Dirk Martertsjaar kort - Ook 's nachts zit slechts 1 telefonist in hulpcentrum 900 - Personeel voor 1 ambulantie- wagen S Officiële opening Op 1 september En ook nou di t UITGEREKEND één telefonist zit ook s nachts men een niet geringe verantwoordelijkheid in het Hulpcentrum 900. Het overbekende nummer 900 is de toevlucht niet alleen voor een dringende oproep voor de ambulance ten behoeve van een zieke die naar het ziekenhuis moet, maar o.a. ook voor oproepen als gevolg van verkeersongevallen, tot en met de gepanikeerde auto bestuurder die tussen Ternat en Wetteren op een nachtelijk uur vaststelt dat zijn wagen het niet meer doet bij gebrek aan ben zine. Dat alles heeft dan die éne telefonist via de bandopnemer in goede banen te leiden, kortom in eerste instantie er voor te zorgen dat de ambulancedienst verwittigd wordt. Komt er ook al tijdens de nacht iemand voor de noodzakelijk gesloten ingang van de Brandweerkazerne, waar de Hulpdienst 900 ook gevestigd is, persoonlijk de tussenkomst inroepen dan moet dit gebeuren via de PARLEFOON. De telefonist, steeds de zelfde ene man die dan van dienst is, moet er tussen oproepen allerhande, voor zorgen dat de nachtelijke bezoeker in het ge bouw terecht komt. Met die situatie is men ongetwijfeld op de Hulpdienst 900 niet zeer gelukkig. En het is inderdaad de vraag of een dergelijke vorm van organisatie verantwoord is. De mensen van de Hulp dienst 900 kunnen daar bezwaarlijk een positief antwoord op geven. DAT KAN NOG GEBEUREN... Naar aanleiding van het bericht in deze krant, vorige week, betreffen de het feit dat een 30-jarige vrouw, na enkele tijd bewusteloos gelegen 1e hebben, niet langer wenste te wachten op een ambulance die via de 900 werd verwittigd, verstrekt het Hulpcentrum ter zake volgende toeliching De ambulance was naar St.-Ka- tharina-Lombeek en werd onmiddel lijk opgeroepen in verband met de bewusteloze vrouw aan de Vlaande- renstaat. 10 minuten later, om 17.30 was de ambulance ter plaatse. Te vergeefs, want zoals reeds gemeld had de vrouw terug op haar posi tieven niet langer gewacht. Dat zal nog wel gebeuren hoort men zeggen op het Hulpcentrum. Onvermijdelijk. Het heeft zich zelfs voorgedaan op 15 februari jl. toen een oproep kwam vanwege de Da mes van Maria voor een ingenieur die in bedenkelijke toestand naar het ziekenhuis diende vervoerd te worden. Wij konden onmogelijk tij dig aankomen, en kregen, terloops vanwege leerlingen geen prettig ont haal, De ingenieur in kwestie was reeds met een andere wagen ver voerd. HET IS DUIDELIJK De Hulpdienst 900, de Ambulance dienst kan men daarvoor niet ver antwoordelijk stellen. Van de 4 ambulancewagens met te vens ook een reanimatiewagen die door het Ministerie van Binnenland se Zaken ter beschikking werden gesteld de stad hoeft alleen voor het onderhoud in te staan. is er in feite slechts een ambulanciewagen die elk ogenblik ter beschikknig staat. Voor een tweede moet men dan maar be roep doen op vrijwilligers die men telefonisch bereiken kan. Er is slechts vast personeel voor 1 am bulancewagen. Daarbij dient reke ning te worden gehouden dat deze in eerste instantie een sektor heb ben van 34 gemeenten en in tweede instantie 14 gemeenten Als Hulpcentrum 900 omvat deze dienst 154 gemeenten, zegge deze die ressorteren onder de telefoon- kennummers 052053054 Den- dermonde Aalst Ninove-Ge- raardsbergen. SN FEBRUARI CA. 500 OPROEPEN Alleen reeds in de maand februari kwamen er voor Aalst 264 oproepen binnen, voor de andere gemeenten 228. Men make liefst zelf een to taaltje, waarbij andermaal de aan dacht kan gevestigd worden dat één telefonist deze dan maar moet ver werken. Soms gebeurt het wel dat ei een tweede telefonist wordt ingescha keld. Om welke reden dat de ene keer wel bevolen wordt en men er niet bestendig twee inschakelt, mo ge men raden. PERSONEELSPROBLEMEN Men heeft de indruk dat de dienst 900 niet bepaald goed bedeeld wordt. Er zijn blijkbaar personeelsproble men op het strikt menselijke vlak. De verhoudingen in dit complex waar Vrijwillige Brandweerdienst en 900 zijn ondergebracht zouden wel licht méér de weerspiegeling kun nen zijn van een ruimer wederzijds begrip. Niet voor niets werd er reeds eerder de zwarte vlag gehesen Het wachten is nu op de aanpak van de gemeenteraad tijdens de zit ting van maart as. waar het Ge mengd Korps ter sprake komt. A.C.W. NIEUW BESTUUR In het A.C.W. stad Aalst werd overgegaan tot de verkiezing van een nieuw bestuur. Tot voorzitter werd verkozen de h. Remi Baert en tot ondervoorzitter Rik Strij- pens. VOLKSUNIEBETOGING Tijdens de zaterdagmarkt pro testeerden enkel tientallen Volks uniemilitanten tegen Leburton, om willen van zijn eentaligheid. C V P. ABORTUS De C.V.P. raad Aalst hoorde een deskundige toelichting over het Abortusprobleem. DAVIDSFONDSPROTEST Het Davidsfondsbestuur heeft in een schrijven aan het schepenkol- iege geprotesteerd tegen de ver mindering van subsidiering. Het Dirk Martensjaar 1973 werd door het komitee alles zins mei veel zorg voorbe reid. Dat bleek duidelijk uit de perskonferentie die donder dag werd gehouden als aan loop tot een ruime informatie over de talrijke manifestaties in de schaduw van het stand beeld van die wonderlijke man die in weerwil van zijn intellekt, van zijn humanisme in latere eeuwen bij de opeen volgende generaties Aalste naars nog op de koop toe ui termate populair wsrd. Vrij Technisch instituut rekonstfu- eerde oude pers. Er wordt in een gestencileerde brochure nog eens aan herinnerd dat Dirk Martens (1446-1534) een zoon was van gegoede burgerij. 250 uitgaven zijn van hem bekend, waarvan de literaire spoorloos zijn. Centraal in dit Dirk Martensjaar is ongetwijfeld wel de tentoonstelling waarbij gepoogd wordt de mens en de drukker ten voeten uit te teke nen. Deze tentoonstelling blijft ge opend van af september tot einde oktober in het Oud Hospitaal. In de Belfortzaaal wordt dan de boektech nische afdeling geëxpozeerd met o. m. de in het Vrij Technisch Instituut gerekonstrueerde pers. Een kon- struktie die alleszins een merkwaar dige prestatie is. Aansluitend bij deze manifestatie wordt een fraaie katalogus uitgege ven alsmede de gedenkpenning naar een ontwerp van beeldhouwer G. Aglane uit Nijvel. Verder ook kaarten van de stad en 'i Land van Aalst alsmede een facsmili van het oudste boek door Dirk Martens in België gedrukt Een postzegeltentoonstelüng gaat door, met eerste dag ai- stempeling. Voorzien is opk. de uitgifte van een speciale f?ir.k Martenszegel. Konferenties over Dirk Marten: en het humanisme Hedendaag se vormen en mogelijkheden var informaties. Optreden van het Johannes Ockegemgezelschap bij de openingsplechtigheden op 1 sep tember Auddite Nova verzorgt een Plechtige H. Mis in de St. Maar tenskerk, uitgezonden door de Vlaamse T.V e In het kader van Voorstei.'in van het Festival van Vlaandere te Aalst, verleent ook het Ca pella Antiqua Munchen zijn medewerking. De Aalsterse kui! turele verenigingen, inzonder heid de koren, instrumental^ ensembles en toneelgroepen worden tevens ingeschakeld 9 Op initiatief van de dienst Ar tistieke en Edukatieve Uitzen dingen van de B.R.T., o.l.v J Verhaeghe, een lustrumprogram ma -500 jaar Boekdrukkunst en 20 Jaar T.V. in Vlaanderen Oude Volksspelen waarvoor men beroep heeft gedaan op beken de volkskundige Renaat van der Linden. De Aalsterse Grote Markt wordt dan het kader van een Mini-spel met grenzen Optreden van de Kunstgroep Wolfsangel Tenslotte gaan. zoals hier reeds reeds vroeger werd gemeld een aantal kongressen door o.m van de bibliothekarissen. He Dirk Martenskomitee patroneert tevens het Kongres voor Direk teuren van Hogere Drukker- scholen dat van 20 tot 24 sep tember te Gent plaats heeft in het Hoger Instituut voor Grafisch Onderwijs. NOG EEN SOUVENIER 1938: PRINS KARNAVAL ROBERT RENONCOURT Aansluitend bij het artikel in onze vorige editie Een Halve Eeuw Karnaval schrijft ons Gustaaf de Stobbeleir Mijn memorie heeft mij een ogenblik in de steek gelaten in verband met de verkiezing van de eerste prins karnaval. Schepen Ringoir die ook reeds sedert 1938 lid is van het Feestkomitee herinnerde mij eraan, dat door leden van het komitee, bij mij thuis beslist werd Robert Renoncourt aan te stellen als Prins Karnaval. Rober Renoncourt, sedert meerdere jaren overleden, mocht dan evenals zijn twee vrienden, Arthur Dierickx en Omer Dierickx, echte Karnavalisten, in de karnavaloptoch meerijden In open rijtuig, bespannen met twee fraaie paarden. Aan de poort van het stadhuis werd aan Robert Renoncourt een geschenk aangeboden. Schepen Van den Eede herinnert zich nog dat Robert Renoncourt een prachtig met zilveren paillet ten versierd clownkostuum droeg. Het was in 1954 dat de eerste verkiezing van Prins Karnaval door ging in de zaal Madeion (bij Oscar Van Paemel), ingericht door de Bond van Politieke Gevangenen (voorzitter tot op heden De Stobbeleir). E. H. MUSSCHE PASTOOR TE HERDERSEM E.H. Mussche werd tot Pastoor aangesteld te Herdersem in \<er vanging van E.H. De Ro. Pastoor Mussche werd in 1948 priester gewijd en was tot 1956 leraar aan het kollege te Oudenaarde. In datzelfde jaar werd hij aangesteld tot onderpastoor op de St. Jozefparochie te Aalst. Als dusdanig gaf hij dra blijk van een kristelijke sociale bewogen heid en genoot een grote waardering bij zijn parochianen en in jeugdmiddens. Aan de nieuwe pastoor onze oprechte gelukwensen.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 16