VELDRIJDEN COMAR SPORT Basketball Damesvoetbal GESLAAGDE VELDLOPEN TE AALST m allo Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.ES Zegels Valois h fpoatea Eendracht Aalst mag fier gaan over de jongste inrichting die aan de «Zwarte Hoek» alle atletiek- Siefnebbers van de Denderstreek benevens heel wat sterlopers groe peerde. Bij de seniors was het evenals ts Erembodegem dat de Hekelgemnaar Albien Van Hois- beeck vooraan de wet dikteerde samen met de jeugdige Leuvenaar Van Mullem die in de Ajuinstad zijn ontegensprekelijke talenten sterk heeft gedemonstreerd. Dien de Albien Van Holsbeeck het aan de oevers van de Dender te Erem bodegem af te leggen tegen de nog steeds ongeslagen Meyers dan liet hij zich te Aalst geen tweede maal verrassen. Toen hij vrij vroeg in de wedstrijd tot de vijandelijk heden overging was slechts Van Mullem bij machte om de geweldig 'opende Hekelgemnaar bij te hou den. Achter deze twee probeerde de Aalsterse politieagent Jef Pol let de kloof te dichten doch zulks was eenvoudig onbegonnen werk tegen grootmeester Van Hols beeck. Pollet slaagde er slechts in ook in de groep een schif ting te bewerken zodat hij samen met zijn clubmaat Corthals die zich aanvankelijk aan zijn zijde be vond veel kans maakte op een mooie ereplaats. Naarmate de wedstrijd vorderde en de zege van Vin Holsbeeck reeds vaststond vrerden ook nog door de dichtste achtervolgers Van Rentergem, Rot- tiers, Arijs en Vaeyens de batte rijen opengezet zodat de verdien stelijke Pollet zich uiteindelijk diende tevreden te stellen met een 'raaie zevende plaats terwijl de andere Aalstenaar Corthals als elf de aantikte. Bij de juniores kwam de jeug dige belofte Callebaut andermaal in de kijker. Deze talentrijke Aal stenaar was samen met zijn rivaal Joos van Lebbeke de grote uitblin ker en toen elkeen eerstgenoemde de meeste zegekansen gaf kon hij echter niet weerstaan aan een fel le jump van Joos die meteen de kloof kon maken. Callebaut ein digde niettemin op een schitteren de tweede plaats waarvoor hij heel wat open doekjes kreeg van zijn grote schaar supporters. Dat Eendracht Aalst prat kan gaan op een elitekorps bij de jon geren werd nog meer duidelijk ge maakt toen de stijlrijke Van Den Berghe bij de kadetten onmiddel lijk na het startschot aan een ver bluffende demonstratie begon die hem meeteen zijn zesde opeenvol gende overwinning opleverde. Zelfs de andere topfiguren Mignon van Houtland en De Pauw van Ninove Sportief konden niet weerstaan aan deze grote Aalsterse atletiek- belofte. MORGEN ZONDAG TE BORSBEKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN OOST - VLAANDEREN VELDRIJDEN Zijn de veldritten in de Dender streek eerder zeldzaam geworden daar er in het gewest momenteel geen vedetten in deze sporttak zijn dan maakt het sportieve Borsbeke alleszins een uitzondering. Inder daad waar telkenjare op nieuw jaarsdag de renners van de A.Ca tegorie er te gast zijn, heeft men deze maal zondag 31 december gekozen om uit te pakken met een dubbele inrichting daar de C.Ca tegorie en de A.Categorie er de Oostvlaamse titel zullen betwisten. Vandaar ook dat alle sterrenners van de provincie er aan de start zullen zijn zodat het sportief suk- ses bij vogrbaat in kannen en krui ken is. JEUGDIGE DAELMAN ALS AFWERKER In het pittige partijtje tegen Eendracht heeft Zele slechts de eerste helft kunnen standhouden. Het was precies in deze helft dat de stand dubbelblank bleef, ook al stond Eendracht in die pe riode met zijn sterkste elftal in het middenveld en aanval in het veld, alleen Leemans ontbrak we gens een lichte kwetsuur. Hoe Frans De Greve in het middenveld ook werkte, doelpun ten kwamen er niet, hoewel Rudy Haleydt voor de rust wel de kans kreeg om op strafschop de stand te openen. Toen na de kampwisseling De Greve, Van der Eeckt en Vermoes werden vervangen door Van Roy, De Smet en De Neve geloofde men in een verwoed offensief van de bezoekers maar het waren de witzwarten die verder de wet dik teerden en een zeer keurige en vlotte partij voetbal speelden. Toen Matura dan op zijn beurt een penaltie miste, deed de jeug dige Daelman het nadien beter daar hij zich als de beste afwer- ker toonde en met twee doelpun ten ruimschoots in het applaus deelde. De Roos en Rudy Haleydt maak ten de overige Aalsterse doelpun ten, die slechts af en toe door een tegenaanval van de broers Szapynski werden onderbroken en ook één keer bekroond met een doelpunt. Uit deze wedstrijd onthouden we de schitterende verrichting van verscheidene jongeren met dan het duo Daelman-Roelandt als gro te uitblinkers. EEN PUNTJE VOOR LEDE Jong Lede is tevreden met het behaalde puntje bij de gastheren van Frameries, alhoewel de zege er beslist heeft ingezeten. Het was inderdaad zo dat Drieghe en Christiaens een dikke scorekans kregen toen zij waren doorgebroken en hun schot spijtig door het doelhout werd gestuit. De Ledenaars waren weliswaar bij de aanvang zeer voorzichtig daar men koste wat het wilde de halve inzet wou behalen. Toen naarmate de partij vorder de de Walen stilaan maar zeker verzwakten pakten de gasten uit met enkele puike aanvallen waar bij vooraan vooral Drieghe, Chris tiaens en De Moor zich lieten op merken. Het zat echter Lede nu een maal niet mee zodat treffers uit bleven en tenslotte het einde kwam met een scoorloze drawn. HUBBAND DOET HET NIET MEER Het is voor Okapi bij de rode lantaarndragers van Fleurus een nieuwe ontgoocheling geworden daar men tegen deze Waalse gast heren beide punten verspeelde zo dat de lokalen de eerste zege van deze kompetitie hebben veroverd. Hoe het allemaal mogelijk is dat Okapi of moeten we zeggen Sunshine na al de glorierijke speel dagen van enkele weken terug zo diep is kunnen afzakken is bijna niet te geloven. Men kan als verontschuldiging inroepen dat Van Keer en Pottiez er niet bijwaren en is het wel zo dat de afwezigheid van Herman in de verdediging problemen stelt dan is.de huidige malaise toch niet daar te zoeken. Laat ons het weinig produktief vertoon liever op de rug schuiven van een falende Hubband die tij dens de twee jongste nederlagen noit zich zelf is geweest. De Amerikaan kwam bij Fleurus zelfs met een beschamende 2 op 16 uit het veld, zodat het dan ook niet moet verwonderen dat de Aalsterse ploeg in gebreke blijft. Ondertussen hebben de laatste slippertjes het ook gedaan gekre gen dat Sunshine maar steeds ver der afzakt in de klassering, bij zover dat zonder te overdrijven van een zeker degradatiegevaar mag worden gesproken. En zeggen dat Sunshine enkele dagen terug nog werd gerekend bij dezen die een enorme kans maakten om tot het uitverkoren groepje van zes te behoren. Laat ons en alle Aalsterse bas ketballiefhebbers in ieder geval hopen dat de wederopstanding na Nieuwjaar spoedig een voldongen feit zal mogen genoemd worden. Om nu even terug te komen op de zwakke wedstrijd tegen Fleu rus kunnen we er nogaan toevoe gen dat na enkele minuten spel de Aalstenaars er reeds met 18-9 in 't krijt stonden en het mocht nog een geluk genoemd worden dat de andere Amerikaan Beechum een sterke partij vertolkte of anders konden de cijfers wel eens nog veel hoger opgelopen zijn. Op. zijn eentje kon hij het na tuurlijk ook niet bolwerken alhoe wel hij toch nog dertig punten voor zijn rekening nam. Zulks kon echter de nederlaag niet afwentelen zodat de thuisspe- lers uiteindelijk met 15 punten ver schil de zege aan huis hielden. Bij Sunshine werden de punten verzameld door Beechum, Troch, Hubband, Van Der Haegen, Miche- let, Van De Keer, Schorreels en Van Den Broeck. OSIRIS ONTGOOCHELDE Kon het bestuur van Osiris prat gaan op een pracht van een orga nisatie met het jongste kersttor nooi in de Okapizaal dan was men echter sterk ontgoocheld na het miezerige resultaat van de eigen formatie. Deze bleef inderdaad sterk in gebreke daar men tegen elke verwachting in reeds tijdens de schifting tegen het jeugdige Erembodegem de nederlaag dien de te aanvaarden. Osiris diende het zelfs in de troosting af te leggen tegenn The Tower zodat de ontgoocheling met een kompleet was. In de finale strijd diende het gehandicapte Erembodegem die het zonder de sterspelers De Roeck, Dhaese en Rubbrecht dien de te stellen, met zware cijfers onder te doen tegen de tweede ploeg van Sunshine die meteen dan ook eindoverwinnaar werd van dit interessante tornooi. BENEFiETWEDSTRiJD OUTER (A) - SELEKTiE SETOK 3-2 Onder grote belangstelling mocht mejuffrouw Martine Simor de aftrap geven. In de eerste helf- kon Outer (A) zijn wet dikteren alhoewel het geluk langs de zijde van Outer stond. Chris Leemans zorde voor een 1-0 voorsprong op de 17'. Via Julia D'Hollander werd het 1-1 gelijk. Op 2' voor de rust pauze kwam Outer aan een verras send doelpunt. Een werkelijk on verdiend rustresultaat. Met de inkomst van Fierens I N. Philips en B. Rimbaut kwam e' de 2e speelhelft meer zekerheid in de rangen van de Selektieploeg die na eer derde tegendoelpunt het laatste kwartier Outer in de fensie van het kastje naar de muu- speelde. Helaas verder dan een tweede doelpunt langs J. D'Hoi- lander kwam de selektie niet. Hoe de defensie de zeer zware druk heeft kunnen weerstaan is ons nog altijd een raadsel. Al was het ge luk beslist op de hand van Outer toch mogen we zeggen dat de-se lektieploeg, die lukraak bij elkaa gebracht was, een puike prestatie heeft geleverd. Nooit sinds Outer (A) bij Setok toegetreden is heeft Outer een dergelijke weerstand moeten on dergaan zodat paniektoestand in de Outer-defensie zichtbaar was. Het was ware propagandavoet- bal; een puntendeling ware de lo gische ontknoping geweest maar het werd heiaas een nipte 3-2 ne derlaag die evenwel een overwin ning overwaard was; duidelijker kunnen we zeggen nooit was Ou ter dichter bij de nederlaag. De uitblinkers in deze spannen de wedstrijd voor Outer (A) Chr. Leemans, Soen Y., M.Th. Adrieans- sens, L. Van Hoeck doorlopend briljant, en doelverdedigster H. De Smet. Bij de Selektie M.P. Verïeysen opdracht puik vervuld, M.Th. Hael- terman schitterende pion, N. Phil lips, L. Lowie en het gevaarlijke duo J. D'Hollander-l. Fierens. R.V.G.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12