Jaarbeurs krijgt allure De fusieplannen Sfes «Open dear» dagen Week van de 3e Leeftijd kort... Projekten inplanting distributiebedrijven Hoezekouter definitief opgeborgen? Brandweer Aalst Suksesvolle start MET BELFORT hersieiSinsg&n in 1B74- Het Wijngaard- veld wordt verlicht HET onbehagen, ja de vrees van de vroede vaderen voor onbekende mizeries waarme de zij, na het verhuren van de «oude» feesthallen aan de Schoolstraat zouden af te rekenen hebben, is dan dezer dagen ruimschoots gekom- penseerd geworden door het sukses van de 25e jaarbeurs en niet het minst de vrij al gemene positieve reakties om wat er in het voormalige fa briekscomplex aan het Kei zerlijk Plein werd gepres teerd Burgemeester de Bisschop mocht dan kwistig zijn met zijn dank aan al diegenen welke zich hadden ingespan nen om deze 25e jaarbeurs te laten van start gaan in de nette lokalen. De wierook werd ditmaal te recht toegezwaaid. TOENEMENDE BELANGSTELLING Inmiddels heeft zich sedert het weekeinde een nog grotere be langstelling voor de Aalsterse jaarbeurs afgetekend. Een kom- merciele lokale manifestatie die meer allures krijgt en die duidelijk tot ver buiten het gewest weer klank vindt. Dinsdagnamiddag kon men er zelf een groep West-Vlaamse mid denstanders ontmoeten en precies dezelfde dag zowaar enkele tien tallen Noorderbroeders uit Breda ook op bezoek aan de jaarbeurs en meteen aan de Dirk Martens- stede. Het zit er in Van dit complex iets te maken waardoor de stad Aalst, waarvan het aantal «zielen» in een nabije toekomst héhé de fusie om en bij de 70.000 zal tellen. Inmiddels loopt elke avond de nieuwe Aalsterse kermis door in een welvaartsfeer, in een euforie waarvan men de weerklanken hoort in de ganse buurt van het centrum waar de handeldrijvende midden stand zich nu stilaan ietwat geluk kiger moet voelen. Maar toch wel dit Ietwat meer preventieve politie kontrole in en rond de Korte Nieuwstraat lijkt dringend aangewezen. We houden wel van die hippe straat, maar men moet voorkomen dat daar vooral tijdens de drukke Jaar- beurspericde een of ander bezoe ker terecht komt onder een fraaie slee met aan het stuur een dron ken onverlaat... Voor de herstellingswerken aan het Belfort werd beroep ge daan op de Gentse architekt Bressens. Het oude Aalsterse Schepenhuis verkeert sedert jaren in een lamentabele toestand, maar ingevolge architektenperikelen werden de werken tijdens de voorbije jaren telkens uitgesteld. De stellingen die thans rond het Befort worden aangebracht die nen voor de technische opmetingen van de restauratie. Definitief hoopt men in 1974 met de eigenlijke werken te kunnen beginnen. Omwille van het as. Dirk Martensjaar zal het in 1973 nog ter be schikking staan voor diverse manifestaties. Ofschoon ter zake geen bevestiging kon verkregen worden lopen steeds meer hardnekkige geruchten dat de betrokken grote distribu tiebedrijven o.w. Sarma, G.B., definitief zouden afzien van hun pro jekten tot inplanting van groot warenhuizen in en rond de Hoeze kouter. Men zal zich herinneren dat de meeste aanvragen tot de inplan ting van grote distributiebedrijven in hoger genoemde omgeving door de hogere instanties ongunstig werden geadviseerd. De brandweerpost te Aalst alsmede het hulpcentrum 900 zullen voor de eerste maal hun deuren openen voor het publiek dat nader kennis wil maken met de brandweer in het algemeen en het Aalster se korps in het bijzonder, en dit op 9, 10, 11 september. Te dier gelegenheid zal het volledig korps onder leiding van kom- mandani De Vidts en het volledig officierenkader tegenwoordig zijn om ten dienste te staan van het publiek. Het programma omvat allerhande demonstraties, blusoefeningen enz. Alle in gebruik zijnde brandweermateriaal zal aan het publiek voorgesteld worden. Verder zullen in de voor- en namiddag reddingsoefeningen plaats grijpen. Het dispatchingcentrum 900 zal toegankelijk zijn voor het publiek. Op het programma staat ook een concert door de brandweerfan fare onder leiding van Lt De Vuyst. We vestigen er speciaal de aandacht op dat gedurende déze «OPEN DEUR» dagen de brandweerkazerne toegankelijk is voor het publiek. Sinds dit industrieterrein vele jaren terug tot stand kwam, was het een doorn in het oog van de talrijke personeelsleden van de al daar gevestigde bedrijven dat er geen openbare verlichting was. Hieraan heeft het huidig stads bestuur willen verhelpen. Op de gemeenteraad van 27 mei 1971 werd het ontwerp voor de uitvoering van de werken goed gekeurd. De ontwerper was Inter com, te Dendermonde. De open bare aanbesteding ging door op 25 januari 1972, en in zijn zitting van 6 april 1972 wees het sche pencollege de werken toe aan NV Fabricom, Steenweg op Charle roi 138 1060 Brussel. Intussen was een staatstoelage van 30 op 653.648 fr aange vraagd bij de minister van Open bare Werken. Deze laatste keurde zopas deze toelage goed, zoals blijkt uit zijn schrijven van 17 augustus 1972 aan volksvertegen woordiger Gh. Willems. Dank hieraan kunnen de werken nu uitgevoerd worden van zodra de levering van de nodige mate rialen kan doorgaan. Voor de verlichtingsarmaturen ten bedrage van 292.050 fr werd N.V. Philips, Brussel, aangesteld, voor de verlichtingspalen ten be drage van 328.985 fr werd de Firma Delwart aangesteld, en voor de kabel ten bedrage van 205.013 fr Imexco, Kuurne. Voor deze laatste levering wordt nog een verantwoordingsnota ge vraagd omtrent het gebruik van; buitenlands materiaal. VAN 31 AUGUSTUS TOT 5 SEPTEMBER 1972 IN DE FEESTHALLE, TELKENS TE 15 U Ingericht door het Stadsbestuur, de Stedelijke Raad van de Derde Leeftijd, met medewerking van de Kristelijke bond voor gepensioneerden, de Socialistische bond voor ouderlingen, de P.V.V. ouderlingenbond, de Onafhankelijke ouderlingenbond, de Onafhankelijke ouderlingenbond van de stad Aalst en de verschillende organisaties, welke zich inlaten met de bejaar denzorg te Aalst. GRATIS INGANG DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 te 15 u Openingswoord door de heer Van der Veken Henri, Schepen, Voorzitter van de Raad. Optreden door de kabaretgroep «De Kriekens» van I Antwerpen. Gezellig samenzijn met Jos. Martin. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1972 te 15 u Thema «De veiligheid voor ouden van dagen» door de heer Geeroms J., Hoofdpolitiecommissaris van de stad Aalst. Optreden van Ray Franky Film en diamontage Gezellig samenzijn met Jos. Martin ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1972 te 15 u. Thema «Cultuur voor ouden van dagen», door de heert, De Moor Maurits Skets «Aalst in de Ouden tijd». Gezellig samenzijn met Eeckman. MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 te 15 u. Thema «Medische verzorging» door dokter Vermeir H. Optreden van Tim Visterin - Merlijn de tovenaar Freddy - T.V. Karikaturist Ro Burms - T.V. Echo prezentator Theo Van Gijseghem T.V. Pastoor Van Hagem animator Gezellig samenzijn met Jos. Martin. DINSDAG 5 SEPTEMBER 1972 te 15 u Thema «Huisvesting» Slotwoord door de heer Marcel De Bisschop, Burge meester van de stad Aalst. Optreden van het klein Casino-orkest, onder leiding- van de heer Albert Mayens Conferencier-animator Benny Evert. De dag nadat men via La Libre Belgique de fusieplannen uit de diepvries haalde... uiteraard ook vrij vlug in het Aalsterse de eerste reakties. Alvast te Herdersem en Gijzegem is men niet zeer gelukkig met de fusie Wieze, vooral omdat dit kan betekenen dat beide eerstge noemde gemeenten naar het arrondissement Dendermonde zouden I overgeheveld worden. In vrijwel de meeste bestuurskolleges van de gemeenten die met Aalst zouden fusioneren kwam informeel de zaak reeds te berde Met uiteenlopende kommentaren, wat begrijpelijk is gezien de uiteen lopende partijpolitieke intenties en belangen. STEDELIJKE BIBLIOTHEKEN Tijdens de eerste zes maanden van dit jaar werden in de stede| lijke openbare bibliotheken resp. 184.978 boeken en 28.148 platenI uitgeleend. Dit betekent tegenover dezelfde periode van 1971 eenl vermeerdering van 1.270 boeken en 2.860 platen. VERENIGDE SEKTIES Dinsdag as. vergaderen de Verenigde Sekties met op de agenda: I Urgentieprogramma Openbare Werken en Princiepsbeslissing Gron-I den de Biolley en huurkontrakten Stadshuizen. GROEPS TENTOONSTELLING IN OUD HOSPITAAL GEOPEND Voor een zeer talrijk en belangstellende publiek opende Burge meester De Bisschop tijdens het weekeinde de tentoonstelling van kunstwerken van leraren en oud-leraren van de Akademie voor Schone Kunsten. Toespraken werden gehouden door de hh. Schepen G. Van den Eede en W. De Turck, voorzitter van de Kommissie van Toezichi van voornoemde instelling. Een tentoonstelling waarop we in een volgende editie uitvoeriger terug komen.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16