«Waakzaamheidskomitee» aktief De nieuwe Mercedes-Benz 'S -Klasse GARAGE RESIDENCE Kontrole stedebouw te Nienwerkerken BilKswaciitaKiïR Jeugd en leuteer positief Reeks overtredingen inzake bouwvergunningen riiddenstandstaking zette jok domper op Wieze-Octoberfeesten 280 S, 280 SE, 350 SE ''Vr-ïv'.- PRECIES om 20 u, maandag de eerste dag van de mid denstandsstaking bood in deze oktoberdagen het anders weg- met-de-zorgen daverende Wieze een verlaten, een triestig beeld. Het merendeel van de drank gelegenheden was gesloten en waar men toch bier tapte ge beurde het zeer rustig aan. Geen Belgische frieten, geen smoutbollen: De foorkramers liepen iewat verloren rond. Som mige gelegenheidsuitbaters van parkeerterreinen maakten wil lens niliens verstek, wat dan geen probleem was want de duizenden auto en bussen die men normalerwijze had moge verwachten daagden niet op. De domper op de Oktoberfees ten tijdens deze tweedaagse ^taking was vrijwel algemeen sok al kon men dan toch uit de saüen de echo's opvangen van.. Vlaamse strijdliederen die er o. m. aan herinnerden hoezeer wij allen or.s Vlaanderen hartelijk lief hebben. In welke mate deze tweedaag se stakingen een felle streep is door de rekening van de Wiezer-middenstand is niet pre cies uit te maken: Vanaf woensdag verwachtte men dan toch een invasie van duizenden en duizenden bezoekers zodat de tweedaagse schemering die da Oktoberfeesten beheerste meteen tot het verleden be hoort. het Aalsterse is de midden- indsstaking vrijwel rustig verlo- 1. De sluiting van de handels- drijven was algemeen. eds maandagmorgen was een «waakzaamheidscomitee» op been, geleid door representa- ie figuren van middenstandsor- ïisaties, dat de direkties van grootwarenhuizen die geopend ren er kon van overtuigen dat in uitzondering zou geduld wor- ikken tussen de midden- ffldsafgevaardigden en groof- tenhuisdirekties die doorgaans een hoffelijke sfeer verliep t voor de middenstanders ge- »ste resultaten. Ook de grote tributiebedrijven gingen dus lit. isdag kwam het even tot een lerpe diskussie ter hoogte van f grootwarenhuis aan de Lange tstraat dat opnieuw geopend Middenstandsafgevaardig- hanteerden meteen handig de De nieuwe Mercedes-Benz "S"-modellen hebben de grens bereikt van wat thans fysisch-technisch in de automobielkonstruktie denkbaar is. De vooruitgang op het gebied van rijeigenschappen, veiligheid en komfort baant de weg naar een nieuwe dimensie van het autorijden. Maak tevens van deze gebeurtenis gebruik om u nader in te lichten over het veelzijdige Mercedes-Benz programma. Al naargelang van uw persoonlijke wensen zal uw belangstelling gaan naar de ekonomische diesel, de merkwaardige viercilinder benzinewagens of de sportieve en prestigevolle zes- en achtcilinders mikro om hun eisen kracht bij te zetten en dra gingen opnieuw de deuren van dit grootwarenhuis dicht. Herrie rond het bedrijf "In Doe- anebeslag» aan de Stationsstraat waar een uithangbord aan stukken ging en door stakingsplkketten van de middenstandsorganisaties een scherpe houding werd aange nomen, zodat uiteindelijk ook hier de deuren potdicht gingen Voor meld bedrijf is overigens sedert geruime tijd het voorwerp van een aktie van de middenstandsorgani saties n.a.v. de "misleidende re- klame» door de direktie van dit bedrijf in verschillende steden ge lanceerd. De kontrole van het "waakzaam heidskomitee» bieef overigens niet beperkt tot het grondgebied van de stad Aalst, zowat de ganse streek werd doorkruist. Te Nieu- werkerken werd dan ook even halt gehouden en trachtte men de eige naar van het aldaar enig geopend bedrijf tot ander gevoelens te brengen. Plaatselijke politie, rijkswacht en gerechtelijke politie volgden op de vost de akties van de midden- stancisafgevaardigden vooral dan rond grootwarenhuizen. Een ongewoon beeld dat herin nert aan de oorlogsjaren bood het Aalsters stadscentrum. Geen gebrek aan parkeergelegenhe- den en meteen ook een minder bezoedelde lucht. Twee donkere dagen voor de pappenheimers die het ditmaal moesten stellen zonder hun stamcafé, voor wie het bier thuis gedronken, minder goed smaakt dan aan de bekende togen Last but not least Ook de begrafenisondernemers beperk ten hun aktiviteitsn tot het strikte minimum. De eerste dagen volgend op de ze solidaire middenstandstaking hebben de huismoeders nog ruimschoots kunnen puiten uit hun voorraden. Wie zich jammerlijk misrekend had De jonge middenstander, wiens echtgenote maandag een forse zoon ter wereld bracht. Ietwat vroeger dan de arts had "geprcnostikeerd». «Weet je ergens waar ik een rozentuil kan kopen Tevergeefs, zodat de jonge fie re vader dan maar herfstda- lia'e is gaan snijden. x." De Mefeedes-Benz "S—Klasse, 5 een nieuwe dimensie in het autorijden, - Vanaf 7 tot 9 oktober, van 10 tot 22 u, in 280 S 6-cii. f carburator I 4 dubbel register - 280 SE 6 cil y elektronische mjektie 350 SL V 8 elektronische injektie GROTE PREMIERE PARKLAAN 50 a 9300 AALST TEL.: 053/267 51 AANTAL OVERTREDINGEN VERMINDERD De Aktie Jeugd en Verkeer, waarover reeds voordien in onze krant werd bericht heeft vooralsnog positieve resultaten. Door de brigade Aalst die 9 gemeenten omvzi werden 208 overtredingen vastgesteld. Echter, deze aktie is preventief: Geen en kel proces-verbaal werd opgesteld Wel werden de ouders schriftelijk ingelicht. Bovendien werden een vijftigtal raadgevingen verstrekt aan jeugdige weggebruikers zon der dat van een evetreding spra ke was. Een aartal ouders reageerden uitermate positief. Sinds half september werd daarbij een gevoelige verminde ring van overtredingen vastgesteld vooral op de invalswegen van de stad. Deze aktie wordt voortgezet maar zal niet altijd een preventief karakter hebben. De medewerking én van de ouders en onderwijsinstellingen is hierbij zeker aangewezen en draagt bij tot een noodzakelijke verkeersopvoeding van de jeugd die inderdaad moet leiden tot een spontaan toepassen van de weg- kods. Een kontrole van de diensten Stedebouw in Nieuwerkerken is voor verschillende inwoners van deze gemeente een pijnlijke én kostelijke verrassing geworden. ZWARE BOETEN Naar gemeld werden een reeks overtredingen inzake bouwvergun ningen vastgelegd. De sankties die hierop gevolgd zijn betekenen een harde noot voor de betrokkenen. Het bouwen van een bergplaats zonder vergunning had een boete tot gevolg van zegge en schrijve 96.500 fr. Het bouwen van een veranda, eveneens zonder vergunning, een boete van niet minder dan 120.00 fr. Harde wet... maar wet. In dit verband kan ook wel herinnerd worden aan de deining die de aanbouw van sommige grote com plexen (o.m. het grootwarenhuis te St. Denijs-Westrem) de laatste jaren veroozaakte ingevolge het niet nakomen van de wettelijke voorschriften inzake stedebouw. Deining die gedeeltelijk geluwd is en waarover eigenlijk dan elke preciese informatie ontbreekt betreffende het verder verloop na de klachten van instanties.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3