uit de modewereld voor de fijnproevers wat eten we deze week? nuttige wenken ZONDAG Kruidentoost Tomatensoep Rosbief Spi nazie Gekookte Aardappelen Ananas met Slagroom MAANDAG Koude Rosbief Sla met Mayonaise Ge bakken Aardappelen Citroenrijst. DINSDAG Spaghetti met Gehakt Tomatensaus en ge raspte Kaas Appelmoes met Schuimkop. WOENSDAG Varkenskotletten Bloemkool Gekookte Aardappelen Fruit. DONDERDAG Gevulde Paprika's Pannekoeken. VRIJDAG -. Gebakken Schot Frites Vanillepudding. rijse Aardappeltjes Chocoladevla""** Sp<sK HERENMODE VOOR DE ZOMER 1974 Het mannentype voor aanstaande zomer is de «dandy» of de «gen- tïemanfarmer». Hij kleedt zich met schijnbare nonchalance, in wer kelijkheid echter is zijn kleding met de grootste zorg gekozen en nauwkeurig op een totaalbeeld afgestemd. Niets wordt aan het toe- va! overgelaten. Ook de details zijn daarom belangrijk geknoopte halsdoeken, vlinderdasson, tweekleurige schoenen, engelse petten. Het silhouet is ongedwongen en gemakkelijk metgoed aangege ven vierkante schouders, een buisvormige, niet te nauw zittende lijn, soms matig bloezende effekten. Ook de weefsels worden gekozen In dezolfde optiek »an komfort luchtigheid en diskrete elegantie met een min of meer sportieve bij! smaak... De kunst ligt vooral in het precies op elkaar afstemmen van da stoffen. Belangrijk zijnalle varianten van chambray, oxford en fil-è-fil zomertiveeds en katoenweefsels met gostruktureerd uiterlijk, met ge nopte, gevlamde of bouclé garens klassieke katoenweefsels' met een min of meer ..droge., greep popelin, gabardine, zeildoek, panama madras- en handdoekruiten voor de vakantie, badstof en gebreid fluweel. HET HEMD IS«amerikaans» los, met korte mouwen en soepele open kraag; met panden, knoopgat en sierstikselsblouson, met doorgeschoven ceintuur op de heupen. DE BROEK hoeft 3 basisvormen «baggles», extra wijd (28 a 30 cm) met plooitjes in de taille, en omslagen onderaan klassiek recht en matig wijd (26 cm) aansluitend op de heupen, met/zond« omslagen voor de junioren krijgen we de smalle koker jeans aan- s.uitend van boven tot onder, en met brede omgevouwen rand op en- keihoogte. r VRIJeTMDSKLEDING. Do slabbotjesbroek met grote zakken en .stelbare schouderbanden, vernieuwd goed gekozen stoffen zoals 7 ntadrasrurton, en gedragen met een klassiek polohemd De r 3'- SG" f"" of wiid8 bsrmuda me< omslagen en opgezette zak- 9edra9e" een bloezend sweatshirt met mouwaanzet. Het praktische vestjo tot boven dichtgeknoopt, met talrijke zakken het fan.asie.enscmble van vest en hemdin op elkaar afgestemde katoenweefsels met bedrukkingen in dezelfde tinten. KRUIDENTOOS! Benodigd 4 geroosterde sneden brood, 2 kleine pakjes gervais-kaas, 2 eet lepels koffiemelk, 1 kleine ui, 2 eetlepels gehakte kruiden (peter selie, dille, bieslook), zout, peper, kappertjes, 4 olijven en een hard gekookt ei. Bereiding Maak een smeuïg mengsel van gervais, melk, een geraspt uitje, gehakte kruiden, zout en peper en enkele kappertjes. Verdeel dit over de geroosterde sneetjes brood. Garneer met aan plakjes gesneden olijven en partjes hard gekookt ei. GEVULDE PAPRIKA'S Benodigd 4 paprika's, 150 g rijst, 1 ui. 2 eetlepels olie, 400 g gehakt, pe per. zout, 40 g boter, 40 g bloem, y* liter bouillon, 5 eetlepels to matenpuree en wat suiker Bereiding Snijd van de gewassen paprika's het kapje en neem zaadlijsten en zaadjes eruit. KooK de rijst gedu rende 15minuten in V2 liter water met wat zout. Giet de rijst op een zeef, spoel hem met koud water af en laat hem uitlekken. Hak de ui fijn en smoor hem in de olie. Doe het gehakt en de rijst erbij en maak het mengsel op smaak met peper en zout. Vul hiermee de paprika's en zet de kapjes er weer op. Maak van boter, bloem en bouillon een gladde, gebonden saus, roer er de tomatenpuree doorheen en voeg zout en suiker naar eigen smaak toe. Zet de gevulde paprika's in een vuurvaste schotel, giet de saus er overheen, sluit de schotel af met een deksel of een blad aluminium folie en schuif hem - gedurende 3 kwartier - in een hete oven Opdienen in de schotel. GEBAKKEN BANAAN MET SPEK EN ANANAS Benodigd 4 bananen, 4 plakken ananas en 03 con c.:..:eel wat bo ter). Bereiding Pel de bananen en snijd ze over langs doormidden. Halveer de plak ken ananas en droog ze tussen een doekje. Bak in de koekepan de bacon knapperig en leg het spek op een verwarmde schotel. Bak vervolgens in het overgeble ven vet (als de bacon erg mager is zal er wat boter bij moeten) de banaan en de ananas. Leg de ge bakken vruchten an weerszijden van de bacon op de verwarmde schotel. Geef hierbij Parijse aardappel tjes. Dit zijn met een aardappel- boor uitgestoken aardappelballe tjes, die in boter worden gebakken en bestrooid met peterselie. keukengeheimen VERSE ANANAS Nog niet zo heel lang geleden konden we verse ananassen alleen kopen in de gespecialiseerde de licatesse-winkels. Verse ananas gold toen nog voornamelijk als een zeer dure lekkernij. Die tijd is voorbij verse ananas ligt nu ift het bereik van ieders beurs. Zon der afbreuk te willen doen op dë voortreffelijke kwaliteit van inge blikte produkten, moeten we naar waarheid bekennen dat zo'n verse ananas toch smakelijker is. Na tuurlijk moet zo'n vrucht, om ze te eten. van z'n stekelige buitenkant worden ontdaan. De eenvoudigste manier van op dienen, is de ananas met schil en - al in plakken te shijden en dan s met een appelboor de binnenste „harde kern eruit te steken. Aan tafel kan dan iedereen zelf de schil rondom het vruchtvlees wegsnij den. De mooiète manier om een ana nas te presenteren is evenwel de volgende snijd de top en de bo dem van de vrucht af en snijd ver volgens met een lang scherp mes het vruchtvlees van boven naar beneden op ongeveer cm van de schil rondom los. Druk het vruchtvlees nu als een cylinder uit het omhulsel en verwijder de «ogen» uit de buitenzijde. Met een appelboor de harde middenkern eruitsteken en vervol gens de cylinder in schijven snij den. Stapel ze daarna in de oor spronkelijke volgorde in de uitge holde schil weer op. Zet de bodem eronder en de pluimtop erop en plaats het geheel in een glazen schaal, zodat het uitlopende sap opgevangen wordt. Een zeer dekoratieve wijze van opdienen is de ananas uithollen en vullen met een vruchtensalade. Voor het uithollen snijd men de ananas overlangs doormidden, zo dat er twee bootvormige helften ontstaan, die beide van een stukje groene pluim zijn voorzien. Mei een scherp mesje wordt "het'vruchl- vlees op y* cm van de schil rond om losgesneden. Men kan er hu gemakkelijk het vruchtvlees uitlich ten. Na de gebruikelijke verwijde ring van harde kern en uogen» wordt het vruchtvlees kleingesne den en vermengd met vruchten van het seizoen. Met enkele druppels citroensap en eventueel suiker wordt de vruchtensalade op smaak gebracht. Wat marasquin of kirsch maakt het vulsel natuurlijk extra feestelijk. Men kan er ook nog slagroom bij geven. Ananas leent zich niet alleen voor lekkere nagerechten: het vruchtvlees smaakt ook heerlijk bij gebraden gevogelte en andere vleesgerechten. Het vergezelt zelfs op een- uitstekende manier onze eigen Vlaamse stoofkarbonaatjes. Tegenwoordig kopen we veelal onze citrusvruchten ïn kleurige ny- lonnetjes. Deze netjes kunnen ons nog goede diensten bewijzen. Als we eens extra vuile handen heb ben na het opknappen van een vuil werkje in huis, tuin of garage, doen we zo'n netje om een stuk huishoudzeep en wrijven hiermee de handen grondig af. Het vuil vliegt er gewoonweg af. KLOP UW TAPIJTEN NIET TEVEEL Klop uw tapijten niet te veel; ze lijden er geweldig onder. Gebruik er liever een speciaal reinigings middel voor. Voor u echter hier mee begint moet het tapijt wel aan boven- en onderkant met- de stofzuiger behandeld zijn. En denk eraanPerziche tapijten mogen zelfs niet geklopt worden. In plaats van een in de handel ver krijgbaar reinigingsmiddel kan ook een alkalfvrij sopje worden ge bruikt voor het schoonmaken van tapijten. Dan wel met water en azijn nabehandelen. Dit laatste verfrist ook de kleuren. Een heer lijk dankbaar werkje als straks de dagen weer lichter worden en de zon door de vensters gluurt.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 6