tv- kroniek Feest en veiligheid Op 22 december opent een gans vernieuwde MIKISKLUB II Speelfilm [MARTIN SOLDAAT zaterdag 15 december te 14u25 Komische film van 1966 van de [Franse kineast Michel Deville over [de plezierige belevenissen van I Martin, een reizende komediant, I die tegen wil en dank soldaat [wordt.. Het verhaal speelt zich af [in Frankrijk tijdens de tweede we reldoorlog. In de hoofdrollen ziet u Robert Hirsch, Véronique Ven- del, Marlène Jobert. Wij komen terecht in Frankrijk I tijdens de Duitse bezetting. Een I klein rondreizend toneelgezelschap I trekt van stad tot stad om voor- I stellingen te geven... Niet zonder I moeite hebben de artiesten een toe lating gekregen om cok door de «verboden zone» te trekken Nor- mandië. Dat hebben ze te danken aan hun klassiek repertoire. /.V.-feuiüeicn REINAARD DE VÓS zaterdag !5 december te 20u10 Nobel is zeer verbolgen over vat met Tijbaart gebeurt is en hij roept weer zijn «baroenen» te sa men. Grimbert, de das, biedt zich aan om de derde daging te doen, waarop Reinaart volgens hem recht heeft. Als de neef van Reinaard hoopt hij te slagen. Grimbert komt te Malperthuis aan en spreekt zijn oom ernstig aan. Reinaard beseft dat dit zijn laatste kans is. Hij laat zijn kinderen over aan de goe de zorgen van zijn vrouw Herme lijn en trekt op met Grimbert. Zo gauw ze onderweg zijn zegt Reinaard dat hij zijn biecht wenst te spreken. Grimbert is bereid te luisteren en de vos begint... Politiefeuitleton JAKE zaferdagr 15 december t» 21u55 In deze episode draait het alle* maat rond een geheimzinnig oud portret... Na het' fotomodel Nicole Fle ming op doek vereeuwigd te heb- btff, pleegt kunstschilder Harry WaWield zelfmoord. Het blijkt dat Jfttfe hem nauwelijks enkele ogen blikken voor zijn dood echter nog gezien heeft. Harry vertrouwde Jake namelijk de helft van een kostbaar schilderijtje toehet bo- veftste gedeelte van een Zelfpor tret van een zekere Hans Fischer, gemaakt in de gevangenis. Dat kleinood zou namelijk wel eens de ontluistering van een oud geheim kunnen betekenen de plaats waar de schilder omstreeks 1886 een door hemzelf gestolen «koninklijke smaragd» verborgen heeft. TV-feuilleton BEL DE 500 zondag 16 december te 20u25 Albert en Greta zijn twintig jaar gehuwd. Een feesteljke aangele genheid die in café Verdi zal wor den gevierd met de leden van de 5C0 en enkele trouwe gasten. Bij deze laatsten behoren Mijn heer en Mevrouw Meulemans. Juf frouw Jeanne is haar vrijgezellen- leven beu en ze heeft in de krant een huwelijksadvertentie geplaatst. Een zekere Alfons, een oplich ter heeft er antwoord op gegeven. Samen met Jeanne zal hij het ju bileum in café Verdi meevieren. JcugtffeuiHeion DE WOUDLOPERS maandag 17 december te 18ii05 George Keeley, leider van de woudlopers, zit lelijk in de knoei In het holst van de nacht wordt hij opgeroepen door Joe Two Rivers die aandringt op een ontmoeting ergens buiten de stad Joe voegt er nog aan toe dat de zaak ern stig is en dringend moet afgehan deld worden. Terwijl George Keeley op weg is naar de plaats van de afspraak ontstaat er een hevige brand. Jeugdfeuilleton HET GROTE KORAALRIF dinsdag 18 december te 18u05 De «Endeavour» krijgt van de Koninklijke Australische Marine op dracht een «vergeten» mijnenveld in de nabijheid van Het Grot* Ko raalrif te lokaliseren en in kaart te brengen. De gevaarlijke lading is door een Australisch vaartuig tijdens de tweede wereldoorlog ter plaatse gebracht. Het schip werd echter getorpedeerd en over de juiste plaats en omvang van het veld tast men volledig in het duis ter. Met feilloze zekerheid kan Mi- nuq V kort na elkaar twee mijnen lokaliseren. Het tuig wordt door Jack van op veilige afstand tot ontploffing gebracht. Vanuit de computer kamer zendt Diana Parker echter een alarme rend bericht door de «Endeavour» komt vervaarlijk dicht bij de mij nenzone terecht en kapitein King besluit dus het schip buiten het gebied te loodsen. Feuilleton DE DUBBELDEKKERS woensdag 19 december te 20u10 Blakey en Jack ontvluchten de stofwolken en het lawaai van het busstation en werpen zich verwoed op de rustige bezigheid van het tuinieren In de respectievelijke «tuintjes» wordt de strijd aange bonden tegen het ongewenste ge was. In een minimum van tijd ligt er zelfs een pareltje van tuinarchi tectuur te pronken. Die plotse ijver voor tuinieren heeft natuurlijk wel een diepere t.t.z. meer materialis tische ondergrond de «baas» en Blakey azen op een prijsje. TV-Spel BOMMA donderdag 20 december te 20u4Q Bomma is twee en zeventig en reeds dertig jaar weduwe. Ze leeft alleen. Sinds de dood van haar man Pierre heeft het leven voor haar veel van zijn betekenis ver loren. Haar zoon André komt nu en dan met vrouw Mariette en zoon Peter op bezoek. Dit fleurt haar wel wat op, alhoewel zij telkens herinneringen over haar man op rakelt en dan kan ze meestal haar tranen niet bedwingen. Een zondagnamiddag. André, Ma riette Peter en z'n verloofde Annet te zijn op bezoek bij Bomma. De zorgzame moeder port h:\ar cjaeten aan om nog wat te eten, er reet nog" veel vlees, iedereen voldaan én Bomma pakt'bet in, haar gasten kunnen clan mee naar huis nomen. Rond zes uur nemen haar kinde ren afscheid. André wil absoluut de reportage over de gespeelde voetbalwedstrijden op het tv- scherm bekjker. cn Bomrna heeft geen tv-toestel. Wanneer André de wagen start, ziet Bomma dat ze het pakje vlees hebben vergeten, ze wil het nog vlug brengen, gaat haastig de trap af, krijgt een beroert en valt. De rest van het stuk speelt zich af in af, krijgt een beroerte en valt. De haar einde ligt te wachten... TV-Feuilieton SAM vrijdag 21 december te 20u10 Waar liefde is. Zes maanden zijn verstreken sinds het afsterven van Dora Wil son. Gedurende heet die periode bleef de mijn gesloten. Armoede en- wanhoop heerst er in de mees te gezinnen. De jonge Sam is erg terugge trokken sinds het overlijden van zijn moeder. Zijn rijke grootvader Toby komt hem halen voor een dagje uit mét zijn nieuwe wagen. Sams vader heeft vanuit Canada geschreven om geld voor zijn te: rugrers en Toby heeft dat gewei gerd. Atari Dsikin heeft een beslis- smtf getroffen omtrent zijn toe komst. Hij is 2innens Sam en zijn baby achter te latan om in het zuiden werk te zoeken. Begin dit jaar vierde de Mikis- klub haar vijfjarig bestaan. In de ze vijf jaar had zij het nut van haar bestaan overdadig bewezen. En dat zij niet zinnens was het daarbij te laten, bewijst nu het feit van haar totale hernieuwing en uitbreiding. Wat is de Mikisklub, wat wi! haar leidende kern dat zij nog meer en beter zou worden Men heeft met haar een enorm voor deel, men weet weik vlees men in de hulp heeft. Het initiatief en de leiding berust in de handen van de Kommunistische Jeugd. Zij wil een kontaktpunt zijn waar jongeren van allerlei politieke overtuiging mekaar kunnen ontmoeten. Zij no digt mensen uit van de meest uit eenlopende opinie's, cm zich zelf te kunnen vergewissen van wat zij willen en nastreven. En de lijst ver. de sprekers die er reeds aan het woord kwamen, van kommunM':.- én socialisten tot arbeiders, pries ters en ettelijke gasten uit hu', bui tenland, is er cm cat tc bewijzen. De Mikisklub doet natuurlijk oo: nog wat andrs. 7:j richt on'pprm- enz. maa-- - - - - val, dat de -••• c - formatie Itu r <■- Uitmaakt, geer. I. haar - nèratiekonfliktcn dividueel vlak, dan zijn :ege- men op sociaal en olitick v ak zo graag ir. aiie on beschrijft, veel me;. -r;- fleerde politieke konf likten tussen o s gen en - ciic voorat on waarbij de jeugd merr cn meerderheid uitmaakt, en de; n - die deze Vooruitga! willen afremmen. We hadden het over :i o deel dat men weet wie de "-'Ms- kiub leidt, 'maar daarac is natuur lijk ook het nadeel van J. dicm.- pelvrees, die niedegenstran A men het in alle partijen heeft oyer het doorbreken van de verzuiling, nog bij zovelen blijft bestaan. Met de vernieuwde Mikisklub zullen nog grotere inspanningen worden ge daan om degenen die tot nog toe die vrees niet wisten te overwinnen tot een bezoek te brengen. Bij ons verkoopt men geen politiek on der de toog als een verboden waar, wij spelen met open kaart. Bij wie de nieuwe klub bezoekt, zal de vraag zich stellen waar wij het geld vandaan hebben gehaald. Het zal er inderdaad schoon zijn, modern, en in alle opzichten prak tisch. Het antwoord op deze vraag is zeer eenvoudig de Mikisklub maakt deel uit van een kompleks aangekocht door de Kommunisti sche Partij, en het geld voor de uitrusting van de klub zelf werd bij de Aalsterse kommunisten en sympatisanten geleend, terwijl uonderden vrijwillige arbeidsuren werden gepresteerd. De klub en de jeugdorganisa ties kregen er do meeste Maats toegewezen. Zij beschikken er over tal van lokalen voor vergade- p.m, sport, spelen en technisch wérk. D aal onbetwistbaar van allen grote inspanning vragen eei gebied, maar de v.' i? or om het ge- goed .einde te clan ook aan r: - de aktiviteit van aanzienlijk zal toe- •v de jongste op de plank armen maken is riet ten achter. II zmr wat een kohe- vcrtrouwensvolle groep toe in staat is, kan best 22 december of daarna, maar kerst op deze schone dag luister zal gevierd worden, brengen aan de Mikis- 'heu''beekstraat 35 Hij zal c-i vast niet alleen zijn en zelfs -oen van z'jn strekking in dien hij er een heeft, vrant die da." 'Ie nochtans meer dan- hon- dvijftig vierkante meter grote Mikisklub te klein zijn en wie te Aalst nog breed genoeg ziet om bij andersdenkenden een prestatie naar waarde te kunnen schatten, zal er niet willen ontbreken. WERKGROEP MIKIS Tijdens het laatste verlengde vyeekeinde, dat van rond de eerste november, vielen er velg'; u de rijkswacht, op onze wegen 30 doden. Rouw en ven.kkdus in enkele tientallen families. Is dat nu werkelijk nódig Betalen v.;j zo.licht de zware tol van het verkeer Blijkbaar wel, zolang het ons niet aangaat. Voornaamste oorzaken waren te hoge snelheid en onvoorzich tigheid van. voetgangers.. Te hoge snelheid door roekeloosheid en onvoorzichtigheid door gèBrck aan aandacht, zijn typische gevallen, veroorzaakt door soms maar een zogenaèmd gering alcoholgebruik. De eiridejaarsfeesten komen nader. Zij vormen teder jaar weer een piek in de sta tiestjéfc van de verkeersongevallen. Neem uw voorzorgen. Moet y rijden Rijd steeds nuchter en ontvangt U gasten die nog per auto' naar huis moeten? Bied hun alkohol- vrije dranken aan. Dit is éen raad van de V.A.W. de Vereniging Alkoholvrij Weggebruik - Beukenlaan. 24 - 9910 Mariakerke.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 11