li financiële ireHlemen nasi mi aa föifii® Men stort niet straffeloos vui langsheen lanen en stratei lil «8 ill ill JlftJSl Studievergadering te Aaist PoSStio houdt tooh moÊ &on Sn "i zcii. !6 Maandag as. wordt de Week voor de Vrijetijdsbesteding besloten met het optreden in de zaal Madeion van het kleinkunstgezelschap De Snaar en meteen de uitreiking van de Ereprijzen aan de laureaten door een afgevaardigde van het Ministerie van Nederlandse Kuituur. Al met ai een zeer prijzenswaardig initiatief van Schepen Van der Veken blijkens wat tijdens de voorbije dagen o m. in de Aalsterse Beiforizaa! zoals te bekijken en te be- luisteren viel. Een tentoonstelling die representatief is voor het hobby-leven van een niet te veronacht zamen schare Aaistenaars. Vanaf papegaaien, die vooral de belangstelling opwekten van de kleuters, tot en met zeldzame postzegelverzamelingen, foto's, riet en vlechtwerk door blinden gemaakt, je staot er even stil bij te kijken, en zendsiations in werking (zie foto hierneven). Voor wie van hengelen houdt Heden zaterdag neg een partijtje in het stadspark en op de terreinen Affiigemdreef wordt door de handboogmaatschappij Aaist Park het kampioenschap Land van Aalst betwist, zondag kan men met de V.T.B. nog een echte ouderwetse, relaxerende fietstocht ondernemen doorheen het bedreigde Paicttenland- schap. Zoals reeds eerder gemeld, werd cp initiatief van de Aal sterse Schepen Bogaert enkele weken geleden een vergadering gehouden waarop de vertegen woordigers aanwezig waren van een aantal steden die met vrij wel dezelfde financiële proble men worden gekonfronteerd. Na Doornik had thans vrijdag II. een studievergadering plaats te Aalst. Deficit van de twaalf steden die uit de put willen geraken 800.000.000 fr in 1971. 1.900.000.000 fr voorzien voor 1972. EERSTE KONKLUS8ES NAAR HOGERE INSTANTIES Met het doel aan deze situatie te verhelpen en er oplossingen voor te vinden, hebben de 12 ste den drie werkgroepen samenge steld respectievelijk gelast de eerste met het verzame len van de onmisbare financië le gegevens. de tweede met de voorberei ding van de dokumentaiie en het inwinnen van de nodige in lichtingen om het regionale ka rakter en de aard van expan sie vast te stellen. de derde met het onderzoe ken van de praktische maat regelen die te nemen zijn om de verhoudingen met de voog dijoverheid te versoepelen en het rendement van de gedecen traliseerde besturen te verbete ren. Zij hebben het werkschema vast gesteld, alsmede de noodzakelijke studiegegevens verzameld en de nagestreefde doeleinden omschre ven. Het gaat inderdaad, volgens de 12 steden, niet alleen om het her leiden van de steeds moeilijker wordend en onrustwekkende finan ciële toestand in 't algemeen, maar vooral om het ontleden en oplos sen van, de diepere oorzaken er van en dit in de kortst mogelijke tijd. Zich steunend op de besluiten van de vorige vergaderingen, wil len de 12 steden zich voorbereiden op een aktieve deelname in het opzoeken van de oorzaken van de huidige toestand en in het treffen van de onontbeerlijke maatrege len. In afwachting drukken zij de wens uit dat de overwegende na tuurlijke en geschiedkundige rol die zij spelen in het domein van de ekonomie en de kuituur en op het sociale vlak en dit ten voor dele van de bewoners van de stre ken die zij polariseren in geen ge val zou te lijden hebben van finan ciële knelpunten waarvoor zij de verantwoordelijkheid niet kunnen dragen. De werkgroepen zullen terug vergaderen te Namen op 12 sep tember 1972. Intussen zullen de 12 steden (Aalst - Charleroi - Deurne - Genk - Huy - La Louvière - Leuven - Mons - Namur - Tournai - Turnhout - Verviers) hun eerste besluiten voordragen aan de verantwoorde lijke instanties van het Gemeente krediet en aan de Heer Minister van Binnenlandse Zaken. TEN onrechte menen sommigen dat de Aaisterse politie geen oog heeft voor dat soort van in civieke burgers die menen dat zij lanen, straten en andermans privé eigendom zo maar straffe loos als vuilnisbelten mogen ge bruiken. Allicht zal da slogan van de bur gemeester ««Houdt uw stad rein» stilaan ietwat effekt gaan sor teren. Weet dus lezer dat het storten van welk soort van vuil daar waar het niet mag, niet alleen strafrechterlijke gevolgen kan hebben maar ook op zijn minst je beurs ietwat lichter kan ma ken. BETALEN... Dus een verwittigd man is er twee waard. Het lijkt wel de moei te om terloops eens te signaleren dat men bv. via de agenda van de gemeenteraad kan vernemen dat tegen een aantal lieden een P.V. werd opgesteld wegens wederrech telijk storten van huisvuil aan de Albrechtlaan en aan de Affiigem dreef. De stadsdiensten haalden het vieze goedje weg, een karwei die telkens aan de betrokkenen 500 fr gaat kosten. Ook een aan tal andere mensen die in welke om standigheden ook schade toe brachten aan voetpaden, verkeers borden, rioolputten enz. moeten af dokken. Eigenaars van gebouwen die in het belang van de openbare veilig heid geen gevolg gaven aan he bevel tot afbraak gaan nu aan d stad, die de karwei willens nillen zelf diende laten uit te voerei moeten betalen Uitgerekei 27.360 fr. Wie niet horen wil moet inde daad voelen. Wij kunnen allen fel reageren gen «pitch-komplotten, tegen luc en waterbevuiling en doorgaan kijkt men dan in de richting va grote nijverheidscomplexen. W kunnen, terecht onze neus ophale voor fameuze autokerkhoven langs heen de openbare wegen, maa stiekum ontlasten heel wat brav burgers zich van hun eigen vuil tei koste van de gemeenschap. «NACHTRUST» IN DE BUURT VAN DE HOPMARKT Boze reakties van mensen in ei rond de Hopmarkt. Sommige kna pen moeten het daar terug noga bont maken met lawaaierige moto's en de laatste tijd is de nachtrus daar wel een probleem. Blijkens wat lezers ons signaleren heef men in bepaalde drank en amuse mentsgelegenheden geen bezwarer tegen in een sfeer van twijfelach tige kompetitie de juke-boxe to het einde van de nacht de oorbars decibels te laten overschrijden. Da moet zich meer bepaald voordoei in de Korte Nieuwstraat. Er is geen enkele reden waaron men geen rekening zou houden piet de klachten van de mensen if fleze buurt. Men gunt elkeen zijr pleziertje, maar dan niet ten koste yan anderen. INDUSTRIEZONE WIJNGAARDVELD Op de agenda van de gemeenteraad, ook de goedkeuring van da verkoop van gronden op industriezone Wijngaardveld, voor de vesti ging van het Brusselse bedrijf Anciennes Usines Welders, dat ge specialiseerd is in het vervaardigen van materiaal in roestvrij eiJ vuurvaste metalen en legeringen. De deelnemers aan de bijeenkomst te Aalst dd. 23 juli 1972 van 12 Belgische steden met regionale functie die met financiële moeilijkheden te kampen hebben.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16