De Volksunie en het stadsbeleid Hernieuwing van tijdelijke grafconcessies op het stedelijk kerkhof de gazet van aalst Vervolg van Ie bladzijde Het dossier van de nieuwe Zwarte Hoekbrug - zelfde type als deze te Erembodegem, maar breder - is klaar. Drie parlementairen zullen de nodige voetstappen doen bij de Minister opdat op korte termijn de nieuwe brug zou aangelegd worden, wat wel mogelijk is. Eerlang zal begonnen worden met de noodzakelijke onteige ningen rond de Zwarte Hoek brug. Ofschoon een stadsbrug zal de staat de financiële last op zich. nemen. STRUKTUURPLAN De kommissie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening heeft een surve opgemaakt in funktie van het struktuurplan van het stadscentrum. Dit centrum moet attraktief blijven en ik geloof, zei Schepen De Neve, dat wij er goed aan gedaan hebben de in planting van grootwarenhuizen aan de stadsrand af te wijzen. De Schepen achtte het minder gelukkig dat sommigen voorstan der zijn om drie architektengroe- pen aan te stellen elk met de op dracht een voorontwerp te maken om dan uiteindelijk uit deze drie één groep te kiezen die het defini tief plan zouden moeten uitwerken: «Het lijken me eerder vertragings- maneuvers». Hierbij verwees J.D. N. naar het idee van een winkel galerij die als een ketting via het toekomstig handelsgebouw in de Kattestraat (met een toe- en uit gang aan de Nieuwstraat) en waarbij men zich moet voorstellen dat ook de Generale Bankmaat- schappij bij dit shoppingcentrum zou aansluiten In acht genomen dat heel wat diensten van deze bank in het nieuwe complex te Nieuwerkerken zullen onderge bracht worden. OUDE NETTE HUISJES VOOR BEJAARDEN In verband met de huisvesting inzonderheid voor mensen van de derde leeftijd verklaarde Schepen De Neve o.a. Men heeft vastge steld dat sommige bejaarden niet zo graag in nieuwe woonwijken wonen. Er wordt derhalve gedacht aan de aankoop van oude huizen in de stad. die mits de nodige herstel lingen. ongetwijfeld voor sommige mensen van de derde leeftijd heel geschikt kunnen zijn. M.a.w. waar ze zich gemakkelijk kunnen aan passen. In dit verband wordt reeds de aankoop van een vijftal huizen aan de St. Jobstraat voorzien. AANKOOP OSBROEK Tijdens de eerstvolgende ge meenteraad zal de aankoop van de Osbroek, in funktie van passieve rekreatie, op de agenda staan. Wat voor het leefmilieu van de stad zeker zeer belangrijk mag ge noemd worden. STOEPEN HERSTELLEN En last but not leastHet ligt in de bedoeling kilometers voetpa den ofte stoepen, die momenteel in een slechte staat zijn binnen zeer afzienbare tijd te herstellen. De kosten hiervan zijn ten laste van de stad 1974 wordt het jaar van de «op- kuis en onderhoud» zei ook nog de Schepen, die reeds de pers voor een tweede rondrit in septem ber as. uitnodigde om zich de visu te overtuigen van de verdere reali- zaties inzake openbare werken. STADHUIS VERFRAAIEN Er werd heel wat verwezenlijkt voor een betere kantoorinrichting van het stadspersoneel. Schepen Bogaert heeft hiervoor heel wat begrip getoond. Want het is ook hier mede een kwestie van finan ciën. Het oude Landhuis verdient on ze bezorgdheid en het is ook een prestigekwestie. Momenteel zijn de werken in de oude vleugel ver ge vorderd, terwijl ook het personeel van Openbare Werken aan de Ka- pellestraat beschikt over behoor lijke kantoren. Er zijn de herstellings- en ver- fraaiïngswerken van de Feestzaal waaraan sedert 1939 als dusdanig geen aandacht meer werd geschon ken. Het voormalige Brandweerarse naal zal omgevormd worden ten behoeve van de Stedelijke Toeris tische Dienst. Tot de reeds andere noodzake lijke herstellingswerken die uitge voerd werden of waaraan men mo menteel bezig is behoren de stede lijke schoolgebouwen. AKADEMIE VOOR MUZIEK Blijft de Akademie voor Muziek. Persoonlijk aldus de Schepen heb ik het voorstel gedaan deze instelling (die thans in moeilijke omstandigheden moet werken) onder te brengen in een voor malig fabrieksgebouw nabij de huidige Akademie voor Schone Kunsten. Een gebouw dat even tueel kan gehuurd of aangekocht v/orden. Thans dient men af te wachten tot misschien mettertijd een of ander stedelijk schoolgebouw de nodige ruimte biedt. SOCIALE WONINGBOUW Wat de huisvesting betreft wer den aan stadswoningen heel wat herstellingen uitgevoerd en is ook in sommige de installatie van cen trale' verwarming voorzien. Er is de zaak de Biolley. Er is deze namiddag een bijeenkomst geweest, aldus steeds Schepen De Neye. Aalst heeft met 17 ha. een eerder kleine oppervlakte. Ik ver zet me tegen de politizering van de sociale woningbouw. Geregeld krijg ik mensen op bezoek en dan hoort men dikwijls: «Ik bezit geen partijkaart en geraak aan geen wo ning.» In de huidige omstandighe den, na de voormelde bijeenkomst, moet de gemeenteraad maar een beslissing nemen. (Zie over de Biolley ook elders in dit blad). MEDEVERANTWOOR DELIJKHEID Jan Caudron herinnnerde eraan hoe de Volksunie totaal onver wacht bij een driepartijenkoalitie werd betrokken en meteen mede bestuursverantwoordelijkheid op zich nam. Dit betekende dat de V.U. wa ter in de wijn moest doen m.a.w. haar verkiezingsprogramma niet helemaal zou kunnen realizeren. Reeds bij de aanvang van de onderhandelingen die zouden lei den naar een meerderheid met de C.V.P. en de P V V. ervaarden wij onmiddellijk dat we de grondbe ginselen waaraan de V.U. sterk gehecht is moeten laten vallen, al dus Jan Caudron. Zo wat betreft de instelling van een open schepenkollege, waarin de partijen die niet tot de meer derheid behoren toch een schepen- waarnemer met advizerende stem in het kollege mogen afvaardigen. Een beginsel dat de VU natio naal stelt en alleen dan in de prak tijk kan brengen wanneer dit sys teem door alle partijen over heel het land aanvaardt wordt. Het V.U.voorstel tot oprichten van een Vast Wervingssekretariaat was het eerste wat ons door de toekomstige koalitiepartners ver zocht werd weer op zak te steken. Dit princiepe, waarin alleen de bekwaamheid en de anciënniteit de doorslag geeft bij benoemingen en bevorderingen werd wel toegepast in de K.O.O dank zij de persoon lijkheid van Frans de Brul, die de kommissie heeft kunnen overtui gen Ditzelfde beginsel wordt door de VU toegepast wanneer het haar beurt is mensen te benoemen of te bevorderen, met het gevolg dat in eigen middens reeds het verwijt klonk dat andersdenkenden wer den gesteund. Benevens de realizaties op het vlak van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening waarover Schepen De Neve uitvoeriger han delde. vermelde Jan Caudron als posititieve aspekten van het beleid dat beantwoord aan het V.U.pro gramma het gezinsbeleid, de in stelling van de raad voor de der de leeftijd die goed funktioneert, de plannen in funktie van de ge- handikapten (via een stadswaar- borg van 2 miljoen zullen op het Wijngaardveld nieuwe beschutten de werkplaatsen worden opgericht waar in de toekomst 100 gehan- dikapten zullen kunnen werken in.- stee van 40 nu.) Het V.U.raadslid loofde ook de prestaties van de bestuursmeer- derheid inzake Onderwijs-Kultuur en Sport. Het Dirk Martensjaar was een groot sukses op de gan se lijn, aan de Oude Gentbaan werd een nieuwe peutertuin opge richt. Geert Goubert, voert als voor zitter van het stedelijk sportcomi- tee een dynamisch beleid Tenslotte verwees Jan Caudron o.a. nog naar de plannen voor de sanitaire inrichting van de terrei nen aan de Immerzeeldreef, de Parkdreef, als verbetering van de infrastruktuur van het sportkom- plex de Osbroek is af De onder handelingen over de sporthal aan de Geldhofstraat, die eerder wer den onderbroken heeft men on langs hervat ZELFKRITIEK Er is kritiek op het systeem van verplichte betaling voor het ge bruik van de sportterreinen lokalen en deze kritiek komt niet alleen vanwege de oppositie. Zelfkritiek zou niet misstaan. Wanneer bij het nazicht van de stadsrekeningen in juni blijkt dat de inkomsten te ver waarlozen zijn. dan moeten wij de moed hebben onze stellingen te herzien en nieuwe voorstellen te doen. De stad is geen St. Maarten, maar moet de sportbeoefenaars middelen geven om zonder financi ële zorgen hun sporten te beoefe nen. Inzake jeugdbeleid is de V.U van mening dat het stadsbestuur in haar taak is tekortgeschoten. Het is ook de plicht van de over heid gratis onderdak te verlenen aan buurtklubhuizen, waar de gan se gamma van het ontspanningsle ven zich kan ontwikkelen op een pluralistische basis, aldus tot slot Jan Caudron. FRANS DE BRUL: «IN DE K.O.O. GEEN POLITIEK FAVORITISME MEER» Sprekend over het K.O.O. be leid zei Frans de Brulde onteige ningsprocedure voor het Nieuw Ziekenhuis aan de Siesegemkouter werden ingezet. (Zie ook D.G.v.A 18 jan.) In princiepe zou men reeds in 1975 de eerste steen kunnen leg gen van het nieuwe complex. F.d B. voegde eraan toe niet te ver wachten dat de ganse afbouw van het nieuw ziekenhuis voor einde '80 te verwachten is. In het pro- jekt zijn 400 bedden voorzien a rato van 1 miljoen per bed wat be tekent dat de realizatie uiteindelijk ca 500 miljoen zal bedragen. Mits meer medewerking van de hogere overheid moet het natuur lijk wel mogelijk zijn in een korte re termijn het ziekenhuis te bou wen. Er is. zei achteraf nog F.d.B. in dit verband, het voorbeeld van Brugge Op het aktief van zijn partij schreef F.d.B het feit dat de wachtlijst voor het Tehuis v. Be jaarden niet meer het voorwerp is van politiek favoritisme Hij herinnerde ook aan de ca. 200 warme maaltijden, de finan ciële steun, waardoor de K.O.O. aan behoeftigen het min. inkomen - 6.000 fr - waarborgt mits 1.500 fr. per persoon ten laste. Er is voorts de hulp via geneesmiddelen, 500 kg. kolen of een equivalente brandstof. Wij hebben ook kunnen beko men dat het vaste geneesheren- korps in het Hospitaal nog uitslui tend en alleen werkt in dienst van de K.O.O. Uit de uiteenzetting van F.d.B. kon afgeleid worden dat in de K.O.O een goede verstandhouding heerst o.a. door een efficiënte taakverdeling via verschillende subkommissies. De kontrole op de geleverde goederen gebeurt nu doeltreffend, aldus Frans de Brul. PERSOONLIJKE OPROEP De tijdelijke grafconcessies op het stedelijk kerkhof, verleend in 1949 voor een duur van 25 JAAR, VERVALLEN IN DE LOOP VAN 1974. Op aanvraag kunnen deze graf concessies hernieuwd worden voor I een termijn van 25 jaar, mits be taling van het van kracht zijnde concessietarief, zijnde 1500 fr de m2 grond. Voor de goede gang van zaken is het wenselijk dat de aanvragen tot hernieuwing ingediend worden vóór 1 april 1974. De nieuwe ver gunning, door de gemeenteraad te verlenen, zal ingaan op de verval datum van de bestaande vergun- ning. Ten einde belanghebbenden of hun erfopvolgers de mogelijkheid te bieden de concessie te behou den, wordt hierbij een persoonlijke oproep gericht tot de families waarvan de naam hierna volgt en waarvan de grafconcessie in de L loop van 1974 vervalt Delkord Edmond Wwe Schoon- jans-De WitFamilie Van Geert- De Gendt-Van der Speeten Wwe Verbeeck-Burssens Cornand Fran- ciscus Silon JozefVan de Meerssche Constant Emiel De Bruycker JozefWwe De Smet- De Clerq Rubbrecht Joannesq Cornand Jacobus; Verbeeck Theo; Hermans Carolus Goubert Petrus L Wwe Nichels-Matthieu Wwe De Brauwer-De Smet Alb.; Wwe Van der Eist Joannes De Pauw Gr.- briel Mevr. Van der Eecken Jan Mortier Georges Erven Fam. De SaedeleerWwe. Van de Hove- P Abé Boon JozefDe Winter Pier- P re De Brucker Felix Bogaert Al- bert Wwe Van de Casteele Wwe j. Claus-LievensWwe Vertongen f Beul Van Hover-Hermans Fr. Van Geert Alfred Wwe De Sae deleer B. Wwe Klinck-Lievens Dierickx Leopold Keymeulen Lo- dewijk. Er wordt opmerkzaam op ge- maakt, dat ingevolge de bepalin- r gen van het stedelijk reglement r van huishoudelijke dienst betref- j fende de grafconcessies dd. 27 april 1972, van de concessies die f niet hernieuwd worden, de graf- P tekens binnen de 3 maanden door '5 belanghebbenden dienen verwij- f derd te worden, zoniet dat zij na P de vervaldatum van ambtswege op kosten van de betrokken familie fjllen worden weggedaan. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Tel. 053/241.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr, 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2