16 Volksvertegenwoordiger Eugeen MORIAU en E.P. Odiion DUFOUR vikaris-generaal in een Bisdom in India afscheid van dit leven. Onder de ve!e prominente bezoekers tijdens het Dirk Martensjaar hier Prof. Dr. Gaston Evskens, vergezeld van zijn echtgenote. Meer dan officiële belangstelling vanwege de gewezen premier die is terug- gekeerd naai zijn boeken. De toekomst: 1973 was ook het jaar dat de nieuwe grote Ringlaan haar voltooiing nadert. De viadukt ter hoogte van de Dendermondse steenweg. Binnen afzienbare tijd omleiding van het zwaar wegverkeer buiten het stadscentrum Er kwam uit Nederland een telefoontje op de krant «Een Aalsterse klok teruggevonden in een bergplaats bij Bergen op Zoom, ongetwij feld in '40-44 ontvreemd»». De geschiedenis was echter ietwat anders. Maar de klok kwam terug met veel muziek, toespraken en per huifkar, een vehikel dat het nu op autoloze zondagen wel zou doen. Maar de kar keerde weer, met de Hollandse wethouders die Aalst o zo'n fraai stadje noemden waar het heerlijk is om leven.... Een week van de Derde Leeftijd - niet exclusief voor politici wat de foto verkeerdelijk kan laten vermoeden. Een goed intiatief dat hcpelijk de volgende jaren nog méér armslag krijgt. ^Sociaal stadsbeleid vat men niet samen in, administratie dossier, in cijfermateriaal. Engagement, het méde-leven zijn ook vereisten in de inzet tegen de eenzaamheid, de armoede, waarmede zovele zestigers. ..Jf zeventigers, tachtigers nog gekonfronteerd blijven. De Aalsterse Gilles, nieuwe generatie, versagen niet. In tegenstelling met wat werd voorspeld Ook de jeugd zit in de greep van de Jaarlijkse Karnaval.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 16