COMAR SPORT Volleybal DERBY de 12 sport op Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Te!. 225.56 Zegels Valois fronten SUNSHINE IN HET BRANDPUNT Sunshine staat momenteel in het helle licht van de schijnwer pers nadat men de stunt heeft opgebracht van ook de leiders van leper te doen knielen. Niemand had zulks durven ver wachten en als de Aalstenaars dit mirakel toch hebben kunnen ver wezenlijken was zulks nog eens voor een groot stuk te danken aan de twee Amerikanen Beechum en Huband die in staat worden ge acht om de Aalstenaars in het uitverkoren groepje van zes te doen eindigen. Zulks zou dan de eerste maal zijn dat het gewezen Okapi een plaatsje bij de eerste zes zou opeisen. Zo ver is men natuurlijk nog niet doch men is wel flink op weg om dit krachttoertje te verwezen lijken. Toen leper aanvankelijk tot 7-0 kon uitlipen scheen het nochtans op een fiasco voor de Aalstenaars te zullen uitdraaien, doch men herpakte zich vrij snel zodat men met een gelijke skoor mocht gaan rusten. Na de herneming werd het een zenuwachtig gedoe doch de gas ten met Beechum als uitblinker bleven kalm de puntjes opstapelen om uiteindelijk nog met zes pun ten verschil te zegevieren. UITVERKOCHT Heden zaterdag komt nu in de Okapizaal het topevenement van het jaar met de ontmoeting van Sunchine tegen de leiders van Racing Ford. Sunshine heeft achtereenvol gens Mechelen en leper uit de leiderszetel gewipt en nu wil men ook het kunststukje opbrengen om de huidige Antwerpse leiders een kopje kleiner te maken. Begrijpelijk dan ook dat voor dit treffen de zaal volledig uitver kocht is. De Aalsterse supporters maken zich sterk met te beweren dat Sunshine een nieuwe zege zal be machtigen en gestimuleerd door een bomvolle zaal kunnen de Ajui nen nu ook best de Racingkoplo- pers overwinnen. Indien deze overwinning er komt zou Sunshine meteen aan knopen met de top van de klasse ring. OOK BLACK BOYS Voor Black Boys waren er te Strombeek ook geen problemen. De Aalstenaars wisten er vrij vlug een kloof van 8-17 te slaan en alhoewel de gastheren nadien even konden terugkomen diende men de zege niettemin in de han den van de gasten te laten. Met Hess als topscorer wisten ze met veertien punten verschil het pleit te halen. THUIS TEGEN ZAZIKO Voor de thuiswedstrijd van mor gen zijn voor Black Boys de ver wachtingen hoog gespannen. Inderdaad de gasten van Zaziko zullen zich weliswaar sterk te weer stellen maar tegen de fiere Aalsterse leiders zal men toch geen verhaal hebben. SIM DAMES WONNEN In het derby tegen Hellas heb ben de Sim dames zich niet laten verrassen en ook verdiend de overwinning aan huis gehouden. Aanvankelijk ging de partij nochtans verdeeld op doch toen na de hervatting Ringoir, Wlalchi en De Luyck met kracht toesloe gen was de Aalsterse zege met een een voldongen feit. NAAR SUNAIR OOSTENDE De kustbewoners van Sunair hebben het er tot nogtoe maar magertjes vanaf gebracht daar men met slechts vier puntjes op het aktief onderaan de klassering bengelt. Meteen is het duidelijk dat de Ajuintjes er hun zoveelste zege zullen veroveren. KANGOEROES HERLEEFT 1 KANGOEROES 3 - GILVOC Kangoeroes heeft zich na de onverwachte nederlaag van vorige week met bijval kunnen herpakken De gasten uit Sint Gillis Dender- monde speelden nochtans beter dan hun rangschikking laat ver moeden. Maar de Aalstenaars wa ren - eindelijk - weer eens zichzelf en het is dank zij hun strijdliust dat 2 puntjes binnengehaald kon den worden. In de eerste set klampte Gilvoc wel aan, maar het kon slechts de. achterstand beperken. Ook de tweede set scheen dezelfde rich ting uit te gaan toen Wilfried Van Mol, speler - trainer van Gilvoc, met een paar prachtige opslagen Kangoeroes op een 9-14 stand eventjes deed opschrikken. Maar rood-wit gaf het niet op lang zaam maar zeker keerden zij te rug, ook wel gediend door het ge luk toen een paar verloren ballen toch nog konden gerecupereerd worden. Resultaat 16-14. De derde set zocht men bij Kangoeroes naar de tweede adem na die spannende remonte, en Gilvoc stapelde de puntjes maar op via 1-4 ging het naar 5-14. De laatste set verliep terug zoals de eersten. Een opsteilings- fout van Gilvoc werd nochtans niet voldoende door de scheids rechter vergoed, maar Kangoeroes had dit niet meer nodig om een klinkende 3-1 zege in de macht te slepen. Ook de reserven waren duide lijk de beteren van Gilvoc's. jon geren en behaalden een vlotte 3-0 zege. Volgende week dient Kangoe roes het op te nemen tegen leider Jong Wetthra, dat nog geen enke le set verloor in 6 matchen. Misschien dat Kangoeroes een setje kan halen G.P. EBEMCQ AALST 4e Nationaal G Maccabi Kontich - Ebemco Aalst UITSLAG reserven 1-2 1e ploeg 0-3 Wedstrijd zonder veel geschie denis tegen één van de zwakkere broertjes uit de reeks. Wij zagen weer een slechte start van Ebem co dat door slechte receptie en onjuiste passen onmiddellijk op en 6-0 achterstand keek. Aalst hernam zich en via 6-5 won het deze set met 9-15. De tweede set verliep veel vlotter en A*lst haal de zonder groots te spelen een gemakkelijke zege via 4-10 naar 8-15 In de derde set werd even op het pedaal geduwd en de score werd direkt 0-7. Toen werd basis speler Van Mosselvelde vervangen door een andere passeur, Bosman William, die enkele goede passen uitdeelde en de ploeg nog veel diensten kan bewijzen in moeilijke ogenblikken. Het werd tenslotte 0-15, de eerste maal dat Aalst in competitie deze blanco winstcij fers haalt. VOLGEMDS WEDSTRIJD Zondag 12-11-1972 om 16 u te gen Dilbeekin de zaal Black-Boys P. Corneliskaai te Aalst. CORPORATIEF SPQRTVER30ND V.V.T.T. steeds aan leiding. EENDRACHT BEVESTIGDE Na het sukses van vorige week heeft Eendracht tegen Menen de bevestiging gebracht dat de we deropstanding wel degelijk een voldongen feit is en dat men zo spoedig mogelijk wil aansluiten met de top. Na deze schitterende prestaties zijn de witzwarten begrijpelijk :weer in de gunst van het publiek gekomen zodat men voor de thuis wedstrijd van morgen zondag te gen Racing Gent in het P. Corne- lisstadion op een rekordopkomst hoopt. Eendracht heeft te Menen een vlotte zege kunnen veroveren al hoewel het de grensbewoners wa ren die het eerst de weg naar de netten vonden. De Ajuinen reageerden gepast en langs Maturo, De Greve en Vandereeckt wist men afgetekend te zegevieren. NIEUWE ZEGE Met de komst van de buren van Racing Gent schijnt Eendracht een gemakkelijke opdracht voor de boeg te hebben. De Stroppen bengelen immers aan het staartje van de klassering zodat het eerder verwonderlijk zou zijn indien deze figuranten bij Eendracht iets zouden oogsten. Trouwens nu Eendracht de sup porters weer heeft kunnen overtui gen zal men meer dan ooit op de ingeslagen weg willen vervolgen. SPORTKRING LONKT NAAR DE LEIDERSZETEL Nu Sportkring ook de rivalen van Appelterre heeft kunnen over winnen heeft men meteen in de klassering vast de tweede plaats in het bezit genomen. Zodoende heeft men nog slechts af te rekenen met de lei ders van Racing Wetteren om het kommando te veroveren. iets wat men ook nu reeds morgen zondag zal proberen te doen daar men hetzelfde en nog steeds ongeslagen Wetteren thuis in de ogen moet kijken. Natuurlijk dat alle Oranjesup porters bij de Wetterse gastheren op de afspraak zullen zijn. De Telefoonjongens hebben de klip Callebaut niet ten volle kun nen omzeilen daar men één puntje in de brand diende te laten. Men heeft zich echter aan de leiding kunnen handhaven en zulks is wel het bijzonderste. Het waren de Aalstenaars die aan het kwartier langs Dusong het kommando veroverden en ge ruime tijd deze nippe boni konden handhaven. Na de kampwisseling reageer den de Brouwers echter gevaarlijk en lukten ook de gelijkmaker op een moment dat elkeen nochtans in de zegekansen van de Aalster se koplopers geloofde. Franke heeft bewezen dat men in het titeldebat niet mag onder schat worden. Immers bij Desso slaagden de Ninovieters er in de zege te bemachtigen nadat Van Opdenbosch op strafschop de enige treffer van deze partij had kunnen skoren. SCHOLIEREN Iets voor de fijnproevers Eendracht Aalst 0 - Sint Niklaas 0 Eendracht Aalst en Sint Niklaas behoren al sinds jaren tot de voet- baltop in het Oostvlaamse jeugd voetbal. Zij hebben in hun jongste ont moeting een propagandawedstrijd gespeeld die echt van de eerste tot de laatste minuut spannend is geweest en de kijkers uitermate heeft geboeid. Het begon al vroeg met een schot van Schoorens op de paal, een actie waarvoor de gastheren een voorsprong konden opeisen. Maar toen Sint Niklaas reageerde was de Aalsterse verdediging af en toe even in moeilijkheden. In die minuten heeft men het degelijk kop-werk van Dewoif kun nen waarderen en de duivels snel le acties van Vermeulen, een naam die nog wel vaak op de lippen zal komen bij de voetbalkenners. In de tweede helft heeft Een dracht Aalst alles gedaan om iets te forceren. Vermeulen vooal heeft in die periode nuttig werk verricht iets waarover doelman Van Hae- ver zeker een woordje kan mee praten. Hij heeft een gemaakt doelpunt uit zijn doel geweerd, maar op andere acties was hij ook zeer verdienstelijk. Zo ver dienstelijk dat men de lijn kon doortrekken tot zijn vis-a-vis kee per De Saedeleer die in de laatste minuten enkele knappe parades hield. Zo heeft de wedstrijd nooit eni ge lege momenten gekend, maar trachtten 22 acteurs aan de kij kers alles te bieden wat voetba! zo mooi kan maken. Zelfs een wedstrijd zonder doel punten kan de fijnproevers verte deren. En dat was zo met Een dracht Aalst-Sint Niklaas.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12