Slacuthuis aanvang 1913 in gebruik P Verlengde startbaan Aero- klub op Bloüeygronden lokt reakties uit Proza voor een scheidend raadslid ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD nec spe. nec metu. E GAZET VAN AALST 23e jaargang nr 49 zaterdag 9 december 1972 Redaktie en BeheerSchoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer NAAR KONFRONTATIE IN C.V.P.RAAD Het bericht dat het burgemeester en schepenkoilege zou ingaan op het verzoek van de Aero-klub Aalst, betreffende het voorlopig ter beschikking stellen van een gedeelte van de bouwgronden de Bioiiey voor een verlengde startbaan (zie D.G.V.A. nr 47) zou naar verluidt, niet da eenparige goedkeuring wegdragen in C.V.P.middens. Knotwilgen in de herfstEen rustige wandelweg in de Denderstreek. FEUILLETON VAN DE HUISVUILVERWIJDERING MINISTERIE VAN OPENBARE WERKEN ZOEKT NAAR ANTWOORD OP DE VRAAG Wat primeert de natuurwetenschappelijke waarde van de Wellemersen of de verwijdering van het huisvuil MET ons aller dagelijks huisvuil wil ook het Ministerie van Openbare Werken elk desbetreffend interkommunaal mis verstand uit de wegruimen. Dit blijkt uit een antwoord van Ir. Demoen Adjunkt-Kabinet- chef van Minister De Saeger aan Volksvertegenwoordiger L. D'Haeseleer die (zie onze vorige editie) in een brief zijn bekommernis had uitgesproken over het schenden van de nu stilaan overbekende Wellemeersen. Vanwege het M. O. W. wordt gesteld Dat het alleen advies hoeft uit te brengen en beslissingen te nemen op planologische en stadsbouwkundige grond slagen. Bijgevolg het Ministerie zich niet moet bekommeren over de keuze van het systeem, vuilnisverbranding of breekwerk. Het Departement momenteel tracht uit te maken wat pri meert De natuurwetenschappelijke waarde (niet het na tuurschoon, signaleert men terloops...) of het likwidereif van het huisvuil van 19 gemeenten volgens verkleinings- metodes. Ondertussen verkennen de ambtenaren san bei Departed ment welke terreinen in de omgeving van Aalst in aanmer king kunnen komen om het verkleinde huisvuil te bergen. Kcmklusie in de brief aan de h. D'haeseleer Toelating zal gegeven worden aan het Land van Aalst om te storten het zij op de Wellemeersen, hetzij op een terrein dat nog moet aangeduid worden. GEEN VERTRAGING Vernomen wordt dat deze aangelegenheid aan de agenda zou komen van een eerstvolgende bijeenkomst van de stedelijke C.V.P. raad. De afwijzende reaktie tegen het voornemen van het bestuurs- kollege is niet ingegeven door enige bzwaar tegen de noodzakelijke uitbreiding van de startbaan van de Aero-klub, wel tegen het feit dat C.V.P.mandatarissen het niet nodig hebben geoordeeld tot dusver het partijbestuur nadere gegevens te verstrekken. Anderdeels wordt ook de vrees geuit dat dit «voorlopig ter beschikking stellen» kan impliceren dat de verwezenlijking van de nieuwe woonwijk «de Biolley» op de lange baan wordt geschoven, terwijl anderzijds toch reeds een voorontwerp door architekt L. Van den Broeck bestaat. Ten stadhuize heeft men voordien reeds laten opmerken dat de voormelde toekomstige woonwijk toch in gedeelten zal tot stand komen, m.a. w. de voorlopige startbaan op deze terreinen een begin van uitvoering van de plannen niet zal afremmen. IN DE RAADSZAAL Tijdens de raadszitting van donderdagavond jl. heeft Schepen Ringeir bevestigd dat het slachthuis aanvang volgend jaar in gebruik zal kunnen genomen worden, wat dan metterdaad een einde stelt aan een sedert jaren onduldbare toestand in het oude complex aan de Mocrselbaan. Mits de n.cdige aanpassing zai het nieuwe slachthuis voldoen aan de E.E.G.normen. Tijdens dezelfde zitting zei Schepen De Neve dat zoals hier reeds werd gemeld in het voorjaar '73 met de ruwbouw van het Kuitureel Centrum aan de Molenstraat zal begonnen worden. Het ganse gebouw zou volledig klaar zijn tegen 1973, wat niet verhinderd dat voordien reeds ten dele het K.C. zal kunnen aange wend worden voor diverse aktiviteiten. Raadslid De Winter drong aan op de nodige veiligheidsmaatrege len vanwege de aannemer bij de uitvoering van de nieuwe werken aan het K.C. De stedelijke belastingen zullen in 73 niet verhoogd worden, al dus Schepen Bogaert. Einde de cember zal ook de sociale pro- grammatievoordelen aan het stadspersoneel worden uitbe taald. De stadhuisdiensten zul len binnen afzienbare tijd ook over een nieuwe offsetinstalla tie (650.000 fr.) kunnen be schikken. Op voorstel van Schepen Van der Veken zal voor de «werklo zen» momenteel aangeworven door de stad, de nodige werk kledij ter beschikking worden gesteld. Diverse openbare werken wer den goedgekeurd o.m. Esplana de, Vredeplein, verlichting aan de Doorn-Goudbloemstraat enz. Goedgekeurd werd de begroting van het stedelijk bedrijf voor waterbedeling, alsmede aankoop van auto's, meubels (brand weerkazerne) en diverse lenin gen. Andermaal pleitte het raadslid De Winter voor het instandhou den van een homogene stads kern. Een bezorgdheid die ook gedeeld wordt door Schepen De Neve en overigens naar men mag aannemen door alle raads leden. Een raadszitting dan met ook nog tussenkomsten allerhande van wege o.a. de raadsleden Vernim- men, Vander Beken, Coessens, De Gols, Caudron. VOORLOPIG GEEN OUVERTURE Blijkbaar gaat de ouverture - Aalst-lnterkommunale voorals nog niet door. Frans de Brul herinnerde aan de beslissingen, van het Direktiekomi- tee van de interkommunale, nadat hij mét burgemeester de Bisschop vertrokken was, niet in te gaan op de kontaktvergadering van 28 nov. jl. tussen de stad en de Interkom munale i.v.m. het probleem van de huisvuilverwijdering. Raadslid G. Willems sloot hier bij aan en gaf uiting aan zijn wan trouwen inzake de inzichten van de Interkommunale t.o.v. een toe nadering met de stad. Burgemeester de Bisschop gaf als zijn opvatting te kennen dat sommigen in de interkommunale een stemmingmakerij tegen de stad in de hand werken. «Wij zijn er te morgen al vroeg opgestaan. 't Was om naar onzen vlas chaard heen te gaan. Na-ve-va. Na-ve-va.» Met een luxe-editie van de prins van het stoere vlaamse proza, De Vlaschaard van Stijn Steu- vels, een geschenk van de vroe de vaderen heeft Mare Vermang (voorlopig?) afscheid genomen van de Aalsterse raadszaal. Wijl Dirk Baert die zijn V.D.B. dienstplicht heeft geklopt terug zijn plaats in de raad bezet was ook meteen een einde gekomen aan de zittijd van Mare Ver mang, die vriendelijk woorden mocht aanhoren vanwege de woordvoerders van de verschil lende partijen. De korte periode dat Mare Ver mang in de raad zetelde heeft hij op een intelligente wijze ge bruik gemaakt voor merkwaardi ge tussenkomsten - niet in het minst deze i.v.m. zijn voorstel strekkende tot een «Kijkers- raad» voor de toekomstige Ka beltelevisie. Naar inhoud en vorm tussen komsten die getuigen van een zeer ruime geestelijke bagage, wellicht niet altijd voldoende overeenkwamen omdat dit plaatsvervangend raadslid niet behoort tot het demagogisch ty pe, politieke krachtpatserij hem vreemd is. Voor Dirk Baert begint een nieuwe periode. De volgende vier jaar kan hij het bewijs le veren dat hij als vertegenwoor diger van de jonge generatie in de raad van de stad met nieuwe ideên voor de pinnen kan komen en voldoende politieke energie bezit om zijn kollega's te over tuigen. Tot dezelfde jongere ge neratie behoort ook Renilde Ver- leysen. Stilaan krijgt men graag de proef op de som van het waarachtig op de mens afge stemde sociale engagement van de jonge lichting in de raad. Mare Vermang is opnieuw lek- tuur gegund van het generatie- konflikt in De Vlaschaard. Het kan hem inspireren tot-een taak in zijn partij die alhier meer dan ooit nood heeft aan mensen voor wie verdraagzaamheid, be reidheid tot dialoog geen ijdele woorden, geen gemeenplaatsen zijn.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1