A.C.W. neemt stedelij beleid onder de loep EISENPAKKET AAN C.V.P. De Aalsterse Gilles de wijde wereld... WERELDDAG DER MELAATSEN De politieke werkgroep van de stedelijke Kristelijke Arbeidersbe weging, samengesteld uit alle ver kezen mandatarissen, bestuursle- der< en afgevaardigden behorende tot de verschillende takken der be weging; kwam op 10 - 1 - 1973 samen onder voorzitterschap van Hersri VAN DER VEKEN, schepen. Se bedoeling van deze vergade ring was een onderzoek en bespre king te wijden aan het huidige ste delijke beleid, hetwelk naar voor gebracht werd in drie hoofdpun ter. 1 Een onderzoek organiseren of de verkozenen en afgevaardig den van de Kristelijke Arbei dersbeweging in evenredigheid van de bekomen resultaten, in spraak verkrijgen in het geheel van het stadsbestuur en het po litieke leven. 2 Een onderzoek verrichten of het programma vooropgesteld door de beweging gekoncretiseerd wordt in het stadsbeleid en of de verschillende punten ervan werden weerhouden in het par tijprogramma. 3 De bespreking van de huidige hangende problemen en vooral diegenen welke de organisatie rechtstreeks aanbelangen. Een analyze werd gemaakt van de uitslag van de laatste gemeen telijke verkiezingen, waarbij werd vastgesteld dat de kandidaten be horende tot de Kristelijke Arbei dersbeweging meer dan behoorlijk uit deze selectie zijn getreden en dat zelfs de niet verkozenen een terdege aantal naamstemmen be kwamen. De vraag of de verkozenen en afgevaardigden in verhouding van de door hen behaalde uitslagen aan bod komen bij het bestuur van de stad, werd gevolgd door een levendige bespreking. Er werd vastgesteld dat de loon- trekkenden om reden van hun ei gen beroepsleven praktisch in de onmogelijkheid verkeren van ver antwoordelijke posten waar te ne men en zodoende geminimaliseerd worden in hun mogelijkheden. Alhoewel werd opgemerkt dat zij voor bepaalde aangelegenhe den meer op de voorgrond zou den - en zelfs moeten - kunnen treden. Tevens werd gekonstateerd dat uit de begroting blijkt dat het pro gramma van de Kristelijke Arbei dersbeweging, op bepaalde pun ten na, niet volledig verwerkelijkt wordt in het huidige stadsbeleid. «VAST BRANDWEERKORPS» De werkgroep onderhield zich verder over verschillende hangen de problemen, en welke in volgor de waren Het in werking stellen van het nieuwe slachthuis en de ex ploitatievorm ervan. De stand van de TV-distribu- tie. Huisvestingspolitiek. Het verlangen van de Kriste lijke Arbeidersbeweging de gronden de Biolley niet lan ger aan hun bestemming te onttrekken en mits de nodige procedure ter beschikking van de bouwmaatschappij te stellen. De begroting 1973. Milieubescherming en het in planten van groene zones. De betoelaging van de ver enigingen. Hat personeelsbeleid van de stad, waarbij de voltallige werkgroep zich uitsprak om zo spoedig mogelijk tot de oprichting van een vast brand weerkorps over te gaan, sa men met het goedkeuren van orgnaniek reglement ervan Het sociaal beleid van de stad. Na dit interne en zeer vlot ver lopende colloqium kwam de werk groep tot de resolutie, dat een kommissie de verschillende proble men zou onderzoeken en aan de hand hiervan een vragen- en eisen pakket aan het dagelijks bestuur van de C.V.P. zou voorleggen Vooï de 20e maal... wordt dit jaar de WERELDDAG DER MELAATSEN gehouden en wel op 27 en 28 januari. Er werd in die voorbije 20 jaar heel wat gepresteerd, miljoenen melaatsen mochten het geluk sma ken genezen te zijn. Helaas, nog andere miljoenen wachten nog steeds... omdat er geen personeel is om hen te ver zorgen, omdat de nodige genees middelen ontbreken. De Damiaanaktie zet dus onver droten haar aktie voort om de openbare opinie voor dit pro bleem wakker te maken en nodige steun te vinden. Ook onze goede stede heeft in de voorbije 20 jaar reeds flink gehol pen verleden jaar konden we 286,000 fr naar de lepracentra sturen, dit jaar moet het zeker 300.000 fr worden En dat kan als alle goede mensen van onze stad iets doen De gelovigen krijgen de kans in hun parochiekerk ietste doen, de andere mensen kunnen storten op P.C. 101. 33.56 van Met keurige, uitgedoste kostumering en weelderige struisvederen hoeden hebben de Aalsterse Gilles vorig jaar het Aalsterse karnaval- gebeuren een kleurrijk karakter gegeven. In vergelijking met vorig jaar is onze groep in aantal bijna verdub beid. De groep wil nu ook een aantrekkingspool vormen voor onze stad. De Aalsterse Gilles treden alleen in hun keizerlijke stede op. Dit jaar ook, zullen de Aalsterse Gilles van de partij zijn. Zowel op zondag als op maandag zal de groep in de stad te zien zijn en zul len de toeschouwers in staat worden gesteld naar de 20.000 appel sienen te grijpen. Het toppunt van hun optreden ligt dan op maan dagavond, wanneer zij gedurende een vol uur een rondedans met bengaals vuur zullen uitvoeren op de Grot Markt. Dit alles zullen de Aalsterse Gilles kunnen verwezenlijken als ze op uw steun mogen rekenen. WIE WORDT LID VAN DE AALSTERSE GILLES ERELID 500 fr en meer. BESCHERMLID 200 fr. STEUNEND LID 50 fr. HET BESTUUR Damiaanaktie Aalst of aan de lo ketten van de ASLK, Gemeente krediet of Kredietbank hun gave storten op de rekening die de Da miaanaktie Aalst aldoor heeft. Of afgeven op het sekr. Valerius De Saedeleerstraat, 24 Aalst. Vergeet niet elke keer als we 100 fr kunnen vergaren zal in 1973 een melaatse meer genezen zijn Hartelijke dank bij voorbaat Damiaanaktie Aalst METRO-OOSTLIJN In Amsterdam, waar het paleis op de Dam op 13.659 palen staat en de bodemgesteldheid voor metro-aanleg zeer moeilijk is, heeft de voorgenomen aanleg van de metro-ooslijn, een verbluffend record tekort opgeleverd. In 1970 had de gemeenteraad een bedrag van 410 miljoen gulden voor de aanleg genoteerd. De Dienst van publieke Werken van de hoofstad heeft thans een herziene begroting aan de gemeenteraad aangeboden van 815 miljoen gulden. Amsterdam is verbluft. Wij zijn het ook. En dit betreft nog maar één tunneltje Als het tempo van de herzieningen voorlopig hetzelfde blijft, zal het eindje een zware last dragen. OUDE STAD Russische archeologen ontdekten 100 kilometer ten zuiden van Kiev bij opgravingen de ruines van een stad uit het steentijdperk, waarvan de ouderdom wordt geschat op een 5.000 jaar. Men hoopt hiermee een rijke bron van archeologische vondsten op het spoor te zijn gekomen. TELEOPERATORS Neemt de misdaad toe, dan nemen ook de middelen toe om ze te bestrijden. In de Verenigde Staten vond men de teleoperaties uit. Het is een sort spinachtig instrument, dat op veilige afstand wordt be diend en in staat is om een op scherp gestelde bom onschadelijk te maken, of een inbreker aan te vallen en met het spuiten van een ver lammend gas onschadelijk te maken, een 'vliegtuigkaper neer te leg gen. Het toestel is in zover met een robot te vergelijken, dat het alles kan wat de robot kan, doch in plaats van besturing door een interne automatiek, de besturing heeft van een levend mens op vrij grote afstand. Het toestel zal bij nog verdere volmaking zelfs in staat zijn de astronauten te vervangen; ze worden dan van de aarde af bediend. Het wordt wel zeker geacht, dat de eerste ontdekkingsrei zigers, die op verder weg gelegen planeten landen, te ver voor de mens, teleoperators zullen zijn. RAAKT OOK OP Aardgas kan na niet al te lange tijd opraken, indien niet zeer grote nieuwe gasbronnen worden ontdekt. Noord-Amerika heeft per jaar 620 miljard kubieke meter aardgas nodig en thans aanwijsbare voorraden belopen circa 8.000 miljardkubieke meter. Deze voorraad kan dus slechts dienen voor hoogstens 13 jaar. Bovendien stijgt de behoefte elk jaar. DE SPUITBUS Ter zelfverdediging wordt een spuitbus in de handel gebracht, die men in een handtas kan meedragen of onder het hoofdkussen kan op bergen. Ingeval zelfverdediging nodig is, kan men de bus op de aan valler richten en onder hoge druk (een straal van 4 tot 5 meter) komt dan een paarsrode vloeistof naar buiten, die de aanvaller wel niet ontwapent, maar vermoedelijk sterk afschrikt, want de vloeistof is niet uit de kleren weg te krijgen en de politie heeft dus een ge makkelijk middel om de dader te vinden. Men zou zo zeggen, dat het toch wel lastig wordt als de hele onderwereld bespoten kleren draagt SAHARA De Sahara is met haar oppervlakte van circa 10 miljoen vierkante kilometer de grootste woestijn van de wereld, die met haar vreselijke onherbergzaamheid voorheen een vrijwel onoverkomelijke barrière op wierp tussen de Afrikaanse zwarte wereld en Europa. Heden is het gemakkelijker met moderne hulpmiddelen de afstanden te overwinnen. Het pionieren in de Sahara is verlokkend. Want in deze uitgestrekte woesternij liggen nog ertsen verborgen in onbekende massa's en rijk dommen, In dit opzicht lijkt de Sahara op Siberië in Siberië is de geweldige koude de grote moeilijkheid, in de Sahara de grote hitte. Maar beide moeilijke gebieden zijn even rijk aan bodemschatten en dagen de moderne mens uit, om deze voorraadkamers van de schep pingsrijkdom te ontginnen

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 3