Herdenking Priester Daens HonKy en leiili lüiisti politie wsm is aap Toch Aalsters bier op as. Jaarbeurs EEN STAD TE ZIEN Stadsfeestzaal kan niet tijdig klaar komen LEO SANDERS PASTOOR DEKEN VAN NEVELE IB VAARWEL AAN AALSTENAAR Dinsdag werd te Nevele Pastoor- Deken Leo Sanders ten grave gedragen. Een vroeg afscheid van dit leven. Op zijn laatste tocht begeleid door zijn parochianen en vrien den uit zijn geboortestad. In de Denderstreek was Leo Sanders geen onbekende figuur. Priester gewijd enkele maanden voor de tweede wereldoorlog uitbrak zou hij tot in 1946 lera ren aan het bekende St. Catha- rina-kollege te Geraardsbergen en vervolgens tien jaar als Kape laan van Immerzeel de kans krijgen om zich tenvolle voor zijn medemensen in te zetten. Pastoor in het Zuid-Oostvlaamse St. Martens-Lierde werd hij in 1970 aangesteld tot Pastoor-De ken van Nevele. Hier zou hem niet meer de tijd toegemeten worden om zijn rijke priester gaven ten volle te ontplooien. Ziekte zou hem neervellen. Wie pastoor-deken Leo Sanders als parochiaan, als vriend van nabij heeft gekend, getuigt spontaan hoe onbeperkt de in zet van zijn priesterleven is ge weest. «Ik dien» was voor hem een zin rijk devies. Waar hij ook stond als priester hij leefde mee met zijn parochianen. Hun problemen waren ook de zijne en dies acht te hij het zijn plicht ermede aan te verhelpen. Velen zullen in hem blijven waar deren zijn zekereheid, wat hem toeliet anderen in hun diverse geestelijke moeilijkheden bij te staan; maar ook en niet het minst zijn eenvoud, zijn mens zijn onder de menzen, zijn on verwoestbaar vertrouwen in de Belofte van Kristus. Op ZONDAG 17 JUNI zullen Priester Adolf Daens en zijn volgelin gen te Aalst luisterlijk worden herdacht. Na de mis van 10 u in de Sint-Maartenskerk heeft in het stadhuis van Aalst een akademische zitting plaaats. Bij die gelegenheid zal worden aangekondigd dat het Priester-Daenscomité, met als voorzitter Frans DE NEVE, wordt omgevormd tot een wettelijke stichting het Priester-Daensfonds. Dit fonds zal alle studies ten opzichte van de sociale strijd in ons land aanmoedigen, o.m. door het verlenen van een tweejaarlijkse prijs aan totnogtoe niet-gepubliceerde werken, universiteitstesissen, enz. Bovendien zal het Fonds medewerken aan manifestaties in Aalst of elders, die overeenstemmen met zijn doel. De betekenis van deze werking zal ver boven het plaatselijke uit stijgen. Een beweging, begonnen te Aalst, zal belang krijgen voor het hele Nederlandse taalgebied. De voorwaarden van aansluiting bij het Fonds zullen op 17 juni worden medegedeeld. De grote Feestzaal ten stadhuize zal niet tijdig voor de Dirk Mar- tensfestiviteiten klaar zijn. Dit zei Schepen De Neve vrijdag jl. tijdens een persbezoek aan de talrijke openbare werken in de stad. De stadhuisfeestzaal zelf wordt momenteel grondig hersteld. Wat wel nodig is nadat sedert tientallen jaren het ganse interieur niet meer was opgefrist. Deuren, ramen, traphal, kleedkamer, transept (houtwerk en orna menten) worden nu stevig gerepareerd. Ook de parketvloer krijgt een nieuwe beurt en hopelijk slaagt men er in het verraderlijke kraken te voorkomen in de traphal. Maar dat het balkonnetje achteraan er de brui zou aan geven kon men nu eenmaal niet voorzien. AAN DE DENDERMONDSE STEENWEG Spijts het aandringen van hun pleegouders, van de buren zijn Honky en Tonky tijdens het voorbije weekeinde blij ven zitten in een boom van een tuin aan de Dandermond- se Steenweg. Vonden zij het gezelliger in buurmans tuin dan in hun eigen oord Wis zal het zeggen. NIET BANG VOOR UNIFORMEN Nu bracht die buurman wel begrip op voor de kapriolen van Honky en Tonky, jong als het duo is, maar ten lange laatste ge droegen ze zich toch wel wat onvoeglijk. Zelfs bananen in het huis van hun gastheer ontsnapten niet aan hun culinaire lusten.; Honky en Tonky deden maar wat hun ras eigen is Ze keken j speels de aap uit de boom. Tot men het beu werd. Drie Aalsterse politieagenten werden er bijgehaald in de veronderstelling dat Honky en Tonky tenslotte, toch zouden kapituleren voor de zoete woordjes van de jongens van het Kanunnik Colinetplein. Eilacie Jonge spruiten van het puurste apenras weken ze niet van de traditie af, hielden de politiemannen voor de aap en ble-: ven verder nestelen en slingeren in de boom. In tegenstelling met wat hier in een vorige editie werd gemeld ziet het er toch niet naar uit dat ditmaal niet-Aalsterse bieren de proevers en de dorstigen ter jaarbeurs 1973 zullen aange boden worden. De Aaisterse brouwerijen krijgen via een prijsaanbod ruim schoots hun kans. Er is hier nog geen café, zei iemand, toen het busje - bela den met de vroeder vaderen burgemeester de Bisschop, de Schepenen De Neve en Bo- gaert, ambtenaren van Open bare Werken en de geïnviteer de krantenjongens ter hoogte van de Beekveldstraat - halt hield. Het komen en gaan van hon derden auto's in de buurt van het parkeerplein in aanleg, aan de achterzijde van wat luister rijke moderne Keizerhallen wor den, kan inderdaad wel een of ander lokale toekomstspecia list met sukses inspireren. De bewoners van de Beekveld straat hebben nu niet langer meer het kijken op wat zo fraai heet een «blinde muur» en op fabrieksschouwen. De voormali ge Filterie Impériale wordt een integrerend deel van het stads centrum, van het stadsleven. Schepen de Neve verstrekt uit leg Wat het allemaal worden moet. Schepen Bogaert valt in. Hij denkt aan de prestigieuze Hallen van Kortrijk. De stationswijk is één werf. De oeroude Vlaamse kassei straten worden afgeschreven. De verwoestte N.M.B S.omhei ningen langsheen de Majoor Claserstraat verdwijnen. Het groen op de spoorweghelling blijft niet langer geïzoleerd. Het wachten is natuurlijk op een nieuw reizigersstation, maar dat behoort niet tot de bevoegdheid ofte verantwoor delijkheid van Aalsterse Open bare Werken zoniet is de kans groot dat Schepen De Neve volgend jaar reeds met een projekt voor de pinnen zou ko men. Schepen Bogaert zegt dat het allemaal veel geld kost. Sche pen De Neve knikt dankbaar. Een stuk Ringlaan (met de Vi- adukt aan de Dendermondse- steenweg) het voorlopig nieu we keurslijf van de stad. Het is duidelijk P.V.V.bouwheer Van Audenhove is destijds te Brussel te vroeg begonnen. Maar de helling in de richting van de Boudewijnlaan, ter hoogte van wat een kruispunt met de Ledebaan wordt moet wel aanzetten tot bedachtzaam rijden. Weldra zullen die van de fraaie Boudewijnlaan erva ren dat zij metterdaad aan een Ringlaan huizen. Hier moet het nieuw stedelijk ziekenhuis gebouwd worden, vertelt Jan de Neve, ter hoogte van het begin van de Siese- gemlaan. Links en rechts van dit stuk Ringlaan merkt men hoe mettertijd zal gepoogd worden bouwgronden allerhan de aan de man te brengen. Ter hoogte van de Kwalestraat- Nieuwerkerken raakt de Ring laan bijna het nieuwe Bunga- lowtje. Enkele tijd geleden is de eige naar gaan informeren in het Antwerpse, omtrent de moge lijkheid zijn ganse hebben en houden enkele meters te trans porteren. Dra zullen in deze buurt de nieuwe gebouwen oprijzen van de Generale. Het domein van Schotte ligt daar links als een oase van rust en uiteenlopende verwachtingen. Men denktOppassen of het ganse projekt dat het Tehuis voor Bejaarden, het toekomsti ge Ziekenhuis in een gondel van groen plaatst, kan wel eens verknoeid worden. De Hoezekouter is niet meer zoals weleer. Wegwijs worden voor autovoerders is hier niet vanzelfsprekend. Jan De Neve weet dat Openbare Werken Brussel er eerlang zal aan verhelpen. De herhaaldelijk gekontesteer- de Wegenbouw heeft wel in een minimum van tijd de Park laan gemodemizeerd. Met een te scherpe bocht precies voor het Burgemeestersplein. Wij hebben terecht niet laten raken aan het ParK* Over de Zeebergbrug De be zoedelende Wegenbouwinstal- laties Die worden nu korte lings opgeruimd, tot opluch ting van de bewoners uit de omgeving. En dan komt de ganse bent in de andere stad Mijlbeek. Het Anderlecht van Aalst met dien verstande dat men het hier nu reeds doet met een nieuwe abattoir. Voor een maal hebben we een voor sprong op Groot-Brussel. Eigenlijk gaan wij nu eerst wat zien Het Mijlbeek van de toe- komst* waar de gronden nog geen 500.000 a 1 miljoen per are kosten, zoals in het oude stadscentrum. We komen er eerstdaags terug. Inmiddels wel bloemen voor de Ambtenaren van Openbare Werken. Jan de Neve glundert als hij later lof wordt toege zwaaid door stadhuisveteraan Gustaaf de Stobbeleir de man van La Dernière Heure en de Kapucijnenlaan waar de bomen nu blijven staan

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 16