fiktie JEUGD in ia straal inciepsbesiissing urbanisatie en verkaveling gronden De Bioliey eenparig goedgekeurd Rijkswacht kontakteerda ca. 200 onderwijsinstellingen ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKB^D'I^h DE GAZET 28e jaargang nr 36 zaterdag 9 september 1972 Redaktie en Beh'^ö^ N AALST NEC SPE, NEC METU... traat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer Een vlakke rustige raadszitting. De post vakantiestemming zat er nog in. Altijd stemt de oppositie neen en de meerderheid ja, zodat de indruk wordt verwekt dat er nergens tussen de opvattingen van raadsleden van de verschillende frakties raakpunten zijn die tot een zelfde stellingname kan leiden. Men volgt de regels van het spel. En niemand van om 't even welke bank wil dus spelbreker zijn, blijft het in de raadszittingen roerend eens met zijn partij, met de meerderheid of de oppositie. Vriendelijke wenken bv. Frans De Brul i.v.m. de rekiame waar mede de oprichting van privé-wachthuisjes aan de autobushaiten moeten gespijsd worden. Alleen Nederlandstalige rekiame hé, verwacht (vanzelfsprekend) het V.U. raadslid. Maar noch hij, noch iemand anders neemt de ge legenheid te baat om het probleem te stellen van de toenemende rekiame die in vele gevallen het stadsbeeld ontsiert. Ach, zelf va dertje staat, laat alle voorschriften ten spijt, maar betijen langs de grote wegen. De sigarettenrokers in de raadszaal op een vriendelijke wenk van Jan Caudron, onthouden zich zoveel mogelijk van het nicotinezuigen. Maar Caudron's en menig ander pleidooi tegen water, lucht en straatbevuiling is alwaar vergeten. Ja wat doet men er tegen. HUUR SOCIALE STADSWONINGEN NU goed in eik geval was de raad eensgezind inzake de prin ciepsbeslissing «Urbanisatie en verkaveling van de Gronden de Biolley». Jan de Neve verstrekte terzake nuttige toelichtingen. De B.S.P. was niet akkoord met de door Schepen Van der Veken voorgestelde nieuwe overeenkom sten van de sociale stadswonin gen. Zij zullen voortaan bij voor rang worden verhuurd aan gepen sioneerden. Voor alleenstaanden met een max. jaar inkomen van 70.000 fr en voor echtparen met een max. jaarinkomen van 90.000 fr; wordt het 500 fr voor een ge deelte van een woning. Voor een volledige wonning zal resp. 1000 en 1500 fr maandelijks huurgeld worden betaald. Deze verhoging zal, aldus Schepen Van der Veken ook toe laten van stadswege deze wonin gen beter te onderhouden, behoor lijker te herstellen. Een huurkontrakt telkens voor 3 jaar. Waarmede een aantal B.S.P. raadsleden het niet eens waren. Zeker Monsieur niet die bezwaren had tegen soortgelijk driejaarlijks kontrakt. Schepen Van den Eede infor meerde dan de raad over de nieu we Peutertuin aan de Oude Gent- baan. De eerste in deze stad van ca. 46.000 inwoners. Beantwoordt dus wel aan de spreekwoordelijke leemte. De raad keurde eenparig een aantal leningen goed voor een bedrag van ca. 25 miljoen. Bestemd voor diverse openbare werken Vernimmen is van oordeel dat de bouw van een nieuwe O.'L.-Vr.- kerk te Mijlbeke meer verantwoord zou zijn, instee van voortdurende nieuwe herstellingen. !n hogervermeld bedrag is ook ca. 6 miljoen voorzien voor de bouw van de nieuwe St. Annakerk 1,8 miljoen voor verdere werken aan de brandweerkazerne en ca. 6 miljoen voor diverse wegeniswerken (Guido Gezellestraat, Paardendries, Doorn, Goudbloem. Ook 2,4 miljoen voor de sporthal aan de Rozendreef en 1,6 miljoen voor werken rond het nieuwe slachthuis. Wanneer opent het nieuwe slachthuis. Dr. Vander Beke hechtte hier bij vooral belang aan het medisch toezicht zowel van de peuters als het personeel. Opmerkingen waar mede iedereen het eens was. Evenals Vernimmen had Van der Beke het over het parkeer problemen in de nabijheid van O.-L.-Vrouwziekenhuis. Waarop Jan de Neve signaleerde dat men aldaar naar een oplossing ging en ter zake ook kontakt was genomen met de direktie van deze instel ling. Bouwvergunningen aan de Oude Heirbaan was voor raadslid De Winter een gelegenheid om te wij zen op de noodzaak van het vrij waren van het randstedelijke na tuurschoon. Of er ergens grond- speculatie mee gemoeid was vroeg De Winter. Een krasse politieke krachtterm, grondspeculatie, die het blijkbaar sedert lang niet meer doet. Voor wie bekommerd is om het natuurschoon rond de stad moet de ruimtelijke ordening au serieux nemen, moet nu maar eens zijn verbeelding laten werken in de omgeving van de nieuwe Ringlaan. Zou het kunnen dat er vlugger grote privé-compiexen komen dan bv. het stedelijk zieken huis? Loopt de inplanting van dat ziekenhuis, in wat een rustige omgeving moet zijn, daar geen reëel gevaar. Weet de raad veel? De suksesrijke Jaarbeurs kreeg echo's in deze zitting. Raadslid Willems bracht een warme hulde aan het stadsbestuur, aan het feestkomitee voor de geleverde in spanningen. In de marge van de Jaarbeurs waren er ook wrijvingen of mis verstanden tussen het Vlaamse Kruis en het Rode Kruis. Anno ,1972 begrijpt je het allemaal niet goed. Er was ook nog het voorstel van Vernimmen strekkende tot de oprichting van een Kommissie voor de Fusie. De burgemeester ver wees naar de verantwoordelijkheid van de parlementairen en de poli tieke partijen. Wellicht kan men de geesten voorbereiden via inter- kommunale sporttornooien. Tijdens de geheime zitting werd de aanpassing van de vergoeding aan burgemeester en schepenen en het pensioen van oud burge meester Blanckaert goedgekeurd. Voor het ambt van één politie- kommissaris werden de kandidatu ren van de h.h. Van Cauter en Sergeant voorgedragen. Zoals reeds in onze vorige editie werd gemeld, installeerde men in het O.-L.-Vrouwziekenhuis een centrum voor hartbewa- king. Op foto een van de 6 bedden, uitgerust met ultra moderne elektronische apparatuur. Om en bij de 200 onderwijsinstellingen van het Rijkswacht- distrikt Aalst werd recent gevraagd hun medewerking te ver lenen aan een eerste initiatief van de in april jl. opgerichte provinciale Kommissie voor Veiüg wegverkeer. INFORMATIE EN EDUKATIEVE TUSSENKOMST Deze aktie bestaat in het verstrekken van betere informatie bij de schoolgaande jeugd, een intenser toezicht en een edukatieve tussenkomst bij lichte verkeersovertredingen. Konkreet komt het hier op neer dat wanneer minderjarigen (onder de 18 jaar) lichte verkeersovertredingen begaan Rijks wacht en Politie geen procesverbaal zal opstellen. Enkel de identiteit en woonplaats alsmede de schooi en klas van de betrokken minderjarige zuilen worden genoteerd. Te vens zal deze laatste op zijn fouten gewezen worden. Deze inlichtingen zullen schriftelijk aan de ouders worden medegedeeld. Op het einde van de maand zal daarbij aan de schooidirektie een brief worden gestuurd waarin vermeld worden het aan tal overtredingen begaan door de leerlingen van de onder wijsinstelling. Een waardevol initiatief dat zeker ook de schooldirekties moet aanzetten om hun volledige medewerking te verlenen in het belang van de jeugd en van de verkeersveiligheid in het algemeen. De inzet van de Aalsterse distriktkommandant Kpt. Gulinck en zijn mede- yverkers verdient meer dan een gewone belangstelling.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1