onbekende man op daken 1874: NOTITIES Meerderheid keurt begroting '74 goed Een nieuws stad Aalst in wording AALST EEN DURE STAD WHiSKY EN BOLS IN DE RAAD Met op de agenda van de jong ste raadszitting de begroting 1974, toegeiicht door Schepen Bogaert aan de hand van een fraai verslag - zie elder in dit nummer - was de publieke be langstelling ditmaal beneden het vriespunt en verliep de zit ting vrij vlet en zonder grote horten of stoten. In deze dagen dat zelfs de har den ook tot mildheid bewegen worden, vielen er geen zware woorden en bleken de raadsle den zelfs bekommerd om ons Aibertkanaal water, dat zoals men weet eigenlijk toch niet dat is. Beter met whisky, oordeelde een bijdehands raadslid. Er kwam zowaar ten behoeve van het ganse stadsbestuur en de pers whisky én bols aanruk ken. Zedat het kraantjeswater een andere smaak kreeg. Matig zijn is 't allen kante goed, dach ten de raadsleden onder het waakzaam oog van de burge meester. Zodat het alkohclver- bru'k do eindejaarsgemoederen niet verhitte en men toch geen scnsationlc verklaringen hoorde. OPPOSITIE «ER WORDT SEDERT 71 OP LOS GELEEFD» Schepen Bogaert in zijn toelich ting van de 1974 - mali 163 miljoen - herinnerde aan zijn verklaring in 1972 toen hij voor spelde dat Aalst een moeilijke tijd tegemoet gaal." Èr is daarbij de weerslag van do felle prijsstijgin gen en de pijnlijke kenfrontatie met do oüekrisis welke op zijn beurt een invloed zal hebben op de uitgaven. Een verhoogde fiskale in spanning vanwege de bevolking is dan ook onvermijdelijk, hoe onpo pulair dat ook moge zijn. Namens de oppositie zei B. Van Hoorick dat men wel begrip wil opbrengen voor de zware lasten waarmede de stad Aalst als cen trum van de Denderstreek heeft af te rekenen. Evenwel kan de oppo sitie niet aanvaarden dat de stad ««er sedert 1971 zo maar op los leeft»». Er word door dit bestuur geïnves teerd in werken die beter zouden uitgevoerd worden in het kader van een Groot-Aaist. De oppositie zou derhalve de begroting niet goedkeuren. W. Vernimmen had het over de te werkstelling in de stad, midden standsproblemen en sportvereni gingen. Tijdens de bespreking van diverse punten waren er ook tussenkom sten van G. Willcms, De Winter, Monsieur, enz. Op een en ander replikeerde Sche pen BogaertDe verzwaarde fis- kale lasten treffen niet in de eerste plaats de kleine man, wijl het hoofdzakelijk de belasting op on roerende voorheffing zijn die ver hoogd wordt. In verband .net de tussenkomst van VI. Vernimmen zei Schepen Bogaert dat het stadscentrum niet mag versmacht werden ais gevolg van een nieuwe trend in het distri- butïewezen, met name de inplan ting van commerciële centra aan de rand van de stad. In aïwachting van ds goedkeuring van de stadsbogroilng door do ho gere instanties, ging de raad een parig akkoord met de vraag tot machtiging om te kunnen beschik ken over voorlopige kredieten. De stad zal 26 miljoen dienen bij te passen op de K.O.O.begroting. Er zijn ter zake betere perspoklie- ven ingevolge verhoging van de ligbedden. WILLY VERNIMMEN Volgens B.S.P.senator en raads lid Willy Vernimmen dreigt de Ajuinstede een stad te worden waar het leven aan de zeer du re kant ligt. M.a.w. waar de prij zen maxi zijn. Steeds voigens W. Vernimmen, zou uit een enquête blijken dat 60 van het kliënieel van een grootwarenhuis in het Ninoofse uit Aalst afkomstig is. Vernimmen verklaarde dit aan deze krant. Tijdens de laatste raadszitting van dit jaar kwam hij ter gelegenheid van de be groting ook tussen i.v.m. Mid- denstandsproblemen en de te werkstelling in de tertiaire sek- tor. In een onzer volgende edities kemen we uitvoeriger terug op de visie- van V/. Vernimmen. NOG DE NACHTELIJKE TOCHTEN VAN ONBEKENDE IN BUURT ST. ANN ALA AN - KOOLSTRAAT RECHT OP PRIVACY EN VEILIGHEID !n onze vorige editie publiceerden wij een bondig relaas van de nachtelijke uitstappen van een onbekende in de tuinen en op de platformen in de buurt St. Annaiaan - Verastenstraat - Koolstraat. Blijkens telefoontjes aan de krant was het voor de bewoners uit deze omgeving niet onaangenaam dat uiteindelijk in deze kolonnen de kat de bel werd aangebonden Weliswaar heeft men do politie reeds in kennis gesteld van het gomis aan respekt voor de privacy vanwege een onbe kende. Maar de politiediensten willen niet in het ijle werken en de man op heterdaad betrappen. ONGERUST Maar zeggen bewoners uit voor melde buurtDat maakt onze re kening niet. De affaire begon reeds in juli jl. toen verscheidene bewo ners vreemde voetsporen bemerk ten ïn hun tuin een jong meisje do onbekende zag op het platform voor haar kamer. Eenmaal is de nachtelijke zwer ver binnengedrongen in een ech telijke slaapkamer. Een bizarre historieDe onbekende, blijk baar in halfbeschonken toestand nam vlug de biezen niet zonder verklaring dat hij op zoek was naar zijn vrouw. Er is dan een jonge man die 's nachts vanuit de ouderlijke wo ning eveneens de duistere figuur in de tuin ontwaarde. Wat hij verklaarde aan do politie, die cp haar beurt rtleuwsgierig was omtrent het feit dat diezelf de jonge man 's nachts wakker was en zich op de benedenver dieping van het ouderlijk huis bevond Do Zusters Arme Klaren zijn evenmin gerust. Zodat iedereen daar nu steviger de deuren sluit. Uitgemaakt is wel dat de onbeken de niet via de Zeepziederij D'Hcndt zijn nachtelijke uitstap pen aanvangt. Op zijn zachtst uit gedrukt kan men zeggen dat de gedragingen van de nachtelijke zwerver hoogst eigenaardig zijn. De bewoners aan de St. Anna iaan en Koolstraat hebben recht cp veiligheid en het is vanzelf sprekend dat zij daarvoor rekent op de politie. Bijaldien men enig vermoeden heeft, ziet het er naar uit dat ds mensen aldaar bang zijn enige precieze aanwijzing aan de politie te verstrekken. 1974 wordt ongetwijfeld het jaar dat ook voor onze streek, meer bepaald voor onze agglomeratie een belangrijke beslissing valt de samenvoeging van gemeen ten. Ook in dit opzicht betekent het laatste kwarteeuw dat ons nog scheidt van 't jaar 2000 een grondige wijziging van oude tradities. Hoe belangrijk die fusie wordt zal de toekomst uitwijzen, overi gens mede afhankelijk zijn van datgene wat de toekomstige be stuurders er zullen van maken. Van do Bocckhojt-Erembode- gem tot Edixvelde - Uieuwerker- ken kan het één stadsgebied worden. Een nieuw Aalst waar van het beleid een grotere ver antwoordelijkheid vereist dan dit van de huidige Dirk Martensste- de en de andere bij do fusie be trokken gemeenten. Hoever moeten de grenspalen verplaatst of opgeruimd wor den Senator Verieysen is een fervent voorstander van een maxi-fusïe. Maar het is niet onbekend dat Oud-Minister L. Moyersoen, die toch kan steunen op een rijke ervaring o.m. als hoofd van het departement van Binnenlandse Zaker. eerder voorstander is van Het zit er dus ook niet in dat bv. het huidig stadsbestuur zelf in een royale geste de bewoners van de randgemeenten eens pre cies zou voorlichten omtrent de financiële lasten van een Dirk Martensstede als verzorgings- contrum. Een poging tot menta Ie reconversie bij de toekomsti ge nieuwe stadsgenoten. Maar ook dat zou men verkwisting noemen Inmiddels boert elke gemeente verder nei alsof de fusie een vaag droombeeld is. X X X DE dag dat de beslissing in het parlement valt zal men hier met een in een pre-elektorale sfeer zitten. Het kan wel boeiend wor den voor wie zich relaxeert met politieke pronosiieken. Gaat het gepaard met een revue van lo kale tep-vedeiten die dit maal za! moeten opgevoerd worden van de Boeckhoutberg tot Edix- volde-Nieuwerkerken Het zal méér geid kosten dan in 1970. Maar wellicht is men dan ock reeds gewend aan de nieuwe prijzen van benzine, van bier, van worsten. Mogelijks is het Génóve van de jaarwisseling '73-74 reeds een een weg van geleidelijkheid. Men heeft de decentralizatie van de unitaire staat gewenst. Het on middellijk overschakelen naar een grote fusie, met meer dan 100.000 inwoners, is dat niet wat de weg terug Hu reeds heeft de man van de straat het gevoelen dat het allemaal over zijn hoofd heen gebeurt. Wat als morgen in een super-Aalst de man of de vrouw van uit Oostdorp-Mere bv. zai ervaren dat hij of zij dé burgemeester, dé schepen, dé K.O.O.voorzitter, de stadssekretaris en noem maar op moet gaan opzoeken in het Aaisters stadhuis. Het is na tuurlijk nogal simplistisch voor gesteld. Maar werd de laatste jaren bij herhaling niet gezegd en geschreven dat de mens cen traal moet staan ook in de fusie. NOG een tijdje kan men dus ongestoord over het fusietema palaberen en fantaseren, in de gemeentehuizen, de partijlokalen en de private politieke leefka- mers. Bij ontstentenis van andere ar gumenten t.a.v. een onontkoom bare fusie in de stad, is Aalst de grote boeman, de verkwister. En de man van de straat op het dorp beaamt volmondig. stukje geschiedenis gewerden. Een of ander gelokaüzeerd kon- flikt in de wereld zal dan weer onze koude kleren niet raken bijaldien onze westerse, onze E.G.way of life niet wordt be dreigd. De wereid, het vaderland, ach het is voor do mecsten van ons buurt, de eigen gemeente, het nieuwe Aalst ,een beetje Brus sel en soms eens de Voer en Komen, de kust of de Ardennen in vakantiesfeer. XXX Palestijnen, Israëlieten, Syriërs, Egyptenaren, enz. amper en kele uren vliegtuig. Het is, ON ZE wereld niet. Wat mag die lie den daar aan de Middellandse Zee wel beroeren dat zij onze konsumptiemaatschappij ver storen, ons van een welvaarts- roes ontnuchteren. Ons is het vanzelfsprekend we! veroorloofd in dit lapje Dender streek te twisten over kleine of grote fusie, over nieuwe ge meentegrenzen en wat al meer. Maar misschien leert de wereld van morgen toch hoe onbenullig, hoe zielig de twisten in en tus sen de lokale politieke burchten zijn.

De Gazet van Aalst | 1973 | | pagina 3