wat eter week? keuken geheimen 20.15 Ces animaux qu on appeEle des bêtes 20.30 Grand écran 23.15 Nieuws FRANKR3JK 2 14.30 Aujourd ';ui Madame K 15.10 Match c !trs la vie K 19.00 Regicnas n,c.;ws 19.20 Coforix K 19.30 Poigne de ::r et séductkn K 20.OS Mieuws K 20.25 Aankcndigh: ;:n 20.30 Les gens de Mcgador K 21.30 Nienv/s K 22.40 Les grands rftystères de ia musique K 23.30 Nieuws K DUITSLAWD 1 13.50 Nieuws K 13.55 Slogan K 15.25 16.40 17.10 17.25 17.55 18.00 18.10 18.40 19.15 19.25 20.00 20.15 21.00 21.30 22. 5 22.30 0.00 1972 Maxifant en Minifant Postzegel verzamelaars, opgepast Wat wil je worden Nieuws Regionaal nieuws Voetbaltrainer Wulff Hier und Heute Kinderen spelen in S3iib"t;ya De ontvoering uit het Serail Nieuws Titel, Thesen, Temperament© Berichten uit Bonn Sheriff Cade Nieuws Der Blaumilchkanai Nieuws K KLEUR Speeifim THE WIZARD OF GZ zaterdag 23 december te 13u30 Dorothy en haar klein hondje Toto, worden door net toedoen van een vreselijke wervelwind van uiï Kansas verplaatst in het Sprook jesland Oz. Ze komt te recht in het gebied van de slechte heks uit het wes ten. Dorothy is wel moedig, maar zou toch graag zo vlug mogelijk terugwillen naar haar tante Em. De goede fee Gienda uit het Noorden raadt haar aan hulp te vragen aan de tovenaar van Oz, die verblijft in de smaragdenstad. Feuilleton DE VROLIJKE DOKTERS VAN ST. SWiTHIN S zaterdag 23 december te 20u50 Duncan is een avondje uit ge weest met Sandra Crumpton, Ais hij thuiskomt vindt hij twee te. grams uit Amerika. Ze zijn aPez.. ondertekend «Honeyiamb» zod Duncan er geen flauw idee v. heci! van welk meisje ze komen, wan! in de States gaf hij al z'n verove ringen het troetelnaampje «Honey iamb». Uit de telegrams blijkt dat het meisje de volgende dag in Londen aankomt. Erg vervelend, want Dun can moet die avond naar het ver jaardagsfeestje van zijn moeder en Sandra zal daar ook zijn. Feuilleton PROJECT Z zondag 24 december te 15 u De kinderen zijn in een verlaten dorp terechtgekomen. !n het kamp onderhandelt Peter ondertussen met Knight. de kinderen in rut voor de plannen. Knight is akkoord en ze gaan naar het dorp. De schurken proberen te ontko men met de helicopter, maar Alan heeft er voor gezorgd dat die on klaar is. Dan wiiien ze zich mees ter maken van het voertuig. Er ont staat een gevecht en plotseling dagen de Tauregs op. Feuiüeton ARNiE zondag 24 december te 19ul0 Arnie zit rustig op zijn bureau te werken als Majors plotseling op eer; heel ongewone manier binnen komt. Hij is op de vlucht voor Candy Wadswortb, één van die meisjes waar je geen «nee» kunt tegen zeggen, en die bovendien neg met gevaarlijke trouwplannen in haar hoofd loopt. Majors vraagt Arnie ot hij een tijdje bij hem mag komen logeren, om aan Candy te ontsnappen, Lilian en Arnie besluiten hun slaapkamer aan Majors af te staan die hierdoor zo ontroerd is dat hij de kamer opnieuw aan hen wil afstaan, tot hij hoort dat hij dan in het naaikamertje moet slapen. Majors moet dringend een af spraak maken met Valerie Von Vanderhilt en vraagt of hij even Arnie's telefoon mag gebruiken. Valerie blijkt in Mallorca te ver blijven en de Nuvo's tellen ontzet het aantal minuten dat het gesprek duurt. De volgende morgen is Ma jors stomverbaasd dat de Nuvo'c g; n tennisveld en geen eigen .-.vembad hebben. Spoe'fim tSCJCKE BRUILOFT maandag 2.5 december te 20u James is stapelverliefd op Mary maar hij kan er niet toe komen haar zijn liefde te verklaren. Dat duurt nu al zo meer dan een jaar. Op zijn zevenentwintigste verjaar dag krijgt hij geheel onverwacht het bezoek van een notaris, die hern komt meedelen dat hij de erfgenaam van eon ontzaglijk for tuin is. Er is slechts één kleine voorwaarde hij moet op de dag en het uur dat hij de zevenentwin tigste verjaardag van zijn geboor te viert, getrouwd zijn. Die dag is al aangebroken, en het uur van ziin geboorte was zeven uur 's avonds. James haast zich naar Mary, vraagt haar ten huwelijk, krijgt haar jawoord maar verknoeit dan alles weer door zijn grote zenuw achtigheid. Dan maar naar een an dere bruid op zoek. Samen met z'n zakenvennoot begeeft hij zich naar een dancing waar heel wat jonge meisjes komen. Zal hij tij dig een bruidje vinden. Feuiiiston DE WOUDLOPERS dinsdag 25 december te 15u30 Öp één van hun tochten beslui ten Chub, Mike en Kathy te over nachten in een oud winkelhuis, dat al jaren leeggestaan heeft. Verha len doen de ronde dat er spoken in het huis rondwalen, maar na tuurlijk weten Chub, Mike en Kathy dat er geen spoken bestaan. Tijdens de nacht doen zich ech ter zeer vreemde gebeurtenissen voor, waardoor de kinderen gaan twijfelen of er dan soms toch spo ken zouden bestaan. Chub en Mike verdwijnen op een mysterieuze wijze. Kathy blijft alleen achter, als plots het spook opduikt. Speeifim CLEOPATRA dinsdag 26 december te 20u40 1 woensdag 17 decmebre te 21 u 2 «Cleopatra», film van Joseph L. Mankiewïcz, met Elisabeth Taylor, Richard Burton en Rex Harrisson (1963). De film verhaalt op een zeer ge- romanceerde wijze historische ge beurtenissen die zich ten tijde van het Romeinse Rijk afspeelden. Over de Egyptische koningin Cleo patra zijn weinig of geen histo rische gegevens bekend. In de film wordt ze afgeschilderd als de «femme fatale» die achtereenvol gens twee grote tenoren van het machtige Rome in haar ban brengt en uiteindelijk in het ongeluk stort Julius Caesar en Marcus Antonius. Speeifim DE KLEINE WAARHEID donderdag 28 december te 20u25 Mevrouw Scalonje heeft haar in trek bij de professor genomen. Marieens verhouding met haar - en met hem trouwens ook - is bij zonder vriendschappelijk. Allebei waarderen ze Marleen als een soort natuurelement waar het gaat om mensenkennis en levensinzicht. De antiekhersteller Jan Engelmoet komt op Marieens verzoek een an tiek kastje bij Buwalda ophalen om het te herstellen. Hij heeft een langdurig gesprek met de profes sor, die zijn vakkennis op de proef stelt en daarna uitgebreid bewon dert. Het lijkt wel, of de professor een beetje jaloers is op zoveel zekerheden. TV-spel DE PRIJS vrijdag 29 december te 21u25 Het is twintig jaar geleden dat de broers Victor en Walter mekaar nog hebben ontmoet. Victor is po litieagent en Walter een genees heer. Zoals het soms al eens ge beurt moet hun vader overlijden om mekaar weer te zien. Die ont moeting heeft plaats in het ouder lijk huis. Hoe komt het dat het zo lang geleden is dat ze mekaar nog ontmoetten. De vrouw van Victor, Esther, stelt hen voor aan een ge wetensonderzoek te doen. ZONDAG Kaascroquetjes Tomatensoep Kalfs koteletten Schorseneren Gekookte Aardappelen Koffiepudding. MAANDAG (KERSTDAG) Kaviaarsneetjes Cham pignonsoep Geflambeerde Eend met Sinaasappelen en Rijst Kaasassortiment Kerstpolonaise. DINSDAG Kabejauwstaart iin de oven Aardappel puree Yoghurt met Mandarijntjes. WOENSDAG Gebraden Worst Spruitjes Ge kookte Aardappelen Fruit. DONDERDAG Biefstuk Witloof Gekookte Aard appelen Appelen in de Oven. VRIJDAG Gebakken Schol Frites Griesmeelpud ding. ZATERDAG Gebakken Lever Appelmoes Ge kookte Aardappelen Vanillepudding. HEBT U MOEILIJKHEDEN MET GISTGEBAK, dan is de kans groot dat het probleem bij het op lossen van de gist ligt. Gist moet in lauwe melk opgelost worden. Is de melk té heet, dan verliest de gist de rijskracht. Is de tem peratuur van de melk te laag, dan rijst het deeg evenmin voldoende. Een temperatuur van 25-30° C is dé ideale temperatuur om luchtig gebak te bereiden. Een vochtige omgeving bevordert dit eveneens. Zet de kom met de gistdeeg bij voorbeeld in een teiltje met warm water en dek deze af met een nat te servet, die u wel eerst goed uitgewrongen hebt. ZUIDERSE VRUCHTEN win nen aan interesse sedert de men sen naar landen aan de Middel landse Zee hun vakantie gaar doorbrengen. En vanzelfsprekend kcmt er tevens meer interesse voer Zuiderse gerechten. En uit deze gerechten is knoflook niet weg te denken. Over knoflook wordt veel verteld. Vroeger werd het niet al leen gegeten als smaakverhoger. men schreef het ook geneeskundi ge en zelfs magische krachten toe Wat er ook van zij vast staat dat knoflook de eetlust opwekt, de spijsvertering bevordert en bloed zuiverend werkt. Nu vraagt mem ge knoflookliefhebber zich wel af of er niet een methode te vinden is, om vyél van de smaak van krtof look te genieten, doch gevrijwaard te blijven voor de onaangename nageur. Een chemicus doet die hoop te niet, Hij stelt«Geur en smaak worden door dezelfde sub stantie verwekt, en door de geur uit de knoflook weg te nemen, zou ook de aromatische kracht ver dwijnen. Dus tegen de geur die U meedraagt na het eten van knof look is niets te doen. Wel zouden we de huisvrouw die knoflookge- rechten bereid deze wenken willen geven Gebruik het plankje waarop U knoflook (en ook uien) snijdt, nooit voor andere doeleinden. De sappen dringen stevig in het hout en U verdrijft ze niet met wasser. Verder verdient de aanschaf van een speciaal knoflookpersje aan beveling - voortreffelijke apparaat jes waarmee U de gehele inhoud van een teen naar buiten perst en waarin het schilletje achter blijft.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 10