verminderde het aantal in vertoef zijnde aan vragen voor nieuwe aansluitingen en verhuizingen van 34.928 tot 33.250. Tengevolge van de toestand ne men wij een zeer gunstige plaats in onder de landen van West- Europa, waar de wachttijden meestal veel langer zijn. Algemeen beschouwd mag men trouwens be vestigen dat de telecommunicatie diensten in België minstens gelijk waardig zijn aan de diensten van de buurlanden. Moet er nog worden aan herinnerd dat België het enig land ter wereld is, waar al de abonnees toegang hebben tot het automa tisch internationaal net De financiële uitslagen tot dus ver gekend voor het jaar 1972 geven geen gunstig vooruitzichten, waarschijnlijk zal het dienstjaar worden afgesloten met een deficit van 338 miljoen, niettegenstaan de een aanpassing van de tarieven die iets later van kracht geworden is dan nodig was. Onder de werkingsuitgaven neemt de post «Personeel» een belangrijke plaats in. Het jaar 1972 wordt namelijk gekenmerkt door een aanpassing van de be zoldigingen in het raam van de collectieve overeenkomst die werd gesloten met de representatiieve vakorganisaties. De opvoering van de productivi teit is dan ook een bestendige betrachting van de Regie. Met dit doel zorgt zij, en dit is wel één van haar grote troeven, voor de voortdurende opleiding van haar personeel, waarvan de beroepswaarde moet behouden en zelfs verbeterd worden. Ik ben er van overtuigd dat de Regie van T.T. het door haar be reikte efficiencypijl zal weten te behouden indien men haar de hiertoe vereiste middelen toe kent. KUNSTWERKEN TE EREMBODEGEM De N.M.B.S. gaat te Erembodegem de twee overwegen over de spoorlijn resp aan de Termurenlaan en de Keppestraat supri meren en vervangen door wat genoemd wordt kunstwerken of andersom viadukten. Het is een soort van kunstwerken waarmede in Belgie nogal kwistig wordt omgesprongen, want bv. tijdens de voorbije jaren aan de autoweg gebouwd en dan terug afgebroken. Een artistiek volk dat de Belgen bij uitstek zijn kan zich dat permiteren want alvast de schatkist blijft onuitputbaar. DE SLUIKSENSAT1E ROND ONKERZELE Na een paar kranten en T.V. echo, deze week ook een aantal kristelijke weekbladen die in de povere Zuidelijke Denderstreek, de sluiksensatie van Leonie van Dijck, de centrale figuur tijdens de «verschijningen van O.-L.-Vrouw» in 1933 gaan exploiteren. Een van deze weekbladen gaat de meer dan twintig jaar over leden Onkerzeelse vrouw, gelegen in de geopende kist, op de frontpagina in beeld brengen. Wijl de grote pers ook in dit land, in eerste instantie een industriële aangelegenheid is, gelden dezelfde promotienormen' als voor om het even welke andere industrie of het nu een zeep fabriek of een schoenfabriek is. En wat het Toeristisch Centrum op de Geraardsbergse Ouden- berg niet vermag, zou wellicht toch kunnen verwezenlijkt worden via de nieuwe bedevaarten naar Onkerzele. Ook het bedrukt papier is een produkt voor massa konsumptie. Inmiddels stijgt - ook het bierverbruik in het Geraardsbergse, mét de belegde"' broodjes enz. - DE VLAAMSE IPRÜPLEMATIEK TE IMPE In de gemeenteraad van Impe had men het over de Vlaamse problematiek, meer bepaald een verzoek omdat de gemeente ook zou een bloemenkrans laten neerleggen voor de ruiner van de oude IJzertoren. Voor de as. 11 juliviering zal de ge meentelijke subsidie worden verhoogd. DE RUIMTELIJKE WANORDENING IN DE BUURT DE bouwgronden dalen en stijgen in het nabije Pajottenland waar de enen hopen dat in de buurt, dwars door Gooik, Leer beek, Herfelingen, Kester enz, de spoorlijn en autoweg Brussel Calais er niet komt, de anderen «overtuigd» zijn van de noodza kelijkheid van deze verkeersinfrastruktuur. Protestbetoging op 25 juli as. te Kester voor de vrijwaring van het Pajottenland Vooralsnog kan men er naar verse adem snakken. WACHTEN OP DE POSTTARIEVEN Terwijl Dirk Martens reeds 500 jaar geleden zich inspande om de drukkunst in ons land te lanceren, is de Belgische P.T.T. er nog niet in geslaagd om nieuwe gedrukte posttarieven van kracht mat in gang van 1 juni II. ter beschikking te stellen van het publiek HULDE AAN GEHANDICAPTEN TEN STADHUIZE Naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan van de Federatie var, verminkten van arbeid en vrede werd hulde gebracht aan tal van gehandicapten die ondanks alles het hunne hebben bijgedragen tot de ontplooiing van de gemeenschap. Aan de Aalstenaar Jozef Polein werd de gouden medaille over handigd terwijl vele andere stads- en streekgenoten de zilveren en bronzen medaille ontvingen. Tijdens een ontvangst ten stadhuize werden gelegenheidstoespra ken gehouden door burgemeester De Bisschop en schepen Ringoir alsmede door de h. Boulembercq, voorzitter van de vereniging JAARLIJKSE PRIESTER DAENSHULDE Zondag II. had de jaarlijkse Priester Daenshulde plaats, met voor af een H. Mis in St. Maartenskerk en een toespraak door André Demedts aan het monument. Meteen werd een gelegenheidstentoonstelling gehouden i.v.m. de geschiedenis van het Daensisme. KONTAKTKOMMISSIE Op 4 juli as. vergadert opnieuw de kontaktkommissie in aanwezig heid van diverse instanties o.w. ook de burgemeesters uit het arron dissement. HERDERSEM 185 JAAR MUZIEK Einde maand, op 30 juni en op 1 en 2 juli wordt te Herdersem het 185 jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie CONCORDIA ET DOCILITAS luisterrijk gevierd.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16