ELFI i' voor de ZOMER 1973 voor de fijnproevers uit de modewereld eten week? keuken geheimen IBMWSÊÊÊÊmÊM 1 KINDERSCHOENEN It ZONDAG Toost met Anjovisboter Tomatensoep Kalfsgebraad Schorseneren Gekookte Aardappelen Winterse Vruchtensla. MAANDAG Koud Kalfsgebraad Appelmoes Ge bakken Aardappelen Vanillepudding. DINSDAG Kabeljauwstaart in de Oven Aardappel puree Yoghourt met Bananen. WOENSDAG Biefstuk Witloof Gekookte Aard appelen Appeltaart. DONDERDAG Gehakt Spinazie Gekookte Aard appelen Pompelmoes-soufflé. VRIJDAG Gebakken Tong Frites Safraanrijst. ZATERDAG Zuurkoolschotel met Spek Aardappel puree Fruit. WINTERSE VRUCHTENSLA Benodigd sinaasappelen, 1 pompelmoes, 1 peer, 2 bananen 2 schijven ananas, 1 glas marasquin, 2 dl water en 10 klontjes sui ker. Bereiding Ontdoe sinaasappels, pompelmoes, peer en bana nen van hun schil en snij ze samen met de ananas in handzame stuk: jes. Leg ze in een glazen compoteschaal en giet er de marasquin over. Maak een strcopje door het water aan de kook te brengen en daar 10 suikerklontjes en de gewassen en geraspte schil van een sinaas appel in te gooien. Laat dit 3 minuten doorkoken en vervolgens koud worden. Giet de stroop over de vruchten, meng alles voorzich- tig doorheen en zet dan enkele uren in de koelkast alvorens te ser veren. Appeltaart Benodigd 125 g bloem, 125 g suiker, 1 glas lauwe melk, een mespunt kaneel, 4 appelen, 100 g boter en iets zout. Bereiding Schil de appelen, verwijder het klokhuis en snij ze aan partjes. Smelt 40 gram boter in een koekepan en bak hierin zachtjes de stukken appel bruin. Draai ze voorzichtig om zodat ze niet doorbreken. Strooi 2 eetlepels suiker over de appels en de ka neel. Laat ze hierin iets carameliseren en afkoelen. Doe de bloem in een kom, meng er een ei doorheen en nog 2 eierdooiers met de rest van de gesmolten boter. Los de suiker op in de lauwe melk en spatel alles goed door elkaar. Sla de eiwitten stijf met zout en meng dit als laatste door het beslag. Wrijf een taart vorm in met boter, stort het beslag in de vorm en leg er de gebak ken appelschijfjes bovenop. Zet de taart gedurende 45 minuten in een matig hete oven en serveer ze "lauw of koud. POMPELMOES-SOUFFLE Benodigd 4 pompelmoezen, 2 eieren, 4 eetlepels suiker, si naasappelsap en een weinig maizena. Bereiding Was de pompelmoezen, snijd er een dekseltje af, hol ze voorzichtig uit en pers het vruchtvlees tot sap. Vul het ver kregen sap aan met sinaasappelsap tot een hoeveelheid van 4 dl. Roer de eierdooiers met de helft van de suiker glad en voeg hier iangzaam het vruchtensap bij en de met een deel van dat sap aan gelengde maïzena. Breng dit al roerend aan de kook. Zodra het kookt van 't vuur afnemen en laten afkoelen. De koude massa voor zichtig vermengen met de stijfgeklopte eiwitten, waardoor op 't laatst de resterende 2 eetlepels suiker zijn geklopt. De pompelmoes- schillen hiermee vullen tot ongeveer 3/4 van de holte. Dan 5 minuten in de oven met veel onder- en weinig bovenwarmte. Onmiddelijk opdienen. vrouwen OMELETTEN Met eieren kunnen we betrek kelijk goedkope, maar toch heer lijke gerechten bereiden. Een ome let bijvoorbeeld kunnen we vullen met een zoet of met een pikant vulsetje. Zoete omeletten worden meestal gevuld met een compote of confituur en vormen aldus een uitstekend nagerecht voor een maattijd die enigzins magertjes is uitgevallen. Wat de pikante vul sels betrefthier is de keus prak tisch onbeperkt. Allerlei restjes vlees en groenten kunnen ervoor worden gebruikt, terwijl kippenle vertjes, champignons, garnalen, ragout van niertjes, enz. in aan merking komen voor een meer ver fijnde toebereiding. Doch hoe we onze omelet ook opdienen, een eerste vereiste blijft altijd dat de eierkoek zelf goed wordt gebak ken. En het moet gezegd worden, dat er heel veel huisvrouwen zijn, die op,;.dit gebied geen goed re sultaat bereiken. Mogen we hen eens een handje helpen Klop de eieren niet langer dan nodig is om ze los te maken en ze met zout, peper (en melk) te ver mengen. Gebruik niet te veel boter en verhit deze in de koekepan maar zo dat ze nog niet bruin is. Bak nooit een te grote portie tegelijk, want dan duurt het te lang voor de hele massa gestold is en dan zal een deel ervan uit drogen. Haal - terwijl het eiermengsel bakt - telkens het gestremde deel met een vork van de'bodem los en laat het nog niet gestolde deel er overheen vloeien. Het vast wor den van het ei wordt hierdoor be spoedigd. Schuif de pan dan weer terug op het vuur, Iaat de omelet snel goudgeel bakken en laat haar op een verwarmde schotel glijden. Dit is de «omelette au naturel», zonder iets erbij. Indien de omeletten gevuld worden, schept u het vulsel in de lengte op de omelet en slaat er dan de andere helft overheen. kerstdag en nieuwjaar naderen snelbestel nu uw wens- en naam kaartjes. kroniek Preventieve kinderschoenen en speciale schoenen voor losse steunzolen VRIJHEIDSSTRAAT 44 9300 AALST drukkerij sanders Hoewel de winter nog moet beginnen, zit men in de modewereld ai volop te werken aan onze zomergarderobe 1973. Zomer 1973 kondigt zich aan als een seizoen van bezadigdheid met eenvoudige, sobere lijnen en een nieuwe nadruk op elegantie. De jurken en rokken bevestigen hun aanwezigheid naast de broeken. Ook de terugkeer van de roktailleur wijst op een vernieuwde be langstelling vanwege de fabrikanten voor een kliënteel die de laatste jaren een beetje yerwaarloosd werd. Daartegenover blijft de invloed van de 50-er jaren bestaan in de juniormode de vampstijl viert er hoogtij. JURKEN .zijn er in grote verscheidenheid, zowel soepel als meer gestruk tureard. de sportieve jurk heeft korte mouwen of mouwen tot aan de elleboog, de ceintuur vaa'; doorgeschoven de soepele jurk, schundraads verwerkt, heeft ean goed aange duide taille en eon matige wijdte de beweeglijke jurk heeft vee! wijdte vanaf de schouders of af een jurkstuk de vampjurk, aansluitend op de buste met biote rug, schouder- riempjes, boothals of bestier. JASJES triomf van de meer wijde jas niet vierkante schouders (terug keer van de padding) korte, wijde jasjes tot in de taiiie nieuwe details voor blousons en cardigang taille op elastiek, overvloed aan ribboorden, biezen en sjaaikragen. MANTELPAKKEN de jasjes zijn nauvvaansluitend, met geaksentueerde schouders, bij voorkeur afgeronde panden en één enkeie rij knopen minder klassiek is het spencerjasje tot in de taille veel detaiis ais opon kragen, mouwen met omslag, biezen verscheidenheid bij de rakken ofwel recht en strak, dikwijls met een knoopsiuiting, ofwel plooien of schuindraadswerking ofwel gefronst in da taille. BLOEZEN EN PULLS grote populariteit van komfortabeis sweatschirts in gemolton- neerde katoenjersey of geschoren badstof en afgezet met boor den in ribbreisei nieuwe, gesofistikeerde 7-shirts met ruime uitsnijdingen en ver sierd met fronsen of draperingen sportieve hemdsbioesjes met puntkraag en korte mouwen soepele overbloezen met gefronste taille romantische bloezen met a jour versieringen, kant en borduur sel. Soms met ruime uitsnijdingen tot aan de schouders.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 11