kroniek Pleegouders gevraagd voor de spiegel Speelfilm DE UITTOCHT DER MORMONEN zaterdag 19 januari te 14u30 Twee jonge en avontuurlijke paardenkooplui, Travis Blue en Sandy Owens, komen op een mooie dag aan in Crystal City, een stadje ergens in Utah. Het lot is hun zaken blijkbaar gunstig ge zind, want ze hebben meteen al klanten op het oog een karavaan Mormonen, die zich voorbereidt voor een grote reis naar het wes ten waar zij zich willen vestigen langs de San Juan, een rivier. Jonathan Wiggs, hun leider, weet echter dat zij alleen nooit hun doel kunnen bereiken en en gageert meteen Travis en Sandy als gidsen. Met eerstgenoemde als karavaanleider begint dan de tocht die o.m. door een gevaarlijke woestijn voert. Speelfilm Charles de goede raad van Albert te volgen en zich uit het zakenle ven terug te trekken. Een werklo ze Charles slaagt er in het hele huis op stelten te zetten. Hij loopt de hele dag Jane en Albert voor de voeten zodat de dagelijkse be zigheden volmaakt in het honderd lopen. Tenslotte slaagt Albert erin de rusteloze Charles weer aan het werk te zetten. TV-feuilleton EEN MENS VAN GOEDE WIL zondag 20 januari te 20u40 Thijs hangt zijn soldatenpakje aan een haak en keert terug naar zijn geboortedorp. Rosa is onder tussen met Karei getrouwd. Het jonge gezin woont, samen met Let, op de hoeve. staat en het publiek vol spanning zit te wachten doet grootmoeder nog een wanhoopspoging om grootvader van zijn rocknummertje af te brengen Speelfilm DE VOGELS maandag 21 januari te 20u15 Melanie Daniels, een welstellen de jonge vrouw ontmoet - in een winkeltje voor troeteldieren in San Francisco - toevallig een aardige zakelijk aangelegde jongeman Mitch Brenner, die nadien advo caat blijkt te zijn. De jonge vrouw voelt iets voor een nadere kennis making, zij probeert te achterhalen wie hij is en waar hij woont en trekt er vervolgens gewapend met twee parkietjes (een geschenk voor Cathy, de zus van Mitch) op uit, op zoek naar Mitch Brenner en zijn familie. Zij belandt bij de moeder van Mitch in Bodega Bay, een idyl lisch oord. Bij de overtocht van het meer gebeurt het eerste voor val zij wordt aangevallen door een zeemeeuw. Dit is het eerste in een reeks waardoor het anders zo vredige stadje in de ban komt van krijsende aanvallende vogels. heden te verwerken kreeg. Hei hoofdpersonage uit deze film wc stelt namelijk met een homosexu- eel probleem, een onderwerp dat hij met zijn onmiddellijke omge ving nooit heeft kunnen uitpraten. We zien in deze film hoe Doug Salter, de hoofdfiguur, zijn levens visie probeert te verdedigen tegen over zijn veertienjarige zoon. TV-reeks DE FAMILIE ASHTON vrijdag 25 januari te 20u15 Philip Asthon is uit Spanje, wear hij met de internationale bri- gacle deelnam aan de burgeroor log, naar huis teruggekeerd. Zijn vader poogt hem af te brengen van zijn voornemen om naar Span je terug te keren om voor een zij ns inziens verloren zaak te strij den. Intussen gaat de bloedige burgeroorlog verder... De wintertijd met zijn sneeuw- en vorstperiodes vraagt extra aan dacht voor de verzorging van het gelaat. Vooral neus, mond en oren hebben het tijdens koude dagen hard te verduren. Bescherm ze daarom met een vochlinbrengende crème en masseer ze regelma tig tussen duim en 'wijsvinger. Gebarsten lippen worden 's avonds aangestipt met waterstofperoxyde 3% en vervolgens ingesmeerd met een dikke laag medikale vaseline. Een röod neusje kan men heel goed camoufleren met een groene crème. Een laagje dergelijke crème aangebracht onder de basis-make up of poeder verbergt uitstekend het .vurigste reukorgaan. Eet zo mogelijk eike dag een portie verse groente of fruit: het houdt de huid fris en voorkomt voortijdige rimpels, bovendien is het gezond ook. THE DEATH OF ME YET zaterdag 19 januari te 22u10 Paul Towers is een man van on besproken gedrag. Als uitgever van een plaatselijke krant geniet hij zelfs aanzien. Zijn vrouw is de knappe Sibby, even gerespecteerd als haar man. Niets laat vermoe den dat Paul ooit zal geconfron teerd worden met een zaak die hem zijn hele eer en aanzien zal kosten. Want wat geen mens in het stadje weet. is dat Paul een min der zuiver verleden heeft, meer flogzelfs een andere identiteit. Omdat hij veronderstelt werd om gekomen te zijn bij een grote vliegtuigramp, kon hij dan ook zon der veel problemen een nieuwe identiteit aannemen en een nieuw leven beginnen. Tot op een nood lottige dag hij weer met zijn ver leden geconfronteerd wordt in de gedaante van een regeringsfuncti onaris, Joe Chalk, die een gron dig onderzoek instelt naar dat ver leden, naar aanleiding van een werkaanbieding. TV-Feuilleton BUTLER EN KOK zondag 2 Ojanuari te 19u10 De zaken van Charles Dutton staan er niet al te schitterend vooréen miljoen dollar is bij wij ze van spreken in rook opgegaan en Charles is door deze stand van zaken volledig uit zijn evenwicht gebracht. In deze zielige gemoeds toestand kan hij zelfs geen hap je meer door de keel krijgen Het wil echter niet erg vlotten tussen de jonggehuwdenRosa vermoedt namelijk dat Karei voor al een oogje op de hoeve had I Onder het voorwendsel dat een onderwijzer niet veel verstand heeft van het boerenbedrijf haalt Rosa weer Thijs als meesterknecht in huis. De sfeer wordt er niet gezelli ger op en vooral Letje moet het ontgelden. Thijs drijft zijn rol van beschermer zo ver dat hij Let ten huwelijk vraagt. De jaloersheid van Rosa kent geen grenzen. De jonge vrouw is er erg aan toe en lijdt af en toe aan vlagen van ver standsverbijstering. Als. Kara! op zekere nacht in da late uurtjes thuiskomt houdt Rosa de wacht, het geweer schietens- klaar Karei wordt neergekogeld. TV-feuilleton DE FAMILIE PARTRIDGE maandag 21 januari te 18u05 De muzikale familie neemt uit breiding grootvader wordt ook lid van de band I De vader van Shirley - een kras se, levendige heer en meer dan 60 - stort zich met gloeiende ijver in deze nieuwe bezigheid. In korte tijd kent hij alle liedjes glad van buiten en zelfs qua uiterlijk past opa zich aan bij de nieuwe trend hij laat artistieke bakkebaardjes groeien Een en ander wel tot gro te onsteltenis van grootmama I De meer bezadigde leden van de familie proberen, zelfs via de impressario, grootvader te ont moedigen. Het blijkt allemaal olie op het vuur I TV-Feuilleton FATHER DOMINIC woensdag 23 januari te 20u15 m De ongewone huwelijksplechtig heid. H De huwelijksplechtigheid in de katholieke kerk werd ingekort en vereenvoudigd. Heel wat moeilijk heden brengt dit met zich mee voor Pater Dominic, die voor het eerst een huwelijk moet inzege nen. Alles loopt mis en dit door verscheidene redenen, de voor naamste is wel dat Pater Dominic het verkeerde koppel huwt. Tegen heug en meug beslist Zelfs als opa al op de scène Jeugdfouilleton BLACK BEAUTY donderdag 24 januari te 18u05 Vicky neemt een kijkje in de na bijheid van een landhuis waar er naar men beweert spoken rond waren en stelt vast dat het huisje werkelijk bewoond wordt en wel door een vroegere zeeman. Als de familie wat later in moeilijkheden verzeild raakt, doordat een oneer lijke advocaat het eigendomsrecht over huis en landerijen betwist, bewijst deze vroegere zeebonk een oprechte vriend te zijn. TV-film DIE DAG IN DE ZOMER donderdag 24 januari te 20u15 In deze televisiefilm wordt de levensproblematiek belicht van een gescheiden man die wegens aan leg en karakter heel wat moeilijk- De Kerst- en Nieuwjaarsdagen zijn weer voorbij voor onze 551 immigrantenkinderen die het geluk hadden opgenomen te worden in onze Vreugdezaaiersgezinnen. Wij hadden rond de 900 aanvragen binnengekregen maar konden tot onze grote spijt niet aan elke kerstwens beantwoorden. Op 3 ja nuari trokken de kinderen weer stralend en gelukkig terug maar met in hun hart de hoop op een vlug wederzien. De sociale medewerkers bom barderen ons met een heel stel nieuwe tragische gevallen waar voor zij onze bemiddeling inroe pen. Wij hebben dan ook volgende data voorzien voor de eerste tri mester van het nieuwe jaar Op 30 januari verwachten wij een heel stel kleintjes. »lk heb slechts de hoogste urgen- tiegevallen opgetekend voor die datum» schrijft Mevr. Gautliicr. Al' de kinderen die'w.ij niet geplaatst krijgen voor 30 januari hopen Wij te laten overkomen met de tweede en derde groep. De tweede afreis van de niet- schooiplichtige immigrantenkin deren is gepland op 27 februari. Het is vooral voor deze groep dat wij beroep doen op nieuwe pleeg ouders. Maak een kind gelukkig, door de Vreugdezaaiers geef iets van jezelf, dan geef je ten voile. Het zijn toch altijd de armsten die het eerst lijden onder iedere crisis. Vraag even aan jezelf of je het aankunt en schrijf dan dadelijk naar De Vreugdezaaiers, Casinoplein 26 - 9000 Gent. Voor onze paasvakantiegasten stelt zich een probleem, de vakan tie valt in Frankrijk vroeger dan in Belgié. De vakantiekinderen komen dan ook slechts voor een korte tijd nl. van 23 maart tot 3 april. Het is nog geen veertien dagen, maar het -is Lente. Ontvang ze als lentekinderen- die de nuftige straatjes van de achterbuurten kunnen verlaten - om wat frisse lucht te komen happen in ons zoe te land. Bij deze-groep komen ook kleintjes mee die dan blijven voor drie maanden. Onder onze kandidaatjes zijn er twee tweelingen twee meisjes en tyvee jongetjes,-liefst zouden wij ze samen opnemen in hetzelfde gezin'. Blijde mensen maken blij, be hoor tot hen. Schrijf naar DE VREUGDEZAAIERS, Casinoplein 26 9000 Gent. Tel. 09/23.87.38 en help ons vreugdezaaien. R. Delooz

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11