De verplichte winkelsluiting De huisvuilyerwarking in de streek Steeds liet probleem van de huisvuilverwijdering Te voet door 't land van Aalst Lichtdemping 25 sept.-3 aki Staking 2 en 3 oktober Begroting Interkommu rial© 't Land van Aalst Stedelijke gezinsraad geraakt niet van de grond OPINIE 'S T&stê sfaefhuize Voor de 4" keer richt de Vriendenkring F.F.R. Afdeling Voetbal een Wandeltocht in door de streek van Aalst. Deze tocht gaat door op zondag 24 september e.k. en start vanuit de feestzaal F.F.R., Dendermondsesteenweg 75bis, Aalst. Er is terug keuze tussen 3 afstanden 33 km (9u30) 26 km (10u30) 13 km (14 u). De tocht loopt over Erembodegem, Welle en Denderhoutem waar de grote rustplaats is. Iedere deelnemer ontvangt een mooi brevet na het beeindigen van de tocht. Het aantal deelnemers gaat in stijgende lijn en verleden jaar werd 750 bereikt. Er wordt nu stellig gehoopt op minstens 1.000 hetgeen toch zo moeilijk niet zou moeten zijn gezien het groot aantal inwoners van Aalst en omstreken. Nochtans is iedereen welkom en zoals verleden jaar zullen de ech te wandelaars wel weer van alle hoeken van het land komen opdagen Het weder kan wel een spelbreker zijn, maar met een goede regen jas en regenscherm hoeft niemand bang te zijn een gezonde inspan ning te leveren. Koude lijdt men helemaal niet tijdens het wandelen Verdere inlichtingen steeds verkrijgbaar op telefoon 053/279.01 053/714.53 Op de vergadering van de Raad van Beheer werden Oud- Minister Moyersoen en de Heer Van Droogenbroeck met algemene stemmen tot lid van het Direktie- komité herkozen. De raad wijdde een uitvoerige bespreking aan het probleem van de huisvuilverwijdering en huisvuil verwerking en stelde de procedu re vast om zo spoedig mogelijk een vermalingsinstallatie in Welle tot stand te brengen. 19 gemeenten, die samen 94.000 inwoners tellen, hebben besloten samen te werken tot dat doel. De raad hield zich ook bezig met het probleem van de Gewes telijke ontwikkelingsmaatschap pijen. Hij staat er op dat de inter- kommunale hierin zouden verte genwoordigd zijn. Aldus een persmededeling van de Interkommunale 't Land van Aalst. N.C.M.V. AALST Op woensdag 20 september 1972 bijzondere vergadering in Apostelken (kerk Mijlbeek) te 20u30 stipt. SENATOR P. AKKERMANS spreekt U toe over zijn wetsvoorstel betreffende de verplichte winkelsluiting. Nadien volgt een bespreking inzake lichtdemping en de aange kondigde staking. In verband met de polemiek over de inplanting van een breekwerf voor huisvuilverwerking te Welle, zouden we graag de volgende op merkingen maken 1. Wat het principe van de breekwerf betreft is het duide lijk dat dit procédé slechts kan gebruikt worden waar er vol doende ruimte te vinden is, of waar een terrein voorhanden is dat absoluut dient opgehoogd te worden. Zoals zal blijken uit de volgende paragraaf is dit te Welle zeker niet het geval. Bo vendien is het zo dat het mo derne huisvuil zoveel stoffen be vat die door geen enkel levend organisme kunnen worden afge broken (voor wanneer een ak- tie tegen de wegwerpverpakkin gen?), dat het utopisch is te denken dat aldus ontstane ter reinen op korte tijd produktief kunnen gemaakt worden. 2. Vanuit ekologisch standpunt bekeken, is de inplanting te Welle totaal onaanvaardbaar te noemen, Het gebied «Welle- meersen» is inderdaad een uiterst waardevol natuurgebied dat door zijn geisoleerde lig ging tussen de spoorweg Gent- Aaist-Brussel, de Dender en de autosnelweg Brussel - Oosten de, merkwaardig gaaf is ge bleven en alleszins uniek is voor de hele Dendervallei tus sen Geraardsbergen en Dender- monde. Bovendien werden reeds zovele moerasgebieden drooggelegd of opgespoten, dat de moerasflora en -fauna op dit ogenblik zeker reeds de meest bedreigde is, en dringend to tale bescherming behoeft. De wetenschappelijke waarde van het gebied als eventueel toekomstig reservaat, werd reeds in enkele publikaties in het licht gesteld. Tevens wordt het in de «Inventaris van de Landschappen - Oost - Vlaande ren» vermeld om zijn «weten schappelijk en landschappelijk belang». Het Gewestplan Aalst- Ninove Geraardsbergen - Zot- tegem kent trouwens aan de Wellemeersen het statuut toe van «totaal natuurgebied.» Hieronder verstaat het Gewest plan «zones waar de vrijwaring «OPINIES., is een rubriek waarin personen van verschil lende politieke of sociale op vattingen hun eigen stand punt kunnen weergeven in verband met problemen van algemeen belang. Bijdragen die dit kader te buiten gaan worden niet ge publiceerd. Een artikel in «Opinies» ver bindt daarenboven uitslui tend de auteur ervan en is derhalve niet de weergave van een redaktioneel stand punt. van de natuur nagenoeg abso luut moet zijn». Als men be denkt dat deze «totale natuur gebieden» zeer schaars zijn in het gewest, dan is het gewoon ondenkbaar dat precies daar een stortplaats voor huisvuil wordt geprojekteerd. Als daar dan nog bijkomt dat het pro- jekt door de ontwerpers voor gesteld wordt als zijnde uitge werkt uit bezorgdheid voor het leefmilieu, dan wordt hier zeker gesproken met dezelfde woor den maar alleszins onder een andere betekenis dan degene die er door echte voorstanders van natuurbehoud doorgaans wordt aan gegeven. Zorg voor het leefmilieu betekent inder daad in de eerste plaats de en kele natuurgebieden die ons nog resten, trachten te behou den voor de toekomst. Een dia loog bij het begin van de plan ning had wellicht vele misver standen uit de weg kunnen rui- Na de geslaagde week vair de Derde Leeftijd, op initiatief van Schepen Van der Veken, is min der bemoedigend het feit dat de stedelijke gezinsraad blijkbaar niet van de grond geraakt. Verantwoordelijk hiervoor wor den voora! geacht ook en niet. het minst de vrouwelijke vertegen woordigers door de verschillende partijen aangeduid. Ofwel worden ze aktief, ofwel duiden de partijen andere verte genwoordigers aan, aldus hoort men ten stadhuize. In verband met het probleem van de huisvuilverwijdering iaat men ten stadhuize opmerken dat het stadsbestuur van Aalst de ganse zaak onder leiding van Burgemeester De Bisschop zeer grondig en vakkundig hebben on derzocht. Het onderwerp werd tevens be sproken in de schoot van de ge- meenteraadsfrakties van de drie bestuurspartijen C.V.P., V.U. en P.V.V. Met volledige eensgezindheid werd besloten niet mee te werken aan het projekt van de Interkom munale «Land van Aalst». Het Schepenkollege heeft daar om deze zaak niet gebracht op de dagorde van de zitting van de gemeenteraad, van welk stedelijk bestuursorgaan nog een uitdruk kelijke beslissing nodig was om de Interkommunale te gelasten met de uitvoering van de huis vuilverwijdering voor Aalst. Van dat alles heeft het Sche penkollege alle 69 gemeentebestu ren van het arrondissement Aalst, de voorzitters van de Interkom munale van Dendermonde, Aalst en de verantwoordelijken van de gemeenteraads oppositie ingelicht Demokratischer kan het niet. Aldus het standpunt kollege. het Walter Roggeman Assistent Labo voor Oecologie R.U.G. De begroting 1973 zal reeds op de agenda staan van de raadszit ting in november as.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16