Ere-salut aan oud Daensist Orgelconcerten in St. Maartenskerk openbare werken in het arron dissement geinventarizeerd door het aktiekomitee voor ïkonomische expansie, Kam van het dak af... Tweede ste de- lijk zwembad i3 Op een perskonferentie heeft Ludovic Moyersoen, loorzitter van het Aktiekomitee voor Ekonomische Ex- ansie van het arrondissement een inventaris voorgelegd -an de aktiviteiten van voornoemd organisme. Hierbij verd vooral het aksent gelegd op de openbare werken de streek. Na diverse kontakten met het Departement van Open- iare Werken heeft het Aktiekomitee op verzoek van Mi- lister De Saeger een programma voorgelegd uitgaande >an de prioriteiten die dienden toegekend te worden aan Ie belangrijkste werken. Daarbij werd in eerste instantie aandacht verleend aan Ie ontsluiting van het Geraardsbergse en de verbinding ussen de voornaamste polen. IUID1GE SITUATIE Voor de herkalibering van de ender werd resp. voorzien 1970 95 miljoen 1972 190 miljoen 1975 200 miljoen Prioriteit krijgen de Dender- uggen te Geraardsbergen (brug te Onkerzele-Nederboelare, te nderleeuw (nieuwe brug ter ogte van het centrum) (aan- luitend op de interkommunale irbinding Meerbeke - Roosdaal - edekerke - Denderleeuw) en rvolgens de brug Denderrleeuw- ralfene. Inmiddels zijn de bruggen te Schendelbeke - Onkerzele en te frembodegem in uitvoering. Om. wordt verder ook gewe ien op de noodzakelijkheid aan nodernisering van de drie brug- jen te Aalst. .Het toegangswegennet naar de nitoweg te Aalst zal meer dan ®0 miljoen kosten, aldus signa- lerde de voorzitter van het Ak tiekomitee. Niet onbelangrijk detail inzake irkeersveiligheid Via het Aktie- imitee werd de aandacht van linister de Saeger gevestigd op dringende noodzakelijkheid |n verkeersignalisatie aan de lekomstige kruispunten Ring- lan - Kwalestraat - Gentsesteen- niet meer zal afgeweken worden. Het Aktiekomitee is evenwel niet zeer gelukking met het uit gestip peld tracé van de aftakking naar de Kust. Benevens de rechttrekking van diverse provinciale wegen in de streek van Geraardsbergen en Zottegem is er ook deze van de weg Antwerpen - Dendermonde - Aalst, waarvan het nieuwe tracé reeds vast ligt. Verwacht wordt dat het vak tussen de viadukt van de Ringlaan aan de Dendermond- se Steenweg en de rechttrekking te Hofstade nog volgend jaar zou kunnen aanbesteed worden. "Met de verdere voltooiing van de provinciale baan van Aalst - Oudenaarde, meer be paald het vak tussen Mere en Erpe (tot aan de watermolen Van der Biest) zal eerlang be gonnen worden. Prioritair op het programma van openbare werken in de streek staat ook de nieuwe weg Aalst - Ninove - Geraardsbergen, waar van een gedeelte via Terjoden, Welle geprojekteerd en vervol gens doorheen Denderleeuw wordt doorgetrokken over de rechteroever van de Dender. Hopelijk herhaalt zich hier niet de trieste historie inzake verkeerssignalisatie aan de Leopoldlaan - Moorselbaan - Al- ERDERE AFWERKING ROViNCIALE WEG ALST-OUDENAARDE Het blijkt nu ook dat uiteinde- [van het stilaan beruchte tracé RINGWEGEN TE AALST Terwijl de Ringweg - gedeelte tussen Hoezekouter en Gentse steenweg nog dit jaar in gebruik zal genomen worden is het verder trajekt gepland in 3 fazen, deze van de overbrugging Dendermond- sesteenweg en spoorweg, momen teel reeds in uitvoering, de over brugging van de Dender met aan sluiting op de H. Hartlaan is voor zien voor volgend jaar. De 3° fase pl. de aansluiting van de Ringweg piet de autoweg is zoals bekend ook in uitvoering. L. Moyersoen herinnerde nog aan de investeringsbedragen in de provincie en arr. die door Staats- sekretaris Dhoore op de Jaar beurs te Gent werden bekend ge maakt. Op deze perskonferentie werd een nieuwe editie van de brochure Werkzoekenden Waar-heen» aan de joernalisten overhandigd. Om en bij de 56 bedrijven komen aan bod in de ze brochure, waarin ook een pleidooi wordt gehouden voor werk in eigen streek. Allezins zeer informatief, deze brochure. L. Moyersoen herinnerde op de ze bijeenkomst nog aan de afwij zende houding van de E.E.G. om de ganse streek als ontwikkelings gebied te erkennen. Alleen een aantal gemeenten uit het Ninoof- se en Geraardsbergse worden als dusdanig erkend. Hij signaleerde verder dat alle terreinen op de industrieparken langsheen de au toweg te Erembodegem reeds «uitverkocht» zijn aan nieuwe be drijven. Gevraagd omtrent de bezwaren vanwege de stad Aalst tegen de huisvuilverwijderingsinstallatie te Aalst zei de voorzitter van het Aktiekomitee dat reeds in 1970 het Ministerie van Volksgezond heid zijn goedkeuring hechtte aan de keuze van het terrein te Welle. Men kan zowel verbrijzelings- metode als de verbrandingsmeto- de verdedigen, maar deze laatste kost alleszins het dubbele aldus nog L. Moyersoen die er nog aan toevoegde dat in een katalogus van de Landschappen in Oost - Vlaanderen het terrein en omge ving in kwestie te Welle niet voor komt, m.a.w. deze toekomstige werf voor de huisvuilverwijderings instalatie zeker niet als natuur schoon aangezien wordt. Men moet kiezen en meteen voorkomen dat zowat overal huisvuil gestort wordt. De werf te Welle zou vol staan voor een periode van 15 jaar. Omtrent het initiatief van het Aalsterse bestuurskollege betref fende de oprichting van een eigen huisvuilverwijderingsinstallatie leverde de voorzitter van het Ak tiekomitee geen kommentaar. Op een desbetreffende vraag zei de Oud-Minister dat de huidi ge nieuwe strukturen in het land, met de G.O.M., de Gewestelijke Raden (niet te na gesproken de Ekonomische Raden en wat al meer) eerder van aard waren om verwarring te stichten. Hij verwees daarbij naar een artikelenreeks die dezer dagen iin De Standaard worden gepu bliceerd en waarin hij zijn opvat tingen ter zake verduidelijkt. Na herhaalde tussenkomsten, ontving Volksvertegenw. Ghis Willems thans een schrijven van de Minister van Volksge zondheid en van het Gezin dd. 26-9-72 waarbij deze hem laat weten dat het voorontwerp van het tweede stedeijk zwembad te Aa!st werd goedgekeurd. Zoals men weet gaat het over een 50-16 meter-bad- met diep ten gaande van 0,70 meter tot 2,50 meter en een nog bijko mende mogelijke verhoging van 0,20 meter. Het bad zal inge plant worden in een park recht over de bloemenveiling Flora als een alleenstaand gebouw. Het zal op 150 meter liggen van de Albrechtlaan en parkeer- mogelijkheid bieden voor 150 auto's, enkele autobussen en fietsen. In het zwembad zijn ook afzon Commerciële oppervlakten van eerste order (15 tot 2.300 m2) In het hart van Brussel INLICHTINGEN 7 dagen op 7 Tel. 02/17.64.64 derlijke kleedplaatsen en toe gangen voorzien voor minder- valieden. Er zal een kinderbe waarplaats zijn en een sauna. Het geheel zou tussen de 50 a 60 miljoen kunnen kosten. Zaterdag jl. werd Sander de Vos, begeleid door tal van vrienden ten grave gedragen. Hij rust voortaan in de schaduw van het grafmonument van wij len Priester Daens, van wie hij een der jongste medewerkers was Namens het Priester Daensfonds sprak Willy De Turck enkele ontroerende afscheidswoorden aan Sander de Vos die vrijwel de belangrijkste promotor was van de Priester Daensherdenking in 1957. Met Sander de Vos is heengegaan een der laatste getuigen van het «Arm Vlaanderen», van de sociale ontvoogdingsstrijd in het begin van deze eeuw. Van hem blijft de herinnering aan een eerlijk man, die nimmer zijn overtuiging verloochende, die onbaatzuchtig was én verdraag zaam was. Zondag 1 oktober speelt Kristiaan Van Ingelghem, titelvoerend organist van St. Maartenskerk op het orgel, zondag 15 oktober komt de Nederlander Mathieu Meys aan de beurt en zondag 29 ok tober de Fransman Jean-Paul Imbert. Het initiatief van deze orgelrecitals gaat van KristiaanVan Ingel ghem, een jonge talentrijke kunstenaar over wie Kamiel D'Hooge. direkteur van het Vlaams Muziekkonservatorium te Brussel en ver maard organist één lof is. Kristiaan Van Ingelghem is laureaat van de Lemmens-Tinnelprijs en van de Stimusprijs van Breda, een niet alledaagse onderschei ding voor de interpretatie van moderne muziek. Hij bereidt zich momenteel voor op de selektieproeven voor de Prix-d' Excellence, de hoogste orgelonderscheiding over de Moer dijk. EREMBODEGEM In de sfeer van de plaatselijke jaarmarkt hadden de stoere Erem- bodegemse brandweerjongens een demonstratie op touw gezet waarbij het gemeentehuis het centrum was van een fiktieve brand en daarbij passende ingreep. Elacie, toen de spuiters via de ladders het gemeentehuiselijke dak bereikten bleek dit niet zo stevig, zodat men voorzichtigheids halve een aftochtmaneuver diende te blazen. Het fiktieve blussen kon derhalve niet doorgaan en de demon stratie verloor meteen wat van haar attraktie. Er zijn sedert jaren projekten voor een nieuw gemeentehuis en moderner centrum. Maar het realiseren ervan stuit blijkbaar op administratieve rompslomp van staatswegen.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3