ELFI voor de spiegel voor de fijnproevers KEUKENS nuttige wenken iësË- eten week? na de vakantie! Wondermooie kolleklies wachten op li bij I NOS CHIFFONS 11 .«ffllijifa/ Gevulde Tomaten Gekookte Aardappelen Spi- ZONDAG Londonderrysoep Wiener Schnitzel Bloemkool - Chocoladevla met Slagroom MAANDAG Gebakken Aardappelen met Spek nazie Pannekoekjes DINSDAG Gestoofde Vis Aardappelpuree Ci- troenrijst. WOENSDAG Rosbief Snijbonen Gekookte Aard appelen Fruit DONDERDAG Koude Rosbief Sla met Mayonnaise Gebakken Aardappelen Vanillevla met Vruchten VRIJDAG Mosselen Frites Karnemelkpap ZATERDAG Stoofkarbonaden Gekookte Aardappe len Griesmeelpudding gespecialiseerd huis in KINDERSCHOENEN VRIJHEIDSTRAAT 44 9300 AALST Wanneer U heerlijk uitgerust en gebruind van vakantie terug komt, kan het wel gebeuren dat uw huid door het zwemmen, zonnen de regen en wind wat uitgedroogd en schraler geworden is. Geef de huid dan eens een extra goede beurt door deze na bad of douche te masseren met een bodylotion of een speciaal daarvoor geschikte olie. Wanneer men dit regelmatig doet, zal het zeer zorgvuldig ge kweekte bruine laagje niet snel verdwijnen, vaal worden of gaan schilferen. Aan de gezichtshuid geeft men een vochthoudende crème. Erg goed en tevens ontspannend is een verzachtend maskertje. Ook het haar kan door de zon (zee)water en wind wat uitge droogd en verkleurd zijn. Om het haar een gezonde glans en kleur terug te geven, geeft men het na het wassen een speciale behande ling, die echt niet veel tijd zal vragen. Er zijn hiervoor speciale pre paraten in de handel die men na het wassen over het haar verdeelt en dan niet meer hoeft uit te spelen. Andere preparaten laat men ge- i durende ongeveer 20 minuten op het haar inwerken, waarna het j wordt gespoeld. Wil men de kleur die door de zon wat veranderd of opgebleekt is ophalen, vraag dan eens een kleurversteviging o': misschien een haarspoeling aan de kapper. Misschien hebt u in de vakantie te vee! ijs, slagroom en friet- jes gegeten en dat is bepaald niet bevorderlijk geweest voor uw lijn. Gelukkig breekt het druivenseizoen aan. Probeer zoveel mogelijk profijt te trekken van deze edele en heilzame vruchten. In plaats van 's morgens te ontbijten met brood is het gezonder het sap te drinken van een grote tros druiven. Eet één dag per week alleen druiven. Het is een bloedzuiverende vermageringskuur. vrouwen kroniek LONDONDERRYSOEP Benodigd 50 gr boter, 50 gr bloem, 1 ui, 'h koffielepel kerrie een stukje Spaanse peper, IV2 liter gekruide en gezeefde bouillon, 100 gr champignons, wat melk en 2 lepels witte wijn. Bereiding Maak de champignons goed schoon en kook ze vlug gaar. Laat het fijngehakte uitje samen met de kerrie in de boter goudgeel braden, voeg dan ineens de bloem toe en roer de massa mooi glad. Giet met kleine beetjes tegelijk en onder aanhoudend roeren de bouillon erbij. Voeg de Spaanse peper toe en laat alles een kwartiertje zachtjes trekken. Zeef de soep en maak hem af met de in plakjes gesneden champignons en de melk. Tenslotte wordt er van het vuur de wijn aan toegevoegd. GEBAKKEN AARDAPPELEN MET SPEK Benodigd V2 kilo gekookte aardappelen, 1 teentje knoflook en 250 gr mager gerookt spek. Bereiding - Snijd de aardappelen in plakjes. Wrijf de koekepan in met het door gesneden teentje knoflook. Leg er het in blokjes ge sneden spek in en bak dit langzaam uit tot het bruin en knappend is. Hak intussen het knoflook zeer fijn. Neem het gebakken spek uit de pan en bak in het verkregen vet de aardappelen samen met hei gehakte knoflook mooi bruin. Roer er tenslotte de blokjes spek doorheen. Noot Spinazie is een groente, die uitstekend past bij derge lijke gebakken aardappelen. VANILLEVLA MET VRUCHTEN Benodigd 1 liter melk, V2 vanillestokje, iets zout, 1 ei, 20 gr maizena, 30 gr suiker, 1 appel, 2 peren, 2 bananen, 2 sinaasappe len, 50 gr suiker en 1 dl water. Bereiding Neem van de melk een kopje af en breng de rest aan de kook met het vanillestokje en wat zout. Laat dit een tiental minuten zachtjes trekken. Roer intussen het ei met de suiker tot een gladde massa en roer er dan ook de maizer.a en de achtergehou den melk door. Schenk hierbij een deel van de hete melk. Denk eraan: goed roeren, anders schift het ei. Dit mengsel nu bij de hete vanillemelk in de pan gieten en goed roerende even door laten ko ken. Blijf roeren tot de vla een weinig is afgekoeld om schiften te voorkomen. Verwijder het vanillestokje en giet de vla in een diepe glazen schaal. Schil de appel en de peren en snijd ze in kleine blokjes. Los 50 gr suiker op in 1 dl water en laat hierin de vruchten even wellen terwijl het vocht tegen de kook aan blijft. Snijd de bananen aan plakjes en bedruppel ze onmiddellijk mat wat citroensap (om bruin worden te voorkomen). Verdeel de sinaas appelen in partjes en bestrooi ze, zo gewenst, met suiker. Zet alle vruchten nu een uur op een koele plaats. Meng ze luchtig door elkaar en leg ze op de afgekoelde vanillevla. Schenk het vruchtennat, aangelengd met een weinig aardappelmeel er overheen. BRUSSEL Grétrystraat 38 (Beurs) Tel. 02/17.14.08 Louizalaan 191 (Baljuwstr.) Tel. 02/48.79.24 OOSTENDE Koningstraat 36 Tel. 059/733.60 Oude leren boekbanden ka» men schoonmaken door ze af te wassen met een een sponsje ge drenkt in spiritus. Daarna strijkt men er snel met een penseel of een propje watten een vernis op van eiwit, opgelost in een derde deel alcohol van 90 procent. Wijnkaraffen, waarin een aanslag is achtergebleven, moeten worden schoongemaakt met spi ritus. Laat deze vloeistof er een poosje in staan, tot de aanslag is opgelost en spoel grondig met zui ver water na. Weet U dat U zeer voor zichtig moet omspringen met fles sen frisdrank We bedoelen dus limonades en andere dranken met koolzuur. Dergelijke flessen kun nen wel eens als een bom uiteen barsten. Daarom ontlenen we graag de volgende tips die de Ne derlandse krant «Het Vrije Volk» aan zijn lezers ter overweging gaf: 1 Zet flessen frisdrank ergens iaag op een koele plaats, waar ze niet kunnen omvallen. 2 Berg de frisdranken niet op oog hoogte in uw huls op 3 Laat kinderen nooit zelf een nieuwe frisdrankfles openen en uitschenken ze kunnen hem laten vallen. 4 Schenk achter elkaar een paar glazen uit de fles. Is er maar één glas uit, dan kan de fles nog exploderen en met méér kracht dan een volle fles, 5 Koolz_uur laten ontsnappen door de fles even te openen en daar na weer te sluiten, is een zin loze maatregel die de druk ,ïn de fles alleen maar kan vergre ten.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 11