14 weekkalender LEVENSWIJSHEID Onze trots op het bezitten van een of andere goede eigenschap krijgt een zware klap wanneer wij zien, hoe trots anderen op het niet-bezitten van dezelfde goede eigenschap zijn. WENS HUN EEN GELUKKIGE NAAMDAG Zondag 13 aug.: Cassiaan, Hippoliet, Concordia, Ludolf, Pon- tiaan, Ludolf, Wigbert Maandag 14 aug.: Athanasia, Kallistus, Werenfried Dinsdag 15 aug.: Maria, Mia Marijke, Marietje, Mieke, Maaike Myriam, Marion Woensdag 16 aug.: Armel, Rochus, Serena, Stefaan Donderdag 17 aug.: Clara, Hiacint, Jeroen, Liberaat, Rogatus Relindis Vrijdag 18 aug.: Arnold, Florus, Helena, Lena, Leentje, Helene, Ellen Zaterdag 19 aug. Bertulf, Jean, Juul, Jules, Julius, Lodewijk Marianus HEILIG EVANGELIE VAN ZONDAG 12e zondag na Pinksteren «De barmhartige Samaritaan» (Luc. 10, 23-37) BIJZONDERE DAGEN Zondag 13 aug.: H. Cassia- nus, patroonheilige van de scho lieren en de onderwijzers (De H. Cassianus was onderwijzer te Imo- la en werd in 304 op last van zijn beulen door zijn eigen leerlingen met hun schrijfstiften doorkerfd, tot hij een langzame dood stierf). Dinsdag 15 aug.: Maria's opneming ten hemel. Op het feest van Allerheiligen van het Heilig Jaar 1950 werd door Z.H. Paus Pius XIIC als dogma verklaard en bepaald dat «Maria, de Onbevlek te Moeder van God, altijd Maagd na afloop van haar aardse leven, naar lichaam en ziel in de hemelse heerlijkheid werd opgenomen» Misdag voor de Aannemers en Metselaars. Woensdag 16 aug.: H. Ro chus, patroonheilige van de tabak snijders, bedevaarders, kaarders, plafonneerders, plaveiers en rokers Vrijdag 18 aug.: H. Arnold beschermheilige van de brouwers. ZON 13 aug. 31 aug. OP ONDER 5u26 20u07 5u54 19u30 MAANSTANDEN Eerste kwartier op 17 aug. te 2u9 Volle maan op 24 aug. te 19u22 AGENDA Zondag 13 augustus Knok- ke-Heist ook op 12 en 14 aug.: Het festival van de lach in het Casino Klerken perelaar omme gang te 16 u Oudenaarde groot schuttersfeest Sainte-Marie-sur Semois bloemencorso voor kinde ren te 15u30 Maandag 14 aug.: Brugge Reiefeest te 21 u Bedevaart O.L. Vrouw van Blindekens te 19u Dinant nachtelijk waterfeest door de Skiclub van Dinant Luik ook op 15 aug.: In het Outre-Meusekwartier feest der «Potales» - Volksvermaken - Fol kloristische stoet. Dinsdag 15 aug.: Bruggj Reiefeest Cerfontaine dag vaij de militaire «Sint-Lambertusmara D Aai' 1r Empire Grenadiers en kurasi ken siers - Processie te 10 u Dinant in kunstbeurs in open lucht Hoej KEI groot feest van Hoei - VuurwerkDet Oostende groot vuurwerk op list op strand te Mariakerke te 21u30 van Spa bloemengevecht Veurnel var oogststoet en -feest te 16 u. Donderdag 17 aug.: KnokL Heist ook op 18, 19 en 20 aug.:i Festival van Bel Canto, in het| Casino. Vrijdag 18 aug.: Brugge ookl op 19 en 20 aug.: Feesten var de Jacht Rochefort muzikale zo-| mer van Rochefort Zaterdag 19 aug.: Brugge Reiefeest te 21 u Bouillon licht- feeerie te 21 u Koksijde jum- pingtornooi Jambes intern, folkloristisch festival PERZIE Met Perzie, tegenwoordig bekend onder de naam Iran, gaat het volgens de jongste jaaroverzichten niet slecht. Het jaar begint hier op 21 maart. In het afgelopen jaar was het gemiddelde inkomen per hoofd 429 dollar, dat is het dubbele van het jaarlijkse inkomen van 10 jaar geleden. THEEMS SCHONER In Engeland is de strijd tegen de vervuiling van de Theems, de vermaarde stroom, die dwars door Londen stroomt, reeds lang aan de gang. De rioolpijpen spoten zulke massa s vuil in de Theems, dat bijv. in 1850 lappen in kalk gedrenkt voor de vensters van het par lementsgebouw moesten worden gehangen om de stank te bedwin gen, die het houden van debatten onmogelijk maakte. Reeksen van wetten hebben sindsdien voor de zuivering van de rivier geijverd. Men zegt, dat heden belangrijke vorderingen zijn ge maakt, hetgeen blijkt uit het feit, dat de vissen weer in de Theems terugkeren. PIONIER 10 Het eenzaamste (onbemande) ruimteschip de Pionier 10 is ook in het nieuws vrijwel uit het zicht geraakt. Deze Pionier is de planeet Mars al voorbij, stormt thans door de asteroidengordel tus sen Mars en Jupiter en heeft tot taak de planeet Jupiter te passe ren. Dit moment zal eind 1973 vallen. Daarna verdwijnt de Pionier 10 in de ruimte en zal men er naar alle waarschijnlijkheid nooit meer iets van horen. De afstand van Jupiter ten opzichte van de zon is 778 miljoen km. Jupiter is de grootste planeet, 11-maal zo groot als de aarde. Doelloos is deze verre reis niet; ze is een pro beersel, of het schot in de ruimte misschien iets zal opleveren... Het ruimteschip heet immers Pionier. DACHA'S Een 30 km zuidwestelijk van Moskou ligt in een prachtig bosrijk gebied een zorgvuldig bewaakte villastad van een 40.000 dacha s, landhuizen, waar de Russische elite van heden weekends en vacan- ties doorbrengt. Een groot deel van deze dacha's is staatseigendom Er is niets nieuws onder de zon. De Britse premier heeft zijn buiten huis Checquers, de Amerikaanse president te Camp David, de op perste Russische dachnik Leonid Brezjnev te Barvikha, waar Richard Nixon tijdens zijn Ruslandreis te gast was. PHILADELPHIA De Amerikanen zijn van plan om ter gelegenheid van de viering van het 200-jarig bestaan van de Verenigde Staten in 1976 te Philadelphia een grote wereldtentoonstelling te organiseren. President Nixon heeft de plannen reeds goedgekeurd. BUREAUCRATISCHE REBUS Japan wurmt met een onoplosbare bureaucratische rebus. Ze be treft de Amerikaan Freidman, die met een verblijfsvergunning reeds lang in Japan woont. Hij reisde in mei jl. naar Okinawa, dat toen nog Amerikaans was; in zijn papieren werd aangetekend dat hij het land had verlaten. Tijdens zijn verblijf te Okinawa werd het eiiand weer Japans, dus toen hij terugkeerde naar Japan was de reis een binnenlandse reis, waarop geen Japanse ambtenaar een stempel van terugkeer kon zetten, want hij was formeel binnenslands. Maar nu is zijn verblijfsvergunning vervallen, want zijn paspoort vermeldt zijn vertrek naar het buitenland, doch niet dat hij weer is teruggekeerd; wettelijk is hij nu niet in Japan. Freidman trachtte de zaak op te lossen door een reis te maken naar buiten Japan en dan wettelijk terug te keren doch dit ging niet want aangezien hij wettelijk niet in Japan vertoeft kon hij geen uitreisvisum krijgen. Waar is Freidman nu formeel? Wel, nergens. En dit gaat toch ook niet. DROMEN Dromen, dromen, hebt u boze dromen? Via drie oude droomboe ken zijn de beelden uit uw dromen uit te leggen. Zowel de Egypte- naren als de Arabieren, maar ook de zigeuners hebben hier hun eigen eeuwenoude droomboeken voor. Gelijk lopen de symboolved'Ja ringen geenszins. Alleen de schoorsteenveger die de droom doorkruist en hoe macaber ook zichzelf zien in een doodkist, betekent in alle drie de boeken iets goeds. Het laatste voorspelt een lang leven en de schoorsteenveger brengt geluk in de liefde of gewoon veel goeds Droomt u van een brandend huis? Dan zult u veel geld ontvangen of veel geluk ervaren. Bent u in uw droom bloot? De Egyptenaren voorspellen u een ge lukkig toeval, maar de arabieren en zigeuners zien armoede voor u in het verschiet. Slangen, ook veel voorkomend in de dromen: moei lijkheden door een vrouw of geldverlies of een gevaar dat men aan zichzelf heeft te wijten. Tot slot droomt u dat u in de gevangenis zit, dan begint er vol gens de Egyptenaren een nieuwe levensfase, de Arabieren voorspel len geen onderhoudszorgen en ook de zigeuners zien het zonnig als een veilige positie. Slaap zacht I AL TE ZUINIG De landbouwer Elliott in de Amerikaanse staat Indiana vond op zijn land een tas met een half miljoen dollars, die een luchtpiraat bij zijn vlucht met zijn buit had verloren. Elliott bracht de vondst bij de autoriteiten. Er speelde zich nu het volgende af. De luchtvaart maatschappij bood uit dank aan Elliott en zijn vrouw een vacantie- luchtuitstapje naar Hawaii aan. Elliott bedankte ervoor, hij had geen tijd voor een reis en had liever een bedankje in geld. Nu kwam ei iemand van de maatschappij met een cheque van 10.000 dollar. Dank je, zei Elliott, als er van beloning sprake is, dan zou ik zeggen dat 5 het minimum moet zijn en 10 eigenlijk redelijker is. En als de maatschappij weigert, vroeg dé beambte. Nu dan heb ik pech gehad, zei Elliott en liet zijn bezoeker gaan, met de 10.000 dollar.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 14