i Aalsterse bevolking 46.239 inwoners DE BIOIIEY forse daling De Volksunie en het stadsbeleid kink in de kabel ONAFHANKELIJK REGIONAAL "WEEKBLAD Realizaties en gewetensonderzoek Bk Sooia/o woningbouw Omtrent een nieuwe begraafplaats ET VAN A 30e jaargang nr 4 zaterdag 26 januari 1974 Redaktie en Beheer - Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 10 fr het nummer I NEC SPE, NEC METU.. 23.560 Vrouwen 1970:46.744 1973:46.239: 22.560 Mannen Uit zo pas opgemaakte statistieken van de demografische evolutie van de Aalsterse bevolking per 31 december 1973, blijkt een forse daling. 46.239 inwoners op het einde van 1973 wat een vermin dering betekent van 288 tegenover einde 1972. (46.527) (In 1970 bedroeg dit cijfer nog 46.744) Deze vermindering heeft zowel betrekking op mannen als vrouwen, welke laatste, blijkens de cijfers in de stad nog steeds de (stilzwijgende) meerderheid uitmaken. De Volksunie-stad hield dinsdag jl. in haar partijlokaal Het Gulden Vlies een perskonferentie met als woordvoerders sekretaris Godfried De Rauw, de raadsleden Jan Caudron en Frans de Brul en Schepen De Neve. Gastheer was de plaatselijke partijvoorzitter Dolf de Clercq. Openbare Werken ter stede vormden uiteraard zowat de belangrijk ste schotel die geprezenteerd werd met ingrediënten van de diverse aard - vanaf de ideeën van een shoppingcentrum (struktuurplan), de geplande aankoop van oude maar nette en aangepaste huizen voor bejaarden tot en met lees wel, achtbare lezer - het herstellen van kilometers voetpaden in de stad. Dit alles, aan het einde naar voor gebracht door Schepen De Neve die niet vergat handig peper en zout te hanteren. Met de laatste gemeentelijke verkiezings V.U.brochure tegen het hart, onderwierp Jan Caudron de partij als koalitiepartner, aan een gewe tensonderzoek. Daarbij zich herinnerend Willem Elschots vers«Tus sen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren». Frans de Brul nam de .KO.O.aktiviteiten van de voorbije drie jaar onder de loepe en zei o.a. dat het mogelijk was dat de eerste steen van het nieuw ziekenhuis in 1975 kon ingemetseld worden. Maar hij liet voldoende ruimte tot twijfels. Iemand van de persbent, herinnerde eraan dat reeds in... 1939 beslist werd tot de aanbouw van een nieuw ziekenhuis. En de man kon het weten. Uit de uiteenzetting van Schepen De Neve noteren wij enkele be langrijke gegevens In 1974 zal de Kinderkrib, het sportstadium, de Sanitaire gebou wen aan de Affligemdreef klaar zijn. Wij stellen spijtig genoeg geen vooruitgang vast inzake het Kultu- reel Centrum. Meer medewerking vanwege de Hogere Overheid is noodzakelijk. De dossiers voor de ruwbouw waren klaar in november 1972. Men heeft Minister Chabert tijdens zijn bezoek alhier wel een vage belofte kunnen ontlokken, maar er is geen vaste belofte voor 1974. Ik heb ter zake mijn eigen op vatting, maar zal evenwel mijn kol lega's in de bestuursmeerderheid volgen. Niettemin blijf ik skep- tisch, aldus Jan de Neve. Vervolg zie bladzijde 2 DE HEER J. DISPA BENOEMD TOT RIJKSINSPECTEUR De heer J. Dispa, directeur aan de stedelijke academie voor muziek, ballet en toneel werd bij Koninklijk besluit benoemd tot Rijksinspecteur muziek voor het secundair en hoger onderwijs. De heer Dispa nam deze functie reeds sedert 2 jaar ad interim waar. De Nationale Maatschappij voor Huisvesting heeft duidelijk haar bezwaren te kennen gegeven tegenover de formule verkoop met recht van opstal en termijnbeperking inzake de gronden de Biolley. Het schepenkollege, inzonderheid bij monde van Schepen De Neve had zich op deze formule gebaseerd voor de realizatie van de wo ningzone de Biolley. Meteen is er een kink in de kabel zoals Schepen De Neve ook erkende tijdens de V.U.perskonferentie. Er blijven thans twee kandidaten van maatschappijen voor sociale woningbouw resp. Goedkope Woningen en Dewaco. In kringen van deze maatschappijen houdt men het niet voor on mogelijk dat Schepen De Neve zou voorstellen, bij wijze van «be straffing» de gronden aan duurdere prijzen te verkopen, wat, zegt men, de oplossing van het nijpende probleem der huisvesting nog zou bemoeilijken. Al met al blijkt het laatste woord niet gezegd inzake de Biolley. De zaak zou thans nog meer een politieke weerslag kunnen krijgen omdat in sommige C.V.P.middens heel wat reaktie rijst tegen de houding ter zake van Schepen De Neve. Door het stadsbestuur zullen kontakten genomen worden met de omliggende gemeenten teneinde de mogelijkheden na te gaan voor het aanleggen van een nieuwe begraafplaats buiten het Aalsters grondgebied.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 1