E. Dl f M1ÜR voor de fijnproevers uit de modewereld week? keuken geheimen KINDERSCHOENEN strandkleding tl ZONDAG Toast met Sardines Groentensoep Gekookte Kalfstong Champignons Flageolets Beschuitjes met Camembertkaas. MAANDAG Stoofkarbonaden Gekookte Aardappe len Caramelvla. DINSDAG Vlaamse Bouilabaisse Stokbrood Yoghurt met Vruchten. WOENSDAG Gekookte Eieren Gestoofde Prei Gekookte Aardappelen Pannekoekjes. DONDERDAG Varkenskoteletten met Appelen Ge kookte Aardappelen Chocoladepudding. VRIJDAG Mosselen Frites Vanillerijstpudding. ZATERDAG Kaaspie Sla Fruit. VLAAMSE BOUILLABAISE Benodigd 1,250 kg gefileerde vis in zoveel mogelijk soorten, zout, 1 dl olijfolie, 3 uien, 2 preien, 1 teentje knoflook, 4 tomaten 1 aardappel, 1 laurierblad, de geraspte schil van een (ongekleurde) sinaasappel, tijm, 3 jeneverbessen, peper, paprikapoeder, peterselie, safraan, 1/2 liter witte wijn, 200 g gekookte mossele, 100 g grote garnalen, 1 rode paprika en citroensap. Bereiding Wrijf de verschillende soorten vis in met zout en verdeel ze in stukken. Laat in een braadpan de olie heet worden. Fruit hierin de kleingesneden uien, de in reepjes gesneden preien, het fijngehakte knoflook, de gepelde in vieren gesneden tomaten en de in blokjes gesneden aardappel. Voeg er het laurierblad, de geraspte sinaasappelschil, de tijm, jeneverbesse, peper, wat paprikapoeder, peterselie en een paar draadjes safraan aan toe. Leg hierop de vis, schenk er de wijn op en zoveel water dat de vis net onder staat. Breng alles-aan de kook en iaat de vissoep 15 a 20 minuten op een zacht vuur trekken. Voeg er dan de gekookte mosselen, de garnalen en de in blokjes gesneden paprika aan toe en laat nog 5 minuten koken. Tenslotte citroensap en fijngehakte peterselie toevoegen en zc nodig - op smaak brengen met zout en versgemalen peper. VARKENSKOTELETTEN MET AARDAPPELEN Benodigd: 4 varkenkoteletten, 40 g boter, 400 g appelen (liefst gouderenetten), peper en zout. Bereiding De appelen schillen en in dunne schijfjes snijden. Wrijf het vlees in met peper en zout en bak de koteletten in de hete boter aan beide zijden goudbruin. Leg het vlees in een vuurvaste schotel, leg er de schijfjes appel bovenop en deponeer hier en daar een klontje boter. Laat het vlees in circa 30 minuten in de warme oven gaar worden. KAAS-PIE Benodigd: 150 g bloem, 75 g boter, zout, 150 g geraspte pikante kaas, peterselie en paprikapoeder. Bereiding Doe de bloem in een kom met de harde boter in het midden. Voeg een mespunt zout toe en snij de boter met 2 mes sen in kleine-stukjes. Giet er met kleine scheutjes een halve dl. ijs koud water bij en maak van de massa met behulp van de vingertop pen een samenhangende bal. Rol het deeg uit op een met bloem be stoven tafel. Keer tijdens het uitrollen het deeg geregeld en bestuif het met bloem. Laat het deeg op een koele plaats een uur rusten en bekleed er hierna een met boter ingesmeerde springvorm mee. Maak een mengsel van melk, eieren en geraspte kaas en vul hier mee de deegvorm. Zet de pie een half uut in een hete oven tot ze gaar en knappend is. Bestrooi de kaastaart met paprikapoeder en gehakte peterselie en serveer er een fris aangemaakte salade bij met een goed glas bier. vrouwen KERSTMIS NADERT Het wordt stilaan tijd om aan het kerstmenu te denken. Een kal koen doet het altijd erg goed met feestdagen, vooral als men een aantal gasten verwacht, want het gewicht van een kalkoen varieert van 4,5 kg tot 13,5 kg dat is dus al voor een flink aantal per sonen. Kakoenkuikens, die onge veer vier maanden oud zijn, wegen 2 a 3,5 kg zo'n beestje is wel voldoende voor een tiental eters. Ook kan men gebruik maken van diepvries-kalkoenbouten, waarvan het gewicht afhankelijk is van de grootte van de bouten. Het ont dooien gebeurt als volgt Laat de plastic-verpakking rustig zitten en laat de inhoud langzaam ontdooi en door hem één nacht op kamer temperatuur te laten liggen, maar leg de kalkoenbouten beslist niet in de buurt van de haard of ver warming. Ook kan het diepvries pakket 48 uur in een koelkast, die op normale temperatuur is inge steld, laten liggen of - wanneer men haast heeft - 4 uur onder de stromende koude waterkraan. Ge bruik echter onder geen enkele voorwaarde warm water voor het ontdooien. Laat de kalkoen of de stukken altijd geheel ontdooien alvorens hem te braden, anders duurt dit laatste veel langer. Een ontdooide kalkoen kan op dezelfde manier toebereid als verse kalkoen. Naast kalkoenbouten vindt men ook diep vries-kalkoenrollade, die natuurlijk op dezelfde manier kan ontdooid worden. Het braden hiervan stelt geen enkel probleem alleen zijn deze rollades tamelijk sterk ge kruid vooral de nootmuskaat- smaak overheerst nogal. Daarmee moet men wel rekening houden bij de bereiding en het garnituur. Een champignonsaus past er wel heel goed bij. De wijn, die men hierbij zal schenken, moet een stoere ro de wijn zijn, b.v. een chateauneuf- du-Pape of een Bordeaux Saint Emilion. Let wel op dat men eerst genoemde wijn niet geheel op ka mertemperatuur moet laten komen laat hem hoogstens 4 a 5 uur in een verwarmde ruimte staan. De Bordeaux moet wel goed op ka- mertemperatuur worden gebracht, reken hiervoor minstens 10 uur. kroniek Preventieve kinderschoenen en speciale schoenen voor fosse steunzolen VRIJHEIDSSTRAAT 44 9300 AALST Misschien kan het U in deze donkerste dagen van het jaar een troost zijn, dat men in de modewereld al volop bezig is met het ver vaardigen van uw strandkleding voor de eerstkomende zomer. Hoe zal die strandkleding zijn - Vrolijke badpakken in noppen, ruiten, strepen met gedrapeerde beha of brassière. Te onthouden broekjes in shortmodel. - Zonnebadjurken. - Korsages in bustiervorm met blote rug; in lingerie-stijl met kant jes en a-jours. Te dragen bij nauwe kaperbroeken, enkeüange wijde broeken of «sexy» rokken die strak om de heupen zitten. - Nieuwe versie van de marinevestde windvest met brede rïboor- den op de heupen en aan de polsen. Schenk ook Uw ogen een feestkieedje, uit onze nieuwe brilkollekties. Een fantastische keus ligt voor U klaar bij uw opticien PONTSTRAAT 14, AALST Tel. 224.09 Alle soorten BAROMETERS waaronder de volledige reeks «Armand Pien» in massief eikenhout.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 11