in en rond 'tstadhuis Dr. Hugo DE SCHEPPER Feest en veiligheid Aardgas Begroting '74 16 VERONTWAARDIGD Burgemeester De Bisschop was dinsdag jl. allesbehalve de speel se animator van wat lieve en spitse kijkers vanuit stadhuiselijke ra men, de Fabeltjeskrant van dinsdag noemen, bedoeld het we kelijks praatje met de pers. Ditmaal gaf hij uiting aan een even spontane als heilige veront waardiging. Het voorwerp van de burgemees- terlijke zeer kwade bui was een stuk in de Dendermondse Voor post over zg. Touwtrekkerij rond de Siesegemkouter Een titel die misleidend is want reeds in het begin van de zestiger jaren zei de toenmalige K.O.O. voorzitter Van Droogenbroeck dat voormelde «Kouter» aangewezen bleek voor de inplanting van een nieuw ziekenhuis. De bouwplannen van een maat schappij aldaar dateren officieel pas van aanvang 1973. De naar luidt piepjonge steller had benevens een situatieschets van de Siesegemkouter en het PB. A. als zijn eigen opinie ten beste ge geven dat men de socialistische fraktie kon begrijpen, waar ze zich bij de stemming - samen met 3 C.V.Pers - onthield toen het plan werd goedgekeurd tijdens de jongste raadszitting. Inderdaad, had W. Vernimmen verklaard dat de goedkeuring van het plan de vertraging van de bouw van het ziekenhuis tot ge volg zou hebben. En er ook aan toegevoegd dat de politieke invloe den de vertraging in de hand zou den werken Niet vanwege de B.S.P., had Ver nimmen nog verduidelijkt. Het begrip van de korrespondent van voornoemd blad nam burge meester De Bisschop niet Had, inderdaad, het raadslid De Winter niet eerder verklaard dat het plan van het kollege logisch was. En de B.S.P. - K.O.O. leden hadden toch een taal gesproken die in tegenstelling stond met de onthouding van hun partijgenoten in de raad. Dus een echte partij- tucht in de B.S.P. Zei de burgemeester Het is een kwestie van uitgangs punt Niemand ontkent dat de stad nood heeft aan een doeltref fende sociale woningpolitiek, maar deze koppelen aan de inplanting van het ziekenhuis aan de Siese gemkouter bewijst dat men weinig of niets vertrouwd is met de treu rige historie rond de inspanningen voor een moderne stedelijk zieken- huisinfrastruktuur. Dat kon de jonge man van het Dendermondse weekblad niet we ten. De B.S.P. wel. Voor wat ons betreft herhalen we andermaal De realizatie van het ziekenhuis is te belangrijk opdat men er onder welk voorwendsel ook zou laten mee sollen. Het dossier nieuw stedelijk zieken huis komt hier nog wel aan bod. Er is inderdaad een nieuw ele ment Hier en daar laat men de laatste dagen graag horen dat per slot van rekening het Sint Elisabethziekenhuis verder kan aangepast worden». De nieuw bouw aan de Siesegemkouter dus overbodig zou zijn. Hola... la CVP DAGELIJKS BESTUUR Het C.V.P. Dagelijks Bestuur ver gadert heden donderdag samen met burgemeester De Bisschop, C.V.P. schepen en K.O.O. voorzit ter. Diverse problemen in verband met partij en koalitie staan op de agenda. ZITPENNINGEN RAADSLEDEN Er is geen sprake van dat de zit- penningen van de raadsleden tot 1000 f. zouden opgetrokken wor den. Aldus wordt ten stadhuize vernomen. De zaak is terloops te berde gekomen, zonder verder ge volg. Er zijn raadsleden die men graag een verhoogde zitpenning zou gun- OVEREENKOMST DISTRIGAS EN SONATRACH Vraag van Volksverte genwoordiger D'HAESELEER Volksvertegenwoordiger L. D'Hae- seleer heeft volgende parlemen taire vraag gesteld aan de Minis ter van Ekonomische Zaken Naar blijkt kwam ook Uw depar tement tussenbeide bij het af sluiten of een af te sluiten over eenkomst tussen Distrigaz-Bel- giè en - Sonatrach (Algeriê) voor de financiering van de le vering van aardgas. Mag ik van de achtbare Minis ter vernemen de voorwaarden van die overeenkomst o.a. wat betreft de duur van de leverin gen, de kwaliteit, de kwantiteit en de prijs van het aardgas Tevens zou ik graag vernemen op welke wijze het aardgas van België volgens de overeenkomst zal geleverd worden. Zou de tekst niet medegedeeld worden van de overeenkomst, tussen Distrigaz en Sonatrach, overeenkomst waarbij ook de regering tussenkwam voor wat betreft de waarborg en het toe kennen van rentebonificatie voor de financiering nen, er zijn andere die ze amper verdienen. Maar hce dan ook het goede voor beeld dient men ten stadhuize te geven, gelet op de zware financië le lasten die de stad te torsen heeft. BOUWGRONDEN DE BIOLLEY OHNE ENDE Wat de Biolleyplannen betreft is nu het wachten op het antwoord van de Nationale Maatschappij voor Huisvesting die door het be- stuurskoiiege werd uitgenodigd om alhier haar oordeel te geven om trent het voorstel aan de maat schappijen «bouwen met recht van opstal». Sommigen zijn van mening dat de N.M.H. daar niet veel zal voor voe len. Anderdeels luidt het dat de C.V.P. artner in de koalitie, in opdracht van de partij, er op staat dat er meer schot komt. Aan de inspanningen van Sche pen De Neve dient niet getwijfeld. Maar het wordt in elk geval tijd dat er een einde komt rond deze Biolleyaffaire. Wat betekent dat de bestuurs- meerderheid haar volledige ver antwoordelijkheid moet opnemen. Zo kan het echt niet langer. Als het juist is dat sommigen stokken in de wielen steken is het best dat de bevolking daar volle dig wordt over ingelicht. HET STADSBELEID Heden vrijdag te 20 u vergadert de Aalsterse raad met als biezon- derste agendapunten de begroting 1974, de stedelijke belastingen en de K.O.O.begroting 1974. STADSGENOOT Laureaat Koninklijke Akademie voor Wetenschappen Letteren en Schone Kunsten Op de jaarlijkse plechtige openba re vergadering van de Kon. Aka demie voor Wetenschappen Lette ren en Schone Kunsten van België, op 15 december jl. ging de Aka demie over tot de proklamatie van haar laureaten. Onze stadsgenoot Dr. Hugo De Schepper, thans wonende te Grim bergen en zoon van oud-voorzitter van het A.C.V.-arr. Aalst, behoor de tot de gelauwerden. Hugo De Schepper werd bekroond voor zijn studie De Kollaterale Raden in de Katolieke Nederlanden van 1579 tot 1694, studie van leden, in stellingen en algemene poli tiek waarmede hij in 1972 doctoreerde Uit het verslag van de kommissa- rissen van de Akademie o Het ongemeen uitvoerig bron nenmateriaal, dat hij in Archieven en Bibliotheken van eigen bodem, evenals in Simancas (Spanje), Wenen, Parma, Napels en in het Vatikaan ging vergaren, wist hij tot een merkwaardige en een plan matige syntese te verwerken. Zijn studie geeft een duidelijk inzicht in de regeringsinstellingen, functio narissen en hun invloed op de al gemene politieke besluitvormingen in de Zuidelijke Nederlanden. Zij is een belangrijke bijdrage voor onze nationale geschiedenis. Der halve besluiten de Akademie dit perk in haar reeks verhandelingen te publiceren Wat nog restte van de Aalsterse brandweerwagen na het ongeval te Erembodegem. Vijf brandweermannen werden gewond maar zijn in middels aan de beterhand. Tijdens het laatste verlengde weekeinde, dat van rond de eerste november, vielen er volgens de rijkswacht, op onze wegen 30 doden. Rouw en verdriet dus in enkele tientallen families. Is dat nu werkelijk nodig Betalen wij zo licht de zware tol van het verkeer Blijkbaar wel, zolang het ons niet aangaat. Voornaamste oorzaken waren te hoge snelheid en onvoorzich tigheid van voetgangers. Te hoge snelheid door roekeloosheid en onvoorzichtigheid door gebrek aan aandacht, zijn typische gevallen, veroorzaakt door soms maar een zogenaamd gering alkoholgebruik. De eindejaarsfeesten komen nader. Zij vormen ieder jaar weer een piek in de statiestiek van de verkeersongevallen. Neem uw voorzorgen. Moet U rijden Rijd steeds nuchter en ontvangt U gasten die nog per auto naar huis moeten Bied hun alkohof- vrije dranken aan. Dit is een raad van de V.A.W. de Vereniging Alkoholvrij Weggebruik - Beukenlaan, 24 - 9910 Mariakerke.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 16