Sedert 1957: 4 miljard nieuwe investeringen 16 Eisenprogramma t. B.Ï.W. Afschaffing van de in de be groting voor 1972 voorziene der tiende maand B.T.W. - dit is een louter boekhoudkun dige transaktie; - de oorspronkelijke aanleiding bestaat niet meer. - Versoepeling van het B.T.W.- formalisme - vervoerdokumenten; - speciale registers voor de auto- hersteliers; - fiskale kwitanties voor horeca- en car-wash bedrijven. - deze voorschriften leggen een overdreven last op de k.m.o., die niet geoutilleerd zijn om deze formaliteiten te vervuilen; al deze voorschriften komen tot stand zonder voorafgaand over leg met de betrokken profes sion^ en interprofessionele organisaties; - deze voorschriften scheppen een klimaat van «fraude-psy chose» die niet van aard is de fiskale fraude te beperken, in tegendeel. 2. RUIMTELIJKE ORDENING - Bestrijding van de anarchisti sche inplantingen van grote distri butiebedrijven en uitwerking van een vestigingsbeleid ten voordele van de k.m.o. - de integratie van handel, am bacht en dienstverlening in de algemene ordening van de ruim te moet planmatig gebeuren, op basis van overleg met de betrok kenen; - bij deze planning mag niet al leen rekening gehouden worden met zuiver urbanistische of ste- debouwkundige kriteria maar ook met sociaal- ekonomische krite ria; - t.a.v. de distributie moet het accent gelegd worden op de stads- en gemeentekernvernieu wing, en op de uitbouw van po lyvalente centra; - t.a.v. de ambachtelijke bedrij ven moeten meer aangepaste normen uitgewerkt worden wat betreft de hinderlijkheid van de ze bedrijven; in de ontwerp-ge- westplannen moeten konkrete richtlijnen gegeven worden voor de inplanting van ambachtelijke bedrijven; de nodige schikkingen moeten getroffen worden voor de elementaire uitrusting van am bachtelijke zones; uiteindelijk dient een overgangsperiode van 5jaar te worden ingesteld voor bedrijven wier uitbatingsvergun ning vervalt(cfr. wetsvoortstel G. Verhaegen). 3. REGLEMENTERING VAN DE AVONDSLUITSNG - Goedkeuring van het wetsvoor stel van senator Akkermans tot in stelling van een verplichte avond sluiting in handel, ambacht en dienstverlening. - recht op vrije tijd voor de zelf standige ondernemer om zich op sociaal, ekonomisch, kultu- reel en familiaal gebied te kun nen ontplooien. 4. ENERGIEPOLITIEK - Elektriciteitstarieven. - Wij eisen dat alle diskrimina- ties zo spoedig mogelijk zouden verdwijnen en dat voor de pro fessionele verbruikers aangepas te tarieven zouden worden uitge werkt. - Hervorming en uitbreiding van het Controlecomité voor de Elek triciteit en het Gas waarbij ze ker een vertegenwoordiger van de Middenstand moet worden op genomen. - Aardgastarieven - Wegwerken van alle diskrimi- naties die er bestaan tussen de professionele en huishoudelijke tarieven. - Petroleum - Wij eisen dat de Minister voor Ekonomische Zaken zo spoedig mogelijk het dossier van de pe- troleumprijs zou afwerken. De struktuurprijs van benzine moet duidelijk worden bepaald. Hierbij moet tevens gedacht worden aan de verhoging van de winstmarge der verkopers zodat een behoor lijk levensminimum aan deze mensen moet kunnen gewaar borgd worden. - Tevens eisen wij dat het wets voorstel Dua - Akkermans be treffende de benzine- en butaan gas kontrakten zo spoedig mo gelijk zou behandeld worden op dat voor de verkopers van ben- zineprodukten een zeker statuut zou kunnen toegekend worden. 5. SOCÜAAL STATUUT - Verdere uitwerking van het so ciaal statuut der zelfstandigen. - Pensioensektor - veralgemening van de versnel de afbouw van het onderzoek naar de bestaansmiddelen; - geleidelijke gelijkschakeling van de pensioenbedragen der zelf standigen met die van de loon- trekkenden; - onderzoek naar de opportuni teit van een stelsel voor bedrijfs beëindigingshulp voor zelfstandi gen. - Sektor familiale uitkeringen -versnelde gelijkschakeling van de kinderbijslagen met de sek tor van de loontrekkenden vanaf het tweede kind zowel wat be treft de basisbedragen als wat betreft de leeftijdssupplementen; - invoering van gezinsvakantie bijslag en schooltoelage. - Sektor gezondheidszorgen - uitbreiding van de ziektever zekering tot nog niet verzekerde risico's die een zware financiële inspanning vragen van de zelf standigen. - Sektor invaliditeitsverzekering - vermindering van de wachttijd van zes maanden tot drie maan den; - invaliditeitsverzekering uitbrei den tot echtgenote- helpster. 6. R.M.Z. - Hervorming van de inhoud en de financering der R.M.Z. ten voor dele van de loonintensieve onder nemingen. 7. BEROEPSOPLEIDING - Noodzaak van een grondige hervorming in de administratieve onderbouw van de beroepsoplei ding voor jonge zelfstandigen en helper. Een efficiënt stelsel dient uitgewerkt te worden dat op een soepele en verantwoor de wijze het doel van de midden standsopleiding nastreeft; - Anderzijds moet meer nadruk gelegd worden op de ekspansie- mogelijkheden van de beroeps- volmaking in de zin van perma nente opleiding. vb. de nieuwe reclame-politiek op het vlak van de k.m.o.; - In het licht van deze perma nente opleiding dient dringend gezocht te worden naar aange paste maatregelen ter bevorde ring van d e sociale promotie, vb. via een aan de k.m.o. aan gepast kredieturenstelsel dat ook zou gelden voor jonge zelf standigen, maar dat geen bij komende lasten oplegt aan de ondernemingen; - Meer aandacht voor de oplei ding van zelfstandigen tot nieu we beroepen, door het inrichten van speciale kursussen en uit bouw van een omschakelings fonds voor zelfstandigen bij het aanleren van een nieuw beroep; Dit alles veronderstelt een be langrijke opvoering van de over- N.C.M.V.-AALST Dirk Martensstraat 67 Aalst tel. 257.78 - 299.96 heidshulp aan de centra por beroepsopleiding en vervotrha- king. 8. KREDSETPOLITIEK - Versoepeling van de kredie>ïp> litiek voor k.m.o. door - verlaging van de intrestvoeten; - verhoging van de rentetoë'fS- gen; - herziening van de werking an het waarborgfonds. - regionalisering - uitbreiding van de bevoegdhe den. - Uitbouw van een ontwikkelings- en omschakelingsfonds voor de k.m.o.; - Specifieke kredietvoorwaaróen voor bedrijven die zich integreren in het ekonomische ekspansiebe- leid. 9. SLUIKWERK - Meer effektieve bestrijding /an het sluikwerk - wegens het verlies aan inkom sten voor de overheid en de maatschappelijke zekerheid - wegens de oneerlijke konkuren- tie van de regelmatige gevestig de handelaars en ambachtslui: - Goedkeuring van het westvoor- stel van senator Akkermans tot wijziging van de wet van 6 april 1960 betreffende de uitvoering van bouwwerken; - Uitbreiding van de bestaande wetgeving tot alle sektoren van het ekonomisch leven. 10. EXPORT - Bevordering van de exportkan sen van k.m.o. - door meer aangepaste samen werking met diplomatieke en consulaire diensten; - door subsidiëring van eigen export-diensten voor k.m.o.; - door technische bijstand aan k.m.o. GENOEG ROMPSLOMP Lichtdemping 25 sept. 3 okt. Staking 2 en 3 okt. DE SOCIAAL-EKONOMISCHE ONTWIKKELING IN HET ARRONDISSEMENT Het arrondissement Aalst komt, mét Oudenaarde, achteraan in de rij qua investeringen sederj 9e; yoorbïjg vijftien laar fa 5t provincie Oost-Vlaanderen. Dit blijkt uit precieze statistieken waarop L. D'hoore, staat- sekretaris voor streekekonomie dezer dagen de aandacht heeft gevestigd. PENDELARBEID BLIJFT PROBLEEM Sedert 1 julie 1957 werden resp. in de arr. Gent- Eeklo 50 miljard geïnvesteerd, (de industrialisatie van de Kanaalzone speelde hierbij een belangrijke rol), St.Niklaas 5,5 miljard, Dendermorfde miljard, Aalst 4 miljard en tenslotte Oudenaarde 3 miljard. L. D'hoore herinnerde er ook aan dat het hoog aantal pendeiar- .beiders in Zuid-Oost-Vlaanderen nog steeds een probleem is dat meer aandacht verdient vanwege de E.G. kommissie.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16