T.V. Kroniek Golfbiljart PETANOUE ze dan werkelijk de genadeslag toen Willy Erauw met zijn gekend flegme door de Real-verdediging wandelde en naast de uitlopende doelwachter inschoot (4-0). Na de koffie speelde de thuis ploeg ontspannen en ging haar voorsprong verdedigen. Hierdoor kreeg Modest Van Driessche meer vat op het middenveld. Drievelden speelde resoluut de tegenaanval en kon de stand opdrijven langs Frangois De Smet. Real ging nu op zoek naar het verdiende eer- reddend doelpunt. Dati kwam er langs Jean Bombeek dank zij een prachtige aanval op rechts. Bijna werd het 6-1, na een onrecht streekse vrijschop getrapt door Frangois De Smet. Hij plaatste de bal over het opgestelde muur tje en de goed gevolgde Louis Podevijn besloot met een prach tige lobbal nipt over de deklat. Scheidsrechter Lievens was uit stekend en kon deze topmatch in goede banen houden. S.K. SINT-JOB O.C. AALST 0-4 De eerste helft verliep gelijkop- gaand. Een doelpunt van L. De Bundel (St.Job) werd afgekeurd en aan de overkant diende de doelman zich te reppen op een zeer gevaarlijk schot. De gasthe ren verdedigden zich flink zodat een 0-0 stand bij de rust verant woord was. Na de koffie brachten de be zoekers 2 wijzigingen aan hun ploeg wat blijkbaar doorslagge vend zou zijn in het eindresultaat. Doelpunten werden aangete kend door De Schrijver Mare (2), Biebaut en Steenhaut Oscar. I F.D. UITSLAGEN S.K. Sint Job - O.C. Aalst 0-4 Verbroedering - Manchester 1-1 D.V. Stampia - S.K. Kruis II 4-2 Sint Anna III - Fiertel Boys 3-2 V.K. Bon Marche - F.C. Morta 3-4 Nieuwe Wijk - Residence 0-0 Drievelden - Real Familial 5-1 RANGSCHIKKING S.K. Drievelden 12 19 F.C. Morfa 12 19 S.K. Kruis 13 18 F.C. Spoetnik 12 16 D.V. Stampia 12 16 F.C. Nieuwe Wijk 12 16 F.C. Real Familial 12 16 V.K. Bon Marche 12 14 O.C. Aalst II 12 13 V.K. Sint Anna III 12 10 F.C. Manchester II 13 8 F.C. Verbroedering 12 6 S.K. Fiertel Boys 12 4 F.C. Residence 12 4 S.K. Sint Job 12 3 WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG 10-12-1972 D.V. Stampia - Sint Anna lil Ter. Arend Dhr. R. Boterberg S.K. Drievelden - V.K. Bon Marche Ter. Manchester Dhr. D'Herde F.C. Residens - S.K. Sint Job Ter. Kluisdreef Dhr. De Leeuw S.K. Fiertel Boys - F.C. Morta Ter. Terjoden Dhr. Lievens F.C. Spoetnik - O.C. Aalst II Ter. Bergekouter Dhr. Peirlinckx Real Familial - Verbroedering Ter. De Keizer Dhr. Borms S.K. Kruis II - F.C. Nieuwe Wijk Ter. Moorsel Dhr. Callebaut B.G.N.B. FEDERATIE AALST Reeks I UITSLAGEN Onkreukbaren - Koszen 1-5 Scotsching - Royal 4-2 Moorsel - Cosmos uitg. Hand in Hand - Fosques 3-3 RANGSCHIKKING Fosques 11 8 3 0 19 Cosmos 10 8 1 1 17 Hand in Hand 11 7 2 2 16 Moorsel 10 7 1 2 15 Scotsching 11 6 0 5 12 Koszen 11 4 0 7 8 Kasseistam. 10 3 1 6 7 Johny Boys 10 2 2 6 6 Onkreukbaren 11 13 7 5 Royal 11 0 1 10 1 Reeks II UITSLAGEN Koszen - Onkreukbaren 3-3 Riva Lede - Scotching 2-4 Cosmos - Moorsel uitg. Fosques - Hand in Hand 2-4 RANGSCHIKKING Scotshing 11 8 2 1 18 Fosques 11 6 3 2 15 Hand in Hand 11 6 3 2 15 Kasseistam. 10 5 2 3 12 Onkreukbaren 11 4 4 3 12 Moorsel 10 3 5 2 11 Koszen 11 3 3 5 9 Riva Lede 11 2 4 5 8 Zandstuivers 10 1 2 7 4 Cosmos 10 0 2 8 2 B.C. FOSQUES B.C. Fosques, de jongens uit Meldert, die vorig jaar op prach tige wijze kampioen werden van de Federatie Aalst zijn terug de goede weg ingeslagen. Weer staan zij aan de top der eerste afdeling. Wel moet gezegd wor den dat zij dit jaar met heel wat sterkere tegenstanders hebben af te rekenen. Zowel Cosmos als Hand in Hand en Moorsel zijn hun te duchten rivalen. In een gesprek met Voorzitter De Gols tevens speler en trainer der Fosques, ver- zerde deze ons dat zijn ploeg al les in de weegschaal zou werpen om kost wat kost de titel te ver overen. Zijn spelers worden dan ook aan een harde training on derworpen. Wij wensen deze club het beste en zien met spanning de finale tegemoet. P.C. ALOSTA LEDENTORNOOl 40 deelnemers 1. Van de Meerssche Francois; 2. Ottoy Richard; 3. Mevrouw Van Belle Wivina; 4. Sergant Edgard; 5. Van Lysebeth Remi; 6. Van Damme Louis; 7. Mevrouw De Witte Elza; 8. Van Belle Laurent; 9. Van Belle Danny; 10. Van Haudt Erik. WINTERCOMPETITIE 1972 - 1973 lie Nat. A Alosta A - PUC 6-3 lie Nat. A Medisor Alosta B 7-2 IV Reg. C Alosta C - Patijntje 6-3 DE STADSBEKER '72 SCHIETTECATTE WINT FINALE CAT. 30 P. Deze finale ging door in het lo kaal van B.C. Kromme stok. De organisatie verliep feilloos en mag als voorbeeld gesteld worden aan grotere clubs. De plaatselijke speler won de finale terwijl hij niet speelde. De allerlaatste partij zag hij hoe Bonner de overwin ning behaalde en hem zo aan de eerste plaats hielp die normaal voorbehouden was aan V. Keymeu- len. Deze laatste vertrok als sterk ste deelnemer met een te groot zelfvertrouwen en dacht onklop- baar te zijn. Moge dit voor hem een goede les zijn want niemand is onklopbaar. Zo kwam de regel- matigste deelnemer, Schiettecatte aan een velverdiende overwinning. De grote verrassing van J. Bon ner. Op de tweede plaats eindigen had hij niet verwacht. Gelijkspelen met de eerste en grote favoriet de titel afsnoepen is een prestatie die zelfs zijn aanhangers niet had den durven uitspreken. De ontgoochelde Meuleman ein digde 4' zonder één enkele neder laag maar beneden het vereiste minimum gemiddelde. Na tegen spoed zal de geluksfee ook wel eens verschijnen en dan komt de zege wel in het bereik. De 5" plaats was voor beginne ling Martens. Hij was nog maar een paar maanden door de micro be van het biljarten gebeten en daar was een finaleplaats in de laagste categorie voor hem weg gelegd. Dus een meer dan behoor lijk resultaat op 27 deelnemers. DE UITSLAGEN 1 Schietecatte (Kromme Stok) 5 118 103 1,14 5 2 Bonner J. (St.Anna) 5 117 109 1,07 6 3 V. Keymeulen (Iwei) 3 98 91 1,07 9 4 Meuleman (Immerzeel) 7 120 123 0,96 7 5 Martens (St.Anna) 0 92 114 0,80 6 BELJARTCLUB SENT ANNA Onze twee vertegenwoordigers in de 4" klas kader 38/2 Vergaert en De Backer deden het verre van slecht verleden zaterdag in Roe- selare, tijdens de finale der beide Vlaanderen. Vanzelfsprekend werden onze twee vertegenwoordigers onmid- delijk tegen elkaar uitgespeeld wat dan ook aan De Backer de gele genheid gaf om met een gemid delde van 10 uit spelen in 12 beurten. Als 2" gast kreeg hij Moubouck uit Roeslare en versloeg deze eveneens in 12 beurten. Vervolgens kreeg hij Biondi uit Lauwe en deed er deze maal 13 Sinds half september zijn de schiftingen voor deze uitgave van de stadsbeker aan de gang. Tien tallen biljarters dongen met felle kamplust naar een finaleplaats. De eerste finales zijn reeds achter de rug en wij zijn tevreden U reeds enkele uitslagen te kunnen aanbieden. Verrassend is wel dat de 2 reeds gespeelde finales ge wonnen werden door leden van B.C. Kromme Stok, zodat deze reeds een flinke optie op de trofee hebben genomen. DE NEEF RAY. WINT FINALE CAT. 40 P. B.C. Immerzeel nam deze orga nisatie op zich en bracht het er flink van af. R. De Neef wou niet ten achter blijven en bezorgde zijn club een tweede zege. De beste was hij niet maar misschien de kalmste, al beefde hij als een riet. Deze speler die een en al in de weer is voor zijn club verdient deze over winning ten volle. E. Legrand werd verrassend tweede. Wij zouden nooit hebben durven denken dat Ernest het zo ver zou hebben geschopt. Even veel matchpunten als de kampioen en slechts enkele honderdsten ge middelde minder - Neen dat niet - Proficiat Ernest. De derde plaats was voor G. Elskens. Eén honderste houdt hem van de tweede plaats. Zo een spannende finale hadden wij in lang niet meer gezien. Drie spe lers met evenveel matchpunten en moeizaam gescheiden door de al gemene gemiddelden. Bruno Re- dant als vierde haalde het hoogste gemiddelde maar won geen enkele match. Winnen en gemiddelde maken zijn dikwijls onverenigbaar. De grote favoriet Fr. Storms was hier de hekkensluiter. Uit de eerste ronde gekomen als «twee klassen te sterk», kon Storms in de finale geen caranbolle lukken. Hij haalde niet eens het vereiste minimum ge middelde van zijn categorie. Er waren 24 deelnemers. DE UITSLAGEN 1 De Neef (Kromme Stok) 6 155 105 1,47 7 2 Legrand E. (Palace) 6 151 107 1,41 7 3 Elskens G. (St. Martinus) 4 Redant Br. (St.Anna) 0 146 91 1,60 9 5 Storm Fr. (Bilj. vriend.) 2 134 111 1,20 6 beurten over om zich uit spelen met 120 punten. Als laatste kwam dan Standaert uit Eeklo en weer wist ons «Bak kerken» de einduitslag vast te leg gen in 16 beurten. Uitslag 1. De Backer Fr., 2. Vergaert G. Een prachtige uitslag, als men weet dat De Backer niet een en kele wedstrijd verloor in de voor ronde, districtfinale noch gewes telijke finale. Voor de titel van kampioen van België te betwisten op 20-1-1973 in St. Truiden mag Francois ge rust rekenen op de aanmoedigin gen van zijn clubgenoten. Misschien brengen we de titel van kampioen van België mee naar Aalst. J.F. hem nog de raad eerst maar zijn uniform uit te trekken, maar Stan slaat al die goeie raad in de wind. Iets wat hij beter niet gedaan had. Want terwijl hij druk aan de af watering aan het werk is, giet Olive rustig een flinke kluts vuil water door de gootsteen. Het uniform is natuurlijk naar de bliksem, maar Stan vindt dat het toch tijd werd dat hij er een nieuw kreeg. Controleur Blakey deelt die mening niet helemaal maar laat zich toch bepraten. Fier als een gieter komt Stan thuis in een gloednieuw uniform, en gaat fijn een kopje thee zitten drinken op een pas geverfde stoel. DE KLEINE WAARHEID donderdag 14 december te 20u25 In deze aflevering wordt Mar leen Spaargarens incasseringsver mogen weer eens zwaar op de proef gesteld. Zo langzamerhand weten we wel dat ze in het alge meen daarmee weinig problemen heeft. Bovendien is ze inmiddels 21 jaar oud en dat helpt ook. Afgezien van het gebruikelijke geharrewar met vader en moeder worden we deze keer geconfronteerd met Marleens kennismaking met de door de eerste wereldoorlog in Nederland terechtgekomen Belg Jefke Verpoorte, die ze ontmoet wanneer hij de gasmeter komt openen. Ze gaan samen uit, maar Jefke blijkt uiteindelijk een ander idee over vriendschap te hebben dan Marleen. INFERNO EN EXTASE vrijdag 15 december te 20u10 De film behandelt op een gero- manceerde wijze een historisch gegeven een periode uit het le ven van Michelangelo, namelijk de vier jaar waarin hij te Rome de fresco's schilderde in de koe pel van de Sixtijnse kapel. Het was Paus Pius II die hem, tussen twee veldslagen in, de op dracht gaf. Het werk zou zeer moeizaam verlopen, en dat om al lerhande redenen. Michelangelo had aanvankelijk weinig inspiratie. Daarbij kwam dat hij herhaaldelijk in conflict lag met de paus. Julius II was voortdurend in allerhande oorlogen gewikkeld,, waardoor de schatkist van de pauselijke staten leeg geraakte en er zelf geen geld was om Michelangelo te betalen. Naast die materiele beslommerin gen waren er echter oog geeste lijke geschilpunten tussen de paus en de kunstenaar. Het moeizame artistieke werk en de innerlijke strijd van Michel angelo enerzijds en zijn gespan nen houding met paus Julius II anderzijds, zijn twee thema's die de film belicht.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 14