kennisvlaaien Bier in Ie gemeenteraad meisje uit Toronto VAKANTIE ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC SPE' NEC METU" AZET VAN AALST 28e jaargang nr 28 zaterdag 1 juli 1972 Redaktie en BeheerSchoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer En dit is dan Linda Guetelette, Canadese werkstudente die mo menteel te Aalst bij wijze van spreken haar tenten heeft op geslagen. Studeert antropologie en die studies kosten met inbegrip van haar verblijf jaarlijks aan de Universiteit van Toronto om en bij de 100.000 fr. Dus het nuttige aan het aange name gepaard Via haar vakantie job in een bedrijf alhier ge droogde bloemen verwerken ook meteen het oude Europa ver kennen Dat oude Europa noemt Linda «klein en lieflijk» aan de hand van haar eerste ervaringen te Aalst «Een sympatiek stadje met kronke lige straatjes maar jammer die aanhoudende regen». Miet babbelziek en liefst niet in de kijker weshalve men vanwege Unda geen iange en felle uitspra ken moest verwachten over het land van Brueghel en Rubens. Voor de velen die onbekend zijn met het feit dat ook Aalst nog zijn jaarlijkse kermis heeft Deze start heden zondag 2 juli. De welvaartstraditie getrouw gaan meteen duizenden Aalstenaars hun Kermis uitleven vanaf de Vlaamse Kust tot de Zuiderse en Ooster se stranden. Geleidelijk vangt dus de volgende julidagen de grote uittocht aan. Het vooruizicht van die vakantie doet het blijkbaar heel wat mensen op de heupen krijgen, want de laatste dagen hebben de artsen die ook vakantie plegen een bezette wachtzaal. Ook de garagehouders en automekaniekers hadden een druk werk programma. Of de spannende aanloop naar hopelijk zonnige vakantie dagen. Als men West-Europese weermakers mag geloven echte zomertemperaturen in Corsica, Azurenkust en voor Vlaanderen zo iets in de richting van ean behoorlijk lenteweertje in juli. Voor de Aalste naars, waarvan het merendeel dit weekeinde nog ter stede blijft: De echte Aalsterse vlaaien we gaan het recept hier niet meer op nieuw publiceren zijn volgens... een Normandisch specialist in zake gastronomie pure, gezonde en smakelijke kost. Dus terug naar de aloude Vlaamse-Aalsterse vlaaien. Ach, en ook het bier is weer goed. Niet het minst de lokale... Dat zal allicht heden, donderdagavond wel bewezen worden in en na de laatste raadszitting van het schooljaar '71-72... Over bieren gesproken Daarover elders méér in deze krant. Stuk voor stuk zullen alle Aalsterse vroede vaderen wel van de echte lokale bieren houden. Ook en niet het minst de leden van het Feestkomitee dat zich dezer dagen voor de penible beslissing geplaatst zag tijdens de as. Jaarbeurs, zoals hier reeds ter informatie werd gemeld, een ander en «uitheemse» soort in stee van de Aalsterse, exclusief aan de dorstigen te bestellen. Deze lokale story duidelijk gemaakt aan een Frans bezoe ker, babbelend op een Grote Markt terras met twee Aal sterse biertjes, ontlokte de man de bemerking dat hij zich bezwaarlijk kon voorstellen dat men tijdens de feesten te Bordeaux Bourgogne zou proeven. Dat zou Chalmas- Delbas de Franse premier die ook burgemeester is van Bordeaux meer hoofdpijn bezorgen dan een siag onder de gordei van een of ander slinks politicus. BROUWERIJEN BRIEF AAN STADSBESTUUR Als deze krant van de pers komt is het té iaat om nog verslag uit te brengen over een aangekondigde interpeliatie vanwege de oppositie in verband met de jaarbeursbieraffaire. 't Is maar een woord. Sommigen in de meerderheidsfrakties hebben ook reeds de laatste dagen als hun «privé-opvatting» te kennen ge geven dat men ter zake, best niet over een nacht ijs mocht ge gaan zijn. De reputatie van de beste Aalsterse bieren is nog steeds een taboe en hoezeer ook ter goeder trouw, aldus luidt hier wel, heeft men daar onvoldoende rekening mede gehouden. Achteraf bekeken is er een kans dat het geen klein bier wordt. De Aalsterse brouwerijzen zijn solidair en hebben daarvan reeds schriftelijk blijken gegeven aan het stadsbestuur. Maandag II. ging in de stadhuisfeestzaal de uitreiking van diploma's door van leer lingen van de Akademie voor Muziek Ballet en Toneel met toespraken van de h. M. Crombeen, voorzitter van de kommissie van bestuur en van de h. G. Van den Eede, schepen van onderwijs en kuituur. Ontvingen de regeringsmedailie Godelieve Weymeis (dwarsfluit), Christiaan Crombeen (orgel), Lutgart Matthieu (voordragen) en Greta de Roeck (piano). Allen hier op de gelegenheidsfoto omringd door direkteur Dispa, de leraressen Mevr. De Decker en Mevr. Yserbijt en leraar L. Verschraegen met verder ook Schepen en Mevrouw G. van den Eede en volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1