i. is min deze week in de stad VRIJDAG 29 SEPTEMBER ZONDAG 1 OKTOBER Te 19 u. in de stedelijke Feesthalle, Keizerlijk Plein, opening van het nationaal dierensalon, ingericht door het Neerhof voor het Land van Aalst. Te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt, huldiging van Julien Librecht lareaat van de provinciale prijs voor letterkunde, door de provinciale raad van Oost Vlaanderen en het Stadsbe stuur. Te 20 u. in het lokaal Ge- raardsbergsestraat algeme ne vergadering ingericht door petanqueclub Appoll. Te 20 u. kunstgalerij Apostel ken, opening der tentoonstel ling der werken van kunst schilder Rudi Fonteyne. Te 20 u. 30 Galerij Pieter Coecke, Molenstraat, ope ning der tentoonstelling der werken van kunstschilder Pal Norvath. ZATERDAG 30 SEPTEMBER Te 15 u. in de barkelder van het Groen Kruis, St - Joris- slraat 25, judotornooi inge richt ter gelegenheid ven het 20 jarig bestaan van de Aalsterse Judoclub Hirano Kwai. Te 15 u. in de H. Hartkring, Dr. De Moorstraat ter gele genheid van het cultureel weekeinde tekenwedstrijd voor de jeugd ingericht door de K.W.8. H. Hart. Te 20 u. in het lokaal Ge- re.ardsbergsestr petanque- tornooi ingericht door de Apolloclub. Van S tot 22 u. ir. de stede lijke feesthalle, Keizerlijk Plein, nationaal dierensalon ingericht door het Neerhof voor hei land van Aaist. Te 20 u. in het Beukenhof, Langestraai, kiekentornooi ingericht door de petanque- ciub P. C. Alosta. Vanaf 19 u. viering van het 45 jarig bestaan van de (V) K.A.J. Mijlbeek met eigen tijdse jeugdmis in de O. L. Vrcuwkerk en te 20 u. in de St Augustinus zaal, Leopold- iaan, licht- en klankspel «Mens en wereld». Te 19 u. in de H. Hartkring, Dr. De P^aorsiraat, gezellig samenzijn en ontspanning in gericht door de Chiro van de H. Hartparochie. Te 20 u. zaal Menleschette- straat Diamontage en trek king tombola. Ie 20 u. 30 Zaal Okapi Eurchtstraat Basket - Bal! wedstrijd tussen Sunshine - Eiis Fruit. Vooraf reserven. Te 15u30 in de St. Martinus- kerk orgelrecital door Kristi- aan Van Ingelgem. Van 9 u. 30 tot 11 u. 30 Sportcentrum Osbroek Olym pische Minimumproeven van athletiek, touwspringen en volleybal. Te 10 u. Bovenzaal Café Willy Bellon Grote Markt ver gadering van de Socialisti sche Postzegelkring. Van 9 tot 22 u. in de stede lijke feesthalle Keizerlijk Plein, nationaal dierensalon ingericht door Het Neerhof voor het Land van Aalst. Te 15 u. in het lokaal Ge- raardsbergsestr. clubwed strijden ingericht door de Aalsterse petanqueclub Apol lo. Te 17 u. 30 Zaal Okapi Basket - Ball Dames tussen Sim en Et. Destelbergen. Te 20 u. in de stadsschouw burg, Vredeplein, toneelop voering «Slisse bouwt» door de Aalsterse toneelgroep Land van Riem. Te 14 u. in de filmzaal van het Kapucijnenklooster, in gang Sint Jobstraat filmver toning De zwarte Prins ingericht door de Marcellino- club. Van 9 u. 30 tot 16 u. 30 in het St, Augustinusinstituut voor verpleegkunde, Leo- poldlaan, cursus voor ver loofden ingericht door de pa rochiale geestelijkheid Vanaf 10 u. op het Vrede plein feestelijkheden ter ge legenheid van de wijkkermis De Kat. Vanaf 9 u. 30 viering van het 15 jarig bestaan van de Vriendenkring De Pelikaan met optocht, mis in de St.- Martinuskerk, ontvangst in het stadhuis, banket en ge zellig samenzijn. Te 15 u. Stadion P. Cornells Voetbalwedstrijd Eendracht Zottegem. Te 20 u in de stadsschouw burg, Vredeplein, toneelop voering «Slisse Bouwt» door de toneelvereniging Land van Riem». Te 20 u. Stedelijk Zwembad Proeven voor het Olympisch minimum. DINSDAG 3 OKTOBER Te 19 u. 30 in het lokaal De Vrede, Vredeplein, voor dracht voor de postzegelver zamelaars ingericht door de Aalsterse postzegelkring Fila Te 20 u. in het Apostelken, an de kerk van Mijlbeek, cursus voor eerste hulp bij ongevallen ingericht door het Vlaams Kruis. Te 19 u. 30 in het stedelijk lokaal Kattestraat 33, cursus van helper ingericht door de Rode Kruisafdeling Aalst. Van 19 u. 45 tot 21 u. voor beginnenden en van 21 tot 22 u. 15 voor gevorderden danscursus in het lokaal De Koornbloem, Grote Markt, in gericht door de Vlaamse Toe ristenbond. Te 20 u. 30 in het lokaal Kattestraat, 31 opening van het fotojaar door Fotoclub Aalst. WOENSDAG 4 OKOTBER Te 19 u. in het parochiaal lo kaal, Kapucijnenlaan 95, naaicursus ingericht door de K.A.V. afdeling Sint Antonius Te 20 u. in de kring, Zonne- straat, algemene vergade ring van de werkgroep dienst betoon van de parochieraad Sint Martinus. Te 20 u. 30 in de turnzaal van het St. Maarteninstituut St-Kamielstraat turncursus in gericht door de K.A.V. afde ling Sint Martinus. Te 19 u. 30 in het Beuken hof, Langestraat, clubwed strijden ingericht door de petanqueclub P.C. Alosta. DONDERDAG 5 OKTOBER Te 20 u. in de filmzaal van het Sint Jozefscollege, in gang Hoogstraat filmverto ning «Willie Boy» ingericht door de Katholieke Filmliga Te 20 u. in het gewoon lo kaal algemene vergadering van de werkgroep Oecumene Aalst. Van 9 u. 30 tot 12 u. in de Sint Martinuskring, Korte Zoutstraat 40, zitdag voor dienstbetoon aan de landbou wers, ingericht door de Boe renbond. Te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt, dïa-evokatie avond over de werken van de kunstschilder Agiane ingericht door het stadsbestuur. Te 16 u. in de raadszaal van het stadhuis, Grote Markt, ontvangst ter gelegenheid van de studiedag van het V.T.I.A. gewest Aalst. MAANDAG 2 OKTOBER Te 11 u. op de Oude Gent- baan openstelling van de nieuwe stedelijke peutertuin door het stadsbestuur. Te 19 u. in het stedelijk lo kaal, Kattestraat 33, voor dracht voor de postzegelver zamelaars ingericht door de psstzegeikring Phiiateiia Alosta. Van 20 tot 21 u. in de turn zaal dar school Graanmarkt turnoefeningen ingericht door de Immer Fitclub. MODIEUZE BRILLEN NIEUWE CREATIES bij uw gespecialiseerd opticien PONTSTRAAT 14, AALST Tel. 224.09 Centrum voor aanpassing van kcntaktlenzen STIJL- EN MODERNE BAROMETERS MIKROSKOPEN - VERREKIJKERS VERGROOTGLAZEN - THERMOMETERS ZONNEBRILLEN (wintersport). Open van 9 tot 12u30 en van 13u3C tot 20 u. Zaterdag tot 17 u. Van 13 oktober tot en met 5 november in de lokalen van het Oud Hospitaal Oude Vismarkt 13, retrospectieve tentoonstelling van kunstschilder Aglane. De opening heeft plaats op 13 oktober te 20u Toegankelijk alle werkdagen van 14 tot 17 u; feestdagen, zaterda gen en zondagen van 10u30 tot 12u30 en van 14 tot 18 u (vrij dag gesloten. Een dia-avokatie over de werken van deze kunst schilder heeft plaats op dander- dag 5 oktober te 20 u in de feest zaal van het stadhuis, Grote Markt. Tot en met 8 oktober in de New Reform Galerij, Schoolstr. 17, tentoonstel, met werken van de kunstschilder Maurits De Glerq uit Oordegem. Deze expo sitie is open woensdag, donder dag, vrijdag en zaterdag van 15 tot 18 u; zondag van 10 tot 12 u. Tot en met 10 oktober in de Galerij Borghmans, Geraards- bergsestraat 28, tentoonstelling met schilderijen en aquarellen van Oreier Pessimior. Deze expo sitie is open alle dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u; zon- fesstdagen van 10 tot f3u en van 15 tot 18 u. (maandag gesloten of op afspraak). Van 29 september tot i t okto ber in de kunstgalerij Aposteiken, aan de kerk van Mijibeek, ten toonstelling met werken van de kunstschilder Rudi Fonteyne, De opening met inleiding door juffr. Erna Dietens, en voordracht met «Kinderjaren» door juffr. Betty De Backer heeft plaats op vrijdag 29 september te 20 u. Deze expo sitie is open alle dagen (donder dag uitgezonderd) van 10 tot 20 u. Tot en met 10 oktober ïn de Galerij Valerius De Saedeleer, Keizerlijk Plein 53, tentoonstelling met werken van Victor Servranckx Toegankelijk alle dagen van 14 tot 19 u. 30, zondagen van 10 tot 13 u. Van 28 september tot en met 16 oktober in de Galerij Pieter Coecke, Molenstraat, tentoonstel ling met werken van Pol Norvath. De opening heeft plaats op vrij dag 28 september te 20 u. 30. Deze expositie is open a=fe da gen van 10 tot 12 en van 15 tot 19 u; zondagen van 10 tot 13 u

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 7