tentoonstellingen gevraagd en z e z eggen... Ge moet eens het verhaal schrij ven de tram Aalst-Brussel en om gekeerd, met zijn ca. 40 halten vanaf de terminus, St. Anna, Zee- bergbrug («akufteit Aibrechtfaan) t Klein Kasteelken, (Fakulteit Im- merzeeldreef), EREM30DEGEM, die bareel - daar stonden toenter tijd altijd wel in een of andere ca fé de meiskens aan de deur te kijken naar de jongens van Aalst die zich ter plaatse zouden bege ven en dan verder op nog een fa- kultatieve halte, Bouckout, bene den en boven - Zandtapijt - Melke- rij. Hoo Dat is de lange vraag van een vriendelijke lezer. We gaan ons best doen en in onze herinnerigen putten. Want of die goeie tram zijn geschiedenis heeft. We gaan dus ons best doen, dat is geen vaste belofte zoals minis ters dat plegen te doen. Maar een goed voornemen. Restaurateurs in de stad zien niet zoveel graten in de autoloze zon dag. De mensen blijven nu thuis en in- stee van eten en drinken aan de kust, in de gastronomische oorden rond Brussel of waar dan ook vol doen ze aan hun zondaagse culi naire lusten alhier ter stede. Wij hadden de ganse zondag heerlijk genoten van de auto loosheid en defekte T.V. Wij snoepten wat, proefden wat koffie - de voorraad strekt voor maanden - we lazen een rustig weekblad, uit de twintiger ja ren, beluisterden Gerswin en in een hoek las iemand gedich ten van ik weet niet wie. Geen telefoon die rinkelde, God dat was een stuk van 't leven dat we droomden. Komt daar op 20u30 op die autoloze, de T.V.-hersteller bin nengevallen. Hij zou eerder ge komen zijn, al sedert een paar dagen, maar te veel werk, en vandaag ja, zonder auto... ben dan toch gekomen. Eruit, bui ten mijnheer, dachten wij. Maar hij herstelde de beeld buis a rato van zoveel. Ge daan was het met de zondag- rust. «Ze hebben ons dorp verknoeid met die bruggen, het is lelijk geworden,» aldus de jammer klacht van een lezer uit Erem- bodegem. De rode Karman Ghia aan het Kan. Colinetplein is spoorloos. Hij heeft er één a twee jaar op staatskosten gestaan en net als we ons afvroegen wat er uiteindelijk toch met dat ve hikel aan de hand was, signa leerde hoofdpolitiekommissaris Geeroms dat de rode Karman nu een behoorlijk onderdak ge kregen heeft. Was nl. sedert jaren in beslag genomen en de gerechtelijke diensten beschikken zowat over al in 't land aan plaats gebrek voor het overbrengen van voorlopig of definitief in beslag genomen wagens. We zullen rode Karman Ghia aan het Colinetplein missen. «Natuurlijk wist ik het wel,» zegt een bewoner van het Kei zerlijk Plein, «Maar toen ik maandag uit het raam keek Ach, jongen hoe kaal was mijn laan.» (Denkende «Hoe groen was mijn dal.») Zaterdag 22 dec Quater temperzaterdag van de Advent. AGENDA Brussel Rogiercentrum Ra cing Show van sportwagens en au- totoebehoren - In de Eeuwpaleizen op de Heizei Internationale Jum ping van Brussel tot 18 dec. Antwerpen Tentoonstellin gen «Realisten uit Hamburg» en «Kinderen spelen in de stad» in Internationaal Cultureel Centrum. In de grote centra van 20 dec tot 6 jan. Kerstmis- en ein- dejaarsverlichting - Kerstfeeèrie - «Kerstmis in de stad» IN DE NATUUR Lange vorstperioden komen niet veel voor in december. Op een koude december-vorstnacht vriest het tussen -5 en -10° C, uitzonder lijk zelfs al eens tot -15° C in de Ardennen kan het zelfs al eens onder de 20° C gaan. VOLKSE WEERKUNDE 21 december Als het op die dag waait, dan mag er een goed appeljaar verwacht worden VORST Begint het te vriezen na Noord- of Oostenwind, dan zal de vorst aanhouden. FILM - INFORMATIE RIJPERE JEUGD KFL AALST 20 december «De tuin van Finzi Contini» VOLWASSENEN PALACE van 14 tot 20 december De zwarte kring NEGATIEF FEESTPALEIS van 14 tot 20 december Frank en Eva CINE RIO van 14 tot 17 december Bloedige Heksenjacht Bijfilm Dokter in nesten ALFA van 14 tot 17 december Decamerone 300 ALFA van 18 tot 20 december Van boven zonder, van onder niets DINSDAG 18 DECEMBER Te 19u30 in het lokaal Wijngaardveld studieavond over «Twee jaar B.T.W. ervaringen en toepassingen» door het N.C.M.V. Te 20 u in het Kringlokaal Zonnestraat 20 algemene vergadering van de werkgroep liturgie van de parochieraad St. Martinus. Te 20u15 in het stedelijk lokaal Kattestraat voordracht voor de fotoliefhebbers door de Aalsterse fotoclub. WOENSDAG 19 DECEMBER Te 14u30 in de barkelder van het Groen Kruis, St. Jorisstraat 26 kerstfeest door de christelijke gepensioneerden. Te 16 u in het parochiaal lokaal Meuleschettestraat, turncursus en herhaling Kerstfeest door de gepensioneerdenbond St. Jozef Van 18 tot 21 u in de Keizershallen, Keizerlijk Plein 21 eerste dag van het nationaal dierensalon met inkocien. Ta 1Su30 in het lokaal Landhuis, Grote Markt, voordracht voor de postzegelverzamelaars door de postzegeikring Fila Aalst. Te 19u30 in het Beukenhof, Langestraat, clubwedstrijden door de Aalsterse petanqueclub. DONDERDAG 20 DECEMBER Van 13 tot 16 in de Keizershallen, Keizerlijk Plein, tweede dag van het nationaal dierensalon met keuring, ingericht door het Neerhof van het Land van Aalst. Te 15 u in het parochiaal lokaal Meuleschettestraat, Groot Kerst feest ingericht door de K.B.G. Sint Jozef. Te 19u30 in het stedelijk lokaal Kattestraat voordracht voor de postzegelverzamelaars door de postzegelkring Dirk Martens. Te 19u30 in het lokaal Wijngaardveld studieavond over «Twee jaar B.T.W. ervaringen en toepassingen» door het N.C.M.V. Te 20 u in de zaal het Belfort, Grote Markt voordracht ove' «Wales en Schotland» door de h. Ysebaert, ingericht door de V.T.B. Te 20 u in de filmzaal van het St. Jozelfscollege, ingang Hoog straat filmvertoning «L' amour I' apres-midi» door de Katholieke Filmliga. Te 20 u in de Academie voor Schone Kunsten Oude Vismarkt, debatavond over «Picasso nu in de kunst» ingericht door Bolas ka. Van 15 tot 31 december in de zaal van het Belfort, Grote Mark* tentoonstelling met werken van de kunstschilder Juul Keppens. Open alle dagen van 14u30 tot 20 u zon- en feestdagen var 10 tot 12 en van 14u30 tot 20 u. Tot en met 8 januari 1974 in de galerij Pieter Coecke, Molenstraa4 tentoonstelling met werken van Salvador Dali. Open alle dagen van 10 tot 12 uu en van 15 tot 19 uur. Zondag van 10 tot 13 uur. Tot en met 8 januari 1974 in de Galerij Pieter Coecke, Molenstraa' Eindejaarssalon ««Kunst en Grafiek». Open alle dagen van 10 tot 19 uur. Tot en met 17 december 1973 in de Galerij Valerius De Sae- deleer, Keizerlijk Plein tentoonstelling onder de titel A R T E 2 met werken van verschillende kunstenaars. Toegankelijk alle dagen van 14 tot 19 uur, zondag van 10 tot 13 uur (maandag gesloten). Tot en met 16 december in de zaal van het Belfort, Grote Mark»- door de bouwgroep «Ontwikkelingshulp» tentoonstelling met «Ge schenken uit Vreemde landen». Toegankelijk alle dagen van 14 tot 20 uur; zaterdag en zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Tot en met 26 december in de Galerij Apostelken, tentoonstelling met werken van A. Van Vaerenbergh. Open alle dagen van 11 tot 20 uur. (Donderdag gesloten) van 15 december tot 6 januari Galerij Elias, Royenstraat 1 Wieze tentoonstelling in drie delen 1. Japanse Tekeningen 2. Foto's van Juul Vandevelde 3. Afrikaanse gebruiksvoorwerpen. Dagelijks open van 10 tot 18 uur 's maandags gesloten. Venissage op zaterdag 15 december te 17 uur.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 9