Steeds Weiiemeersen ten do siacihusze PIETER DAENS - gedramatizeerde dokumentaire SCHRIJVEN de gazet van aalst DE KO-PRODUKTIE K.R.O.-B.R.T. EERLANG T V. OPNAMEN IN DE STAD Voor de dokumentaire onder hogervermelde titel zullen in de twee de helft van januari te Aalst life-opnamen worden gemaakt o.l.v. J Materne en H. Jacqmijns. Hiervoor zou beroep worden gedaan op de Aalsterse toneelverenigingen. Deze dokumentaire naar het script van L.P. Boon en bewerkt door A. Truyman is een ko-produktie van de Nederlandse K.R.O. en de B.R.T. en zal in een reeks afleveringen zowel voor de Nederlandse als Vlaamse kijkers op het scherm komen. Via dokumenten, foto's en de life-opnamen wordt hier een periode geëvokeerd uit de bewogen sociale geschiedenis van het arm Vlaan deren. EINDELIJK? Inmiddels blijkt het ditmaal ernst te zijn met de aanpak van een «muzeum» dat de historische betekenis zou levendig houden van de bekende figuren in de sociale strijd voor en na de eeuwwisseling. Werd het Aalsters stadsarchief zopas, zoals reeds gemeld dank zij Luc Delafortrie in 't bezit gesteld van dokumenten uit de Daensis- tische periode, voordien werd ook door de familie De Neve een ge lijkaardige schenking overgemaakt. Met de uitgave van L.P. Boon's Pieter Daens is een hernieuwde, felle belangstelling gegroeid voor figuren als de gebroeders Daens, Byl enz. Diverse kontakten wijzen erop dat men ditmaal de realizatie van dit lang besproken «muzeum» wil bespoedigen. Lezersbrieven en eventueel onge vraagde artikelen die in deze ru briek verschijnen, vertolken uit sluitend het standpunt van de betrokken korrespondent. Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemoti veerd verzoek kunnen brieven ge publiceerd worden zonder naam en adres. EEN ZINMJK LEVEN HOOFDBIBLIOTEKARIS Pros per Uvin heeft het Dirk Martens- jaar niet meer mogen beleven. Hij overleed woensdag II. in de leeftijd van eenenvijftig jaar. Naar wij kunnen getuigen, innerijk niet onvoorbereid. Hij had geleerd te leren leven met die merkwaardige verworvenheid dat de toekomst nooit enige zekerheid biedt.. De naam van Prosper Uvin, hoofd van de personeeldienst bij het stadsbestuur, zal voor ons in eerste plaats verbonden blijven aan de stadsbibliotheek waaraan hij reeds een kwarteeuw was verbon den en waar hij ongetwijfeld pio nierswerk leverde in de tijd toen deze lokalen nog waren gevestigd aan het Vredeplein. De kameraadschap, de vriend schap waren voor hem begrippen die uitgroeiden boven elk verschil van ideologische opvatting. De Kristelijke Arbeidersbeweging en de Kristelijke Volkspartij ver liezen met het heengaan van Pros per Uvin een trouwe en noeste me dewerker. De stadsadministratie, een ambtenaar die een hoge dunk had van de taak die hem was toe vertrouwd. Een zinrijk leven, te vroeg ge broken, laat Prosper Uvin de her innering na van een aan zijn mede mensen, aan zijn stad, aan zijn tijd geëngageerd man. SCHEPENKOLLEGE BRüEF AAN DIREKTEUR- GENERAAL B.R.T. In een brief aan de h. P. Van- denbussche, direkteur-generaal B.R.T.-Nederlandse uitzendingen heeft het burgemeester en Sche penkollege zijn standpunt uiteen gezet naar aanleiding van een re- aktie van de Interkommunale Land van Aalst die eerder geprotesteerd had tegen wat laatstgenoemde in stelling formuleerde als «een voor lichting» van de publieke opinie, zonder enig kontakt op te nemen met de Interkommunale die de gro te meerderheid der bevolking ver tegenwoordigd». De geïnteresseerden zullen zich herinneren dat in december II. via de Vlaamse T.V. gepleit werd voor het behoud van de Weiiemeersen, waar de Interkommunale een breekwerf voor het huisvuil plant In de brief van het kollege wordt eraan herinnerd dat de Weiiemeer sen zijn opgenomen in de «Inven taris van de landschappen van Oost-Vlaanderen», in opdracht van het Ministerie van Openbare Wer ken, een inventaris van recente da tum nl. in 1970 uitgegeven. Ook heeft het Ministerie van Nederland se Kuituur de klassering van dit natuurgebied in onderzoek geno men. KONFRONTATIE De Weiiemeersen zullen nu wel bekend zijn tot aan de top van de Vlaamse T.V. Er zit ernstig muziek in voor een konfrontatie tussen diegenen die deze terreinen in hun huidige toestand willen behouden en de anderen die van oordeel zijn dat men via een breekwerf deze ter- reinnen kan omtoveren tot een re gionale toeristische attraktie Een fraai park. Waarop wacht de Vlaamse T.V. SOC5ALE PROGRAMMA- TIETOELAGE AAN TEWERKGESTELDE WERKLOZEN Werd benoemd in vast verband de h. Jan Nijs, klerk-rekenplichtige op de proef bij het stadsbestuur met ingang van 1 januari 1973. Verlenging van de terbeschik kingstelling van de h. Jozef De Wolf assistent partime bij de ste delijke bibliotheken. Individuele weddevaststelling van de h. Emiel Buyle, adj. politiecom missaris met ingang van 1 januari 1971. Toekenning van een sociale pro- grammatietoelage aan de tewerk gestelde werklozen. Akteneming van het schorsing- besluit van de h. Gouverneur dd. 17 november 1972 van het raads besluit van 28 september 1972 en de intrekking van voornoemd be sluit wat betreft de herziening van het overlevingspensioen van Elza Van Hoe, Anna Meganck, Alice De Wuffel, Leona Soetinck, Amandine Bellon, Maria Guns, Melina Roe- landt, Rosalie Van Den Bremt, Ro salia Arijs, Irena De Boom, Malvi na Vinck en herziening van voor noemde overlevingspesioenen. Ak teneming van het schorsingsbesluit van de h. Gouverneur dd 13 de cember 1972 en intrekking van voornoemd besluit wat betreft de herziening van het rustpensioen van de hh. Frans De Meyst, Odilon Troch, Jan De Neve, Felix De Ke gel, Gaston Clarys, Cesar Verbei- ren en herziening van voornoemde rustpensioenen. Verlenging van de termijn van terbeschikkingstelling wegens per soonlijke aangelegenheden van de h. Frans Van Berghe, houten blaas instrumenten aan de stedelijke Mu ziekacademie. Sinds gisteren, 29 - 12 - 72 is de Parklaan weer degelijk verlicht. Ik zou het stadsbestuur en inzonderheid de heer schepen van open bare werken J. DE NEVE hiervoor willen bedanken en feliciteren, majr toch kan ik het niet nalaten de vraag te steilen of mijn brief over deze aangelegenheid, verschenen in de Gazet van Aalst nr. 51, hier geen positieve invloed gehad heeft. Het is toch zonderling dat het nu plots mogelijk blijkt in een week tijds de lichten te laten funktioneren, daar waar we voorheen bijna twee maanden zonder straatverlichting waren. Daar ik mag veronderstellen dat het in werking stellen en het laten branden van de lampen voor onze stad een zware supplementaire uit gave is, wil ik tot slot nog vragen waarom de noodlampen nu dag en nacht blijven branden. Hoogachtend. Luk Van Der Helst, Parklaan, 26, 9300 Aalst. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerijTel. 053/241.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 2