BEL-AMI Guy Ge Moupassant ARNÊE zaterdag 14 oktober te 20 u. 10 Monica, de zuster van mister Majors, heeft onverwachts beslo ten haar trouwplannen in Zwitser land op te geven en de firma van haar broer met een bezoek te ver eren. Monica is binnenhuisarchitec te, en bij elk bezoek staat ze er op het interieur een flinke beurt te geven. Majors geeft Arnie de opdracht te zorgen dat haar vernieuwings drift binnen de perken blijft. Dat moet echter met de nodige voorzichtigheid gebeuren, want «Pinky» - dat is haar troetelnaam- tje - is ook de voornaamste aan deelhouder van de firma. DE WIJKAGENTEN zondag 15 oktober te 19 u. 30 Een oud vrouwtje, in lompen gekleed, probeert in het park haar koekjes aan de man te brengen. Zij is echter niet in het bezit van een leurvergunning en dus moeten de wijkagenten ingrijpen. Het arme mens woont in een krot, met vervallen meubels en be weert niet eens geld te hebben om zich de nodige vergunning aan te schaffen. Tooay en Muldoon krijgen me delijden, en kopen tweedehands wat betere meubels voor haar. Het vrouwtje is woedend wan neer ze ontdekt dat haar oude vertrouwde meubilair stiekem ver vangen werd. In de verhakkelde meubeltjes zat meer dan een miljoen dollar verborgen, de vrucht van jaren lang oordeelkundig investeren... DE WOUDLOPERS maandag 15 oktober te 13 u. 05 Mike enPeter gaan vissen, ter wijl Timmy Forbes achterblijft om op het kamp van de Junior Ran gers te passen. Plots hoort Timmy geweerschoten. Hij gaat op onder zoek uit, loopt het bos in, en raakt verdwaald. Mike en Peter ontdekken bij hun terugkeer in het kamp dat Timmy verdwenen is. Ze hebben ook de schoten gehoord, en ver moeden dat Timmy er op uit ge trokken is om ie zien waar de schoten vandaan kwamen. George Keeley denkt dat de ge weerschoten afgevuurd werden door Fred Hill, een stroper die al een tijdje in de buurt rondhang!.. DE LAATSTE DAGEN VAN IS AAK maandag 16 oktober te 20 u. 35 Dit Tv-spel bestaat ui! twee de len. Het eerste deel speelt zich af in een lift, het tweede deel in twee gevangeniscellen. In beide delen speelt Isaac een voorname roi. In het eerste is hij 32 jaar en in het tweede slechts 19 jaar oud. Eerste doe! Isaac neemt ergens in een ge bouw een lift. Met hem bevindt zich ook een jonge vrouw in de lift. De lift zet zich in bewegino, stopt echter plotseling, het licht gaat uit, de alarmknop werkt niet, de lift is stuk. Ingrid, de jonge vrouw, is on gerust en angstig. Isaac schijnt zich van deze benarde situatie niets aan te trekken. Aangezien er hen misschien nie mand zal vinden, en het misschien hun laatste levensuren zullen zijn stelt hij Ingrid voor om deze laat ste uren zo intens mogelijk te beleven.... Eerst vlot hun gesprek eerder slecht doch dit verandert na een zekere tijd en ze trachten hun eenzame uren in de lift zo prettig mogelijk te maken... Tweede deel Alice en Isaac bevinden zich in de gevangenis in twee afzonder lijke cellen. In beide cellen is er een televisietoestel. Langs het scherm van deze toestellen heb ben Alice en Isaak contact met mekaar, zij praten met mekaar. Hun gesprek wordt onderbro ken door een rechtstreekse repor tage van een betoging in de stad. Een cineast is tijdens deze be toging gedood, volgens de re porter is het een zekere Isaac Bernstein. Voor beiden, Alice en Isaac, lijkt dit nogai een bizarre situatie want Alice hoort Isaac nog en Isaac voelt dat hij nog leeft. CISKE DE RAT ,^D dinsdag 17 oktober te 20 u. 40 Ciske is het kind van een zee man, die voortdurend op zee is en uiteraard maar weinig tijd heeft om zich met zijn bengel bezig te houden. Het jongetje is dus aan gewezen op zijn moeder, een vul gaire en gewetenloze vrouw, voor v/ie het kind een grote last bete kent. Onder de invloed van een begrijpende onderwijzer bloeit Ciske langzaam open en het gaat haast reageren als een normaal kind. Hij wordt bevriend met een kreupel jongetje. Dan komen wij tot het drama tisch hoogtepunt van deze film. Wanneer Ciske op zekere dag thuiskomt met een boek dat zijn vriendje hem heeft geleend, scheurt zijn moeder het aan flar den. !n zijn woede en verdriet gooit de jongen met een mes naar haar. Het gevolg is noodlottig. Het mes treft de vrouw en ze sterft. De jongen moet zich ver antwoorden voor moedermoord... DE DUBBELDEKKERS ;/oensdr;j 13 oktober te 20 u. 10 Olive en Arthur zijn tien jaar jecrouwd. de heuglijke dag begint met de komst van een kleine poe- dei, een geschenk van tante Maude. Olive is in de wolken. Arthur is wat minder enthousiast, vooral als het lieverdje zijn hele ontbijt verslindt. Op weg naar zijn werk koopt Stan een pakje hondekoekjes voor de nieuwe gast in het huisgezin. Natuurlijk wil de controleur graag weten wat er in het pakje zit en Stan biedt hem een koekje aan. Blakc-y vindt het best lekker tot hij hoort dat het een honden koekje is... Hij keek haar in verbijstering aan. Dit was niet meer het dwaze opgeschoten meisje, dat hij in haar gezien had, maar een tot wanhoop gedreven vrouw die tot alles in staat leek. Een vaag plan kwam bij hem op. Hij antwoordde, «Liefje, de liefde is verganke lijk. Men komt tot elkaar en gaat weer uiteen. Maar als verliefdheid wordt gerekt, zoals tussen ons, dan wordt het een gruwelijke be lasting. Ik wil niet meer. Nu weet je het. Overigens, als jij je ver stand zou willen gebruiken, als je mij als vriend kon zien en behan delen, zou ik net als vroeger bij je thuis komen. Denk je, dat je, dat je dat kunt Zij legde haar beide blote ar men op de zwarte jas van Geor ges en stotterde, »Om jou te kunnen zien kan ik alles.» «Afgesproken dan,» zei hij. «Wij zijn vrienden en meer niet.» Onzeker antwoordde zij, «Afgesproken.» Zij stak hem haar mond toe «Een kus nog... de laatste.» Hij weigerde welwillend. «Nee, wij moeten ons aan de afspraak houden.» Zij wendde het gezicht af en veegde twee tranen weg; daarna haalde zij een pakje met een roze lint samengebonden papieren uit haar japonlijfje en stak het Du Roy toe «KijT, dat is jouw aan deel in de winst uit de Marok kaanse lening. Ik vind het heerlijk dit voor je te hebben verdiend. Toe, pak nu aan...» Hij weigerde. «Nee, dat geld neem ik niet aan Zij werd kwaad. «O, dat zul je me niet aandoen. Het is van jou, eerlijk van jou. Als jij het niet wilt hebben gooi ik het in de goot. Dat doe je me toch niet aan, Georges?» «Hij nam het pakje en liet het in zijn zak glijden. «We gaan naar binnen» zei hij, «je zult een longontsteking oplo pen.» Zij monpelde, «Wat hindert dat? Ik zou lie ver dood zijn.» Zij greep zijn hand, kuste die hartstochtelijk, driftig en wanho pig en vloog naar het huis terug. Hij volgde haar bedaarder, diep in gedachten. Hij kwam de winter tuin binnen met opgericht hoofd en een glimlach om de lippen. Zijn vrouw en Laroche waren er niet meer. Het publiek was al aardig gedund. Het zag er niet naar uit, dat er van het bal veel terecht zou komen. Hij ontdekte Suzanne aan de arm van haar zus ter. Zij kwamen samen naar hem toe en vroegen hem voor de eerste quadrille met graaf De Latour- Yvelin. Verbaasd zei hij, «Wie is dat nu weer Suzanne antwoordde ondeu gend, «Dat is een nieuwe vriend van mijn zusje.» Rose kreeg een kleur en mom pelde, «Schaam je, Suzanne, die me neer is evenmin mijn vriend als de jouwe.» Het meisje glimlachte, «Ik weet best wat ik zeg.» Woedend keerde Rose zich om en liet hen staan. Du Roy greep vertrouwelijk de elleboog van Suzanne en vroeg met zijn warme koesterende stem, «Hoor eens, kindje, geloof je dat ik je vriend ben «Natuurlijk Bel-ami.» «Stel je vertrouwen in mij «Alle vertrouwen.» «Weet je nog, wat ik daareven tegen je gezegd heb «Wat bedoelt u 62 «Over een huwelijk, dat je mo gelijk zult sluiten, of liever over de man, met wie je mogelijk zult trouwen.» «Jawel.» «Goed, wil je me dan een ding beloven «Ja, maar wat «Dat je mijn advies zult inwin nen als de een of ander je ten huwelijk vraagt. Dat je niemand een belofte zult geven eer je mij gesproken hebt.» «Goed, dat beloof ik.» «En dit blijft een geheim tus sen ons. Geen woord erover spre ken met je vader of je moeder.» «Geen woord.» «Je zweert het «Ik zweer het.» Rival kwam naar hen toe, druk en opgewonden «Juffrouw uw vader vraagt naar u. Het bal begint.» «Kom, Bel-ami.» Maar hij ging niet mee, hij had besloten te vertrekken. Hij moest nadenken. Te veel nieuwe mogelijkheden hadden zich plotseling geopend en hij wilde al leen zijn. Hij zocht naar zijn vrouw. Na enige tijd vond hij haar Zij stond aan het buffet cacao te drinken met twee mannen die hij niet kende. Zij vertelde wie hij was, maar stelde de anderen niet aan hem voor. Hij vroeg al gauw, «Zullen wij gaan «Als het moet...» Zij nam zijn arm en zij liepen de salons door, waar vrijwel nie mand meer te zien was. zij vroeg, «Waar is mevrouw Walter Ik moet nog afscheid van haar ne men.» «Laat maar. Zij zou proberen ons hier te houden voor het bal en ik heb er genoeg van.» «Ja, je hebt gelijk.» Op weg naar huis zeiden zij geen woord tegen elkaar. Maar zij waren nog niet binnen of Ma deleine keek hem glimlachend aan en zei, met haar voile nog voor, «Zeg, ik heb een verrassing voor je.» Humeurig snauwde hij, «Wat dan «Raad eens.» «Ik zal me die inspanning be sparen.» «Nou, het is overmorgen toch 1 januari...» «Ja.» «De dag van de nieuwjaarge schenken.» «Ja. «Hier is het jouwe, dat Laroche me in de loop van de avond ge geven heeft.» Zij hield hem een zwart doosje voor, dat er uitzag als een juwe lenkistje. Hij maakte het achte loos open en zag er het kruis van het Legioen van Eer in liggen. Hij verbleekte enigzins, glim lachte toen en zei, «Ik had de voorkeur gegeven aan tien miljoen. Dit heeft hem niet veel gekost.» Zij had uitbundige blijdschap verwacht en ergerde zich aan zijn onverschilligheid. «Ik begrijp je werkelijk niet meer. Het is jou tegenwoordig niet naar de zin te maken.» Hij antwoordde bedaard, «Die man doet niets dan zijn schuld betalen. En hij is me nog veel meer schuldig.» Zij schrok van zijn toon en zei nog, «Maar dit is toch mooi, op jouw leeftijd...» Hij antwoordde, «Alles is betrekkelijk. Ik had vandaag de dag verder kunnen zijn.» Hij had het doosje open op de schoorsteenmantel gezet en keek nog eens naar de fonkelende ster, die erin lag. Hij sloot het etui, haalde de schouders op en ging naar bed. De Staatscourant van 1 janua ri vermelde inderdaad, dat Pros- per-Georges Du Roy, publicist, be noemd was tot ridder van het Le gioen van Eer, wegens uitzonder lijke verdiensten. De naam was :n twee woorden geschreven en dat deed Georges meer genoegen dan de onderscheiding zelf. Een uur nadat hij de bekend making had gelezen ontving hij al een briefje van mevrouw Walter, die hem dringend verzocht, 's a- vonds met zijn vrouw bij haar te komen dineren ter viering van de onderscheiding. Hij weifelde een ogenblik, wierp het in dubbelzin nige woorden gesteld briefje in de haard en zei tegen Madeleine, «We eten vanavond bij de fa milie Waiter.» Zij toonde zich verbaasd. «En ik dacht, dat je er niet meer wilde komen Hij mompelde, «Ik ben van mening veran derd.» Toen zij binnengelaten werden bevond mevrouw Walter zich al leen in het Louis XVI boudoirtje, dat voor intieme ontvangsten be stemd was. Zij was in het zwart en had het haar gepoederd, wat haar voortreffelijk stond. Uit de verte deed zij aan een oude, van dichtbij aan een jonge vrouw den ken en als men haar goed bekeek was zij toch nog een fraaie blik vanger. «Bent u in de rouw vroeg Madeleine. Verdrietig antwoordde zij, «Ja en nee.. Ik heb geen fami lielid verloren of iets dergelijks. Maar ik ben op de leeftijd geko men, waarop men rouw draagt o- ver zijn leven. Vandaag draag ik die ter inwijding, voortaan za! ik in mijn hart rauWen.» Du Roy dacht, Zou zij zich aan dit besluit houden Het diner verliep enigzins som ber. Suzanne alleen babbelde zon der ophouden. Rose leek zorgen te hebben. De journalist werd druk gelukgewenst. Na de maaltijd dwaalden zij pra tend door de salons en de winter tuin. Du Roy liep met mevrouw Walter achteraan en zij greep hem bij de arm. «Hoor eens,» zei ze gedempt, «ik zal nergens meer over spre ken, nooit meer... Maar kom me opzoeken, Georges. Het is me on mogelijk zonder jou te leven, on mogelijk. Het is een onvoorstel bare kwelling. Ik voel je, ik zie je voor mijn ogen, ik heb je in mijn hart en mijn huid, overdag en 's nachts. Het is alsof je me een gif drank hebt gegeven, die mij van binnen verteert. Ik kan niet meer, ik kan werkelijk niet meer. Ik hoef in jouw ogen niets meer te zijn dan een oude vrouw. Ik heb mijn haar grijs gemaakt om je dat te tonen. Maar blijf komen, blijf af en toe komen, als vriend.» Zij had zijn hand genomen en kneep die haast fijn, terwijl haar nagels zich in zijn vlees boorden. Kalmerend zei hij, «Dat is afgesproken. Daarover hoeven wij niet meer te spreken. Je ziet, dat ik vandaag gekomen ben zodra je me dat vroeg.» Walter, die voor hen liep met zijn dochters en Madeleine, wacht te op Du Roy voor het doek van Jezus wandelend op de golven «Stelt u zich voor,» zei hij lachend, «ik trof mijn vrouw gis teren op de knieën voor dit schil derij aan, alsof zij in de kerk was. Zij lag gewoon te bidden. Ge lachen dat ik heb.!» Mevrouw Walter antwoordde met vaste stem, waarin een ver borgen opwinding meeklonk, Vervolgt Nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 10