Pacific Gronden de Biolley kort bij uw zaken het appartement waarvan Z. T- u droomt... princiGpsbesiimsing -.- j||gf fcisss=s==: investering in reeds verhuurde appartementen' met opbrengst 70/o huurkontrakt 3-6-9 geïndexeerd onroerende voorheffing ten laste van de huurder eveneens appartementen en burelen te huur - winkels beschikbaar gelijkvloers handelsgalerij Ituisvuilverwerking In onze vorige editie publi ceerden wij het bericht dat het Aalstarse stadsbestuur beslist heeft niet mede te wer ken aan de realizatie van het projekt van de interkommuna- le «Land van Aalst» betref fende de huisvuilverwijdering. Een informatie zonder meer, summier weergegeven gelet op het toch wel lijvige dokument door het stadsbestuur ook aan de pers overgemaakt. A rato van 5 fr. per inwoner, dat is om en bij de 250.00 fr. per jaar, aandeelhouder van de interkommunale «Land van Aalst» kan men de Dirk Mar- tensstede bij monde van het stadsbestuur toch het recht niet ontzeggen zijn stem in het kapittel te laten horen. Wij verwerpen daarbij de ge dachte dat iemand van oor deel zou kunnen zijn, ook ai is hij de huidige bestuursmeer- derheid niet genegen, dat het standpunt van het stadbe stuur, precies in deze lokale krant niet zou mogen aan bod komen. Maar er zijn nog lieden, er zijn nog politici die in hun carrière dermate vergroeid en vergrijsd zijn met een aan hankelijke, dienstbare, partijdi ge pers dat onafhankelijke bladen hun wel ongeloofwaar dig lijken. Die ongeloofwaar digheid demonstreert steeds meer Oud-Minister L. Moyer- soen, in zijn funktie van voor zitter van het Aktiekomité en ondervoorzitter van de Inter kommunale «Land van Aalst». Dat verklaart zijn drukte, merkwaardig genoeg aan het adres van ons blad, naar aan leiding van voormelde publika- tie en de voetstappen die hij dezer dagen deed verrichten om het standpunt van het «Land van Aalst» ook in deze kolommen te kunnen lezen. Overbodige, nutteloze drukte en voetstappen, want ook het standpunt van voormelde in- stellig wensten we zeker a priori onze lezers niet te onthouden. Het is een informa tie zoals een andere. Oud-Minister L. Moyersoen is a very honorabel man, maar zijn konfliktsituatie met de bestuursmeerderheid is niet ons probleem. Dat weze met een duidelijk. Tenslotte, het zal wel interressant zijn te vernemen of de eventuele pu- blikatie van het standpunt van de interkommunale «Land van Aalst» waarvan de belangstel lende lezer in dit nummer kan akte nemen in andere bladen ook gepaard is gegaan met evenveel drukte en voetstap pen. D.G.V.A. Het dócumennt dat op 29 augustus 1972 door het College van Burgemeester en Schepenen van Aalst betreffende het probleem der huisvuilverwijdering werd op gesteld, en het commentaar, dat aan de pers werd medegedeeld, zijn van aard het optreden terzake van het «Land van Aalst» en de beslissingen getroffen door zijn verantwoordelijke organen in een vals daglicht te stellen. Daarom deze precisering. De stad Aalst was de eerste om aan de intercommunale te vra- zich met het probleem van de huisvuilverwijdering bezig te hou den. Schepen Claus, die de zaak met de stadsdiensten had onder zocht, sprak zich het eerst uit voor de verkleiningsmethode. Een adviescomité, ingericht in de schoot van de intercommunale en voorgezeten door de heer Claus kwam tot dezelfde conclusie. De zaak werd herhaaldelijk bespro ken in de Beheerraad, die zich voor deze methode uitspraak, niet alleen om technische redenen, maar niet het minst ook omdat vermalen minder duur kost dan verbranding. Het Ministerie van Volksgezond heid gaf op 12 februari 1970 reeds zijn pricipieel akkoord voor het inrichten van een installatie te Welle door middel van de verklei- nnigsmethode. Op 29 september 1971 op een vergadering waar onder meer al de gemeenteraadsleden van Aalst waren uitgenodigd, en waarop de bevoegde schepen, de heer Rin- goir aanwezig was, werd een uit voerige uiteennzetting gegeven over de verschillende methodes door de heer Ingenieur Sanders, aangesteld door het Directiecomi té om de plannen uit te werken, en werd nogmaals de keuze van de Beheerraad verantwoord. Een tweede vergadering greep plaats op 3 mei 1972 waarop al de gemeenten werden uitgenodigd die in de werf te Welile konden geinteresserd worden. Noch daar, noch in het Direc tiecomité, noch elders werd ooit een tegenvoorstel geformuleerd. Inmiddels werden de dossiers ingediend bij Stedebouw en bij het Ministerie van Volksgezond heid. De heer De Bisschop, Burgemees ter van Aalst, en lid van het Direc tiecomité, heeft in de loop van de laatste weken tot tweemaal toe verklaard dat hij, na een bezoek aan de breekwerf te Meise geen bezwaren meer had tegen de ver brijzelingsmethode, namelijk op een vergadering op het stadhuis op 6 julii 1972, die hij zelf had belegd, en op de laatste vergade ring van het Directiecomité op 21 augustus 1972. WEERLEGGING VAN DE NOTA VAN HET STADSBESTUUR. De brief van het Stadsbestuur van Aalst, waardoor het de 19 gemeenten die reeds de beslissing hebben genomen bij het projekt van de intercommunale aan te sluiten, poogt tot een andere hou ding over te halen, steunt essen tieel op eeen rapport van E.R.O.V. (Economische Raad voor Oost- Vlaanderen) dat in januarie 1971 werd gedrukt. Dit is een zware vergissing. Dit rapport is slechts een studie... ten behoeve van de bestendige deputatie.' Deze heeft in april 1972 een planning opgesteld die zij samen met E.R.O.V. openbaar heeft ge maakt. Dit laatste document werd op een contactvergadering, belegd door de heer Gouverneur De Kinder op 24 april 1972 te Wachtebeke, uitgedeeld na com mentaar door dhr. Ronse, secre taris van E.R.O.V. Het is het enige dat de officiële voorstellen van de Deputatie inhoudt. Welnu, terwijl in de voorstudie van E.R.O.V. een plan werd voor opgesteld waar Dendermonde en Aalst één enkele zone zouden uit maken, werden in het document dat de voorstellen van de Besten dige Deputatie inhoudt, de zones ingedeeld zoals «Land van Aalst» die voorziet, en wordt Welle aan geduid als plaats voor de ver werkingsinstallatie. Uit dit alles blijkt dat de kritiek van de Stad Aalst op een niet ver antwoorde wijze het enig officieel document dat terzake bestaat ter zijde heeft gelaten, om zich te beroepen op een studie een jaar vroeger opgesteld, waarvan de conclusies overigens heel wat meer genuanceerd zijn dan het Stadsbestuur voorhoudt. Met welke bedoelng dit is ge schied, is ons niet duidelijk. «Land van Aalst» heeft maar één doel een probleem dat voor de sanering van het leefmilieu van het hoogste belang is. Het is overtuigd dat de oplos sing in de samenwerking ligt. Alleen daardoor kan men de hoge kosten drukken en de zo hinder lijke proliferatie van stortplaatsen voorkomen. STUDIEDAGEN OVER AFVALVERWIJDERING EN PRODUKTIEBEHEER Op initiatief van de Vereniging Technische Ingenieurs Aalst wor den op donderdag 5 en 12 oktober as. twee studiedagen gehouden over afvalverwijdering en produktiebeheer. De Aalsterse gemeenteraad stemde eenparig volgende prin ciepsbeslissing, overwegend dat de stad Aalst eigenares is van de 2 gronden «de Biolley» gelegen Hof Somergem, met een oppervlakte van circa 17 ha. Gezien, als resultaat van diep gaande onderzoeken, gebleken is dat de stad zelf het initiatief moet 3 nemen tot verkavelen teneinde met een verantwoorde urbanisatie de goede aanleg van de wijk te verze keren en hiertoe eveneens moet 4 zorgen voor de nodige infrastruc tuur o.m, van wegen en andere nutsvoorzieningen; Om de stad toe te laten 5 - 1 dat de stad haar volledige verantwoordelijkheid be houdt op het stuk van de stedebouwkundige aanleg; dat een gevarieerde wo ningbouw nagestreefd wordt waardoor bepaalde sociale klassen van de rest van de bevolking niet worden afge scheiden; dat gehandicapten en ouder lingen geintegreerd blijven in de aktieve bevolking; dat degenen die wensen te bouwen op eigen initiatief in gelegenheid zouden ge steld worden zich eveneens goedkopere bouwgronden aan te schaffen; dat de oprichting van peu tertuinen, wijkbibliotheek en eventueel andere openbare gebouwen alsmede de aan leg van speelterreinen en openbaar groen verzekerd blijven; Gelet op de bepalingen van de gemeenteraad besluit om het open baar belang genomen in de meest ruime zin te dienen principieel akkoord te gaan met de yerdeling van de beschikbare op pervlakte zoals aangeduid op ta bel en plan. De oppervlakte voor zien voor privébouw zal verdeeld worden in kavels met een sociaal verantwoordde grootte. Het College van Burgemeester ,en Schepenen wordt opdracht ge- peven dit plan verder uit te wer ken en de nodige administratieve formaliteiten te vervullen om tot een vlugge realisatie te komen. RESIDENTIE^ SINT JOOSTPLEIN IN HET HART VAN BRUSSEL Totaal uitgevoerd Lichtpunten Grote terras Twee of drie slaapkamers Zorgvuldige isolatie Shoppings-metro-park in onmiddellijke omgeving INLICHTINGEN IN DE RESIDENTIE open 7 dagen op 7 Tel. 02/17 64 64

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3