Politiereglement over de brandvoorkomingsmaatregelen in de dancings en lokalen waar gedanst wordt kort bij uw zaken het appartement waarvan u droomt... •- investering in reeds verhuurde appartementen* met opbrengst 7% huurkontrakt 3-6-9 geindexeerd onroerende voorheffing ten laste van de huurder eveneens appartementen en burelen winkels beschikbaar gelijkvloers handelsgalerij ALGEMEENHEDEN Dit reglement heeft tot doel de voorwaarden te bepalen, waaraan de dancings of dansgelegenheden moeten voldoen om brand te voorkomen; ieder begin van brand snel en doeltreffend te bestrijden; een veilige en snelle ontruiming van de aanwezige personen te verzekeren. Dit reglemen is van toepassing op alle dancings en lokalen waar gedanst wordt, onverminderd de andere wettelijke en reglementaire bepalingen ter zake. Het is niet van toepassing op de instellingen van tijdelijke aard zoals kermisinrichtingen, tenten, enz. BOUWELEMENTEN, WANDBEKLEDING EN VERSIERINGEN De muren, balken en kolommen die tot de algemene stabiliteit van het gebouw bijdragen, moeten uit onbrandbare materialen zijn sa mengesteld. De graad van weerstand tegen brand zal minstens een uur zijn. Voor de losse of vaste wandbe- kleding, de versiering, de bekle ding van de zitplaatsen, mogen geen gemakkelijk brandbare mate rialen worden aangewend, zoals rietmaten, stro, karton, boom schors, papier, brandbare textiel- stoffen en andere soortgelijke stof fen. Brandbare stoffen, die een brandvertragende behandeling heb ben ondergaan, zijn uitzonderlijk toe te laten, indien hun graad van weerstand tegen brand minstens een half uur bedraagt, en ze in hun geheel gemakkelijk te verwij deren zijn voor eventuele her nieuwing van de brandvertragende behandeling. Een attest betreffende de gel digheidsduur van de graad van weerstand tegen brand, en de her nieuwing van de behandeling dient telkens aan de brandweerdienst te worden voorgelegd. Wandbekledingen en versierin gen die door warmteinvloed gifti ge gassen vrijgeven, zijn niet toe te laten. De versiering van de wanden moet zodanig zijn aangebracht, dat de mogelijkheid niet bestaat dan vuil, afval en dergelijke, in of op de versiering kan worden verzameld. UITGANGEN EN ONTRUIMING De in- en uitgangen moeten in verhouding zijn met de maximale capaciteit van de zaal of lokalen waarin gedanst wordt en moeten de mogelijkheid bieden deze in een minimum van tijd en op veilige wijze te ontruimen. Daarom zal getracht worden de uitgangswe gen, uitgangen en deuren een to tale breedte te geven die gelijk is in centimeters aan het aantal per sonen die ze moeten gebruiken om de uitgangen van de dancing te bereiken. In ieder geval, moet de breedte van de uitgangswegen, uitgangen en uitgangstrappen mi nimum 0,80 m zijn. De lokalen die op bovenverdie pingen, of kelderverdiepingen gele gen zijn moeten door ten minste één trap bediend worden, niette genstaande het bestaan van de nooduitgang voorgeschreven in ar tikel hiervan en van elk ander toe gangsmiddel (bvb. lift). Alle uitgangen en nooduitgan gen moeten over de volle breedte steeds vrij zijn van belemmerin gen; zij mogen aldus niet versperd worden door de vestiaires, het stallen van fietsen, het opslaan van goederen of het verkopen van eetwaren. Zij moeten op gemak kelijke wijze verbinding geven met de openbare weg of een veilige ruimte, gelegen op het gelijkvloers waarvan de oppervlakte in verhou ding staat tot de maximale capa citeit van de dancing. De deuren geplaatst tussen de lokalen waar het publiek aanwezig is alsook de in- en uitgangen die nen te openen in de richting van de vluchtweg. Tijdens de openings uren van de dancing mogen zij in geen geval gegrendeld of met sleutel gesloten worden. Draai deuren en draaipaaltjes zijn ver boden. Een nooduitgang moet voorzien worden bij voorkeur aan de tegen overgestelde kant van de ingang van de dancing. Deze nooduitgang moet opendraaien in de zin van de uitgang, moet volledig afhanke lijk zijn van de eigenlijke dansge legenheid, moet op een gemakke lijke wijze toegang verlenen tot de openbare weg of een veilige ruim te waarvan de oppervlakte in ver houding staat tot de maximale ca paciteit van de dancing. Betreffende het aanbrengen van een nooduitgang kan in bepaalde gevallen door de Burgemeester, na raadpleging van de officier- dienstchef van de bevoegde brand weerdienst, daarop een afwijking toegestaan worden. De muren die de dancing schei den van de overige delen van het gebouw, desgevallend met inbegrip van de zoldering en de vloer, moe ten een graad van weerstand te gen brand van minstens één uur hebben. De deuren, verbinding gevend tussen de dancing en de lokalen of ruimten niet behorende tot de uit bating, moeten zelfsluitend zijn en een graad van weerstand tegen brand hebben van minstens een half uur. De wanden van de kokers (voor leidingen, huisvuil...) desgevallend alle kontroleluiken die in de dan cing uitmonden, moeten een graad van weerstand tegen brand heb ben van minstens een half uur. De plaats van elke uitgang of nooduitgang moet aangegeven zijn door het opschrift «uitgang» of «nooduitgang». Deze opschriften zijn groen op een witte achter grond of wit op een groene ach tergrond. Zij moeten van uit alle delen van de dancing goed lees baar zijn. De richting van de we gen en trappen die naar de uitgan gen leiden wordt, zo dit door de schikking der plaatsen vereist is, op opvallende wijze aangegeven door pijlstrepen in het groen op witte achtergrond of wit op groene achtergrond. De verlichting van deze opschriften en aanduidingen is aangesloten op de normale ver lichting en op de noodverlichting. De trappen moeten uit rechte delen bestaan, rol, draai en spil- trappen zijn verboden. De treden moeten slipvrij zijn. VERLICHTING EN ELECTRISCHE INSTALLATIES De lokalen moeten verlicht zijn. Alleen electriciteit is toegelaten als algemene verlichtingsbron. De inrichting moet voorzien zijn van een noodverlichting die vol- doende lichtsterkte heeft om een ordelijke ontruiming te verzekeren automatisch en onmiddellijk in werking treedt bij het uitvallen van de gewone verlichting en minstens één uur in werking blijft VERWARMING De dancing moet verwarmd en verlucht worden op zodanige wijze dat alle veiligheidsmaatregelen ge troffen zijn om verhittingen, ont ploffingen en brand te vermijden. Verplaatsbare verwarmingstoe stellen of houders met vloeibaar gemaakte petroieumgassen zijn niet toegelaten in de dancing. Het opslaan van brandbare vloeistoffen, vloeibaar gemaakte gassen en licht brandbare vaste stoffen is verboden in de lokalen waar het publiek vertoeft. De stookplaats van de centrale verwarming en de brandstofvoor raad moeten in een afzonderlijk, daartoe bestemd, goed verlucht lokaal worden geïnstalleerd, dat niet rechtstreeks uitgeeft op de dancing. De muren, vloeren en zol deringen van deze lokalen zullen een weerstand tegen brand van minstens twee uren hebben. Deze lokalen zullen afgesloten worden door een zelfsluitende branddeur met een graad van weerstand te gen brand van één uur. De toevoerleiding tussen brand stofvoorraad en stookplaats moet stevig bevestigd en uit metaal ver vaardigd zijn. Op de toevoerleiding moet ten minste één afsluitkraan worden ge plaatst. op een veilige gemakke lijk bereikbare plaats, buiten de stookplaats gelegen. BRANDBESTRIJDINGS MIDDELEN Voor de beveiliging tegen brand moeten de passende brandblus- middelen aanwezig zijn. Die uit rusting moet vastgesteld worden in akkoord met de bevoegde brandweerdienst. Het brandbestrijdingsmaterieel moet in goede staat van onder houd verkeren, beschermd zijn te gen vorst, doelmatig gesignaleerd, gemakkelijk bereikbaar en oordeel kundig verdeeld zijn. Dit materieel moet steeds bedrijfsklaar zijn. Binnen de lokalen is het gebruik verboden van snelblustoestellen met broommethyl, tetrachloorkool- stof of andere produkten waardoor er zeer giftige uitwasemingen kun nen ontstaan. BIJKOMENDE VOORSCHRIFTEN WAARAAN DE NOG OF TE RICHTEN DANCINGS MOETEN BEANTWOORDEN De minimum graad van weer stand tegen brand van de volgen de bouwelementen is 2 uren voor de muren, balken, ko- SINT JOOSTPLEIN IN HET HART VAN BRUSSEL Totaal uitgevoerd Lichtpunten Grote terras Twee of drie slaapkamers Zorgvuldige isolatie Shoppings-metro-park in onmiddellijke omgeving IC IIUUI O INLICHTINGEN r.IN DE RESIDENTIE open 7 dagen op 7 Tel. 02 17 64 64

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3