COMAR SPORT Maurits Martens gouden schoen maar vooral ijzeren wilskracht I DERBY EENDRACHT - F.C. DENDERLEEUW 13 Voor alle sportartikelen Schoolstraat 64 Aalst Tal. 225.66 Zegels Valois Maurits Martens loopt op een Gouden Schoen. De Aalstenaar heeft het voetbalreferendum gewonnen met een straat voor sprong en hoewel de stemming onder de voetbaldeskundigen geheim is, twijfelde niemand aan de eindzege van de gewezen Eendrachter. Hij had in de iaaste zes maanden van de voorbije kompetitie zo weinig tegenstand in het voeltbalbrandpunt dat Maurits Martens gewoonweg zichzelf moest blijven in de eerste maanden van het huidige seizoen om te winnen. Daarmee wordt een voetballer beloond die met goud kan pron ken maar zeker een ijzeren wilskracht heeft moeten tonen om het zover te schoppen. Het visitekaartje is immers goed gevuld als men de nieuwe Gouden Schoen, die toch maar 26 is, uit zijn voetballoopbaan haaltals jeugdspeler bij Eendracht Aalst, toen als zoon van Honoré Martens en broer van Roland en Jean Pierre, van wie de eerste met Gantoise en Eendracht en Jean Pierre nog steeds met Eendracht speelt. Maurits Martens wordt als jeugdspeler ontdekt en via Michel Verschuere wordt er over een transfer naar Anderlecht gespro ken. Anderlecht betaalt nogal wat geld voor Maurits Martens en Anderlecht gelooft vast dat men deze technisch sterke «linker» goed zal kunnen gebruiken. Maar bij Anderlecht spelen grote namen, die niet zomaar een plaatsje vrijlaten en Maurits Martens wordt geen vaste waarde voor de ploeg. In die moeilijke maan den heeft hij wellicht geleerd hoe een voetballer geduldig moet wachten op de goede beurt om de voetbaltalenten waar te ma ken. Hij wordt zelfs getransfereerd naar Racing White, waar Maurits Martens een vaste waarde wordt. Hij is ondertussen tot verdediger omgebogen, en met Felix Week gaat hij een nieuwe weg op. Maurits Martens wordt het type van de moderne verdediger, die meegaat als het kan en hard toeslaat als het moet. Hij wordt door de nationale speurders ontdekt, komt in de Heizei en wordt internationaal. De loopbaan is gemaakt. Maurits Martens de bruisende, correcte maar vooral wilskrachtige verdediger, wordt door iedereen als een aanwinst van het Belgisch voetbal gezien. Hij krijgt meteen de Gouden Schoen. Maar vele jaren heeft hij alvast niet op fluweel gelopen. Verre van EENDRACHT SCHITTERDE Eendracht heeft op Roeselare echte geschitterd en indien men naar het einde toe niet numeriek in de minderheid was gekomen zou de zege ook meer afgetekend zijn geweest. Het was immers zo dat de v tzwarten rustig langs Peys- man, Maturo en De Roos tot 0-3 waren kunnen uitlopen, doch toen dan Buyle werd uitgesloten kwa men de Westvlamingen nog zo sterk terug dat Eendracht slechts met het kleinste verschil kon zege vieren. OOK F C. DENDERLEEUW Ook F.C. Denderleeuw heeft weer gewonnen en zelfs vrij ge makkelijk tegen een ontgoochelend Vorst. Het duurde nochtans vrij lang vooraleer de Denderjongens de scoor konden openen doch toen zulks dan toch even voor de rust gebeurde langs Janssens stond niets meer de zege van de lokalen in de weg. De gastheren bleven dan ook zoals verwacht de tweede helft be heersen met nog doelpunten langs Hoeylaerts en De Smet. Voor het derby tegen Dender leeuw dat reeds een paar speelda gen terug op het veld van de Den derjongens, spijts de autoloze zon dag, 4000 kijkers lokte bij de eer ste ronde, heerst er in de Dender streek dergelijke belangstelling dat er in het Pierre Cornelisstadion morgen zondag best nog een paar duizend toeschouwers meer kun nen zijn. Wie het zal halen is moei lijk te voorspellen elkeen weet nog dat het bij de heenronde een gelijk spel werd, zodat het nu gezien het thuisvoordeel van Eendracht en de momenteel sterke konditie van de wit-zwarten, best een overwinning voor de Ajuinen kan worden. NIETS VOOR JONG LEDE Jong Lede heeft bij het thuis sterk aangeschreven Racing Gent niets kunnen oogsten. De Dender- strekers kenden er nochtans een schitterend half uur waarin de schoten van Mergaey, Hillaert en bijzonder van de pittige Christi- aéns een beter lot verdienden. Toen de bezoekende storm was uitgewoed verschenen de Stroppen op de proppen om na een zeer moeilijke partij met het kleinste verschil te zegevieren. GOED ZO SPORTKRING Sportkring heeft nu ook verdiend gewonnen tegen de gasten van Pe- tegem na een eerder moeilijke wedstrijd waarin men tegenslag had toen men een vroeg doelpunt diende toè te staan. Het vergde immers heel wat moeite vooraleer Van Dungen de gelijkmaker tegen de touwen kon schieten. Toen zulks dan toch even na de rust gebeurde was het na dien Van Royen die met sukses een aanval van Louis Nevens be sloot. Meteen blijft Sportkring meer dan ooit in koers voor de titel temeer daar de leiders van Kemzeke zo pas een puntje verloren tegen Ap- pelterre. CORPORATIEF SPORTVERBOND S.A.F. SNEUVELDE In de titelstrijd tegen de rivalen van Callebaut heeft S.A.F. moeten knielen na een hevige strijd die volledig gelijk opging, doch waar in de Brouwers meeval hadden toen men de enige treffer van de ze partij lukte. De Financiers zouden tijdens hei tweede wedstrijdgedeelte langs De Kerpel nog sterk aandringen doch het was allemaal boter aan de galg. Meteen hebben de Aalstenaars in de klassering twee punten achter stand op het supperiore Wieze die men alleszins niet gemakkelijk zal kunnen goedmaken. De wedstrijd tussen de Bank van Brussel en de Aalsterse Tele foonjongens kende een incidentrijk verloop wat allemaal te wijten was aan de gebrekkige leiding van de scheidsrechter. De Bankspeler Ka- miel Van Vaerenberagh verliet uit protest zelfs het veld. Het was tenslotte Telefoon dat het haalde na doelpunten van De Waele en Rombaut, terwijl Dusong voor de Bank de eer kon redden. DE WEDSTRIJDEN OP 29 DECEMBER 1973 terr. Osbroek Telefoon - Dessoden B terr. F.F.R. S.A.F. - Bank van Brussel SUNSHINE KON HET NIET BOLWERKEN De wedstrijd tegen Mechelen heeft twee keer echt enige span ning ingehouden. Het was toevallig de periode waarin Steveniers goed was bij Sunshine en Drosdiak aan de overzijde minder overtuigend afwerkte. De eerste goede beurt van de Aalstenaars kwam in de eerste mi nuten toen men van 6-14 naar 18-20 en 20-20 kon terugkomen. Daarna in de tweede helft met een terugkeer van 66-77 naar 70-79, maar weer afgeremd toen Steve niers stilviel. Willy Steveniers, de Aalsterse eenmansploeg, kon het voor de rest niet verder rooien en Sunshi ne zocht dan maar Bill Brosdiak op die eerst door Van De Keer en na dien door De Wolf werd gehouden maar die er beiden uitging met vijf fouten.. Drozdiak begon nogal krap met 1/6 maar toen Peeters met 4/4 Mechelen wat vertrouwen schonk, was er alleszins heel wat lokale overtuiging en wilskracht nodig om niet helemaal te worden losge gooid. In de tweede helft begon Sunshine met elf punten achter stand, en toen de verdediging op Drozdiak het liet afweten, wist men meteen dat de zaken een verkeer de wending zouden nemen. Het werd nog 70-79 maar verder lieten Van Thillo en De Permentier de zaken niet komen. Sunshine be rustte in het verlies en ging zelfs zonder veel overtuiging naar het einde, terwijl men ook nog een be roep moest doen op de bank toen Van Keer, Van De Keer, De Wolf en Schorreel met zware foutenlast liepen. Bij de Ajuinen werden de punten gescoord door Eaton, Steveniers, Van Keer, Van de Keer, De Neef, Schorreel, De Zwaef en De Wolf. SUNCHARM-DAMES ZONDER MOEITE De Suncharm dames hebben het zonder veel moeite gehaald in de thuiswedstrijd tegen Melle. Het werd zelfs een overdonderden be gin voor de Ajuintjes daar men tot 48-13 kon uitlopen. Toen de lokalen nadien op de lauweren gin gen rusten konden de bezoekers langs het duo Vermeir-Tack een stuk van de achterstand goed ma ken, zonder echter de lokale over winning in gevaar te brengen. Bij Suncharm waren het Pode- vyn, Ysebaert, Van Bokstael, Van Der Stockt, De Cremer, Huyle- broeck, Van De Velde, Callebaut en Maturo die de puntjes verza melden. OSIRIS FAALDE Osiris heeft tegen elke verwach ting in het eigen tornooi verloren daar men in de finale het onder spit diende te delven tegen Nino- ve. Nadat Juventus en Merelbeke in de schiftingen werden uitgescha keld diende Osiris de Ninovieters in de ogen te kijken. De thuisspelers slaagden er in tot 34-27 uit te lo pen doch nadien diende men het initiatief in de handen van de be zoekers te laten. Bij Osiris waren het H. Troch. G. Troch, Moeyersoen, Van Key- meulen en Heyvaert die de punten bijeen brachten.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 13