Jan Caudron: voorste! «aktie voor een zuivere stad» of i houd ow stail rein» Zon-frisse lucht en onbezoedelde stranden niet v. iedereen LEEFMILIEU CC investering in reeds appartementen' met opbrengst 7°/0 huurkontrakt 3-6-9 geindexeerd onroerende voorheffing ten laste van de huurder eveneens winkels beschikbaar gelijkvloers handelsgalerij I. ■TJm Het luidt dat Schepen van Openbare Weken, Jan de Neve zeer recent in V.U. verband, met de schop in de hand mettertijd ge holpen heeft om vuilnishopen her en der aan de rand van de stad te helpen opruimen. Dat is een beetje spektakulair maar het neemt niet weg dat er göede intenties kunnen mede gemoeid zijn. De «Aktie Zuivere Stad» van de V.U. is inderdaad maar een druppel op de vuile plaat en er zullen andere, drastische maatregelen nodig zijn. Dat heeft raadslid Jan Caudron ook te verstaan gegeven tijdens de laatste raadszitting: «Het is niet omdat wij nu deel uitmaken van de meerderheid dat wij over deze problemen moeten zwijgen» Zoals we net cok vorige week in deze krant reeds signaleerden blijft de Aalsterse politie niet helemaal bij de pakken zitten. Jan Caudron stelde echter voor: Een strenger politietoezicht met mobiele patroeljes, die zich 's nachts en 's avonds vlug van de ene plaats naar de andere kan begeven en eventuele «vuiistorters» de pas af te snijden of te verbalise ren. Een goed georganiseerde pro- pagandaaktie vanwege het stadsbestuur via de pers waar in de bevolking in en buiten de stad op hun plicht wordt gewezen en ze ingelicht wor den dat heel wat oude rommel door de stedelijke reinigheids- dienst elke woensdagvoormid dag en dit op eenvoudige tele fonische aanvraag van de be trokkenen afgehaald wordt. Het organizeren van de week van de «Zuivere stad», gedu rende dewelke te Aalst een grondige grote kuis zou onder gaan met de medewerking van gans de bevolking maar voor al van de jeugdbewegingen. Bv. in september. Na jaren mondelinge en papie ren aktie moeten wij vaststellen, aldus J.C. dat het allemaal boter aan de galg is geweest en naar andere middelen moet worden uit gezien. NOG DE OMGEVING VAN HET STADSPARK Tijdens dezelfde tussenkomst heeft het V.U. raadslid nog eens gewezen op wat hij noemde het «zeer hinderlijke en invloedrijke bedrijf Betonwegenbouw» wiens lange arm reikt tot in de ministe ries waar toelatingen worden ver leent en geweigerd. Steeds J.C. Wie het verslag van de officiële instanties leest en dan eens gaat praten met de be trokken personen of slachtoffers van de stofmachines komt wel tot bevreemdende tegenstellingen. Nog steeds durven de mensen in de buurt van de Vilanderstraat, de Van der Nootstraat en de Al- brechtlaan hun ramen niet meer openen en krijgen ze ook gemak kelijker aanvallen van astma. De artsen van de omgeving kunnen dat bevestigen. Een andere bijko mend levensgevaarlijke hinder van dit bedrijf, vormen de kiezelsteen tjes die de vrachtwagens onder weg verliezen vooral in de bocht voor de Zeeberugbrug wanneer ze de stad binnenrijden. Jan Caudron zei woordelijk «Verleden jaar is er op die plaats een automobilist in de Dender te rechtgekomen en verdronken. Wij vragen ons af weik verband er bestaat tussen dit ongeluk en de arbeiders van Betonwegenbouw, die diezelfde nacht vlug de kiezel steentjes hebben bijeengeveegd en opgeruimd». Tenslotte vroeg het raadslid welke middeien het stadsbestuur zinnens is te gebruiken om dit bedrijf zo vlug mogelijk te doen verhuizen, in acht genomen dat Betonwegenbouw als een hinder- bedrijf is van eerste kategorie en onder de bevoegdheid valt van de gouverneur en van het Ministerie van Arbeid. ONTHAALCENTRUM EN BRANDWEER Tijdens deze gemeenteraad had raadslid B. Van Hoorick het ook over de plannen van het Onthaai- centrurn alsmede over de reorga nisatie van de Brandweer. Hij pleitte voor aangepaste vergoedin gen aan het personeel Hulpcen trum 900. Schepen Bogaert zei i.v.m. het Orithaalcentrum dat een konkreet plan vanwege het schepenkollege mag verwacht worden. De stad zelf zal tegen het advies van de centrale instanties hogere premies uitbetalen. De schepen herinnerde er ook aan dat reeds een jaarlijks bedrag van 1 miljoen wordt aange wend voor erkentelijkheidspremies. Te berde kwam ook de verkoop van niet-Aalsterse bieren op de as jaarbeurs, een thema dat raadslid Vernimmen vurig ter harte nam. Hierrond ontspon zich een diskus- sie met o.m. burgemeester De Bisschop, schepen Ringoir en ver schillende andere raadsleden. Men zou. aldus werd uiteindelijk beslist nog voor de vakantie praten met de leden van het feestkomitee. In tegenstelling met wat vroe ger ten stadhuize werd gemeld kwam het dossier gronden de Biol- ley niet voor op de agenda. Vooralsnog niet klaar, en vorige week wel belicht door Schepen De Neve aan de leden van Sektie Openbare Werken. Het komt nog op de agenda van een vergadering van de ver enigde raadssekties De raad krijgt de zaak dan wel voorgeschoteld in het najaar. hi ~~n aTTTtrawgroimi h'i ai n'ma SINT JOOSTPLEIN IN HET HART VAN BRUSSEL verhuurde Net voor de rush begint naar de zon, frisse lucht en onbezoedelde stranden en rivieren en wat al meer doet hunkeren naar de pure na- tuur, heeft Jan Caudron in de Aalsterse gemeenteraad andermaal de aandacht gevestigd op de lokale problemen in verband met het leef milieu. Problemen vooralsnog niet zo ernstig als bv. in het Antwerp se, de Gentse Kanaalzone en andere centra, maar toch reeds van die omvang dat niemand er zo maar achteloos mag aan voorbijgaan. J.C. heeft zich eerder beperkt tot de vuilnisbelten die de stad ontsieren. Dus wel een konkreet aktiepunt waaraan de stedelijke overheid zelf kan verheipen. Het argument dat het politiepersoneel niet talrijk is kan wel juist zijn, maar dan rijst de vraag waarom het nog voortdurend belast wordt met extra-karweitjes als bv. het ten huize bezorgen van invitaties voor zg. dringende vergaderingen ten stadhuize en wat al meer. De belangstelling voor de problematiek van het leefmilieu is in. Verondersteld mag dus worden dat niemand a priori zich zal verzet ten tegen een aantal voor de hand liggende maatregelen. Een «Week voor een zuivere stad» moge dan een start zijn om de bevolking ter zake nog ietwat meer te sensibiliseren. Maar deze week zal op een langere termijn niet zoveel effekt sorteren als het stadsbestuur, dat qua wetten en lokale reglementeringen in vele ge vallen voldoende gewapend is om op te treden, achteraf terug ver valt in een laisser- aller mentaliteit. HET gaat natuurlijk om méér dan de vuilnisbelten. Vorige week werd hier gewag gemaakt van het te luidruchtig «vertier» in de om geving van de Hopmarkt en niet alleen daar. Een aantal bedrijven en niet altijd de grootste gebruiken steeds meer de straten als werkplaatsen en hooi wat smerige oliederivaten krijgen vrije loop langsheen de greppels, met voortdurende beschadiging van het weg dek en voetpaden op plaatsen waar dan nog wel het verkeer niet eens zeer druk is. Totaal uitgevoerd Lichtpunten Grote terras Twee of drie slaapkamers Zorgvuldige isolatie Shoppings-metro-park in onmiddellijke omgeving Het gaat, zoals gezegd, om méér dan vuilnisbelten, oorverdovend nachtelijk lawaai van uit drankgelegenheden, vuile greppels enz. Hoe belangrijk het bedrijf aan de Zeeb.erg'brug ook weze voor de aanpassing van de autoweg het bfijft de plicht van het stadsbestuur de bevolking in deze omgeving bij' te staan ook al ligt de beslissing uiteindelijk bij de gouverneur of een minister. We kennen een stad de naam zullen we liefst niet vermelden waar een gelijkaardig bedrijf was gevestigd en de lokale instanties tot bij.de verantwoor delijke hogere instanties hebben doorgeduwd met sukses. Het is zie de Dender een nationaal probleem. Maar, en dit is dan het andere aspekt Hoever staat het met projekten als. bv. dit van een rekrèatiecenfrum Osbroek? Zijn de mogelijkheden reeel om in het stadscentrum het enkele maanden geleden aangekondigde «Park Schelfout» te verwezenlijken? Leefmilieu Waarheen met de kinderen en de mensen van de derde leeftijd die niet in de mogelijk heid verkeren om elders buiten de stad de volgende weken door te brengen. Leefmilieu-troubadour Jan Caudron moge intussen maar voortha meren op het thema. Een «Week voor een zuivere stad, zal best gepaard gaan met preciese informatie. Alleen de waarheid kan een dergelijk initiatief geloofwaardig maken. INLICHTINGEN IN DE RESIDENTIE Tel. 02/11 22 25

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3