Uitgebreide geheime raadszitting te Aalst Het stadsbeleid. De St. Ceciliafeesten der Koninklijke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend. de gazet van aalst 2 Vervolg van bladzijde 1 KREJANODEN Op dit voorstel heeft Kreja geen konkreet antwoord van de Sche pen gekregen. Wel raadpleegde hij de jeugdklubs. Een snelle beslissing is nodig zoniet gaat een schoon initiatief naar de prullemand. Schepen BOGAERTAkkoord wij hebben de plicht te zorgen voor de infrastruktuur. Maar koken kost geld. We moeten alles her zien. Ik kan geen antwoord ge ven voor 1 bepaalde klub. Het moet besproken worden in de kommissie VAN HOORICK Het ziet er naar uit dat het allemaal lang zal du ren. Intussen kan Kreja wel eens om zeep gaan. De Schepen heefft geen ongelijk ook andere jeugdkluks te raadplegen: In de ze stof hebben wij te doen met het Kultuurpakt. Kreja is inder daad pluralistisch ingesteld. De stad zou in de wijk H. Hart een pluralistisch jeugdcentrum kun nen oprichten. Natuurlijk moet ook uitgekeken worden naar de noden van de andere jeugdklubs Maar intussen is Kreja een noodgeval. Schepen BOGAERT Ik ga me niet laten vangen. Laat ons de kan sen niet verknoeien door elke jeugdklub haar eigen noden te laten verdedigen. J. DE BRUCKER «•MODELSTAD IN POLITIESTAAT Raadslid Jan Van der Veken (B.S.P.) houdt een tussen komst in verband met de bi- blioteek-filiale op de wijk Ten Berg. Is Aalst een modelstad in een politiestaat vraagt J. De Brucker n.a.v een publicitai re mededeling in reklamebla- den betreffende samenwerking tussen grootwarenhuizen en politie. In deze mededeling werden de namen van twee leden van het politiekorps ver meld. De Burgemeester is het met de mededeling in kwestie niet eens. evenals de andere leden van de raad. Laat ech ter geen verwarring ontstaan tussen mijn administratieve bevoegdheid en de strafrech telijke taak van de politie. De ze laatste, aldus de burge meester, ligt buiten mijn ambtstaak. Schepen RINGOIR Dit antwoord bevredigt mijn niet helemaal. VAN HOORICK Ik treed Schepen Ringoir bij Het gaat niet op dat om het even wie zo maar een soortgelijke advertentie plaatst. CARMAVALFEESTEN 1974 VRIJDAG 11 JANUARI Te 20 uur zaal Madeion DRIEKONINGENFEEST MAANDAG 28 JANUARI Te 13 uur: salons Verspaille PERSRECEPTIE VRIJDAG 8 FEBRUARI TE 20 uur Keizershallen VERKIEZING PRINS CARNAVAL ZONDAG 24 FEBRUARI (in geval van autoloze zondag ZATERDAG 23 FEBRUARI- Rondgang van de 48e CARNAVALSTOET MAANDAG 25 FEBRUARI Ajuinworp en 2e rondgang van de AALSTERSE GROEPEN DINSDAG 28 FEBRUARI VERBRANDEN VAN VASTENAVOND In geheime zitting van de Aal- sterse gemeenteraad, werden vol gende punten behandeld Eervol ontslag van de brend- weerlieden-vrijwilligers Pier re Van den Abeele Polydoor Carael, Gaston Coen, Albert Gillis en Edgard Van Vaeren- bergh. Benoeming van leden bij het stedelijk Sportcomité in ver vanging van Evarist Beeckman die ontslag nam, en van Ca- miel Rombaut en R. Ravyts, overleden. RECHTSGEDINGEN Machtiging aan het college tot het instellen van een rechtsgeding tegen de heren M. en R. Maes, Oude Dendermondsesteenweg 265 te Aalst wegens het niet-betalen van een bedrag van 16.080 fr. ver schuldigd uit hoofde van de ge meentekas op de afsluiting bij bouwwerken. Machtiging aan het college tot het instellen van de rechtsvorde ring van de stad voor de N.V. Be- ton-Wegenbouw te Gent, inzake de vergoeding van schade aan een ondergrondse kabel van de open bare verlichting op de Boudewijn- laan, waarbij de stad als herstel lingskosten 6,776 fr. diende te be talen. ALLERLEI Vaststelling van het rustpen sioen voor de heren Edgard Roels en Jan Melkenbeek, die met ingang van 1 januari 1974 men pensioen gaan als leden van het stedelijk personeel. Collectieve overeenkomst ten gunste van het provincie- en ge- meentepersoneel voor 1972 en 1973 toekennig van de pro- grammatietoelage. Herziening van het overle vingspensioen van mevr. Coppens Leopoldine - wed. Vleck Frans, ge wezen bijzonder agent van politie. Benoeming van twee politie agenten op proef, in vervanging van de heren Albert Walleze en Marcel Meert. Regularisatie van tijdelijk per soneel in het bediendenkader. Indisponibiliteitsstelling van Emiel Huylebroeck en Jan Welle- man ingevolge ziekte, als leden van het stedelijk personeel. Goedkeuring van de beslissing van de C.O.O., houdende wijziging van het personeelskader van het verplegend en verzorgend perso neel en goedkeuring houdende toe kenning van een vergoeding we gens begrafeniskosten in geval van overlijden van een titularis van een wettelijke graad. Algemene aanwervings- en be- vorderingsvoorwaarden voor het stedelijk bedienden en werklieden- personeel. Wervingsexamen voor politie agent-verlenging van de inschrij vingstermijn. Wijziging van het personeels kader van het bediendenpersoneel ONDERWIJS Aanvaarding van de beslissing van de kerkelijke overheid houden de tijdelijke aanstelling van een bijzondere leermeester in de ka tholieke godsdienst aan het stede lijk lager onderwijs. Goedkeuring van de beslissin gen van het schepencollege, hou den aanduidingen van interimaris- sen in het stedelijk lager- en kleu teronderwijs. Toekennen van een sociale pro- grammatietoelage voor 1973 aan het bestuur en onderwijzend perso neel van het stedelijk kunstonder wijs. Wijziging van en opdracht van mevr. Van Sande-Adam Annie, lerares in kunstgeschiedenis aan de stedelijke academie voor schone kunsten. Ontslag op eigen verzoek van de h. Jean Corijnen als leraar in klassiek gitaarspel aan de stedelij ke muziekacademie. Aanstelling van de h. Joseph De Cooman, uit Herzele als tijde lijke begeleider aan de balletklas van de afdeling Herzele, afhangen de van de stedelijke muziekacade mie. Anstelling van de h. Joseph D'Hoir uit Aalst als tijdelijk bege leider van de stedelijke academie voor muziek. Wijziging van de opdracht van de h. Rony Pauwels, leraar in dic tie en voordragen aan de stedelij ke academie voor muziek, ballet en toneel. Aanstelling van de h. Jos An- theunis uit Geraardsbergen als tij delijk leraar in voordragen aan de stedelijk academie voor muziek en toneel. Splitsing van de klas houten blaasinstrumenten aan de stedelij ke muziekacademie afdeling Erem- bodegem. Wijziging van de opdracht van een leraar houten blaasinstrumen ten aan de stedelijke muziekaca demie. Wijziging van de opdrachten van de h. Octaaf van Geert en mw. G. Van Insberge-VanGeert als le raars in notenleer aan de stedelij ke muziekacademie. Wijziging van de opdrachten van mw. Kris Yserbijt, lerares in voordragen en van mw. Madeleine Joris, lerares zang, aan de stede lijke muziekacademie. Het kunstconcert van donderdag 29 november In de belfortzaal ging donderdag het jaarlijks St. Ceciliaconcert door der Koninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend Het bar slechte weder had na tuurlijk een nadelige invloed voor de opkomst van vele liefhebbers. De «echte» waren toch opgeko men en waren ze weinig talrijk ze waren er niet minder geestdriftig om. Er was een piekfijn programma samengesteld. Na een flinke mars «National Em blem» van Bagley kregen wij het openingstuk tot de «Siciliaanse Vespers» van G. Ve'rdi. Een prachtwerk van de Italiaanse meester. Wij weten niet wat meer te bewonderen viel ^.het geamij- dige spel der klarinetten; de solist op saxofoon-alto; de hoornspelers, barytons en vooral het wonderba re samenspel der harmonie met een uiterst verzorgde nuancering. Een werk dat niet veel liefhebbers maatschappijen op de lessenaar zullen leggen. Het geheel liet een onvergetelijke indruk. Dan kregen wij als solist van de avond de klarinetspeler Freddy Van Laer. Wij weten niet wat wij in zijn spel meest bewonderen moeten de meer klassiek getinte concerto van Rabaud of het virtuose, haast acrobatische spel in het meer mo derne' Souvenirs d'Amérique van Haseneier. Met een ongehoord en verbluffend gemak en brio ver tolkte de heer Van Laer beide composities. Dan was het terug de beurt aan de harmonie om blijk te geven dat zij ook in het moderne genre thuis is. De Ballade for Band van Waigmien werd zeer verzorgd uit gevoerd. Een modern werk dat kon bekoren én door ritme èn door melodie. Volgde dan de klassieke en steeds graag beluisterde orkestsuite I Arlésienne van Georges Bizet. Na de plechtige inzet van hoorn en basinstrumenten kregen wij een flinke weergave van het landelijk feest in nummer I - «de prélude - ouverture». In het tweede nummer, het «intermezzo» werd zeer aan doenlijk door saxo-alto de tragiek van het gebeuren weergegeven. In het derde nummer, het «menuet» werd de fluit-solo partituur zeer goed gespeeld door de jonge flui tist Alex Breynaert. Wij kregen hier niet het klassieke ballet te horen zoals wij dat ge woon zijn bij Mozart en Haydn, maar de landelijke sfeer van Pro vence - aandoenlijk weergegeven En tot slot van deze orkestsuite beluisterde wij nog de dans bij uit stek uit het zuiden van Frankrijk Provence - de «Farandole». Het ritme aangegeven door de pauken, tamboerijn en de slaginstrumenten groeide uit tot een feest voor oog en oor bij het beluisteren van het orkest. Uiteindelijk werd het ritme opgevoerd tot een hels tempo. Tot slot kregen wij nog de geken de duitse «Keizer Friederichmars» van Friedemann. Op deze plechtige tonen waarbij vooral de trompetten en bazuinen opvielen werd het prachtconcert besloten. Het geheel liet een buitengewoon gunstige indruk. Het was lang ge leden dat wij nog zo'n prachtcon cert door een liefhebbersharmonie hoorde vertolken. Een eresaluut aan leider Leon Van den Bossche en zijn toegewijde muzikanten. De jaarlijke mis in Si. Martinuskerk In de statige gewelven der Sint Martinuskerk speelde de harmonie de inleiding van het openingstuk «De Siciliaanse Vespers» van Ver di het «menuet» en het «Inter mezzo» van «l'Ariésienne» van Georges Bizet. Met liefhebbers werd hier terug waarlijk het summum bereikt. Ge durende de H. communie klonken de tonen van de fluitsolo met een zeer zachte, aangepaste begelei ding enig mooi. Vooral het «Inter mezzo» kon ons ten zeerste beke ren. Dat was geen harmonie meer maar een orgel waarvan de re gisters nu eens breed en statig dan weer zacht en melodieus getrok ken werden door de muziekleider. Ontroerend mooi, aandoenlijk en plechtig in een passend kader. Harmonie nogmaals proficiat. Het banket Na een optocht in de stad met be zoek aan enkele leden, lieten de diverse spijzen in de salons Ver spaille zich goed smaken. De autoloze zondag was een ge schikte gelegenheid om te banke teren aan rijke tafelen. Tussen de gerechten door werd het jaarverslag en het finantieel ver slag voorgedragen en hielden voor zitter Etienne Bogaert en burge meester Marcel De Bisschop gloedvolle redevoeringen. In de beste stemming verliep de ze heerlijke 152e St Ceciliadag. Spectator weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgaver Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9390 Aalst Tel. 053/241.14 postrekening 8S1.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 2