Sport op lilie fronten COMAR SPORT Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.50 Zegels Valois EENDRACHT AALST VERDIENDE BETER De derby tussen F.C. Dender leeuw en Eendracht Aalst die 4.000 kijkers had gelokt heeft ge geven wat men er mocht van ver wachten. Is het wel zo dat de lo kalen de eerste helft voor hun re kening namen dan heeft Eendracht na de herneming beslist bewezen van meer te verdienen dan de hal ve inzet. Het was trouwens tijdens deze periode duidelijk dat de witzwarten meer speelden als een klasseploeg waarbij men op het gebied van vaardigheid en techniek alvast bo ven lag bij de Denderjongens. Toch moet anders ook worden toegegeven dat de thuisspelers het puntje verdienden voor hun sterke eerste helft waarin men er zelfs in slaagde van langs Pol Janssens en Hoeylaerts tot 2-0 uit te lopen. En hier moet beslist het vertrou wen van Aalst worden onderstreept want men was door deze dubbele achterstand nooit jn paniek doch bleef rustig de tweede helft af wachten om langs een wonderba re Maurits De Schrijver vrij ge makkelijk de achterstand goed te maken. Nadien heeft Eendracht nog ge zocht naar het winnend doelpunt dcch een sekure lokale defensie liet niet meer begaan. THUIS TEGEN PUURS Ingevolge de autoloze zondag zal Eendracht de thuiswedstrijd te gen Puurs heden zaterdag spelen. Indien Eendracht het doet zoals tegen Denderleeuw wordt het zon der twijfel een zege. daar de be zoekers in waardeverhouding toch een stuk onderliggen bij de Ajui nen. JONG LEDE IS ER BOVENOP Na de jongste gunstige resulta ten en de afgetekende zege tegen Ha mme tijdens de voorbije speel dag mag het zeker worden gezegd dat Lede weer de oude is. Het ping tegen de Wuytens allemaal zo-vlot dat er aan de lokale zege- nooit werd getwijfeld. Aan de overzijde diende men \#e! - de gevaarlijke Schollaert in de greep te houden, doch zulks *as - geen hinder om drie fraaie doelpunten op het bord te bren- flen langs Dhondt, Hillaert en Van D- essche. Spijtig echter voor Lede werd dn- talentrijke Rik Van Boven zo e g.gewond dat hij diende vervan- flen. te worden door De Heldt en iren weet nog niet of Rik" morgen Zondag zal kunnen aantreden voor de derby tegen de buren van R C. 'Wetteren, die het moeilijk zullen kebb'en om te Lede over de sloot te komen GOED ZO SPORTKRING Sportkring heeft van de moei lijke uitwedstrijd naar Deinze één puntje mee gebracht, wat alles zins een flink resultaat is. Elkeen weet het trouwens dat Deinze thuis moeilijk te kloppen is, zodat het veroveren van de halve inzet alleszins een te vermelden resul taat is. NU MOET HET GEBEUREN SPORYKRJNG Sportkring heeft in de klasse ring slechts twee puntjes goed te maken op Kemzeke zodat er na tuurlijk nog altijd een titelkans in zit. Morgen zondag valt nu ver moedelijk een eerste beslissing in het titeldebat daar de Sportkrin- gers niemand minder dan leider Kemzeke tijdens een uitwedstrijd in de ogen moetn kijken. Indien de Aalstenaars er de jong ste goede verrichtingen met een zege kunnen bevestigen zou zulks een belangrijke stap zijn in de richting van de eindzege. Trainer Willy Bellon heeft alvast veel vertrouwen in zijn mannetjes temeer daar alle effectieven aan boord zullen zijn. GOEDE ZAAK VOOR S.A.F. Het verliezen van de halve inzet door Callebaut A is voor S.A.F. een goede zaak geweest. Inder daad hierdoor kwamen de Finan ciers die twee punten wonnen zon der te--moeten spelen, daar Desso B niet kwam opdagen, weer op gelijke hoogte met de leiders van Wieze zodat meteen de kansen op de titel van de Aalstenaars ook weer zijn gaan stijgen. Bouw zorgde dus voor de ver rassing van de .dag met Callebaut in bedwang te houden en het wa ren zelfs de bezoekers die wisten uit te lopen langs Everaert en Matthieu, zodat de Brouwers zich tot het uiterste dienden te reppen -om langs Jef Van Den Steen en Callewaert de gasten bij te halen. Het heeft voor de Bank van Brussel niet meegezeten in de thuiswedstrijd tegen Franke B. Immers toen de Stekjesmannén langs vanLaere en nadien op strafschop tot 0-2 wisten uit te lopen, hadden de Bankiers pech toen De Bodt een penalty naar de'vaantjes schoot en men nadien ook Kamiel Van Vaerenbergh cfien- de te missen daar deze voor een lichte fogt werd uitgesloten. Tenslotte heeft een gehandicapt Telefoon het niet kunaen bolwerken tegen Franke A. De Aalstenaars d'eden hun uiterste best doch met slechts negen man was men zo numeriek in minderheid dat men het intiatief in de handen van de Ninovieters diende te laten. Bij de lokalen werden de trefférê ge scoord -door Ar-ijs' tëtwijl het Du- song was die kon milderen. Heden zaterdag wordt het voor de Financiers van S.A.F. zwaar .werk naet het bezoek aan Bouw die zoals we hoger zegden zo pas nog de onweerstaanbare leiders van Callebaut in bedwang hield. Met de halve inzet zou S.A.F. op het Hofstadeveld vermoedelijk reeds tevreden zijn. Tupperware heeft het te Ninove aan de slag met het momenteel schitterend op dreef zijnde Franke B en alhoewel de Aalsterse plas tiekbewerkers tot machtige dingen in staat zijn geloven we toch niet dat men het verder dan een gelijk spel zal kunnen brengen. De Telefoonjongens zullen zich in het Aalsterse Osbroekstadion willen overtreffen met de komst van de leiders van Callebaut. Het moet echter worden toegegeven dat het voor de Ajuinen uiterst moeilijk zal gaan om iets aan huis te houden. De Bank van Brussel die na het jongste slippertje iets heeft goed te maken zal hiervan vermoedelijk gebruik maken met de komst van Franke A die tot nog toe niet kon bevestigen. De werstrijden (15 december) Terr. Ninove Franke B - Tupperware Terr. W. Hofstade Bank van Brussel - Franke A Terr. Osbroek Telefoon - Callebaut Terr. W. Hofstade Bouw - S.A.F. BELGISCHE GOLFBIUARTBOND Federatie AALST Reeks 1 UITSLAGEN Fosques A - Real Boys 5-1 Scotsching A Hand in Hand 3-3 Moorsel A - Cosmos A 5-1 Koszen A - Fosques B 3-3 Onkreukbaren A - Scotsing B 6-0 Johny Boys - Kasseitampers 3-3 RANGSCHIKKING Fosques A 13 11 0 2 24 Moorsel A 13 10 0 3 23 Cosmos A 13 8 2 3 19 Hand in Hand 13 8 2 3 19 Onkreukbaren 13 8 4 1 17 Fosques B 13 6 5 2 14 Jhony Boys 13 5 6 2 12 Schotsching A 13 4 7 2 10 Koszen A 13 2 9 2 6 Scotsching B 13 2 10 15 Kasseista'mp. 13 2 10 1 5 Royal Boys 13 0 13 0 0 Reeks 2 UITSLAGEN ■- Royal Boys Riva 6-0 Hand in Hand- B - Zandstuivers 3-3 Cosmos B - Moorsel B 1:5 Gtjzegem - Koszen 5H Moorsel C - Onkreukbaren 3-3 Krijt* op Tijd - Jhony Boys 1-5 RANGSCHIKKING Hand in Hand 13 10 0 3 23 Moorsel B 13 10 1 2 22 Gijzegem 13 10 1 2 22 Zandstuivers 13 8 2 3 19 Royal Boys 13 8 2 3 19 Moorsel C 13 5 5 3 13 Jhony Boys 13 4 7 2 ''10 Cosmos 13 3 6 4 10 Onkreukbaren 13 2 8 3 7 Koszen 13 2 6 5 9 Krijt op Tijd 13 2 11 0*4 Riva 13 0 13 0 0 SUNSHINE OP HET GOEDE PAD Nu Sunshine tegen de bezoekers van Carad Brugge kostbare pun ten heeft gewonnen mag men de toekomst in het teken van de de gradatiestrijd heel wat geruster te gemoet zien. Er zit voor de Ajui nen indien men verder kan beves tigen zelfs nog een ereplaats in. De Ajuinen begonnen met veel zwier deze partij, nadat vooraf Herman Van Keer voor zijn drie honderdste wedstrijd werd gehul digd, en wisten ook snel tot 10-4 uit te lopen. Met een 45-34 voorsprong aan de rust waren de lokalen toen trou wens reeds bijna zeker van de overwinning. Nadat Schorreel in de ploeg was gekomen in de plaats van Van De Keer, konden de West vlamingen wel even de achterstand verkleinen doch toen Steveniers en Eaton zich met de zaken gingen bemoeien kwam er spoedig weer een grotere kloof. De bezoekers werden zelfs tij dens de eindstrijd zo zeer over klast dat men met eventjes 14 punten verschil het onderspit dien de te delven. WEER SUNCHARM Ook bij Suncharm gaat het mo menteel naar wens daar bij Hellas weer werd gewonnen. De Aalste naars liepen zelfs zo geweldig van stapel dat men .spoedig met over- tuigende 8-18, cijfers de leiding tad. De ongrijpbare Allen speelde het ook klaar dat zijn ploeg aan de rust met 27-40 het commando voerde. Toen het nadien dan 34-62 werd schenen de schaapjes voor Aalst voor goed op het droge. Doch tot eikeens verwondering liet ineens bij Suncharm de fysiek het afweten zodat de voorsprong slonk als sneeuw voor de zon én men geluk kig was bij het eindsignaal nog vijf puntjes voorsprong te behou den. Bij Suncharm werden de pun ten gescoord door Allen, Pacquet, Pottiez, Michelet, Dherdt, Van Ghysegem en Biesemans. OOK OSIRIS De jongens van Osiris zijn flink op weg naar de titel nu men ook met sukses de Scheldeklip kon om zeilen. Gemakkelfjk is zulks'zeker niet gegaan daar het slechts met zes puntjes v.erschil was dat de Aalstenaars de buit-op zak konden steken. Dit gebeurde nadat H. Troch, Van Keymolén, G. Troch, Elias en Heyvaert voor de punten hadden gezórgd. PUIKE ZEGE VOOR SPARTA De Aalsterse Spartanen die reeds', vele -pun-ten zagen .verloren gaan ingevolge tegenslagen zijn er deze maal in geslaagd van een schitterende overwinnjg te behalen tegen Herstal. t Gemakkelijk is zulks beslist niet gegaan alhoewel de Ajuinen bijna doorgaans het initiatief hadden. Een eerste puntenwinst van de bezoekers werd te niet gedaan door het bedrijvige trio Troch, Van Delsen en Lootens, terwijl na de herneming de pittige Verbestel uit pakte met dergelijk glansnummer tje dat de zege meteen in Aalster se handen bleef. VOLLEYBAL 4e NATIONAAL wedstrijd van 8 - 12 - 1973 KONTICH - V.K. AALST 3-2 Opgestelde spelers Marc en Paul Philips, René De Smet, Jacques Rasschaert, Rony Lauwers, De Pessemier Guido, Yves Fran chen, Jan Bruyneel, Gilbert Van Schandevijl en Denis Van Lan- duydt. Kontich was op enkele weken van de staart van de rangschikking naar de 4e plaats opgeklommen en had eveneens met een schitte rende 3-0 overwinning tegen Rapid St. Niklaas bewezen geen gemak kelijke tegenstrever te zijn. Aalst nam een goede start met een 0-5 voorsprong, een stand die geruime tijd op het bord bleef, om langzaam tot 5-5 te komen. Aalst hield echter steeds voorsprong, vooral langs de aanvallende Van Landuydt en de bloks van Ras schaert en won de 1e set. In de volgende set begon Kon tich beter de verdediging te orga niseren en ondaks het verweer van Aalst sleepten ze een 15-8 over winning in de wacht. In de 3e set bracht coach Van Mol Paul Philips, Franchen en Bruyneel op het terrein. Het was enigzins beter dan de vorige set, vooral daar Yves Franchen door listig geplaatste aanvallen de meest renderende speier van'Aalst Was. De verdediging van Kontich ..was echter te sterk, en er moet gezegd worden dat ze ook het geluk aan hun zijde hadden - har de aanvallen werden in verdedi ging met één hand genomen, doch de bal kwam steeds goed. Vele aanvallen van Kontich wer den via het Aalsters blok buiten- geslagen. Coach Van Mol geloofde in de opsteJHng van de vorige set en na een half uur durende uiterst even wichtige en spannende set kon AaJ.§t 2-2gelijk maken, zodat vijde set beslissend zou zijn. Deze set verliep weer zeer even wichtig, met Aalst steeds 2a 3 punten óp voorsprong, Aalst nam" ze.lfs een 9-13 voorsprong, zodat iëdereen het einde met een be zoekende overwinning zag. Het ge luk -speeldeechter zijn rol: het werd 16-14 voor de thuisploeg, na een wedstrijd cjje... 2 uur er- vi^ftier^ minuten duurde. Volgende week speelt Aalst te gen «rode lantaarn» Wemmei in de za^l Suncharm (Blac;-Boys.) on 16u30 op zaterdag 15 dec.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 13