Lalt iz inspraak reeë! zijn Moties DE OPENBARE WERKEN IN DE STAD de gazet van aalst sj-jfrf ■*••..- 2 :VL?i-r- NA EEN RAADSZITTING vervolg van biz. 1 DENDERBRUGGEN Wat de Aalsterse Denderbrug- gen betreft: Voor een nieuwe Zwarte Hoekbrug zal een ontwerp worden gemaakt. De realisatie ervan zal gebeuren met een maximale tussenkomst van staatswege. Eventueel zou deze stadsbrug alsdan door Open bare Werken worden overgenomen De brug - onderdeel van de Rijksbaan - is voorzien in de be groting 1973. Toekomstmuziek - want opgeno men in het vijfjarenplan 1974-78 is een zuidelijke brug - nabij Elec- triciteitscentrale aansluitend bij de zuidelijke ringlaan. VERLICHTE STAD Wat de openbare verlichting Albrecht - Leopold H. Hartlaan betreft: De Aalsterse delegatie drong aan op de goedkeuring van het aanbestedingsdossier van 25 jan. jl. en de vaste belofte van staatstoelage. Dit dossier zal door Minister De Saeger worden be handeld in een gunstige zin. Met de voltooiing van de via- dukt Boudewijnlaan en H. Hart laan zal de verlichting gelijktijdig worden uitgevoerd. Wat een nieuwe verlichting be treft aan de Park- L. De Bethune- en Capucienenlaan - waaraan vol gens het stadsbestuur prioriteit moet worden verleend - cfrm. 10 jarenplan Rijksweg Brussel-Gent De Minister zal de betrokken dienst van zijn Departement daar over om advies vragen. 'STAATS- ADM1NISTRAT1EF CENTRUM ASTR1DPARK De door de stad gewenste in planting van een Staatsadmini- statief centrum tussen Koolstraat Gentse Steenweg en Koningin Astridpark - aanvankelijk voorzien aan de Pontstraat. De Minister staat in principe positief tegen dit voorstel. Alvo rens een definitieve beslissing mag verwacht worden zal hij het desbetreffend dossier nader laten bestuderen. iH DE GEMEENTERAAD »Gelet op het hoog percentage van de bevolking van onze stad werkzaam te brussel, waar in een nochtans officieel tweetalige hoofdstad de taaltoestanden voor hen onaanvaardbaar en vernede rend zijn. Gelet op de verbondenheid van de ganse Vlaamse gemeenschap met de te Brussel wonende Vla mingen. Gelet op de expansiedrang van de Brusselse machten in de rich ting van Vlaams-Brabant. Betuigt zijn solidarieit met de inspanningen van alle Vlaamse vereningingen die zich inzetten voor de vrijwaring van alle Vlaam se belangen in Vlaams-Brabant. Verzoekt in deze optiek alle parlementsleden van het gewest, zich resoluut in te zetten voor de sanering van de toestand in de hoofdstad en de remming van de ongebreidelde expansiedrag van Brussel, die tot doel heeft in- ongebreidelde expansiedrang van Vlaams-Brabant.» DE KONTAKTGRQEP „Op de persconferentie van 27 september verklaarde de heer Moyersoen, voorziter van het Ac tiecomité, dat de «Contactgroep Arrondissement Aalst» zou opge houden hebben te bestaan. De Contactgroep logenstraft deze bewering, die trouwens op niets steunt. Wel integendeel. De Contactgroep is zeer druk bezig met het verwerken van streekno- ta's die voor doel hebben het «Ontwikkelingsplan van het Arron dissement Aalst» te verbeteren en aan te vullen. In oktober zal diit werk klaarkomen en aangeboden worden aan de heer L. Dhoore, staatssecretaris van streekecono- mie. Bovendien zijn onderhande lingen op gang met de Econo mische Raad voor Oost-Vlaande- ren (E.R.O.V.) in verband met de streekstudie die zal worden uitge voerd in opdracht van het staats secretariaat voor streekecono- mie.» NIEUW HUURKONTRAKT STADSWONINGEN OPGESCHORT De meerderheidsfrakties hebben tijdens de raadszitting van vorige week rekening gehouden met het protest van de bewoners van de stadswoningen. Ter zake was er een vrij scherpe tussenkomst van B. Van Hoorick, die wat de hou ding van de burgemeester betrof op een misverstand berustte. Wat de B.S.P. voorman achteraf er kende. Het voorheen goedgekeurde huurkontrakt werd dan door de raad opgeschort. De ganse af faire zal opnieuw te berde komen in de sekties en de betrokken be woners zullen ook de gelegenheid krijgen hun opvatting te iaten ken nen. Een inspraak die ietwat laat komt, zelfs bijaldien de wijzigin gen inzake huur gemotiveerd wor den. Met inspraak en wat al meer is door alle partijen tijdens de jong ste gemeenteverkiezingen nogal rekiame gemaakt. Het zou goed zijn indien zij nu stilaan reeël zou worden De meerderheid op een lid na keurde het princiepe goed inhou dende de oprichting van een ste delijke huisvuilverwijderings instal latie en het bepalen van ereloon van een ontwerper. Met de oppositie onthield zich het C.V.P. raadslid R. Verleysen In verband met dit agendapunt had Van Hoorick gepleit voor een dialoog met de Interkommunale. INTERKOMMUNALE «Op maandag 25 september '72 werd een vergadering bijeengeroe pen van het directiecomité van de Intercommunale «Land van Aalst» ter bespreking van de weigerach tige houding van het Ministerie van Openbare Werken ten aanzien van het gebruik van de Welle- meers voor het huisvuilverwijde- ringsproject van de Intercommu- pale. Deze vergadering werd bij gewoond door 2 van de 10 parle mentairen van de streek, die hier toe eveneens werden uitgenodigd. De twee vertegenwoordigers van de stad Aalst, met name de heren De Bisschop, burgemeester en de Brul, raadslid, werden niet uitgenodigd. Het stadsbestuur be treurt dit ten zeerste en wil open baar en met klem protesteren te gen deze discriminatie inzake de piet-uitnodiging van hogergenoem- de leden.» Goedgekeurd door de meerder heid werd ook de princiepsbesiis- sing i.v.m. de T.V. Distributie. Namens de B.S.P. pleitte raads lid De Winter voor een regie, van oordeel zijnde dat de T.V. Distri butie voor de stad winstgevend kan zijn. Een reeks administratieve agen dapunten werden eenparig goed gekeurd. Een zitting die aanving in aan wezigheid van heel wat bewoners van de stadswoningen: «My home is my castle». Zodat heel wat raadsleden graag hun zeg hadden. Solidair keurde de raad tenslot te een motie goed die raadslid Antoon Blommaert voorlegde. Een motie waarin dan blijkt dat Vlaan deren nog steeds een eisende partij is.... WAGONS-LITS De bekende wagon-lits met restaurant zijn bezig de strijd om het bestaan te verliezen. De oorzaak is de duurte van het personeel, daar dit op de lange reizen slechts een paar uren werk heeft en toch recht heeft op een behoorlijk weeksalaris, dat heden niét meer renderen kan. 400 MILJOEN In een rapport van de Verenigde Naties wordt vermeld, dat er in de naaste toekomst 400 miljoen werklozen op de aarde zullen rond lopen. De Engelse Guardian merkt op, dat het toch eigenlijk weinig zin heeft, om deze situatie te laten voortduren. Men moet de be schikbare arbeid bundelen en beter over de mensen verdelen. De be staande werkloosheidssteun is goed als noodmaatregel voor een tij delijke werkschaarste, niet als blijvende toestand. Hierin moet iets worden gedaan. En men kan ook beter wat meer betalen voor werk dat werkelijk nodig is dan voor stompzinnige ledigheid», be sluit het blad. ENGELSE VAKBEWEGING De Engelse vakbeweging keerde zich in de jongste stakingsacties scherp tegen de door het parlement aanvaarde wet op de industriéle verhoudingen. Het grote Engelse dagblad The Times hield een en quête onder de bevolking met de uitkomst, dat 80% van de bevol king van oordeel bleek te zijn, dat de vakbeweging zich naar deze wet behoort te schikken, en dat het wel waar is, dat de vakbonden niet in staat zijn om militante leden van harde acties te weerhouden, maar dat ze anderzijds wél in staat om het economische leven op ontoelaatbare wijze te ontredderen. CONCORDE-CONCURRENT Amerika bouwt een vliegtuig ATT (Advanced Technology Trans port), dat zal gaan concureren met de dure supersonische Frans Britse Concorde. Dit Amerikaanse toestel zal met een snelheid juist beneden de geluidsgrens vliegen, wordt in 1978 operationeel en zal niet meer dan de helft van de Concorde kosten GRIEKS PROCES Het was een usantie in nachtfeesten om tegen het eind borden op de dansvloer stuk te smijten. Een nieuwe Griekse wet heeft dit ver boden en strafbaar gesteld. Niettemin werd op een nachtfeest van Aristoteles Onassis een olympisch record aan borden stukgesmeten Maar prompt is een vervolging ingesteld. Een stevige boete kan vol gen. Heel wat Nederlanders zijn het erover eens dat het maar uit moet zijn om ongetrouwde vrouwen de titel «juffrouw» te geven. Elke vrouw, die meerderjarig is, moet volgens hun met «mevrouw» aan gesproken worden. Hun argument is niet dat de aanspreking ouderwets aandoet, maar wel dat ze als een verwijt klinken in de oren van de aange sprokene. inderdaad sommige vrouwen horen zich niet graag als ongehuwd gebrandmerkt, vooral wanneer ze weduwe of onghuwde moeder zijn. Elke «mejuffrouw», voelen zij aan als een wrede te rechtwijzing. Het is trouwens niet minder dan billijk dit onderscheid uit de weg te ruimen, want bij de mannen wordt er helemaal geen verschil gemaakt. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/241.14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2