weekkalender Frieten verorberen te Ninove L E Z E R SCHRIJVEN PLECHTIGE AUTO- en MOTO-ZEGENING MAANSTANDEN Edelstenen slijpen als vakantiehobby de gazet van aalst FUSIEPLANNEN De fusies van gemeenten is ge lukkig weer volop in het brandpunt van de belangstelling. Niet alleen de C.V.P. en de V.U. maar ook de B.S.P. maakten reeds hun plannen nopens de samenvoeging van de gemeenten bekend. Hieruit kunnen wij reeds enkele besluiten trekken. Ten eerste zien wij een enorme diversiteit in de verschillende plan nen. In de C.V.P. alleen zouden er al drie verschillende voorstellen zijn. Het lijkt soms een waar opbod te zijn nopens de groote en het aantal; inwoners van de toekom stige te fusioneren gemeenten. De C.V.P. spreekt in verband met Groot-Aalst van een minimum van 75.000 inwoners, de B.S.P. wil een minimum van 84.391 inwo ners, en senator Wim Verleysen wenst zelfs een Groot-Aalst met 103.995 inwoners. In het oorspron kelijk plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken (waarmee al les begon) voorziet men «slechts» Lezersbrieven en eventueel onge vraagde artikelen die in deze ru briek verschijnen, vertolken uit sluitend het standpunt van de betrokken korrespendent. Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemoti veerd verzoek kunnen brieven ge publiceerd worden zonder naam en adres. 69.258 inwoners. En de namen van de gemeenten, die bij Aalst zou den moeten komen, zijn ook alles behalve identiek. Verder stellen wij ook vast dat, naarmate bepaalde voorstellen be kend werden, steeds meer om meer verzet rijst bij de kleinere gemeenten, vooral dan bij deze die bij Aalst zouden worden gevoegd. Dat het financieel argument, die o.a. in dit verband gebruikt wordt een demagogisch argument zou zijn, zoals u beweert, lijkt mij ook alles behalve juist. Vele Aalsterse prominenten bekennen zelf dat één van de doeleinden van de fusie is dat de benarde toestand op finan cieel vlak waarin Aalst zich op dit ogenblik bevindt, enigzins in even wicht zou gebracht worden. Opvallend bij dit alles is ook hoe weinig de bevolking van de gemeenten (hiermee bedoel ik niet de politieke mandatarissen) zelf bij de fusieplannen betrokken wordt. De B.S.P. en de V.U. wen sen terecht duidelijk de bevolking te raadplegen en hun inspraak te geven in de fusieplannen. Het komt er inderdaad op aan zo vlug moge lijk met de raadpleging van de in woners te beginnen. Men zou het daarbij zo ruim mogelijk moeten zien, dus niet alleen per gemeente maar zelfs per wijk. Ook wordt dringend noodzakelijk dat de partijen onder elkaar eens hun standpunten confronteren, zo dat men met een welbepaald dui- .delijk plan naar de bevolking en vooral naar de overheid kan gaan. Maar wensen zij dit zelf wel vol doende Hoogachtend. Luk Van Der Helst. N.v.R. Tijdens publieke vergade ringen i.v.m. de fusieplan nen laten sommige burge meesters van omliggende gemeenten (men begrijpe hun gehechtheid aan de burgemeesterssjerp) niet na, zo heel terloops te wijzen naar de financiële situatie van de stad Aalst Nog vorig jaar zei een hunner We zijn niet be reid de zware schulden lasten van Aalst op ons te nemen». Daarbji laten sommige van deze burgemeesters niet na er op te wijzen dat hun gemeentenaren in een «Groot Aalst» hogere belastingen zullen moeten betalen. Zij verzwijgen wel dat de hoge financiële lasten van de stad een gevolg zijn van haar rol als verzor gingscentrum. En dat is demagogisch zonder meer. LEVENSWIJSHEID Een aiciest of een avonturier? Die houden niet van instandhou ding, die scheppen, ontdekken of hernieuwen liever WENS HUN EEN GELUKKIGE NAAMDAG Zondag 10 juni Edgar, Maurin, Oliva. Maandag 11 juni Barnabas Flora, Rosalina (Rosina). Dinsdag 12 juni Guy, Ig- naas, Johan, Leo, Odulf. Woensdag 13 juni Antonius (Antoon. Anton, Toon, Teun, Tony) Rambert. Donderdag 14 juni Anastaas Hartwig (Herwig) Rufien, Valeer. Vrijdag 15 juni Aleidis (Ze- delheid, Aletta, Aiiaa, Alice, Lies- je), Modest, Vitus. Zaterdag 16 juni: Alina, Benno, Justina, Lutgart (Lutgarda Lutgarde). gen, waaronder de H. Geest neer daalde - Heden Vaderkensdag Vrijdag 15 juni H. Cressen tinus, patroonheilige van de voed sters. H. Vitus, patroonheilige van de akrobaten, bedelaars, bloemis ten, dansers en goochelaars. Zaterdag 16 juni: Julitta, patroonheilige van de ververs. H Lutgardis, patroonheilige van de Vlaamse Taal en Letterkunde. HEILIG EVANGELIE VAN ZONDAG Pinksteren «De werking van de H. Geest» Joh. XIV 23-31. STREEK Schepen Armand de Riemaecker van Ninove is boos. De oud C.V.P.senator neemt het niet dat pakjes frieten met ma yonnaise en pikkels en wat al meer door oververzadigde kon- sumenten in de omgeving van frituren achteloos worden weg geworpen. Een glibberige brij die daaren boven het stadsbeeld ontsiert. Schepen De Riemaecker, van wie men niet kan beweren dat hij nooit zegt wat hij denkt heeft nu het voornemen bij de Ninoof- se raad een voorstel in te dienen waardoor het verorberen van frieten langs de openbare weg te Ninove verboden wordt. Men zou natuurlijk ook te Nino ve de frieten kunnen rantsoene- ST-KRISTOFFELGILDE KAPUCIJNENCLOOSTER ZON 10 juni 30 juni OP 4u30 4u33 ONDER 20u55 21u00 op zaterdag 16 juni na de H. Mis van 18 uur op zondag 17 juni na de H. Mis van 9 uur in de parochiekerk der Paters Kapucijnen Kapucijnenlaan 95 te Aalst. Pedrikant pater Roger Reuse, Gardiaan te Brugge. In de beroemde edelstenenstad Idar-Oberstein, gelegen aan het idyllische riviertje dat zich de Nahe noemt, wil men de vakantiegan gers deelgenoot laten worden aan het fraaie beroep dat daar hoofd zakelijk uitgeoefend wordt, nl. dit van edelsteenslijper. Liefhebbers daarvan leren onder leiding van ge oefende krachten en in moderne werkhuizen hoe een ruwe steen bewerkt wordt tot hij een fonke lend juweel geworden is. Het hoeft helemaal niet eento nig te worden voor diegenen die van afwisseling houden vermits er drie soorten vakantiekursussen be staan. Het kortste seminaire duurt slechts van donderdag tot zondag en daarbij krijgt men vijf uren on derricht. Dat kost, met inbegrip van slagen en ontbijt, tussen 159 Mark (2.250 fr) en 246 Mark (3.400 fr). Een kursus van zaterdag tot za terdag gaat uiteraard een heleboel meerkosten, terwijl men tenslotte ook kan opteren voor een kursus van twee weken, waarvan de kos ten tussen 9.070 fr en 12.500 fr liggen. Inbegrepen zijn telkens een bezoek aan een juwelententoonstei- ling. aan het Heimatmuseum, de historische agaatslijperij en de dia mantstudio. Bovendien krijgen de deelnemers nog een koeponboekje dat recht geeft op allerlei vermin deringen en geschenken. Meer inlichtingen verkrijgt men bij de Duitse Dienst voor Toerisme te Brussel, Luxemburgstraat 23. Volle Maan, 1 5juni te 21u55 Laatste Kwartier 23 juni te 20u45 Nieuwe Maan 30 juni te 12u29 BIJZONDERE DAGEN Zondag 10 juni Pinksteren Terwijl voor de Joden het Pink sterfeest op de 50e dag na Pasen herinnerde aan de wetgeving op de berg Sinaï, is voor de Christen dit feest de herdenking van de neder- daling van de H. Geest en van de openbare stichting der Kerk. De rode kleur der misgewaden, die heden zowel als op de vigiliedag en tijdens het octaaf gebruikt wordt, herinnert aan de vurige ton- AGENDA Zondag 10 juni AuveUis Petanquespel internationaal toer nooi van 13 u.af Chimay Snel heidswedstrijd voor motoren net side-cars te 9u30 Géraardsber- gen Dag van de muziek - Optoch ten en taptoe met internationale muziekkapellen van 10 tot 18 u Halle Te 15 u Mariale Stoet Al legorisch en historisch gedeelte Oudenaarde Nationale Auto mobielslalom MorsenetTradi tionele motorcross te 13 u Nij vel Internationale Autorace, For mule 2 Oostende Interna jona- Ie Atletiekwedstrijd te 15 u Ronquieres Verlovingskoffietafel Zolder Automobielwedstrijd op het circuit Terlanen Remou- champs ook op 11 juni: Autarally en volksdansen. Maandag 11 juni Diksmuide Boter- en Kaasfeesten - Bloemen markt - Antiekmarkt Ecaussin- nes-Lalaing 60e Verlovingskoffie tafel Gerpinnes Folkloristische Sint-Rolanda-mars de ganse dag NieuwpoortNationale Herden king aan alle op zee omgekomen vissers te 10 u Oostduinkerke Garnaalstoet Roeselare Markt- feest Trazegnies Verlovrngs- koffietafel Veurne Bloemen markt van 10 tot 18 u Wendui ne Zeewijding en processie te 10 u. IN DE NATUUR yan 11 tot 13 juni: gewoonlijk onweerachtig. VOLKSE WEERKUNDE 11 juni Als het regent met Sint Barnabas, Zwemt de oogst in een waterplas. 15 juni Met Sint Vitus komen de vliegen weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerijTel. 053/241.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 2