10 17.10 Scène 72 17.55 Nieuws K 18.00 Regionaal nieuws K 18.10 Voetbaltrainer Wuiff K 18.40 Hier und Heute K 19.15 Kinderen spelen in Santa Barbara K 19.25 De ontvoering uit het Soraii K DEAR BRIGITTE zaterdag 15 december te 13 u. 30 Een komische prent waarin Ja mes Stewart de rol vertolkt van Robert Leaf, een professor in de letterkunde aan de Universiteit van San Francisco. Robert Leaf -is wel een origineel type van wetenschapsmens, hij woont op een boot, is gek op mu ziek en heeft een grondige hekel aan de positieve wetenschappen. Zegt men soms «de appel valt niet ver van de boom», dan is dit gezegde echter niet van toepas sing op zijn zoontje Erasmus. De jongen bezit inderdaad een wiskundige knobbel is werkelijk een wiskundige virtuoos. Aan de hand van statische ge gevens kan hij inderdaad de kan sen van de wedrennen met paar den berekenen. Hier is de familie Leaf reeds goed mee gevaren, de paardenwedrennen hebben hen reeds een aardige stuiver opge bracht. Met deze gewonnen cen ten heeft de professor een studie fonds opgericht en met de rest van het geld besluit hij de levens droom van zijn kind te volbrengen, namelijk een reisje naar Parijs te maken en er een bezoekje te bren gen aan Brigitte Bardot. MANNIX zaterdag 15 december ta 2U?55 Joe Mannix infiltreert als spion in een bende uit New Orleans om informatie te verzamelen voor de politie. Aan romantiek ontbreekt het daarbij niet, want hij leert een zekere Angela kennen, een schoon heid die nogal indruk maakt op de detective. Maar het mooie liedje kan niet blijven duren, want de leider van de bende, Lytell, heeft door dat er eentje van de groep dubbel spel moet spelen en wil nu uitvissen wie dat wel mag zijn. DE VORSTINNEN VAN BRUGSE zondag 17 december te 2Ct?25 De spanningen in het huis der Bariseeles nemen toe, tot Fors Flavie eindelijk de deur wijst en alleen blijft met de twee jcngens. Monnen wordt erger dan ooit ge plaagd en Quickelborné krijgt haast de kans niet meer om hem te helpen. Terwijl Edgar Onghe.nae Cieitje ertoe tracht te bewegen met hem in het huwelijk te treden, probeert Elise Jan Diegerick aan de haak te slaan. Gelukkig vraagt Jan bij- 20.00 Nieuws K 20.15 Expeditie in het dierenrijk K 21.CO Berichten uit Bonn K 21.33 Dan Oakland K 22.15 Nieuws K 22.30 Vrolijk Kerstfeest K J23.45 Nieuws K K KLEUR tv- kroniek tijds Cieltjes hand en Cieitje die al lang op hem verliefd was, is maar blij om hem het jawoord te geven. DE WOUDLOPERS maandag 18 december te 18u10 Wellington Harleybone is een schrijver van biografieën. Hij ver genoegt er zich echter niet mee het levensverhaal van zijn perso nages samen te stellen van achter zijn schrijftafel maar hij gaat ook altijd een kijkje nemen op de plaatsen waar ze geleefd hebben en vaak probeert hij hun avontu ren te herbeleven, om ze zo leven dig mogelijk te kunnen beschrij ven. Nu werkt hij aan een boek over de ontdekkingsreiziger Francois 3eachamp, die een groot deel van zijn leven doorbracht in het gebied van Indian River, de streek waar zich het hoofdkwartier van de woudlopers bevindt. Du gaat Wel lington Harleybone ook naar Indian River, waar hij de Junior Rangers ontmoet. De jonge woudlopers zijn erg enthousiast over het plan van Harleybone om liet spoor van de grote ontdekkingsreiziger te vol gen. DE DAG ZAL LANG ZIJN dinsdag 19 december te 2tu45 De klassieke driehoeksverhou ding van de vaudeville plus een personage dat parasiteert, en dat alles in een besloten bourgois mi lieu. Dat zijn de elementen van dit tragikomische spel. Uiterlijk is al les rimpelloos. De vrouw is tevreden, zolang het huis maar mooi in orde is, zolang er zich geen materiele problemen stellen, zolang de acteurs van het spel bedaard en deftig blijven. Is de echtgenoot van zo een vrouw slachtoffer of medeplichti- DE TREIN VAN I6u50 ■.misdag 19 december te 20u10 Miss Marpie is op reis. Vanuit het treinraampje ziet zij een mis daad plegen Zodra zij ter be stemming is brengt zij de stations chef en de plaatselijke politie-in- spscieiir op de hoogte Maar geen van beiden wil haar gelovend Een biliothecaris zal haar echter hel pen. Miss Marpie is immers niet hei type dat bij de pakken gaat zitten en zich zomaar laat afsche pen. Zij meent een spoor gevonden te hebben. DE DUBBELDEKKERS woensdag 20 december ie 20u1Q De busmaatschappij waar Stan en Jack voor werken heeft een nieuwe verpleegster in dienst ge nomen Mary. Het lieftallige meis je woont echter niet in de stad, en moet dus naar een pensioen uitkijken. De Butllers, die al enige ervaring hebben met pensiongas ten, nemen haar graag in huis. Arthur en Mary kunnen het da delijk goed met elkaar vinden. Ma ry is immers een verstandig meisje en Arthur heeft zich ook altijd een beetje voor een intellectueel ge houden. Ze kunnen het zo goed met elkaar vinden, dat Arthur, die van plan was met Olive naar de film te gaan, uiteindelijk met Mary naar de film gaat. Arthur en Mary laten zich 's nachts door een taxi thuisbrengen Olive is woedend. DE KLEINE WAARHEID donderdag 21 december te 20u!0 Met een bos narcissen, een fles je eau-de-cologne en een zelfge breide sjaal gaat Marleen Spaar garen bij haar moeder op bezoek om haar te feliciteren met haar verjaardag. Martje is blij met de geschenken maar helemaal niet te spreken over het feit dat Marleen haar lange haar heeft laten knip pen. Zelfs haar vader heeft voor zijn jarige vrouw een flesje met het zelfde reukwater meegebracht, zij het dan een kleiner flesje dan dat van Marleen. Marleen is nog steeds in dienst bij de professor in de theologie Buwalde aan de Groenburgwal. Het huwelijk van de hoogleraar en zijn vrouw die zo nu en dan enkele dagen thuis is, maar verder altijd in het buitenland verkeert is niet wat het zou moeten zijn. Bij haar thuiskomst vindt Mar leen in huize Buwalde mevrouw dood op haar bed. Op het nacht kastje ligt een leeg buisje waarin slaapmiddelen hebben gezeten. Voor Marleen een vreselijke ont dekking. Ze wordt er ziek van. Na haar genezing neemt Marleen ont slag bij professor Buwalde. Buwal de wil daar niet van horen. Mar leen raadt haar werkgever aan op nieuw te herbeginnen al is hij de zestig gepasseerd en dan wel met mevrouw Scalonje. DE FAMILIE TOT vrijdag 22 december te 20u10 In het noorden van Hongarije, in een met wouden omgeven berg dorpje, woonde eens een brand weerman genaamd lajos Tot, Zijn vrouw Mariska hield veel van hem. Ze hadden twee kinderen een zoon Gyula, en een dochter Agika. Het was een gelukkig gezin. Tot de oorlog kwam, en de zoon naar het front gestuurd wordt. Op een dag ontvangt de familie Tot een ongewoon bericht van hun zoon. Hij schrijft dat zijn comman dant met ziekenverlof zal gaan, omdat zijn zenuwen het door de voortdurende spanningen van het oorlogsbedrijf hebben laten afwe ten. Waarom, zo schrijft zoon Tot, zou de commandant die twee we ken herstelverlof niet doorbrengen ergens in een rustig, afgelegen bergdorpje bij de familie Tot bij voorbeeld De familie is zeer enthousiast over dit plan. Ze beseffen maar al te goed dat het verblijf van de commandant bij hen thuis, het lot van hun zoon bij het leger flink ten goede kan komen. de wijde wereld... DIKSTE MAN De dikste man van de wereld is Alberto Cunha, 44 jaar oud en directeur van een visserijbedrijf dicht bij Lorenzo Marques in Mo zambique, Afrika. Hij weegt niet minder dan 252 kilo. Geen normale stoel kan zijn indrukwekkend gewicht torsen. Geen normale deur :s wijd genoeg om hem door te laten, want hij is anderhalve meter breed. Meer dan 25 meter aan één stuk kan hij zich niet voortbewe gen. Maar hij beheerst zijn bedrijf en geniet respect. Hij heeft zes kinderen, allen jongens, die normaal zijn. DE OUDSTE De oudste man van Amerika is de neger Charlie Smith, thans 13Q. jaar. Hij werd geboren in Afrika, in Nigeria, kwam in 1854 als slaaf in Amerika, en werkte 100 jaar als knecht op een fruitplantage in Florida. Hij overleefde drie vrouwen. Of hij de oudste man van de wereld is bestrijdt de andere grootmacht Rusland, die in Georgië zeer oude mensen heeft. ORTOLI De Franse regering heeft Francois aangewezen als Frans fid van de Europese Commissie. Het zit er zonder meer in, dat hij op 1 januari a.s. de opvolger zal worden van dr. S.L. Mansholt als voor zitter van deze commissie, want na een Duitser (Hallstei), een Belg (Rey), een Italiaan (Malfatti) en een Nederlander (Mansholt) is de beurt aan een Fransman. JURY-RECHTSPRAAK De televisie heeft ons met de jury-rechtspraak vertrouwd gemaakt. Inderdaad functioneert deze in diverse landen. Maar, aldus La Libre Beige, weet wel wat u doet. Bij de jury-rechtspraak komen gevoels argumenten in geding. De verdedigers trachten steeds de jury ervan te overtuigen, dat de beschuldigde heeft gehandeld in een vlaag van waanzin of heeft toegegeven aan een onweerstaanbare drang (zoals de wet zegt). Men heeft meer kans op vrijspraak wanneer men een moord op zijn geweten heeft en dus voor een jury verschijnt, dan wanneer het slachtoffer is blijven leven. In het laatste geval moet men immers terecht staan voor een correctionele rechtbank, waar alleen beroepsrechters oordelen. Zorg er dus voor, zegt het blad, dat uw slachtoffer wel degelijk sterft. VOORTVAREND In Amerika is men nu al bezig met opinipeilingen voor de presi dentsverkiezingen in 1976, waarbij Edward (Ted) Kennedy en Spiro Agnew als kandidaten fungeren. Voorvarende genoeg, zou men zeg gen. Nu ja, het is mogelijk, dat deze beiden dan kandidaten zijn. GENERAL MOTORS Zolang de elektrische auto nog niet in staat is de wegen en stra ten van de autouitlaatgassen te verlossen, is de uitkomst de vondst, die bestaat uit het aanbrengen van een klein platina-apparaat, dat de koolmonoxyde neutraliseert. De grote Amerikaanse autogigant de Ge neral Motors zet dit thans door. Voor de fabricage kocht ze in Zuid- Afrika 500.000 troy-ons platina per jaar voor dit doel. POLITIE VOORUIT Het hoofd van de politie in Detroit (U.S.A.) verklaarde in de pers: «Een aantal jaren geleden reden de misdadigers in moderne Cadil lacs en wij sukkelden er achter aan In Fordjes van het jaar 1928. De regering heeft hierin thans een grondige verandering aangebracht de midadigers rijden nu in Cadillacs 1972, maar wij ook rijden beter» REISDUIVENOLYMPIADE 1973 TE DUSSELDORF Volgend jaar, van 2 tot 4 februari, wordt in de Jaarbeurshallen te Düsseldorf de tweejaarlijkse Olympiade voor reisduiven gehouden. De inrichting ervan is toevertrouwd aan de Vereniging van Duitse Reisduivenmaatschappijen uit Essen, Tijdens die drie dagen houdt deze vereniging haar jaarlijkse algemene vergadering. Aan de Olympiade voor reisduiven, steeds weer de grootste ge beurtenis van internationaal formaat in de wereld van de duivensport zullen eigenaars en kwekers uit zowat de ganse wereld deelnemen. Nu reeds heeft men inschrijvingen binnen uit Japan, Zuid-Afrika, Polen, Hongarije en de V.S.A. Uiteraard nemen hieraan ook alle Westeuropese landen deel.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 10