op alle PETANOUE COMAR SPORT KAATSEN Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel 225.59 Zegels Valois DENDERSTREKERS OP HET VOORPLAN m OOST-VLAAMS KAMPIOENSCHAP In het schitterend geslaagde geslaagde kampioenschap van Oost Vlaanderen dat te Eronde- gem werd gehouden zijn verschei dene Denderstrekers op het voor plan kunnen komen, alhoewel de titel in andere handen terecht kvyam. De geschiedenis van deze titelstrijd werd geschreven door elf renners die even voor half koers de beslissing voor hun rekening namen en ook niemand meer lieten terug komen. Voordien had bijzonder de Erpenaar Alain De Smet zich langs zijn beste zijde getoond want hij was er steeds bij toen de eerste schermutselingen tot stand kwa men. Het was dan duidelijk dat de tajentrijke Denderstreker een oog je had op de provinciale trui en deze zienswijze werd nog meer van kracht toen zoals hoger ge meld elf renners zich onweerstaan baar aan de spits en Alain van dit kopgroepje een der meest be- drijvigste was. Bij deze kopgroep fungeerde ook de lokale man Mare Pe.Deyri, de verrassende neofiet Etisnne Van Wesemael en Dirk Waeyenbergh, zodat de Dender streek met een viertal vooraan sterk vertegenwoordigd was. Voeg daarbij dat wij in de achtervolging een zeer bedrijvige Luc Heylen- bosch aan het werk zagen, zodat het gewest beslist een hoge borst mocht zetten. We hadden noch tans de indruk dat de meeste ren ners zich niet ten volle bewust waren van de zwaarte van het par koers waarbij de beruchte helling op de stenen aan de kerk van Erondegem een belangrijke rol speelde. Naarmate de wedstrijd vorderde verkeerden inderdaad steeds meer en meer renners in moeilijkheden met ondermeer Alain De Smet die tijdens het eerste gedeelte te veel hooi op de vork had genomen en er naar het ein de na een klein defekt volledig doorzat. De Erpenaar was duide lijk over zijn krachten heen zodat hij zelfs nadat hij vooraan was moeten achterblijven door de ach tervolgers werd voorbij gestoken. Vooraan waren het dus Mare De Deyn, Dirk Waeyenberg en Etien- ne van Wesemael die van de Den derstreek overbleven om tegen hun vluchtersgezellen Van De Velde, De Vleeschauwer, Heyvaert, Ver hulst, Marc Dierickx, Van Grem- bergen en Beeckman het duel uit te vechten voor de zege. Toen ech ter op een paar ronden voor het einde de zeer frisse Ludo Hey vaert zijn beste wapens hanteerde was slechts Mare Dierickx bij machte om hem van antwoord te dienen. Luc Beeckman gaf zich echter niet verloren en na een zware inspannig kon hij op zijn beurt vooraan aanpikken zodat 3 renners aan het kommando reden. Het was op dat moment dat het lokaal idool Mare De Deyn die zich duidelijk had laten verrassen uit de achtergrond met veel brio kwam opdagen. De sterke Mare naderde meter voor meter doch daar het drietal juist aan de eind- rush was begonnen kwam hij vijf tig meter te kort om de koplopers nog bij de lurven te pakken. Met een mooie vierde plaats waren nochtans de vele bewonderaars van de Erembodegemnaar in de hoog ste hemel. Achter hem was het de Erpenaar Etienne van Wesemael die een dik applaus kreeg toen hij als zevende aantikte, terwijl ook nog Dirk Waeyenbergh en Luc Heylenbosch op een fraaie ere plaat beslag legden. STEEDS MARC VAN HAUWE Marc Van Hauwe die zich dit sei zoen opgewerkt heeft tot een der beste nieuwelingen van het land was nu weer aan de eer te Vloes bergen. De kleine Aalstenaar had het er nochtans op te nemen tegen de gevaarlijke streekrenner Patrik Meert doch alhoewel deze gewei dig tegenspartelde moest hij zoals trouwens al de anderen de heer schappij van de Aalstenaar aan vaarden. Deze veroverde dan ook met brio zijn zoveelste zegetuil van het seizoen. DOORTOCHT RONDE VAN FRANKRIJK Tijdens de tweede rit van de Ronde van Frankrijk, op maandag 2 juli, met vertrek te Sint-Niklaas zullen de renners om 2u54 te Aalst doorrijden. Komende uit Wieze, Herdersem. zullen de renners volgende straten doorrijden Verbrandhofstraat, Nieuwbrugstraat, Pierre Corneliskaai, Josse Ringoirkaai, Molenstraat, Grote Markt, Nieuwstraat, Keizerlijk Plein, Geraardsbergsestraat (in de richting Erembidegem-Terjo- den). PETANQUENIEUWS VAN ALOSTA De Petanqueclub Alosta groeit met de dag en waar de hoeveel heid steeg, mocht Alosta ook in hoedanigheid succes boeken. Er zijn nu 101 leden, allen actief spe lend, belangloos de sport beoefe nen, als hobby in hun vrije tijd, Alosta heeft wekelijks een oefe ningsdag (op woensdagavond) en een ledentornooi (op zaterdag avond) in zijn lokaal (met 8 bin- nenpisten) en op zijn talrijke bui- tenpisten gelegen Beukenhof, Lan- gestraat 12 Aalst. Alosta neemt deel met 3 ploe gen aan de wintercompetitie, richt zelf zomertornooi en tornooi voor niet gefedereerden in. Alosta neemt deel aan talrijke zomertor nooien ingericht door andere clubs. Liefhebbers van echte ontspan ning waar ouderdom - geslacht of overtuiging niet de minste rol spe len - kom eens kijken bij Alosta Geen enkele sport wordt be oefend met zo weinig kosten. Kom vooral in de week van de VRIJE TIJD (van 22-6-73 tot en met 2-7-73) eens even binnen in de Keizershallen (gewezen fabriek «Kapiteintjes» Keizerlijke Plaats) waar iedere avond Alosta wedstrij den met een zusterclub en waar de liefhebbers ingelicht worden omtrent deze sport, die een ge weldig succes kent in Vlaanderen en België. Vergeet de INITIATIE -manifes tatie niet op zondag 24-6-73 van af 15 uur. Ons bestuur staat te uwer beschikking voor alle inlich tingen (reglement enz.). Breng Alosta een bezoek - U zal er geen spijt van hebben. SN HOGERE III In Hogere III heeft Welle zich andermaal kunnen onderscheiden met er de titelkandidaten van Wils kracht Moorsel van langs te geven. Bijzonder Heymans was weer de grote uitblinker en hij had er ook een sterk aandeel in toen de Een- drachters vlot tot 5-0 konden uit lopen. Moorsel kon wel reageren doch aan de rust was de stand toch reeds 8-4 in het voordeel van de lokalen. Na de hervatting maak ten de thuisspelers de kloof met 11-6 waarna men ook afgetekend de overwinning veroverde. Een Een grootse verrichting werd ook gebracht door Appelterre die geen ogenblik de gasten van Lebbeke aan bod heeft laten komen. Na een 6-0 stand slaagde Lebbeke er na dien in van slechts drie spellen te veroveren zodat de Tabaksplanters natuurlijk zonder moeite de drie punten op zak staken. De gastheren van Steven Moor sel hebben geen verhaal gehad te gen de topploeg van Ninove. Beu lens kon weliswaar een stukje van de achterstand goed maken toen de Stekjesmannen waren uitgelo pen en ook nadien kon men nog even tot 5-9 terugkomen doch van dat moment af namen de bezoe kers de teugels in handen om de ze niet meer te lossen. Voor Herleving Aalst schijnt er in deze kompetitie niets te rapen want eens te meer bleef men met lege handen. Deze maal gebeurde zulks bij de gastheren van PR. W. Ronse dié eenvoudig de moedige Houtmarktjongens onder de voet liepen. STEEDS WSEZE !N HOGERE EI In Hogere Twee blijft Wieze on geslagen en nu waren het de gas ten van Hamme die aan de supe rioriteit van de Brouwers moesten geloven. De leiders brachten zelfs de stunt op van alle spellen te ver overen, wat duidelijk de heer schappij van de bijna zekere kam pioenen van Wieze onderstreept. LIEFHEBBERSVERBOND GEWEST AALST We zouden best schrijven Aalst boven want al de formaties van de Ajuinstad bleven aan de winnende hand. Natuurlijk was zulks het ge val voor de leiders van De Krefters die de Nieuwerkerkse Denderzo- nen geen kans gaven, terwijl ook de Belskens tegen het nochtans niet te onderschatten Madelons Ninove puik zegevierden nadat de lokalen zich toch sterk hadden ver dedigd en ook de Telefoonjongens deze maal niet uit de toon vielen doch het ook haalden tegen het nochtans gevreesde Groenendalers Moorsel. In deze reeks kunnen we ander zijds nog de lof maken van de Erembodegemnaars van De Heuvel die zich goed herpakten tegen het in wederopstanding zijnde Michrels terwijl de Moorselse Three Stars heel wat last hadden met de figu ranten van Lucas en de Warkens- vrienden geen moeite hadden om het zwakke Flintstones aan de trap 'te binden. DENDERVERBOND GEWEST AALST In het Denderverbond kreeg de nochtans verdienstelijke formatie van de Charlies een veeg uit de pan door de gastheren van Den derbelle die meteen hebben aange toond van in de eindstrijd hun woordje nog te kunnen meepraten. Ook de andere Aalstenaars van Atlas trokken aan het korste eind van de koord tegen Lebbeke, ter wijl het Aalsterse derby tussen Odessa en Schuurken afgetekend gewonnen werd door de lokalen. Anderzijds had den Blok niets in te brengen tegen de sterke Wal- lekensploeg terwijl Mespelaie wei nig spel maakte met Erembode- gem. DE VERWACHTINGEN In het Liefhebbersverbond gaat deze maal al de aandacht naar de wedstrijd tussen de Aalsterse Belskes en de stadsgenoten van de Krefters die best de beslissing in de titelstrijd kan brengen. Alhoewel we tippen op de grootmeesters van de Krefters zou het ons toch ook niet verwonderen indien de Belskes het pleit zouden halen De Heuvel krijgt een kwade brok met het bezoek aan Groenendalers Moorsel, terwijl de Aalsterse R.T.T. mannen beslist niet bij voorbaat ge wonnen zijn in de strijd tegen de Warkensvrienden van Okegem. Tenslotte wordt het zeker een nieuwe overwinning van de Kluize naar Erembodegem tegen de thuis spelers van Denderzonen Nieuwer- kerken terwijl ook Michiels in de strijd tegen Madelons en Lucas in duel met de Flintstones de zege vlag moeten kunnen hijsen. In het Denderverbond wordt van de Charlies verwacht dat zij weer wraak zullen nemen met de komst van Lebbeke, terwijl De Keizer Hofstade zwaar werk op de scho tel krijgt tegen de gasten v. Mole ken. Atlas en Schuurken zullen be slist zorgen voor een spannende en gelijk opgaande partij terwijl Den Blok en Odessa een ander Aalsters duel zullen uitvechten ©«rrs - v<- BIJNA JEF POLLET De eerste halve marathon in de Denderstreek die te Denderhou- tem voor het voetlicht werd ge bracht was ei zo na reeds een overwinning voor de Aalsterse po litieagent Jefke Pollet. Inderdaad het was de Aalstenaar die reeds vrij vroeg in de wedstrijd voor .de afscheiding zorgde en toen hij zijn beslissende punch plaatste was slechts de Gentenaar Marnix Ste vens bij machte om de ontketende Aalstenaar bij te houden. Spijtig genoeg diende de Eendracht atleet nadat hij het zwaarste werk voor zijn rekening had genomen het af te leggen voor de eerste plaats tegen zijn rivaal, zodat hij met de tweede plaats vrede diende te ne men.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 13