De toekomstige fusie: Princiepsverklaring Wie wil bij Aalst Ronde van Frankrijk 1973 W'gw"" doorheen de stad arrondissementeel partijenoverleg Stationeren verboden Reeds in 1943 IB DE VRAAG VOOR DE MABIJE TOEKOMST De bijeenkomst van de afge vaardigingen van BS.P., C.V.P., P.V.V. en VU. met als gesprekstema de fusie, meer bepaald een «Groot Aalst» zoals hier reeds werd bericht, vrijdag jl. ditmaal op uitnodiging van de C.V.P. in het Groen Kruis verliep in een vriendelijke sfeer. Opgemerkt werd de tussen komst van senator Verleysen die een pleidooi hield voor een Groot Aalst dat qua be volking heel wat omvangrijker zou zijn dan wat de officiële C.V.P. ter zake voorhoudt. Het plan Verleysen behelst een stad van minstens 100.000 inw., terwijl de C.V.P. het houdt bij ca. 75.000. Vermoedelijk kreeg senator Verleysen tijdens deze bijeen komst een stille wenk, want hij drong niet langer aan. In tegenstelling met de C.V.P. en de B.S.P. wil de P.V.V. blijkbaar niet overijld te werk gaan, want het luidt dat de kantons nog moeten ge raadpleegd worden. De V.U. volgt ook eerder schoorvoetend en is voor stander van een mini-Groot Aalst. Deze bijeenkomst, waarop nog andere zuilen volgen, beoogde nog geen konkrete voorstellen wel een consessus die dan uitmonde in de hierbij gepubliceerde princiepever klaring waarmede alle afgevaardig den akkoord zijn. Grosso modo kan men toch al stellen dat in een fusieverband Er- penaars, Hofstadenaars, Nieuwer- kerkenaars, Erembodegmnaars binnen wat men pleegt te noemen afzienbare tijd, ailen Aalstenaars zullen worden. Wel wil men Gijze- gem niet aan zijn lot overlaten. Hoe het moet met Herdersem en Moorsel is nog lang niet zeker. Ergens koken deze met Baarde- gem en Meldert kennelijk liefst ge- zamelijk hun eigen potje. Als Dendermonde dan nog een nieuwe politiek van fusie of «An schluss» (vrij naar een Schepen van Hofstade) wii voeren is de kans groot dat Aalsten Den dermonde gemeenschappelijke grenzen hebben. Hé Tenslotte te bedenken dat reeds ten jare 1943 een onverdachte va derlandslievende stadsambtenaar de opdracht kreeg een Groot Aalst voor te bereiden. fan da politieke partijen in het arrondissement AALST over de samenvoeging van gemeenten. DE C.V.P,, B.S.P.P.V.V. en V.U. zijn met delegaties uit he rcndissenment te AALST samengekomen om het probleem var 3 samenvoeging van gemeenten te onderzoeken. Zij z«jn het er over eens dat de versnippering van het arrondi»ü3 ment Aalst in een groot aantal gemeenten een belangrijke hinderpaal is voor de ekonomische, sociale en kulturele ontwikkeling van ome streek. Om ons arrondissement en onze gemeenten in staat te stellen hun achterstand ten overstaan van vele andere streken en gemeente^ in het land op te halen, om bovendien in de toekomst van grotere beog- kenis te worden, zowel in het verenigd Europa als in eigen land, om meer werk in eigen streek, de verhoging van de gemiddelde inkomens en de uitbouw van algemene nutsvoorzieningen voor de bevol* ?g mogelijk te maken, roepen de hogergenoemde partijen de inwoon van gans het arrondissement op zich te scharen achter de geda :-:e van de noodzakelijke samenvoeging van gemeenten. Men kan slechts kiezen tussen Het klein houden van onze steden en gemeenten en derhalve het hopeloos achterop geraken ten overstaan van de ontwikk^ elders in het land en in Europa; Ofwel er toe overgaan samen te voegen om de ontplooiing en vooruitgang op aüe gebied in onze streek mogelijk te maken De genoemde partijen zullen verder samenkomen om zich te den over de konkretisering van deze princiepsverklaring. - BmESB Komende van Herderser Komende van Herdersem Bredestraat tot ter hoogte v. Lion d' O Bredestraat tot ter hoogte van de H. Hartkerk (Leopoldlaan) Leopoldlaan Moorselbaan 1 Meistraat Varkensmarkt Moutstraat St. Annabrug Werf Molenstraat Grote Markr Nieuwstraat Keizerlijk Plein Korte Zoutstraat (deel tussen Zonnestraat en Politiebureau) Geraardsbergsestraat Haring verder richting van Ninove. Het Stadsbestuur en het Stedelijk Sportcomité hebben het genoe gen ter kennis van de bevolking te brengen dat de 2e rit in de Ronde van Frankrijk, St. Niklaas-Roubaix, op MAANDAG 2 JULI a.s. om streeks 14u50 te Aalst zal voorbijkomen. Deze rit wordt omstreeks anderhalf uur voordien voorafgegaan door een reciamekaravaan, gevormd door 150 tot 200 voertuigen. Behoudens langsheen de Leopoldlaan en H. Hartlaan, is het stations ren verboden, in alle voornoemde straten, en dat vanaf 12u30. We dringen bij de bevolking aan, deze straten vrij te houden. Alle verkeer zal worden omgeleid en uit deze straten geweerd.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 16