kroi it R De Aalsterse Gilles, zijn in 1974 nog meer Aalsters getint Speelfilm HET BEGON MET EVA Z3terdag 23 februari te 14u30 Jonathan Reynolds sr.. een beken de multi-miljonair, ligt op sterven. Als laatste wens wil hij de verloof de van zijn zoon nog even zien. Wanneer deze echter onvindbaar blijkt te zijn in haar hotel, brengt Jonathan jr., ten einde raad, een volslagen onbekend maar niet on aardig meisje uit de kleedkamer van het hotel meer, om Gloria's plaats in te nemen. Anne Terry ver schijnt dus voor de oude, nietsver moedende heer en valt bovendien erg in -zijn smaak. Het lot neemt plots een onverwachte wending de oude Reynolds knapt weer op en wil bovendien Gloria weerzien... Jonath»an Jr en Anne zijn dus wel verplicht opnieuw hun komedie op te voeren, zij het om bestwil. Anne moet de oude man zelfs ononder broken gezelschap houden... Maar op een dag verschijnen de échte Gloria Pennington en haar moeder Komische reek6 MOEDERS SLIMSTE zaterdag 23 februari ts 20u15 Frank en Betty zijn op huwelijks- reis... voor der*tweede keer dan nog welHuh eerste wittebroodsweken waren namelijk -niet wat je ge slaagd noemt, door een heel dom voorval... De arme Frank was blijkbaar zó van streek dat hij in de verkeerde trein was gestapt en aldus zijn 'prif- le huwelijksdagen moest doorbrem- gen op 40 mijl van zijn bruid- Maar nu ziet het er naar uit dat alles naar wens zal verlopen. He laas, wat een ontgoocheling als zij de hotelkamer ziengeen groot bod I Frank denkt de situatie vlug le kunnen oplossen door van twee kleine bedden maar één groot te maken... TV-feuffleton DE WALTONS zondag 24 februari te 20u40 John Boy heeft gewetensbezwaren. Hij heeft namelijk de leeftijd bereikt om mede voor het nodige voedsel voor het gezin te zorgen. Eén van de bronnen van mondvoorraad bij de Waltons, is de jacht. John Boy heeft daar en broertje aan dood. Hij vindt het levenheilig, en jacht op dieren is in zijn optiek dit levensprincipe schenden. Na lang wikken en wegen laat John de ba- langs overhellen ten gunste van het gezin en hij beslist met zijn vader mee op jacht te gaan. De dag van de jacht is daar. Va der John, zijn zoon en twee vrien den van vader gaan op wilde kal- koenenjacht. Gedurende de trip be zeert John zijn voet, hij besluit echter verder mee te gaan. Wan neer de eerste wilde kalkoen bin nen schot is, wordt aan John Boy de eer gelaten hem neer te knallen. De jongen kan echter de moed niet opbrengen en keert vol schaamte huiswaarts. Jeugdfeuillc'.on HET GROTE KORAALRIF dinsdag 26 februari te 18u05 Dit wordt een bizarre aflevering waarin er grof wordt gespeeld en, zoals het meest?.! gaat, ook zwaar wordt verloren. D i meer bepaald door Jack Meurauki. Het toneel van deze gokbedrijvigheid is de bai van hel «Hayman d hetei. Een duistere ttgudr, Stater geheten, wil Jack wel tilt de fi ïancicle knoei helpen... in ruil voor wat gegevens over het korr.?.' over de nikkelvelden c d?a: on langs door het wetenschappelijk team van de «Endeavour» 'weiden geregistreerd Slater probeert zelfs Jack in een hoek te drijven ais Jack n' op Slaters voorstel ingaat zou hij wal eens zijn baantje kunnen verli": Jack stemt schoorvoetend toe TV-feullleton DE FAMILIE PARTRIDGE maandag 25 februari te 18u05 Het muzikale gezinnetje heeft drin gend behoefte aan een dagje-uit. Er wordt een prachtig plannetje be dacht ze zullen in volle natuur eens een frisse neus halen. Een stinkdiertje glipt echter mee de bus in en besmetde hele omgeving de leden van de familie incluis met zijn allesbehalve prettig lijf geurtje. 'Nu ze van kop tot teen doordrongen zijn met dit tieel spe ciale parfum kuhnen ze onmogelijk hun exclusief hotelletje -binnen lo pen. Een grondige schrobbeurt in de-'badkamer. van een., of ander mo tel lijkt de enige oplossing. Speelfilm JANE EYRE maandag 25 februari te 20u15 Jane Eyre,-een weesmeisje, wordt opgevoed in het Lowoodinstttuut; een typische tehuis voor verlaten kinderen," wear een nurse Mr Bro- kle.hu rst hardhandig het gezag hand- haafd. Ondanks alle vernederingen en beschimpingen behoudt Jane een positieve kijk op het leven. Als ze twintig'is komt ze als gou vernante' In 'huls bij Mr. Roches ter. de sombere kasteelheer van Thornton Hall, een romantisch-hui- veringwekkend landgoed in een de solaat gezelschap. Jane wordt be last met de opvoeding van het pleegdochtertje van de heer des huizes. Rochester blijkt een grimmige fi guur te zijn die zich meestal cy nisch uitlaat over het leven. Jane kijkt echter door deze uiterlijke bit sigheid heen en wanneer de jonge vrouw op zekere dag Rochester uit een brandened kamer weet te red den, ontstaat er een groeiende ge negenheid. Af en toe gedraagt Ro chester zich echter zonderling en gebeuren er dingen die Jane niet verklaren kan, Science fiction MUTANT donderdag 28 februari te 19u10 Het scenario is gesitueerd in een niet zo verre toekomst, waarin de aarde door een natuurramp of door eè'n wereldoorlog totaal ontvolkt is, op drie uitzonderingen na een man, een vrouw- en een-kind. In die wereld is de-man op zoek naar overlevenden. In de puinen van een 'grote stad ontdekt hij tenslotte da "vfóuw en het kind. Terwijl hij lang- zè'dm herstelt van de uitputtende tófcht, merkt hij dat het kind volle dig verlamd is, doch over enorme mentale krachten lijkt te -beschik ken De groeiende genegenheid tus-, sen de man en de vrouw, veroor zaakt een toenemende mentale agress:e van het kind. dat er uit eindelijk -fn slaagt" de rtran tot zelf moord te dwingen. TV-Spel PARIS C'EST MON AMOUR donderdag 28 februari te 23u45 Yvétte en Aridéé 2ijn drie jaar ge trouwd. Een érö" burgerlijk koppel. Ze werken beiden' In een groot warenhuis, zij ate verkoöpster, hij al$ chauffeur. In' tiun dagelijks le ven bouwen ze een droomwereld op, zo ondermeer zouden ze een paar dagen in Parijs willen door brengen, de nodige centen ontbre ken echter, dus blijft het voorlopig bij een droom. Hun huwelijksleven is een aaneenschakeling van zeer alledaagse dingen, banale feiten is misschien iets te negatief uitge drukt gesprekken over het huis houden, wat veel kost en minder, centen tellen, een aantal afbetalin gen die nog moeten gebeuren, enz. Een koppel gesneden uit de massa, zoals er velen zijn. Beiden met een onbevredigd verlangen, dat zich op een verschillende manier uit bij de man en vrouw maar toch een rea listisch gegeven is, dat ze in hun leven niet kunnen wegcijferen. Dat DE AALSTERSE GILLES al leen in hun stad optreden, weet waarschijnlijk iedereen. Als U bij gevolg de echte Gilles wilt zien, dan moet U in Aalst naar de kar- navalfeesten komen. Wanneer zijn DE AALSTERSE GILLES er in 1974 te zien en hoe zullen zij er uit zien Op zondag 24 februari 1974 te 14 uur. nemen DE AALSTERSE GIL LES deel. aan de 46e karnavai- stoet te Aalst. Een vlaggetje, dat precies uit het schilderij van Brueghel «Het Ge vecht tussen karnaval en vasten» is weggehaald, zal DE AALSTER SE GILLES aankondigen. Het is een symbolisch vlaggetje met de Aalsterse kleuren rood, geel en De voorzitter en de secretaris, ge wit. omlijst met rode franjes. kleed in zwarte rok en schouder mantel, zullen met fierheid hun on geveer 70 acteurs door de stra ten van de stad loodsen. De kleurrijke en bonte groep, met rinkelende bellen en klepperende klompen, zal onophoudend de stompig-dance. uitvoeren, terwijl 2e 10.000 sinaasappelen naar de grijpende handen van de menigte zullen gooien. Daar DE AALSTERSE GILLES hun hart alleen aan hun stad hebben verpand, bebben ze gerneénd dat hun uitrusting een nóg meer Aal- stfits tintje moest krijgeri. Inder daad tot in 1973 droegen de Gil les in Aalst pluirtienhóeden van al lerlei keureh. Dit jaar échter zul len één derde van de Gilles met de klassieke zuivere witte struis vederen höed gëtooid zijn, terwijl twee derden een hoed zullen dra gen waarvan de pluimen de kleu ren van de stad weergeven rood. geel erj wit. wat enig is ïn België. De muzikanten-Gilles behouden hun witte struisvederen hoedjes. Van alle deelnemrs zullen de'hals kragen, de arm- en beenstukken eveneens versierd-zijn met de Aal sterse kleuren. - Met trommelgeroffel en sterk ge ritmeerde Gilles-wijsjes zullen de Gilles U voorbijtrekken. Maar ver geet niet om ook eens naar hun rug te kijken. Daar dragen alle deelnemers, zowel Gilles, muzi kanten, bevoorraders, als andere helpers het embleem met het wa penschild en de kleuren van de stad. Op maandag 25 februari te 14 u. zijn de Gilles weer paraat op de Grote Markt. De ganse groep, waarvan Gilles met hoed en ande re zonder hoed, maar dan met de heksenbezem in de hand, brengen er een show. waarmee ze symbo lisch alle boze en duivelse geesten uit de stad wensen te verjagen. Wie komt zien krijgt ook de kans een sinaasappeltje te vangen. Om 17 u. nemen ze deel aan de rondgang van de Aalsterse groe pen door het centrum van de 'stad waar 5.000 appelsienen opnieuw de lucht zullen invliegen. Om 20 u. 30 wordt op de Grote Markt door de groep «HET LIED VAN DE AALSTERSE GILLES» gezongen, dat ze op de plaat heb ben laten persen. Daarna zullen ze met een rondedans van onge veer een uur en met een feêrieke verlichting een onweer laten los barsten met een echte sinaasap pelregen. Laten we nu maar hopen, dat het 'weder mat de karnavaldagen droog moge wezen. Inderdaad van de weersomstandigheden zal het af hangen cf DE AALSTERSE GIL LES met de^ kostbare struisvogel- pluimen zullen te zien-zijn of niet. Indien het regent is hét voer de groep onmogelijk zich met hoed te tonen, daar de struisvederen a!du hun waarde zouden verhezen. Aangezien de hoed van de GiHe de lente én de heldere hemel sym boliseert, hopen wij dat de weer- maker hiermede rekening, zal hou- den. De Gilles wensen aan allen veel kijkgenot, plezier en amusement tijdens de komende karnavaldagen van Aalst. S. AERSSENS Feuilleton DE FAMILIE ASHTON Vrijdag 1 maart te 20u15 John Pc *-!cr heeft de oorlog van dichtb j k-r-.n kennen. In een shock toestand is hij achtergebleven aan do kant van de weg in Frankrijk. Zijn beste vriend is in zijn armen gestorven. Zijn eenheid is door de oprukkende Duitse troepen afge sneden. Plotseling nadert een Brits legervoertuig. Wanhopig probeert John de aandacht van de inzitten den te trekken. Ze zien hem niet. Intussen wac-ht Margaret, zes maan den zwanger, bij de Ashtons in Li verpool op nieuws uit Frankrijk. Sheila Ashton heeft, terwiji haar man David bij de Royal Air Force dient, een baantje gevonden in de militaire kantine. Zij krijgt van een officier een lift naar huis. De on verwacht thuiskomende David vindt hen samen...

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11