Acht lijsten in arrondissement Romantisch Duitsland zet zich af tegen hypermoderne reuzenhotels van AMADA tot P.M.O. VERKIEZINGEN BLIJKBAAR had AMADA Gent niet zo heel veel weet van AMADA Aalst, wat in dit geval eigenlijk meer een Ninoofse aan gelegenheid is. Zei men in Gentdat lijstaan voerder voor de Kamer een banketbakker Armand Goossens was. Wat dan uiteindelijk niet klopte. Geen banketbakker maar een arbeider zonder meer, waar mee niet wil gezegd zijn dat een bakker zo maar bij de pakken en zijn oven mag blijven zitten. Maar de lijst A. Goossens alias AMADA brengt met nog een an dere lijst deze van de Partij van Zelfstandige en Onafhanke- lijken ofte P.M.O. het aantal deelnemers in de elektorale are na alhier op uitgerekend 8, want daar is ook nog Diopcndaele die geen forfait f;eeft gegeven. ««KIES VOOR DE REVOLUTIONAIRE KLASSENSTRIJD». Ja, zegt kandidaat nr. 2 van Alle Macht aan de Arbeiders, kortweg Amada, de 33 jarige Ninovietcr Etienne Muylaert, we willen het in het arrondissement eens uittesten. We willen weten hoe sterk we staan. Amada Ninove bestaat al een tijd je. Nog geen afdeling of hoe men het ook moge noemen, te Aalst. Maar onze affiches, muurkranten hangen er toch. Het was geen probleem voor de lijstpeters. Op meer, vragen, krijgt men vooralsnog geen antwoord. Een en ander moet nog bespro ken worden zegt kandidaat Muy laert. Hij rekent vooral op de jongeren die anders voor de B.S.P. of de K.P. zouden stemmen. Op de plakkaten aan de Aalster- se Houtmarkt hangen de eerste AMADA-affichen. Aan de ande re zijde op de omheining rond de bouwwerken van het toekom stig B.S.P. lokaal plakken on der een prettig voormiddagzon netje B.S.P.mititanten de leuzen van de partij. Fijn een dergelijke karwei mag wel bij voorkeur tijdens de dag gebeuren. Men gunne iedereen zijn nacht rust. Hé, ook K.P.affiches met Ray mond de Smet. Misleidend at- trakticf voor andersdenkenden. Want met een rutisge groene kleur. PARTIJ VOOR ZELFSTANDIGEN EN ONAFHANKELIJKEN De Partij voor Middenstanders en Onafhankelijken meent het ernstig. In vijf a zes arrondissementen in 't Vlaamse land werden P.M.O.- lijsten ingediend. Ook in ons arron dissement. Lijstaanvoerder Marcel De Luyck, zaakvoerder van een be drijf in een Aalsterse randgemeen te. Een telefoontje volstaat en met een krijgt men do P.M.O.voorman op kantoor. Zoals de arbeiders het recht heb ben zich te verenigen in vakbon den en meteen de sterkste druk kingsgroep zijn in C.V.P. en B.S.P. zo hebben de zelfstandigen en de onafhankelijken evenzeer het recht zich in een partij te verenigen die uitsluitend hun belangen verdedigt. Zelfstandigen cn onafhankelijken, zeg; M. De Luyck moeten hun ei gen polititiake vertegenwoordigers in het parlement hebben. Een blok vormen. Zelfs de V.U. is geen ho mogene groep. Neem een Cuypers, een Nelly Maes en een Van der Eist en oen Woutors. Een afstand van ideeën inzake sociaal-ekono- mische problematiek. Wel eensge zind wanneer het gaat om Vlaam se problemen. Waarom vraagt M. De Luyck heb ben de zelfstandigen, de onafhan kelijken niet dezelfde rechten als loon- en weddetrekkenden Waar om de diskriminatie inzake pensi oen, kindertoeslag, ziekteverzeke ring. Waarom ook de diskriminatie ten overstaan van de K.M.O. ter wijl de Multi-Nationals miljoenen en miljoenen krijgen van de staat. Waarom de verwaarlozing van de landbouwer Poujadisme Neen, zegt De Luyck. En dan nog wat was er fout aan die Franse partij van zelf standigen. Men heeft nagelaten de partij verder uit te bouwen. Welnu, we gaan met entoesiasme naar deze verkiezingen, ofschoon we niet voldoende voorbereid wa ren, maar na 10 maart gaan we verder met de struktuur van de P.M.O. in gans het land. Een programma uitsluitend in func tie van de zelfstandigen en onaf hankelijken die tot dusver door de staat als tweederangsburgers wor den bejegend. Daar moet een ein de aan komen. Niet langer versnip pering. De eenheid, de solidariteit van alle zelfstandigen moet onze kracht zijn. Als de P.M.O. mee tings zou beleggen - maar dat blijkt niet het geval te zijn zou M. De Luyck als spreker alleszins sukses halen. Een image dat over komt. Er moet wat veranderen besluit de P.M.O.man die ook lid is van het Nationaal Dagelijks Bestuur en te vens Provinciaal voorzitter. We zullen in de 72 gemeenten en bijna 88.000 postbussen aan bod komen tijdens de verkiezingscam pagne. Donderdag krijgen we ons nr. Waar haalt de P.M.O. het geld Van onze militanten. Maar we kun nen financiële steun gebruiken. We worden niet gesteund door sterke groepen. De stad gaat nu zorgen voor supplementaire plakkaten. Dat komt er allemaal nog bij zegt burgemeester de Bisschop. Acht lijstenhet wordt een niet alledaags elektoraal spektakel in het arrondissement. De dames, de vrouwen op de verschillende lijs ten zijn lang niet allemaal geluk kig met de hun toegekende plaats. Voor een aparte vrouwenlijst is het nu te laat, zegt ons zeer vertrou welijk een kandidate. Geleidelijk worden de stellingen in genomen. In het Aalsterse krijgt men tussen door nog een ander prettig ver toon Karnaval. Dan trekken de betrokkenen regel recht naar het elektorale front. Zegt Gustaaf de Stobbeleir, de eeuwige Karnavalist en nog enig springlevend lid van het eerste Feestkomitee uit de oerperioda van de Karnaval Allemaal die po litiek nu, met Vastenavond. Wij, de Gilles hebben ander werk. Ze brengen dees week 22.000 ap pelsienen.... Ik ben gelukkig zegt Schepen Van den Eede... Nieuwe keten van historische huizen in het leven geroepen Terwijl het ganse oude Europa mo menteel overspoeld wordt door nieuwe, hypermoderne hotels van Amerikaanse oorsprong, is er In Duitsland al geruime tijd een be weging aan gang die zich afzet te gen deze trend van het koudkloedi- ge, atmosfeerloze zakenhotel. Het sukses van de slothotels is daar om dit te ónderstropen. Kortelings kwam er een nieuw initiatief tot stand dat ongotwijfeld toekomst heeft. Een reeks bestaande hotels en restaurants vormen momenteel een eigen keten die Romantik Hotels en «Romantik Restaurants» heet. Het aantal aangesloten huizen is rug. Dit bleek uit de jaarvergade ring die onlangs in Goslar gehou den werd. Vooral de belangstelling uit het buitenland stijgt ziender ogen. Op een totaal van 64.300 over nachtingen waren er 10.000 van buitenlanders en dit betekent een stijging van ongeveer 10% bij de belangsteling van over de grenzen. Vooral de weekeindaanbiedingen en de kombinaties waarbij men, voor een vast bedrag, van het ene slot- hotel naar het andere kan overstap pen, kregen een goed onthaal. Als embleem dragen zij boven de ingang een smeedijzeren schild waarin sleutel, vork en mes onder een vakwerkdak. De overnachtings- prijo van de hotels mag 40 DM niet overtreffen, maar ligt normaal tus sen 20 en. 30 DM,_Ongevooc.f1o.-e!f- de criteria zijn aangelegd voor de aangesloten Romantik Restau- nog vrij beperkt, enerzijds omdat de ganze zaak nog maar kortgele den van de grond kwam, anderzijds omdat de beheerders van deze or- garnisatie er strikt op waken dat de aangesloten hotels en restau rants voldoen aan een aantal fun damentele eisen die gesteld wor den. Zo moeten de hotels inderdaad gehuisvest zijn in een historisch pand, over een zeer goede keuken beschikken, door de eigenaar per soonlijk beheerd worden, niet te groot zijn en over een gezellige at mosfeer beschikken. rants die hoofdzakelijk gedacht werden in funktie van rondreizen of weekeindtochten. De ruim 40 burcht- en slothotels van Westduitsland hebben inmid dels een vrij goed jaar achter de r.R> dai.ooteiüT jit 'it neftoirtHNkïiJ gifcortftL) ftMiüti

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 3