ELFI gekleurd witgoed uit de modewereld voor ds fijnproevers KINDERSCHOENEN schoonheids- wenken vrouwen kroniek CREMETAART MET MANDARIJNTJES Benodigd (voor de taart) 4 eieren, 125 g zelfrijzende bloem, 125 g suiker, iets zout 1 koffiiepel geraspte citroenschil. (Voor de crème) 175 g boter. 100 g poedersuiker. 1 pakje vanillesuiker, en kele druppels likeur, 1 of 2 mandarijntjes en geschaafde amandelen. Bereiding Voor de taart wordt een biscuitdeeg gebruikt. Doe de eieren met de suiker en het citroensap in een kom en zet die op de damp van kokend water Intussen kloppen met een garde tot het mengsel lauwwarm geworden is. Dan de kom van de damp ne men én verder kloppen - minstens 20 minuten lang - tot de massa als een dik wit lint van de garde afloopt. Daarna luchtig de gezeefde bloem erdoor roeren. Bestrijk de bodem van een springvorm (de aangegeven hoeveel heid is berekend op een vorm van ongeveer 25 cm middellijn) met boter, strooi er wat paneermeel op en schep het beslag erin. In een niet te hete oven schuiven en in 40 minuten lichtbruin en gaar bakken. Intussen de botercrême maken. In een met warm water omge spoelde kom de boter met een warme lepel zacht en romig roeren. Suiker, vanillesuiker en enkele druppels likeur toevoegen en de crè me op een koele plaats laten opstijven. De afgekoelde taart met een draad in twee helften verdelen, deze met botercrême bestrijken en weer op elkaar plakken. Nu de zijkant eveneens met crème bestrijken en de taart als een wiel door de ge roosterde amandelschilfers rollen. Tenslotte ook de bovenkant met crème bestrijken en met de rest van de crème roosjes langs de rand spuiten en op elk roosje een partje mandarijn leggen. GESTOOFDE KNORHAAN Benodigd 4 knorhanen, 2 uien, boter. 1 kilo gekookte langos- tines, 1 eetlepel kappertjes, 2 zoetzure augurkjes, peper, zout en 2 glazen droge witte wijn. Bereiding Wrijf de schoongemaakte vissen in met peper en zout. Snijd de uien in plakken en laat die heel zachtjes fruiten in boter, maar zo, dat ze niet meer dan geel en glazig worden. Leg dit bedje van uien in een vuurvaste schotel, leg daarop de vis. Pel de staarten uit de langoustines. Leg deze staartjes naast de vis, even als de kappertjes, en de in schijfjes gesneden augurkjes. Giet de wijn erop en enkele lepels gesmolten boter en laat de vis in een goed voorverwarmde, maar vooral niet te hete oven zachtjes gaarstoven in ruim 20 minuten. SPAANSE RIJSTSCHOTEL Benodigd 4 eetlepels olijfolie, 1 teentje knoflook, 2 kopjes rijst, 4 kopjes bouillon, wat selderijgroen, peterseie, 4 tomaten, 4 bananen, boter, zout, paprikapoeder en 4 eieren. Bereiding Laat de olie heet worden en bak hierin heel even het heel fijn gesnipperde knoflookteentje. Voeg de gewassen en goed uitgelekte rijst toe en bak deze al roerend lichtbruin. Schenk de hete bouillon erbij en laat de rijst in V2 uurtje op een zacht vuur gaar worden. Snijd de selderij en peterselie klein. Snijd de tomaten in dik ke plakken en halveer de geschilde bananen in de lengte. 3ak beide heel snel in wat boter. Strooi wat zout over de tomaten en paprika poeder over de bananen. Bak de eieren als spiegeleieren. Vermeng de gare rijst voorzichtig met de kleingesneden groene kruiden. Spreid de rijst als een bedje over een voorverwarmde schotel uit. Leg hier op de vier spiegeleieren en daartussendoor de gebakken plakken tomaat en halve bananen. Preventieve kinderschoenen en speciale schoenen voor losse steunzolen VRIJHEIDSSTRAAT 44 9300 AALST DENK AAN DE BENEN Al zitten we nu nog in de win terse koude het is weer lente voor aleer we het weten. Wie dan graag zonder kousen loopt en ook die genen die veel zwemmen moeten zorgen dat de benen er onberis pelijk uitzien. Vooral benen met lange donkere haren staan niet erg sierend. Daarom zal er onthaard moeten worden. Scheren moeten we bepaald afraden: het haar op de benen groeit tamelijk snel en het resultaat zou zijn dat de be nen na enkele scheerbeurten het uitzicht van een stoppelbaard krij gen. Natuurlijk kan men elektri sche ontharing laten toepassen, doch deze behandeling vraagt veel tijd en is nogal kostbaar. De bes te methode, die men zelf kan toe passen, is ontharen met harswas. Het vraagt wat tijd en is... een beetje pijnlijk, maar het is doel treffend. Men gaat hierbij als volgt te werk. Ontvet en desinfecteer de be- men met 70 alcohol. Bestrooi ze daarna met talkpoeder. Intussen de was smelten tot hij nog dik vloeibaar is (de was is dan nog net heet en kan geen brandwonden veroorzaken). Vervolgens met een brede penseel of stapel de was op de benen uitsmeren en dit in repen van ongeveer 5 cm breed en met zo groot mogelijke lengte. Druk de was goed aan en trek de repen - voordat deze helemaal hard en koud zijn - er met één ruk af. Hierna de huid weer met alcohol ontsmetten en een verzachtende crème opbrengen. Om de 6 a 8 weken zal men deze behandeling moeten herhalen. Dames met beenharen, die niet erg lang en vrij licht van kleur zijn, kunnen een bleekbehandeling toe passen. Hievoor een papje maken van een eetlepel zeepvlokken, een koffielepel waterstofoxyde 10 en een halve koffielepel vaseline. Omwikkel een stokje met watten en strijk daarmee het mengsel op elk haartje afzonderlijk. Probeer zo min mogelijk de huid te raken. Geef dit papje 20 minuten op de haren in te werken - liefst in de zon - en was het daarna met water af. Ook de onderamen kan men op deze manier behandelen, als dat nodig mocht zijn. Een uitgebreide huwelijksuitzet, nette stapels linnen in een naar lavendel geurende kast, uren strijken en vouwen dat is voorgoed voorbij. Tijd en ruimte zijn immers kostbaar geworden. Maar voor een keertje hoeven we er ons echt niet om te beklagen. Kunnen we geen lakens, badhanddoeken enz, meer opslaan, dan mogen we ons gerust laten verleiden door de nieuwigheden die ons elk jaar in de witgoedweken aangeboden worden. Ook dit seizoen kunnen we ons hart ophalen. Na het offensief van kleur en stijl dat enkele jaren geleden een echte ommekeer in de witgoedmode teweegbracht, met wilde be drukkingen, helle kleuren en sterke kontrasten, merken we nu een duidelijke terugkeer naar een meer rustige stijl met gestyleerde, goed geordende motieven en harmonieuze, frisse tinten. Noteren we terloops dat het witgoed zich meer en meer laat in spireren door de Klaar-om-dragen mode. Om U te helpen bij een keuze, die echt moeilijk belooft te zijn, hebben wij voor U een kleine gids samengesteld met de interes santste nieuwigheden voor dit witgoedseizoen. LAKENMODE IN KATOEN Motieven - Klassiek en elegantluxueuze garnituren met op de galons ge borduurde bloemetjes, bladeren, guirlandes en geometrische motief jes. Enkele dekors werden in kruissteek gerealiseerd. - Fantasie tot het uiterste voor geheel of gedeeltelijk bedrukte la kens en fluwijnen. charmantde gestyleerde bloemmotieven van heel kleine tot heel grote, romantische, naïeve, vlakke, met scherp getekende randen, positief-negatief, toon in toon, veelkleurig, verspreid, op rijen geplaatst of in medaillon bijeengebracht. gedurfd geometrische en abstrakte dekorsmet noppen in alle grootten, strepen in alle breedten, ruiten van alle types. origineelhet gebruik van letters (reusachtige U's voor het la ken Union-lmudra) of van woorden (Dodo voor het laken Dodo- UCO). verwarmend voor koukleumen laken in katoenflanel effen, be drukt met romantische bloemen, in vichy of met rustieke ruiten. gekoördonneerd voor huisvrouwen die van een harmonisch interi eur houden lakens met bijpassende badhanddoeken (bv. Bag- dad-Essix). Weefsels Vedette van alle kollekties katoen. Dank zij zijn talrijke kwalitei ten (zuivere tinten - aangenaam aanvoelen - absolute hygiëne) en zijn steeds betere finishes (wasbaarheid - duurzaamheid) blijft katoen aan de top van de witgoedkollekties. In langvezelig perkal, katoenkretonne en flanel worden de lakens steeds lichter, soepeler, zachter en blijven ze toch even sterk. Kleuren - frisse tinten hevig rose, grasgroen, matisseblauw, hemelsblauw* turkoois, oranje, fuchsia, violet, geel. - diepe tinten marineblauw, dennegroen. cacaobruin, karmijnrood, - of natuurlijke tinten zand - oker - noot - roest.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 11