kroniek If ECK VAN EEN MILJOEN 5 januari te 14u40 is een jongen zoals er ve- Hij heeft nog geen fortuin- aard maar slijt zonder iksels zijn jeugdjaren. Een jke Olivier schrijft op ze- voor hem een check van en pond. leek mag hij echter enkel niet uitgeven. De moge dat hij zoveel geld zou iezitten en dan schatrijk nt voor Henry als bij to- lie deuren. ih society neemt hem in ien op. Henry speculeert urs - dit kan hij omdat hij natige bezitter is van een ck - en in enkele uren is ,atfjk man. eek geraakt verloren en dit bekend is, vallen da- t invloedrijke relaties weg i staat aan de rand van gang. Het kostbaar docu- wordt echter teruggevon- iry is weer een gelukkig t alleen weerom rijk aan naar ook cupido brengt verrassing. Im&erie RD DE VOS 5 januari te 20u15 eist dat Reinaard mee- ir Kriekeput, om de juiste in de schat aan te wijzen, 'vreest dat de vos een fic- fats genoemd heeft. Maar roept Cuwaard tot ge- deze verklaart dat er in een bron Kriekeput be- pij Hulsterlo. hé mening is overtuigd en her- nein vraag, dat Reinaard zou Maar Reinaard vertelt nu wajn de ban van de kerk is tij destijds Izegrim heeft ien het klooster te verla- iu moet hij naar Rome en jgjlp om opheffing van de ban nen. De koning gelooft hem «weert de verzamelde die- htlg Reinaard in vrede te an en hem zelfs te eren. TV-Feuilleton BUTLER EN KOK zondag 6 januari te 19u13 Inbraakalarm Charles, Grace en Nick babbelen honderd-uit over het gemaskerd bal dat ze voor geen goud willen missen, maar worden hierbij ge stoord door de komst van Prit- chard, de butler van een naburige familie. Pritchard ziet er, opgetuigd met een reusachtig verband, niet al te best uit. Een en ander is het ge volg van een inbraakpoging in hui ze Ritter. De hele buurt, wordt yolgens Pritchard door een stelle tje bandieten momenteel onveilig gemaakt. Albert oppert het idee een alarmsysteem te laten aanbrengen maar Charles wuift dit voorstel van de hand het kan best nog wat wachten. Maar na een nacht vol ei genaardige geluiden is Charles overtuigd van de ernst van de toe stand Albert en Jane krijgen de opdracht een geschikt systeem op de kop te tikken. De familie Dutton vertrekt met een gerust gemoed op weekend- uitstap. TV-feuilletofl EEN MENS VAN GOEDE WIL zondag O januari ta 20u40 In Brussel vindt Thijs een baan tje als bakkersknechtje. Hij moet er elke dag op uit om brood te be zorgen een lastig en zwaar werk voor een tamelijk karig loon. Jan, de meesterknecht, koestert een vaderlijke genegenheid voor het nieuwe hulpje. Thijs leert dan sen en krijgt «stadmanieren». Ook de meisjes blijken een oogje te hebben op de jonge Thijs. Maar Thijs is trouw en denkt nog steeds aan Rosa, hoewel die nooit eens een briefje terugschrijft in ant woord op zijn eerlijke ontboeze mingen. Op zekere dag voelt Thijs zich door zijn ingeboren gevoel voor rechtvaardigheid gedwongen de bakkerij vaarwel te zeggenhij keert terug naar zijn geboortedorp en naar de Walhoeve. Tot zijn grote ontgoocheling moet hij vaststellen dat Rosa min der tegen de scheiding bestand was en in afwachting een andere vrijer heeft gevonden. Letje leeft nog altijd met haar kopje in de wolken. Ze schijnt zelfs te verwachten dat Thijs later met haar zal trouwen. Thijs legt. be- loftegetrouw, een vaderlijke be zorgdheid aan de dag voor het meisje, maar probeert haar toch tot een redelijker inzicht te bren gen. TV-feuiiletoii DE FAMILIE PARTRIDGE maandag 7 januari te I8u05 Huize Partridge gonst van het lawaai. In de garage ontdekt Shir ley Partridge de kinderen, Kaith, Danny, Chris, Tracy en Laurie die vol overgave repeteren voor een liedje dat ze met vereende krach ten hebben gecomponeerd. Om de compositie volmaakt te maken ont breekt er enkel nog een sopraan partij Shirley wordt geëngageerd en de hele familie vindt het resul taat eensgezind grandioos. Danny Partridge maakt vervol gens van het lang niet zo wellui dende nummertje een bandopname en gaat dan op zoek naar een im- pressario. Die vindt hij uitendelijk, na heef wat aandringen, in de persoon van Reuben Kincaid, een manager met een klinkende naam. De Partrid ges krijgen een proefopname en wonder boven wonder... het gara gedeuntje wordt op slag een den derend succes. Het duurt niet lang of de muzikale familie wordt wijd en zijd in het land gevraagd om op te treden. In een frisgeverfde oude school bus vertrekt tenslotte het hele ge zin op tournee Ze belanden zelfs in Las Vegas. Speelfilm BESTE VIJAND maandag 7 januari to 20u15 Abessiniè 1941. Tijdens een ver kenningsvlucht ploft het vliegtuig met aan boord de Britse majoor Richardson en een zekere luitenant Burke, neer in de woestijn. De in zittenden worden prompt door een Italiaanse patrouille gevangen ge nomen. Richardson, plichtsbewust en stijfhoofdig, zoals het een rechtgeaarde Brit ook past, krijgt het al vlug aan de stok met zijn ondervrager, de Italiaanse kapitein' Blasi. De gespannen verhouding tussen deze twee mannen wordt er zeker niet beter op, waneer, na een jammerlijke «ontmoeting» tus sen de bewuste Italiaanse patrouil le en een Britse eenheid. Blasi ge dwongen wordt, na de dood van zijn commandant, het bevel over het troepje uitgeputte soldaten over te nemen. De brit Richardson kijkt met minachting neer op de nonchalan te strategie van zijn tegenstander. Blasi, de Italiaan, verafschuwt al les wat naar Britse degelijk oor logsvoering zweemt. TV-reek* MERIJNTJE GIJZEN dinsdag 8 januari te 20u20 Door zijn verstuikte enkel was Merijntje bevriend geraakt mat De Kruik, de gevaarlijke stroper. Tij dens zijn lange wandelingen door de polder wordt De Kruik steeds dwars gezeten door de grensjager, een mededinger naar het hart van Jannekee. Merijntje wordt door zijn broer Arjaan overgehaald om mispels te stelen. Maar als het blijkt dat die van de oude pastoor zijn, gaat het geweten van Merijn tje knagen. GEWESTELIJKE SOCIALE SCHOOL VAN HET A.C.W. OVER MAATSCHAPPIJ KRITIEK TV-spel NACHTROUTE BRUSSEL-LUXEMBURG donderdag 10 januari te 20u15 Het is nacht. Chariie zit achter het stuur van zij- vrachtwagen. Al jaren doet hij 's nachts hetzelfde traject de route Londen naar het Westen. In het holst van de nacht heeft hij pech, een verbrande uit laatklep. Hij moet zijn vrachtwa- gn laten staan en gaat op zoek naar een huis waar hij gebeurlijk zou kunnen telefoneren naar een garage. Hij belt bij Francine Bro- delet aan. Het blijft niet bij dit eerste toe vallige contact tussen Charlie en Francine. Voortaan za! hij prak tisch iedere nacht bij Francine en Karei een uurtje rusten. Feitelijk is Francine met die oude man ge trouwd omwille van zijn centen. Karei is schatrijk. Toen ze huv/den gaf de geneesheer haar de zeker heid dat Karei norj slechts enkele maanden te leven had. Hij leed en lijdt aan een ernstige hartkwaal. TV-feuilletcn SAM vrijdag 11 januari ts 20u15 Juli 1938. De kolenmijnen zijn nog steeds gesloten. De uitslagen van Sam op school zijn niet erg bemoedigend. Frank denkt er aan de j.ongen niet verder te laten stu deren. Jack heeft er al spijt van dat hij Toby niet toegestaan heeft om voor Sam' zijn opvoeding te zorgen. Toby heeft eon verlaten kapel, enkele huizen en een stuk grond gekocht. Het grucht. doet de ronde dat Toby er een naaibèdrijft gaat vestigen. En inderdaad, wannéér Toby een bezoek brengt aan Polly, vertelt hij haar dat hij binnenkort hier gaat starten met een naaibe- drijf. Hierdoor kan hij Poky, Ethel pn Eileen werk bezorgen. Ook Sam kan bij hem een betrekking krij gen. A.C.W.-verbond Aalst richt reeds jaren studiecyclussen in over boei ende tama's zo behandelde men vorig jaar de rekreatieve uitbouw van ons arrondissement Dit jaar kunnen jonge mensen van 18 tot 35 jaar zich verdiepen in de problemen van een moderne welvaartsstaat. Op zes zaterdagnamiddagen in het Green Kruis te Aalst krijgt men dit aanbod 25 januari 1974 Onze samenleving kritisch beke ken, ingeleid door I. Lindemans (studiedienst A.C.V.-nationaal) 2 februari 1974 rol van de multinationale onder nemingen in het kapitalistisch systeem, door P. Everaert (stu diedienst KAJ) 9 februari 1974 De assepoesters van onze wel vaartsstaat, ingeleid door Jef Foubert (K.W.B.-nationaal) 16 februari 1974 een andere visie - een andere oplossing, door T. Van Empten V ar sociale hoge school He- verlee). 23 februari 1974: Christelijk engagement in deze tijd door E.P. De Henau (hoofd redacteur «Het Teken») 2 maart 1974 c: kristelijke arbeidersbeweging als breekijzer, door Nic Leynse (nationaal verantwoordelijke wéreldsolidariteit). ene bij deze cyclus is wel dc eigen inbreng van de deelne- r. I-Hei wat tijd wordt besteed groepsgesprekken. De bespre kers en animatoren zijn Maria Beeckman, Jan De Bodt, V D- Greef, Mark De Jonge, Car 0 Trogh, Mare Schouppe, Rik Van der Eist en Roger Van Key- KTISCHE HTINGEN mensen die interesse hebben de cursus «Kritische analy- van onze samenleving, mogelij ke oplossingen, konkrete vormen van engagement», kunnen zich in rol ;vcn bij de verantwoordelijke H Diependaele, adjunct, arrondis somenteel A.C.W.-secretaris, St. Jorisstraat 26 te Aalst. Telefoon 239.61. Het inschrijvingsrecht bedraagt 50 fr. De verplaatsingsonkoster; worden terugbetaald. Alle docu mentatfe wordt gratis bezorgd en Je laatste zaterdag krijgt men eer: 'omokratisch avondmaal aangebo den.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11